TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:41:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Teretana i rast coveka!  (Pročitano 36479 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #28 poslato: Februar 12, 2009, 02:22:59 posle podne »

Pajo..evo ti moj primer.Ja sam u teretanu krenuo sa 15god, trenirao sam skoro svaki dan i ponekad bas forsirao.Ne da se nisam smanjio ili zastao u rastu,vec sam jako i porastao.Sada sam visok 190cm i ubedljivo najvislji u familiji.Sta to govori? Jednostavno da doktorske tvrdnje bas i nisu uvek tacne,i da smo svi mi razliciti.Ja savetujem bavljenje teretanom ali oprezno i polako.Ne treba da bude bas nikakve bojazni.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #27 poslato: Februar 12, 2009, 01:54:27 posle podne »

Пајо, ако радиш тренинг адаптиран твојим годинама, нема потребе да се чека са теретаном до 18-19. године! А већ смо причали о знању појединих доктора, тако да све савете узми са резервом...

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
paja_hacker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

moj myspace profil
« Odgovor #26 poslato: Februar 12, 2009, 01:22:04 posle podne »

p.s.procitao sam samo prvu stranu kad sam pustio prvu poruku, tako da ako je neko reko nesto slicno, j*** ga :)
Sačuvana
paja_hacker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

moj myspace profil
« Odgovor #25 poslato: Februar 12, 2009, 01:19:50 posle podne »

ja se bas ne slazem sa svim ovim.. ne kazem da teretana moze da stagnira rast ali evo: ovako, ja se aktivno bavim kosarkom od 5og osnovne, moji roditelji su otac 160-161, keva nesto niza, ja sam 184.. a i babe i dede su mi bile niske.. tp ipak znaci da sport uticena visinu. mozda nisam extremno visok ali to mi je sigurno pomoglo. konsultovao sam se s kardiologom i jednim od najboljih doktora u srbiji markom lazovicem pre nego sto sam poso u teretanu u prvi srednje, on mi je objasnio da treniranje misica s velikim tezinama dovodi do toga da se krajevi misica ranije formiraju, da se sam misic skracuje i ne dozvoljava dalji rast (tj tako je nesto pricao al se ja secam da je zvucilo kao ova recenica, ipak je to bilo pre tri god). kao primer je naveo gimnasticare i neke zajednicke prijatelje kojima su roditelji visoki a oni su mali jer su ranije poceli s velikim opterecenjima.. ja sam ipak krenuo u teretanu i to me bas nije usporilo, tad sam bio 179-180, evo porasto sam 4-5 cma od prvog srednje, ali i dalje se bavim kosarkom, mada pauziram zbog povrede u teretani, a trenirao sam i plivanje u prvom i drugom srednje, trener plivanja mi je reko da je najbolje da ne idem u teretanu pre 19te, sto me je savetovao i trener kosarke (mada kad sam promenio tim oni su imali i treninge u teretani).. a i ako toliki treneri i lekari ovo tvrde mora da ima smisla..
znaci, doso sam do zakljucka da ljudi mladji od 19-21 ne mi trebalo da rade s enormnim tezinama (sem ako nemalju zelju da postanu bodybilderi pa ima to nije vazno) a teretana nece da skodi ukoliko se bavis i drugim sportovima.. nisam bas strucan ali ovo je moje misljenje..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Februar 12, 2009, 09:38:46 pre podne »

imas podforum trening gde mozes vise procitati iz te oblasti, a mozes tamo i postaviti temu da ne skrecemo sa ove...
Sačuvana
Milos Sajinovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #23 poslato: Februar 12, 2009, 01:28:20 pre podne »

Tesko je poverovati koliko su ljudi ograniceni i rezervisani kada su tegovi u pitanju >:( Sta mislite o sistemu treninga, 2 serije po 6 ponavljanja, sa maksimalnim tezinama?
Sačuvana
"SKROMNOST JE VRLINA MLAKONJA"
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #22 poslato: Decembar 25, 2008, 10:20:13 posle podne »

