TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:55:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Omega 3 pitanje  (Pročitano 52209 puta)
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #29 poslato: Jul 19, 2007, 06:54:21 posle podne »

 8) 8) 8)

Tacno.
Jedna od retko jeftinih stvari(pored dexa) :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #28 poslato: Jul 19, 2007, 04:00:45 posle podne »

Savrsena stvar za srce i krvne sudove ,licno sam proverio, ako imas nekog u nemackoj neka ti posalje gel kapsule,100 kom par evra.

malo je vruce za slanje kapsula , ipak nije omega-3 kod nas tako skup
Sačuvana
sttrahinja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #27 poslato: Jul 19, 2007, 03:32:55 posle podne »

Savrsena stvar za srce i krvne sudove ,licno sam proverio, ako imas nekog u nemackoj neka ti posalje gel kapsule,100 kom par evra.
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #26 poslato: Jul 16, 2007, 05:37:20 posle podne »

 8) 8) 8)

Nemoj nikako da je otvaras.
Ja sam kao Alf,mogu pojesti sta hoces i koliko hoces,ali kad sam
osetio ukus tog ulja u ustima,hteo sam da povratim :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #25 poslato: Jul 13, 2007, 01:01:21 posle podne »

ja je pijem 2x dnevno,ujutru i uvece.po 1000mg.sto bih pila uz svaki obrok?!previse je to.

ne bi trebalo za dorucak ipak su to masti  u sve ostale obroke moze , imate gore isecak iz clanka pa koga zanima zasto treba svaki obrok procitajte , nemoj da ste lenji procitajte ,mislim na sve
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #24 poslato: Jul 13, 2007, 11:40:16 pre podne »

budi mushko popij :) !

kad mozes bela mesa svaki dan da jedes i ovsene, ovo ti je machiji kashalj..mislim na ukus.
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
TashaBG
Gost
« Odgovor #23 poslato: Jul 13, 2007, 10:20:38 pre podne »

ja je pijem 2x dnevno,ujutru i uvece.po 1000mg.sto bih pila uz svaki obrok?!previse je to.
Sačuvana
Johnn1e
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 154

« Odgovor #22 poslato: Jul 13, 2007, 10:17:44 pre podne »

Meni je nekim cudom slucajno jedna kapsula pukla u ustima i bile je vrlo vrlo odvratno tako da ti ne preporucujem to  :P
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #21 poslato: Jul 13, 2007, 08:43:32 pre podne »

Naravno da postoje razlozi zašto je nešto u obliku kapsula.Jedan od razloga je izbegavanje neprijatnog ukusa i mirisa, zatim, omotač kapsule  može da bude tako načinjen  da se rastvori na tačno odreĂ°enoj pH vrednosti, tako da aktivna supstanca dospeva tacno do željenog mesta ( creva, želudac) bez da dolazi do gubitka njene aktivnosti, zatim aktivne supstance sadržane u kapsuli mogu da prouzrokuju bojenje jezika ili pak služokože usne duplje, kao i mogućnost pojave nadražaja istih.
Ovo su neki od razloga zašto se primenjuje uopšte postupak  mikrokapsulacije, misleći pritom na različite aktivne materije ...ovo su informacije sa farmaceutskog stanovišta koje ja znam posto moja profesija ima mnogo veze sa tom oblašću.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #20 poslato: Jul 13, 2007, 06:02:58 pre podne »

navicices se na velicinu kapsule sa vremenom , i ja nisam mogo pre da je progutam
Sačuvana
sunce86
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 287

Zabava - Online
« Odgovor #19 poslato: Jul 12, 2007, 11:57:13 posle podne »

fuj, neznam shta da radim, a jel BASH gadno da se svaka zdere tako???

Mislim jel podnosljivo, ako je podnosljivo onda nema problema  :D
Sačuvana
Squat till u puke!
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #18 poslato: Jul 12, 2007, 11:36:52 posle podne »

sazvakaj tu kapsulu ili izbuchi pa stavi u vodu :)
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #17 poslato: Jul 12, 2007, 09:49:10 posle podne »

pa zato ti kazem, tesko da neko ovde ima kvalitetne omega 3 da bi koristili za to sto oni preporucuju, mada mnogi nemaju ni osnovu za pwm da bi sada u te price ulazili.
po meni netreba preterivati do 3- 5 grama maksimalno i to za ljude koji bas jedu mesa, ovi ostali koji nemaju ni za osnovne potrebe dovoljno je i 1 gr..



