TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397194 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 03:18:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 64 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izvestaji sa takmicenja  (Pročitano 200227 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #688 poslato: Januar 09, 2014, 11:46:34 pre podne »

U pravu si mungose, jer ja treniram sa ljudima koji imaju u svojoj kućnoj teretani više Eleiko opreme nego naši organizatori takmičenja. U pravu si kad kažeš da bi trebali da ulože bar malo para u takmičenje, a ne da ga skrpe samo da bi se takmičilo...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mungos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #687 poslato: Januar 09, 2014, 11:11:02 pre podne »

Ko misli da moze neka napravi takmicenje!!!Ako jedan monolift minimum kosta 1000e, minimum 400 kg tegova za samo takmicenje je najmanje 800e, pa prostor, pa vreme i sta sve jos treba, pa nek pravi ko moze!!!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #686 poslato: Januar 09, 2014, 11:05:15 pre podne »

Mislim da ste preterali sa pricom oko IPF, nije niko od nas izmislio te federacije,drugi ljudi su to uradili, ja stvarno ne vidim sta je razlog tolikom omalovazavanju takmicenja koje je bilo u Backom Petrovcu, ili bilo koje drugo koje se pravi, i te silne kategorije sto spominjete,pa to je opet neko drugi uveo, mi koji idemo na ta takmicenja idemo jel to volimo, ako nista znali IPF pravi takmicenja i za masterse i za juniore i sve ostale starosne kategorije koje postoje samo ne na taj dan kad prave i open!!a to sto neko prica kako su u Petrovcu uyimane pare,pa gospodo izvolite pa pravite takmicenje pa da vidite koliko to kosta, a to sto sam ja sebi platio put na svetsko u Finsku zato sto sam sebi to mogao da priustim,pa to je moj problem, to sto neko nema para je njegov problem,ali nemojte stalno osporavati tudj trud i to sto neko voli da se takmici, a ne bitno je vise u kojoj federaciji je napravio rezultat, u Finskoj sad u decembru 2013 sam bio sa ljudima koji su se takmicili godinama u IPF i koji su to napustili zbog njihovog izivljavanja, jednostavno vole ljudi da se takmice a ne da ih neko zajebava ,ako moze jedan Malanicev da izadje na njihovo svetsko GPA onda stvarno ne znam odakle nekome pravo da kaze da je to losa federacija! u ostalom ko smo mi da kazemo da li je nesto dobro ili lose, takmicis se tamo gde zelis, i gde ti prija!!
Ne bi vise ulazio u bilo kakvu diskusiju, forumi me ne zanimaju ali sam ovog puta morao da kazem nesto, jel stvarno neki malo preteruju!!

                                                                                                                                                         Sportski pozdrav Damir

Nisu to toliko loše federacije koliko se loše vode kod nas i koliko su kod nas osnovane samo da bi se iskoristile, a nikako da bi se sport podigao na neki nivo... Ja sam u početku još i bio naivan i verovao da ti ljudi pokušavaju da pokrenu sport i naprave nešto, ali sada sam svestan da je sve iz koristoljublja.

A izgleda da su svi takvi jer sam nekidan kontaktirao i ljude koji su već držali IPF u Srbiji, ali su me elegantno oterali sa dnevnog reda, ssve u fazonu nemaju oni šta sa mnom da pričaju. Znam da nisma niko i ništa i da nemam reputaciju kao veći sportisti u zemlji, ali se interesujem kako da pomognem sportu, ali to izgleda retko koga interesuje...
« Poslednja izmena: Januar 09, 2014, 11:07:54 pre podne od strane Alen Radošević » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #685 poslato: Januar 09, 2014, 11:00:14 pre podne »

Pad kvaliteta takmičara je logičan u trenutnoj okolini jer imamo samo koristoljubce koji bi da dobiju tu hiljadarku od tebe i mene i za sve ostalo ih zabole. Isto tako svi ti svetski šampinjoni su uzor mladim takmičarima (ženskim i muškim) i onda ti klinci misle da je to dovoljno da bi i oni bili prvaci. Tako imamo svetske šampione i rekordere koji rade bench ispod 200kg, a većina teretana ima bar jednog lika koji radi istu tu, ako ne i veću težinu...

Isto tako mi je drago što je Ervin odlučio da se pridruži ovoj priči jer znam da i drugi ljudi žele da čuju njegovo mišljenje. Ja sam sa njim svaki dan i znam koji su mu stavovi i znam da je pomalo već i umoran od ove priče, ali drago mi je da ne odustaje. Samo vidim da svi ostali, a pogotovo "šampioni" ništa ne govore i kao da ih je sramota da kažu šta misle o ovom sportu. Kako onda možeš da se zoveš šampionom?