Trener uvek treba da je uz vezbaca kada se rade velike tezine.Naravno uz mladju osobu pogotovu posto je reskir za povrede povecan.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Decembar 25, 2008, 06:00:29 posle podne »

jeidno što bi mogla da kažem da možda dok se ne završi rast ne treba dizati velike težine bez profesionalne pomoći.. dakle trener mora da stoji pored početnika (naročito ako je mlaĂ°i).. na ovaj način sprečavamo da se vežbe pogrešno izvode što svakako može dovesti do poremećaja u posturi a kasnije i do hroničnih povreda
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #20 poslato: Decembar 23, 2008, 11:27:16 posle podne »

toga bilo i bice. . pa i ja pre 4 5 godina kad sam slushao kao .. uuuu nemoj u tertanu necesh rasti ...  i kao od proteina dobicesh [unesi ime bolesti ] itd itd ... pa jbt ne ostanesh na tim glupim prichama nego se raspitash medju struchnjacima i nadjesh neki pravi izvor informacija sa argumentima itd ...  tako da ko god veruje u te gluposti sam je sebi kriv ..druga stvar je shto roditelji zabranjuju klincima da idu u teretanu iz straha ..
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #19 poslato: Decembar 23, 2008, 10:23:12 posle podne »

Uvek ce ih biti,jednostavno ljudi i to dosta njih bazira nekad,a u vecini slucajeva i cesto razmisljanje u onom segmentu gde su slabi na rekla-kazala nekoga ko recimo minimalno zna o toj temi.I onda krece da se shiri prica,sa njom i zablude itd.Takodje i bolesti koje proprate tako nekoga dok je recimo trenirao nesto ili koristio nesto stizu brze do roditelja i trenera nego sto bi ja pucnuo prstima.Jednostavno tako je.A o ljubomori koja takodje itekako izaziva predrasude i zablude kako bi se svoj neuspeh objasnio drugima je saasvim posebna prica
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #18 poslato: Decembar 10, 2008, 12:41:17 pre podne »

Dokle te predrasude i zablude ???
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #17 poslato: Decembar 09, 2008, 05:04:01 posle podne »

veliki apsurd
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #16 poslato: Decembar 09, 2008, 01:53:55 posle podne »

naucno dokazana cinjenica.... ne postoji mikakva korelacija izmedju visine koja je potpuno genetski predodredjena i rada u teretani... zapravo mozda postoji jedan mali odnos po kojem rad sa opterecenjem stimulise lucenje hormona rasta koje ce u tom periodu zivota dovesti i do porasta u visinu...
opet kazem: dizaci tegova su niski zato sto su kao takvi selektovani u taj sport, isti slucaj i sa kosarkasima koji nisu visoki zato sto igraju kosarku nego zato sto je genetski tako predodredjeno i kao takvi uzeti su u taj sport... visina zavisi ISKLJUCIVO od genetskih faktora...

bravo....
samo bih dodao i deo da pored genetike koja je naravno presudjujuci faktor ulogu igra i prvlina ishrana i dodatci ishrani
moj sin igra rukomet i bio je stalno sinkniran od strne trenera jer MU JE TATA NIZAK I BAVI SE SA BB...
onda sam jedna dan popzideo i otisao kod debila i objasnio mu neke stvari...
koliko se covek razumeo u sport u opste govri cinjnicca pa prvotimcima tarketa NE DOZVOLJVAVA DA IDU U GYm da se ne prebilduju....toliko o njegovom znanju..
i onda sam mu rekao da cu ja licno malog da povucem iz sporta ako ove godine do novebmra ne bude bio rastom visi od mene...

receno-uradjeno....

krenuo je u teretanu i pravlinom supelemtacijom i koliko toliko sam ga cuvao od smeca hrane jer ipak je ond dete od 13 godina i ne zelim da mu unistvam zivot dok sam ne shvati u stvari dali odista hoce to....na zadnjem sistem preogledu je imao 174 cm visine tj celih 6 cm je vislji od mene!!!!
a krenuo je znaci sa visinom od 166 kroz moj program....
naravno...debil od trenra je poceo da objsanjva da je verovatno pouvkao genetiku na nekoga drugog...bla..bla..bla...ali jednsotavno sam se glasno nasmejao i izasao van i prostorije jer sam konju dokazao da pored genetike veliku ulogu ijau i ovi elemetni koje sam rekao..
sretan sam otac jer mi je sin selektiran ovih dana u juniorsku reprez premda su oko njega u ekipi i stariji momci ali neko od tih trenera u zadnjem kampu gde je bio je video nesto u njemu..a ja znam da moze...i eto....

