TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:46:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ponovo pocetnik trazi savet  (Pročitano 9296 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Novembar 27, 2008, 03:22:08 posle podne »

jacanje misica nogu svakako jeste vid terapije... zavisi sve kakva je povreda u pitanju, a povrede ligamenata mogu biti mnogo komplikovane...  mogu o tome i posebnu temu da otvorim ako vas zanima.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Novembar 26, 2008, 01:28:43 pre podne »

Ja sam mislio da radite jak trening.Ukoliko je terapija u pitanju onda je to ok.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #13 poslato: Novembar 26, 2008, 12:27:48 pre podne »

nene to je meni terapija .. nije klasichan trening .. a kolega ako bash ozbiljno trenira prilichno rizikuje ...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Novembar 26, 2008, 12:03:06 pre podne »

Vas dvojica onda jako puno reskirate kad vezbate noge.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 25, 2008, 11:57:26 posle podne »

pa ja sam to pokidao 12.10 i sada vec radim presu ... to se sanira ali on taj ligament NEMA .. puko ... i ne moze da zaraste nego se operishe i naprave novi tu ... :)    ok je pri nekim vezbama gde je pokret hmmm chist recimo tj nema nekog uvijanja nogu i ne ide toliko opterecenje na kolena extenzije , pressa .. ali bash me zanima shta bi bilo kad bi chuchnjeve radio
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Novembar 25, 2008, 12:52:37 posle podne »

Nije mi samo jasno kako onda uspeva da radi noge ako je povreda toliko ozbiljna?  Onda bi definitivno  trebalo izbegavati vezbanje nogu  dok se to lepo skroz ne sanira.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #9 poslato: Novembar 25, 2008, 03:34:38 pre podne »

Moguce da je povreda delimicno sanirana ili nije toliko bas ozbiljna.Pa opet povreda je povreda i treba biti veoma obazriv.

nene nije moguce .. predji ukrshteni kad puknu pukli su ... samo operacija pomaze ...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Novembar 24, 2008, 10:36:09 posle podne »

Moguce da je povreda delimicno sanirana ili nije toliko bas ozbiljna.Pa opet povreda je povreda i treba biti veoma obazriv.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2008, 09:19:38 posle podne »

I mene zbunjuju tvoji planovi ako zaista imaš pokidane ligamente...

Ali što se tiče plana treninga i suplementacije nemam ništa da dodam na fanatikov i monikin odgovor - dakle dobra kombinacija suplemenata ali veom,a abmiciozan plan - preambiciozan ako imaš tako ozbiljnu porvedu kolena
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2008, 03:19:42 posle podne »

pokidani ligamenti??? mnogo budi oprezan u treningu... zavisi program i od trenutnog stanja treniranosti...  ovo sto ti navodis mi deluje puno...

preparati koje si uzeo su odlicni... zaista... elite protein pijes posle treninga i ujutru, bcaa i glutamin pre i posle treninga, cak i u toku treninga, omega 3 - bar 3 g dnevno, rasporedis, a i msm glukozamin i hondroitin su ti svakako dobrodosli....
sagorevac Hydroxycut - slobodno mogu da kazem jedan od najboljih koje imamo u ponudi... tako da nisi pogresio, ali nemoj zaboraviti da osnova lezi u ishrani... 
suplementacija super, trening cemo srediti, a i sto se tice ishrane vidim da polako kreces u pravom smeru...samo napred!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2008, 02:06:05 posle podne »

