TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:29:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ponovo pocetnik trazi savet  (Pročitano 9297 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #30 poslato: Mart 17, 2009, 01:07:25 posle podne »

Moj savet ti je da nastavis sa kreatinom posto ti je ishrana maksimalno korigovana.Ne treba ti tribulus, ako zelis snagu,jos vise volje,izdrzljivosti i energije probaj Shock Therapy jer on nema secera u sebi a preparat je veoma jak i dobar.Jos ti savetujem da se vise koncentrises na povecanje proteina kros whey,kao i bcaa i glutamin jer to ce ti najvise spreciti razgradnju misica u ovome periodu i pomoci da jos malo vremenom dobijes na misicima.Za sve to je naravno potrebno vreme.Uporan jesi,volju si sada dobio i rezultata ce sigurno biti.Samo napred!
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #29 poslato: Mart 17, 2009, 11:24:41 pre podne »

evo da se javim posle toliko vremena i da se malo pohvalim sa postignutim rezultatima. sto se tice kilaze sad sam na 88 (a nekad sam imao cak i 96) bilo bi dobro da to bude 84 ali tome i tezim, moja snaga kondicija i volja za treningom sve je veca a kila je sve manje! zapravo kilaza i nije pravo merilo da kazem mog uspeha s obzirom da mi je npr obim ruke veci za 1 cm a stare farmerice mi spadaju. sve ovo super utice na moje samopouzdanje a do leta se nadam potpunoj transformaciji. jos uvek pijem whey, glutamin i bcaa od skoro sam poceo i sa cre-alkalinom, treniram ujutru (bicikli i dzak) a uvece dizem tegove. hteo sam da dam malo veci akcenat na razvoj ciste misicne mase pa sam razmisljao da ubacim tribulus i horse power uz naravno whey, bcaa i glutamin. kako da uklopim sve ove preparate sa mojim treninzima i dali da nastavim i sa creatinom ???

 naravno ishrana je korigovana vec mesecima a pokusaj ovoga bi bio da masti pretvaram u sto cistije misice..? hvala na dosadasnjim savetima zaista su mi bili od koristi, puno su mi pomogli
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #28 poslato: Decembar 25, 2008, 02:47:07 pre podne »

praktichno nema opasnosti da ti se to opet desi sa kolenom sve dok ne koristish tzv ,, pivoting movements '' tj ne pokushavash da se uvrcesh u kolenu ...

pravolinijsko trchanje ti nije opasnost ... dodushe to je sve individualno ali valjda ti koleno nije toliko nestabilno :/ 


....reko chisto da bacim koji savet ne moze ti odmoci ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Decembar 13, 2008, 09:02:47 pre podne »

nisam narocito disciplinovan sto se tice kardija uglavnom zbog povremenog bola u kolenu ali svaki dan istrcim bar 10 min pre tegova i 20-40 min posle vezbi sa tegovima, trudim se koliko mi koleno dozvoljava. ukoliko osetim bol u kolenu pri trcanju predjem na bicikli ili skijasko. postoji li gornja granica upotrebe bcaa i weya mislim na dozvoljenu kolicinu a da nema drugih losih efekata? sta telo radi ukoliko unesemo previse proteina dali to moze da goji? kako da izbalansiram uh kako bi bilo idealno?

super... ako osetis bol, makar i povremeno pri trcanju, bolje predji na eliptiku ili bicikl... mnogo je sigurnije... sto se tice stetnih efekata bcaa i whey-a jednostavno nema ih, ali nema potrebe da whey pijes vise od 2-3 puta dnevno zbog iskoristljivosti...  previse proteina - opet ne treba da te zabrinjava... ne verujem da ces preterati, ako ih unosis puno - odlicno, pogotovo ako su nemasni proteini u pitanju... na racun te kolicine proteina mozes smanjiti unos ugljenih hidrata... mozes procitati temu ketogena dijeta u podforumu ishrana... takodje dobar sistem (po mom misljenju) je dijeta sa rotacijom ugljenih hidrata, sto bi znacilo da iz dana u dan menjas kolicinu istih i time ne dopustas svom metabolizmu da se uspori tj . da se "navikne"... i da, hydroxycut... extra!
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #26 poslato: Decembar 13, 2008, 05:14:40 pre podne »

koristim hidroxycut
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #25 poslato: Decembar 13, 2008, 05:13:01 pre podne »

nisam narocito disciplinovan sto se tice kardija uglavnom zbog povremenog bola u kolenu ali svaki dan istrcim bar 10 min pre tegova i 20-40 min posle vezbi sa tegovima, trudim se koliko mi koleno dozvoljava. ukoliko osetim bol u kolenu pri trcanju predjem na bicikli ili skijasko. postoji li gornja granica upotrebe bcaa i weya mislim na dozvoljenu kolicinu a da nema drugih losih efekata? sta telo radi ukoliko unesemo previse proteina dali to moze da goji? kako da izbalansiram uh kako bi bilo idealno?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Decembar 12, 2008, 06:54:05 posle podne »

drago mi je zbog toga, u stvari najvise mi je drago sto vidim da se dobro osecas, to je najbitnije :)

moj savet je da bacis akcenat na BCAA i Glutamin, aminokiseline najbitnije da sprece razgradnju misica... takodje i whey protein kao dodatak. Sagorevace slobodno mozes koristiti... oni ce te dovoljno "pokrenuti" pre treninga i dati ti neophodni nivo energije... koji koristis? koliko radis kardio?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Decembar 12, 2008, 01:02:08 posle podne »