Što se strongman sporta tiče siguran sam da Ervin može daleko više da ti kaže. Ja se takmičim, moje cifre znaš i nisu ni blizu dovoljne. MeĂ°utim ovo nije samo sport snage, jer se pored toga što moraš dizati velike terete moraš i znati kako da radiš sa njima. Ovo je više pitanje toga koliko si ti sposoban :D Uostalom Ervin već neko vreme planira da pokrene te neke grupne treninge za strongman gde bi se okupili i svi koji su zainteresovani probali kako se to radi. Pored toga Katona Gym je otvoren za sve koji žele da navrate i oprobaju neke od disciplina koje imamo u teretani tipa balvan, kugle, cirkusku bućicu i apolo osovinu. Kad god si u našem kraju ti se javi i navrati ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mungos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #684 poslato: Januar 09, 2014, 10:52:04 pre podne »

Mislim da ste preterali sa pricom oko IPF, nije niko od nas izmislio te federacije,drugi ljudi su to uradili, ja stvarno ne vidim sta je razlog tolikom omalovazavanju takmicenja koje je bilo u Backom Petrovcu, ili bilo koje drugo koje se pravi, i te silne kategorije sto spominjete,pa to je opet neko drugi uveo, mi koji idemo na ta takmicenja idemo jel to volimo, ako nista znali IPF pravi takmicenja i za masterse i za juniore i sve ostale starosne kategorije koje postoje samo ne na taj dan kad prave i open!!a to sto neko prica kako su u Petrovcu uyimane pare,pa gospodo izvolite pa pravite takmicenje pa da vidite koliko to kosta, a to sto sam ja sebi platio put na svetsko u Finsku zato sto sam sebi to mogao da priustim,pa to je moj problem, to sto neko nema para je njegov problem,ali nemojte stalno osporavati tudj trud i to sto neko voli da se takmici, a ne bitno je vise u kojoj federaciji je napravio rezultat, u Finskoj sad u decembru 2013 sam bio sa ljudima koji su se takmicili godinama u IPF i koji su to napustili zbog njihovog izivljavanja, jednostavno vole ljudi da se takmice a ne da ih neko zajebava ,ako moze jedan Malanicev da izadje na njihovo svetsko GPA onda stvarno ne znam odakle nekome pravo da kaze da je to losa federacija! u ostalom ko smo mi da kazemo da li je nesto dobro ili lose, takmicis se tamo gde zelis, i gde ti prija!!
Ne bi vise ulazio u bilo kakvu diskusiju, forumi me ne zanimaju ali sam ovog puta morao da kazem nesto, jel stvarno neki malo preteruju!!

                                                                                                                                                         Sportski pozdrav Damir
Sačuvana
milanv0507
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67


« Odgovor #683 poslato: Januar 09, 2014, 02:50:50 pre podne »

@Alen
Dobio sam izvinjenje posle zbog toga :-)
Meni je bilo sasvim svejedno sta ce priznati nekom drugom, ja na takmicenja idem da bih dizao svoj total iz godine u godinu. Medalje mi nisu nesto posebno znacajne,samo brojke. Titula sampiona sveta,vlasnika rekorda it'd mi I ne znaci mnogo ako znam da ima Rusa koji rade te brojke sa 30-40kg manje. Mene vise brine pad kvaliteta takmicara. Recimo, sad u Nisu je u 120+ bilo 6-7 ljudi, a nije bio nijedan  ni cucanj ni mrtvo od 300kg. Svetla stvar je da ima par juniora koji obecavaju.
Elem, posto me strongman zanima vec neko vreme,, zamolio bih tebe ili Ervina da napise sta od prilike treba neko da ima od brojki da bi uopste probao amaterski da se takmici. Ako vam nije tesko.
Sačuvana
Ervin Katona
POČASNI ČLAN
Član početnik
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

« Odgovor #682 poslato: Januar 08, 2014, 01:41:32 posle podne »

Koliko svetskih prvaka ima svake godine????
broj svetskih federacija(ima ih mnogo) puta kategorije po godinama T1,T2,T3,junior ,sub junior,open,sub masters,
M1,M2,M3,M4 isto tako i zene. puta tezisne kategorija,ima ih 7do 9 pa isto tako i zene ima jos kategorije samo ih ne pratim.
Dobijemo cifru preko 1000 svetskih prvaka u PL i isto toliko i u BENC pressu.

Sad da gledam jedan savez. GPC,GPA gde su nasi aktivni na svetsko ima oko 500 ucesnika. A koliko medalja se deli?
Kategorije po godinama puta tezisne kategotije puta bronzana,srebrna ,i zlatna medalja.Rezultat je preko 500 medalja.
Svaki put vidimo rezultate i slike sa takmicenja gde su na podijumu sami ili samo dvoje jer nema konkurencije.
Svako ko je voljan da plati kortizaciju dobice negde medalju i bez rezultata. Tako je to sve izmisljeno da se zaradi.
U mojoj teretani ima bar 10 kandidata za svetsku titulu ali nemaju 500 eura za put i kortizaciju a nemaju obraz da idu po
sponzorima opstinama i da lazu kako su dobri.