Mnogo ti je da treniras cetiri dana zaredom pa da onda tek pravis pauzu.Jos ti radis dve partije dnevno.Tvom organizmu veruj mi treba odmor i ja ti savetujem da ides dva plus jedan sistem i time olaksas sebi jer ce se i misici malo odmoriti a poznato je da misic raste dok se odmaras.
Preparate koje si naveo su dobrodosli ali s obzirom koliko treniras da bi se sprecila razgradnje ti bi morao uzimati veoma velike doze a mislim da bi ti finansije bile problem.
od onoga sto si naveo Bcaa,glutamin i protein su u tvom slucaju veoma bitni.Staro pravilo glasi da bcaa i glutamina nikada dosta.Sto vise to bolje.U sustini njih mozes uzimati pre treninga,za vreme treninga i na kraju.A doze koliko mozes da finansijski pokrijes.protein uzimaj odmah posle treninga jer je tada najpotrebniji.
Sagorevac koji si napomenuo je odlican.uzimaj ga iskljucivo pre kardio treninga jedno 30min.Drzi se deklaracije i idi postepeno sa dozama vodeci racuna kako ti organizam na njega reaguje.Ne znam kako radis sa povredjenim ligamentima ali budi veoma pazljiv da ne dodje do neke ozbiljnije povrede.
I ne zaboravi da je ishrana ipak ovde najvazniji faktor dok su suplementi samo dodatci.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2008, 11:49:51 posle podne »

pa ako nisi operisao svako trchanje ti je rizik da ti se to opet desi nemash tu sigurnost u kolenu ... trenutno isto idem u teretanu iako sam sjebao noge ali toliko stvari ne mogu da radim da je to strashno ... mrtvo .. chuchanj itd ... poenta priche je da ne znam koliko je pametno da se upushtash u neki bash ozbiljan rad ako nisi to sredio ... jel planirash uopshte operaciju ... ako ne mislim da za aerobiju bi bilo najboje bazen da koristish tj plivanje i/ili bicikli ...  a noge da ne radish .. tj  mozesh extenzije tj ono shutiranje za prednju i mozesh i zadnju ostalo nono ... velika shansa da opet sve to iskidash ..
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2008, 09:16:52 posle podne »

mogu da trcim al nemogu na steper noge sam juce radio i imam malo smetnji al kad zagusti ja stanem! trcim na traci i po 45 min ali cucnjeve ni nepokusavam to mi je smrt!!
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2008, 05:15:02 posle podne »

kako planirash da trchish sa pokidanim ligamentima ? ili da radish noge u teretani ??? :// ja sam pokidao to pre mesec ipo dana i nema teorije da trchim i radim noge
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2008, 02:33:05 pre podne »

moje misljenje o ovom sportu je do skoro bilo vrlo nisko iako sam u teretanu isao oko 3 godine u periodu srednje skole, a to je znaci pre 9 bilo! istina da se tad i nije toliko kod nas znalo o ovom spotru ali smatrao sam to kao dosdno dizanje tegova i sl. u nekoliko navrata sam pokusao ponovo da treniram ali najcesce se zavrsilo na 2 do 3 meseca povezanog treninga i to je to.
 sad imam 28 god 181cm i 93kg od kojih smatram da su bar 10 visak i uz to da sve bude teze pokidane  ukrstene ligamente desnog kolena. neko vreme sam vec na redukovanoj ishrani ali cini mi se samo zadnja 4 dana na onoj pravoj jer sam na ovom sajtu dosta toga novog cuo, i toga se sada drzim:ovsene, belanca, tunjevina, belo meso, riba ... i sve to u svoje vreme. znaci shvatio sam prave vrednosti dobre ishrane i imam jaku volju da ovaj put ozbiljnije se pozabavim svojim izgledom i zdravljem. kupio sam dosta suplemenata po ranijim savetim nekih od mojih drugara a to su: bcaa, elite whey, omega 3, l-glutamin, glucosamine chondroitin msm i od sagorevaca sam uzeo hydroxycut (valjda se tako pise)!
vidim da se ovde uglavnom hvali animalcut kao dobar sagorevac, nadam se da nisam puno pogresio izborom.
od treninga radim svaki dan po 2 misicne grupe + kardio 10min pre treninga kao zagrevanje i 30-60 min posle treninga sa tegovima. svaki cetvrti dan mi je odmor i tad bih radio samo kardio. i naravno tek nedelju dana treniram pa me interesuje i vase misljenje o ovom programu ??
ono sto me pre svega interesuje koliko dugo sme da se pije ovaj sagorevac ??  i voleo bih da cujem savete kakao da rasporedim sve ove preparate u toku dana s' obzirom da treniram u vecernjim satima oko 8 ??   :o
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 17 upita.