pa znam samo kazem , istislucaj je npr i sa BCAA , BCAA i leucin su najbolji za ppovecanje sinteze proteina polse omega-3 ali potrebano je unositi oko 30-40g dnevno ali koliko je to para kod nas , lako je onima u USA , ali ja sam se sada snasao i prko neta nabavljam kombinacije koje pravim sam  a cena je niza nego ovde , npr mogu naci najbolji hidrolizat za cenu koja je za skoro 2000 din manja nego sto ovde kosta iso-100 stim da je ovaj high grade , isti slucaj je i sa bcaa i leucinom i svim ostalim vrstama proteina , veliki izbor , neverovatne mogucnostii kombinacije , potrebno je samo imati karticu i jedno 200 eura i mozes da nabavis 8kg cega hoces i kako hoces 
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #16 poslato: Jul 12, 2007, 09:42:38 posle podne »

pa zato ti kazem, tesko da neko ovde ima kvalitetne omega 3 da bi koristili za to sto oni preporucuju, mada mnogi nemaju ni osnovu za pwm da bi sada u te price ulazili.
po meni netreba preterivati do 3- 5 grama maksimalno i to za ljude koji bas jedu mesa, ovi ostali koji nemaju ni za osnovne potrebe dovoljno je i 1 gr..
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #15 poslato: Jul 12, 2007, 09:36:31 posle podne »

sve je to meni jasno,  ali mnogi prozivodjaci naglasavaju da preko 5-6 grama omega 3 masne kiseline dovode da se osoba goji , tako da to moze da se koristi dok radis misicnu masu isto ti je nagutao se njih ili pojeo 2 tunjevine.
mada ne razumem logiku zasto bi stavljao u pwm, poenta pwm je da sto pre dodje u sistem a omega su usporivac wheya  i mnogi u svetu koriste to i kikiriki puter umesto kazeina ili ti naseg posnog sira za prehranu misica tokom sna..



u PWM zato sto je insulin mimic , isto kao i magnezijum , R-ALA , arginin , sve to moze u PWM  , whey izolat i koncentrat su ionako spori ovo ih nece usporiti

ma ove omeg-3 ovde su low grade low quality , slabo je to 180/120 EPA DHA





Use fish oils at every meal
Supplement your diet with Omega-3 fats, particularly fish oils, is one of the best insulin management tips you can use. Quality fish oil is a great cell signaler, For those of us interested in positively altering body composition and maximizing our training efforts, fish oils offer seven possible advantages:

1. Improvement of Cell membrane health: Eicosapentaenoic acid (EPA) and docosahexaenoic acid (DHA) are essential to cell membrane healthby insuring that the membranes are flexible and contain larger numbers of insulin receptors that are more sensitive to circulating levels of insulin.. This translates into decreased fat storage in the adipocytes (fat cells)

2. They also diminish C-reactive proteins, a newly identified risk factor associated with heart disease and diabetes. The D.H.A. fraction of the fish oil seems to be one most responsable for that protective ellect.

3. Increase utilization of fat stores from the adipocytes by turning on the lipolytic genes.

4. preferential utilization for energy production once stored in the adipocytes.

5. Reduced inflammation from training

6. Pain management from the reduced inflammation.

7. EPA regulates blood supply to the brain which is essential in maintaining focus in weight training sessions.

8. Increased maximal strength: It is not the straight fish oil that increases maximal strength but the DHA content of it. Most fish oil brands contain somewhere near a 2 :1 ratio of E.P.A. to D.H.A.. The brand I designed has 13 to 11 ratio for two main reasons: D.H.A. is the most abundant fat in the brain. A high intake of D.H.A. has been shown to improve performance in cognitive taska and concentration, which is a plus in the gym, which by itself can increase the load. But the main reason is that D.H.A. is found in the area of the brain where there is the highest electrical activity. DHA is a very long electrically active fatty acid whose unique shape favors binding of neurotransmitters with receptors, which is critical for optimal nerve conduction. Therefore a deficiency of DHA will interfere with the recruitment of the high threshold motor units. These are the hard to recruit motor units which will the difference between bench pressing 400 lbs vs 350 lbs. That is why many of my clients immediately breakthrough strength plateaus when they supplement their diet with DHA.

It is utmost importance to take a high-quality full-spectrum vitamin E every day you take fish oil to protect your body from potential lipid peroxidation (which creates havoc in every cell in the body). The amounts and form of vitamin E in commercially available fish oils are definitely not enough to guard against potential lipid peroxidation within your body. Make sure the vitamin E capsule contains all forms of tocopherol preferably the Gamma form.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.