da sa melao pohvalim i sa tim....nije tema..ali malo..

u svakom slucaju..bravo guaresma..odlicno receno

hvala... ;) u svakom slucaju jasno je da je ishrana veoma bitna, tako da njom dostizemo svoj optimum od onog sto nam je predodredjeno genetikom... jednostavno je neverovatno da vlada toliko zabluda i tolika odbojnost prema tegovima, ne samo medju prosecnim ljudima rekreativcima nego i trenerima koji sebe smatraju strucnjacima u svojoj sportskoj grani...apsurd...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #15 poslato: Decembar 09, 2008, 12:13:27 posle podne »

Ja sam procitao, u nekom casopisu da steroidi mogu zaustaviti tj. umanjiti ras kostiju.  ???




to jos uvek nije dokazano,samo se shpekulishe(Arnold krenuo sa 15 god a ima 188cm),Lu Ferigno 196,Toni Frimen,Vulf,Stabs...sve su to dosta visoki ljudi uprkos aas i tegovima
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #14 poslato: Decembar 09, 2008, 11:35:50 pre podne »

naucno dokazana cinjenica.... ne postoji mikakva korelacija izmedju visine koja je potpuno genetski predodredjena i rada u teretani... zapravo mozda postoji jedan mali odnos po kojem rad sa opterecenjem stimulise lucenje hormona rasta koje ce u tom periodu zivota dovesti i do porasta u visinu...
opet kazem: dizaci tegova su niski zato sto su kao takvi selektovani u taj sport, isti slucaj i sa kosarkasima koji nisu visoki zato sto igraju kosarku nego zato sto je genetski tako predodredjeno i kao takvi uzeti su u taj sport... visina zavisi ISKLJUCIVO od genetskih faktora...

bravo....
samo bih dodao i deo da pored genetike koja je naravno presudjujuci faktor ulogu igra i prvlina ishrana i dodatci ishrani
moj sin igra rukomet i bio je stalno sinkniran od strne trenera jer MU JE TATA NIZAK I BAVI SE SA BB...
onda sam jedna dan popzideo i otisao kod debila i objasnio mu neke stvari...
koliko se covek razumeo u sport u opste govri cinjnicca pa prvotimcima tarketa NE DOZVOLJVAVA DA IDU U GYm da se ne prebilduju....toliko o njegovom znanju..
i onda sam mu rekao da cu ja licno malog da povucem iz sporta ako ove godine do novebmra ne bude bio rastom visi od mene...

receno-uradjeno....

krenuo je u teretanu i pravlinom supelemtacijom i koliko toliko sam ga cuvao od smeca hrane jer ipak je ond dete od 13 godina i ne zelim da mu unistvam zivot dok sam ne shvati u stvari dali odista hoce to....na zadnjem sistem preogledu je imao 174 cm visine tj celih 6 cm je vislji od mene!!!!
a krenuo je znaci sa visinom od 166 kroz moj program....
naravno...debil od trenra je poceo da objsanjva da je verovatno pouvkao genetiku na nekoga drugog...bla..bla..bla...ali jednsotavno sam se glasno nasmejao i izasao van i prostorije jer sam konju dokazao da pored genetike veliku ulogu ijau i ovi elemetni koje sam rekao..
sretan sam otac jer mi je sin selektiran ovih dana u juniorsku reprez premda su oko njega u ekipi i stariji momci ali neko od tih trenera u zadnjem kampu gde je bio je video nesto u njemu..a ja znam da moze...i eto....

da sa melao pohvalim i sa tim....nije tema..ali malo..

u svakom slucaju..bravo guaresma..odlicno receno
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 18 upita.