Ukoliko se osecas dobro i svidja ti se postignut rezultat do sada onda nastavi i dalje tako jos neko vreme.Ali vodi racuna o balansu uh...sa time se nije igrati.
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #22 poslato: Decembar 12, 2008, 04:42:55 pre podne »

ja se sada mnogo bolje osecam a kile idu dole istovremeno dobijam na snazi i to moram reci znacajno! imam manje 4.5kg nego pre mesec dana ali mislim da kile negovore realno o mom rezultatu, smatram da sam dobio malo na misicnoj masi. ostalo mi je sagorevaca za 10-tak dana otprilike takodje i weya i bcaa i glutamina, dali samo da nastavim sve isto samo bez sagorevaca ili bi bilo dobro da napravim neke izmene u suplementaciji, naravno i dalje mi je cilj kile dole tj manje masnih naslaga a vise misicne mase. ishranu sam totalno redukovao oko 10-tak dana sam totalno izbacio uh posle sam ih jeo u vidu ovsenih i to samo za dorucak naravno uz wey. razmisljao sam mozda o nekom suplementu koji bi mi produzio trening sa tegovima ili nesto slicno mozda dao vise snage neznam ni sam sta mi je raditi? osecam se jako dobro i mislim da bi mogo jos
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #21 poslato: Decembar 08, 2008, 01:24:29 pre podne »

da trcim u jednom pravcu i da se tog pravca drzim mi nije problem ali do povreda  dolazi ukoliko se taj pravac menja naglo ili nepredvidjeno! povredu imam vec 4 godine i nekako sam naucio da se nosim sa tim. operaciju planiram verovatno na prolece i radi boljeg postoperativnog oporavka bitno je da svaki misic bude ojacan i u punoj formi, tako mi je i dr milankov rekao!
sada imam drugi problem, ukocio mi se donji deo ledja i vec 3 dana nevezbam a izgleda da necu jos bar toliko. nekako mi je teze da se drzim pravilne ishrane u ovim danima al za sada izdrzavam! 

pa slazem se , ali ne bi to trebalo bash da bude BB trening ... morash bash modifikovati ... npr ja za noge sada radim presu , extenzije  i mrtvo sa ispravljenim nogama .. znachi shto precizniji pokreti bez nekih cimanja itd ...  ne moram da napominjem da su tezine izuzetno smanjene ... npr presa sa 150 kg spushteno na 40-50 .. tako da pamet u glavu .. obrati paznju na izvodjenje vezbi sa malo iskustva moze da se odradi itekako jak trening i bez velikih tezina ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Decembar 02, 2008, 12:17:53 posle podne »

mani je mnogo pomogao carni-fx ,uz jake treninge(kardio i teretana) u periodu od nekih 4-5 meseci skinuo sam 15-ak kg.

i licno sam koristila carni fx... odlican je, zaista me "pokrene" pre treninga i ukus je super
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Novembar 30, 2008, 06:51:02 posle podne »

acetil L karnitin je prava stvar - slažem se
Sačuvana
blok brate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 112


« Odgovor #18 poslato: Novembar 30, 2008, 12:59:21 posle podne »

mani je mnogo pomogao carni-fx ,uz jake treninge(kardio i teretana) u periodu od nekih 4-5 meseci skinuo sam 15-ak kg.
Sačuvana
IGRAJ I BUDI BOLJI I JACI U INAT ONIMA KOJI NE VERUJU U TEBE
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Novembar 29, 2008, 09:34:42 posle podne »

kod povreda zglobova često doalzi do poremećaja statike i time do daljim poremećaja kao što su različite radikulopatije..
predlažem masazu
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #16 poslato: Novembar 27, 2008, 10:19:01 posle podne »

da trcim u jednom pravcu i da se tog pravca drzim mi nije problem ali do povreda  dolazi ukoliko se taj pravac menja naglo ili nepredvidjeno! povredu imam vec 4 godine i nekako sam naucio da se nosim sa tim. operaciju planiram verovatno na prolece i radi boljeg postoperativnog oporavka bitno je da svaki misic bude ojacan i u punoj formi, tako mi je i dr milankov rekao!
sada imam drugi problem, ukocio mi se donji deo ledja i vec 3 dana nevezbam a izgleda da necu jos bar toliko. nekako mi je teze da se drzim pravilne ishrane u ovim danima al za sada izdrzavam! 
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 18 upita.