Drzava nikad nece priznati sport gde zadnji jos uvek na podiumu.To nije sport.Drzava u sportove gde deli stipendiju i
penziju(sad je medu njima i IFBB boady bilding) ne priznaje svetsko gde nije ucestvovao 18 drzava.Titula ostaje ali pare
se ne dobijaju.Na ovim svetskim takmicenjima cesto nema vise od 6.7 drzava.

Jedina sansa je IPF koja je prva i najveca svetska federacija i jedini gde ima doping kontrola i jedini savez gde sudije
poducavaju dobiju diplomu za to.IPF decenijama radi kodnas jos iz vremena stare Jugoslavije. Na osnovu ovih svari
ponovo moze drzava da priznaje kao sport.

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #681 poslato: Januar 06, 2014, 01:55:00 posle podne »

Greške organizacije nisu problem, uvek će ih biti i to je normalno. Sport će napredovati samo kada budemo imali sportiste. Danas se ljudi u pl u Srbiji takmiče samo da bi dobili medalju, diplomu, pehar i naravno rekord koji se obaraju na svakom takmičenju. Ukoliko se ne varam GPC na svetskom nivou briše rekorde svakih nekoliko godina baš da bi sada neki novi likovi postali šampioni i uplatili tih deset evra kotezacije...što je naravno patetično.

Pooštravanje pravila će dati bolje sportiste. I sam si Iliću video da je u Hanu Vučkovića pobedio Jovanović na čučnju, a da se Jovanovićev čučanj ne može nazvati takmičarskimk ni izbliza. Ovo su napravila sudije i organizacija i sve dok takvi kriterijumi mogu da prolaze na takmičenjima imaćemo takmičenja koja su smejurija. Ovo je samo primer, nikome ništa ne nabijam na nos...

Kada se naši sportisti sa svojim rezultatima približe svetskom nivou tada možemo očekivati svu podršku koja je i potrebna. Danas niko ne mora da se trudi jer zna da ne mora ni čučnuti duboko, niti neku veliku kilažu, bench može da se odbije i kilaže ne moraju biti velike da bi se postao svetski prvak...nema se ni potrebe truditi da se nešto napreduje...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Aleksandar Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73


« Odgovor #680 poslato: Januar 06, 2014, 09:49:56 pre podne »

Lep primer Hrvatske. Samo to treba da se sledi, da se organizuju tehnicki dobra takmicenja i da IPF federacija da licencu i podrzi to, kad se to desi nebi imalo razloga da se ne podrze ta takmicenja bez obzira ko vodi taj savez jer je njemu to dozvolio IPF ali mislim da kad se to i desi nekad ljudi ce opet nalaziti neke razloge i neke zamerke zbog kojih ovaj sport ne moze da se probije ili ce izbegavati ova takmicenja zbog toga sto ne moze svako da bude pobednik. Mislim da ce se uskoro to desiti pa takmicari ako to ne podrze onda tek nece ni drzava.  A i ako se napravi neka tehnicka greska pa nije to toliko strasno da bi se pljuvalo samo takmicenje jer ipak ne moze sve da bude savrseno dok je ovakvo stanje, popravice se i to vremenom svi idu ka tome. Mislim da je ovo najbolje resenje, da se zna savez koji ce podrzati drzava i da svi takmicari podrze to(sto ce biti malo teze), a ostali savezi bi i dalje mogli da funkcionisu samo bi se znalo ko je zaista Drzavni Prvak ne mozemo svi to biti. Dok smo svi Drzavni Prvaci slaba vajda. :)
Sačuvana
milan smiljanić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


benčer

« Odgovor #679 poslato: Januar 03, 2014, 03:59:08 posle podne »

Ja znam nekoliko ljudi licno koji podižu teret kao mnogi naši svetski i evropski rekorderi al ih učestvovanje ne interesuje iz navedenih razloga. Najbolji primer je Slavko moj prijatelj koji je podizao benč u kategoriji do 100kg (imao je 94kg) 230kg touch go što znači da bi išao 215-220kg sa zadrškom sigurno. Evo snimak iz 1997 kao primer kad nije u formi kako dize bez spotera 215kg https://www.youtube.com/watch?v=njQHOAuJY0w&list=PL6f-98V1qDmQxSxrX29QvU_ZZZX45dw14 Mogao je da bude ubedljivo najbolji al nije jer ga nije interesovalo. Tako i moj prijatelj Neske do 110kg je bencovao isto dosta. U BG ima ljudi što ja znam dosta koji guraju 200 i kusur al ih ništa ne interesuje. Slavko nikad nije hteo da se takmici jer ih smatra te koji organizuju pacerima i sl. Voleo bih da svi ucestvuju jer bi bilo puno bolje i zdrave konkurencije. Bilbordi, reklame i sl. onda bi se videla prava snaga. Doping test i sl. nije problem. U Hrvatskoj su vrlo brzo napredovali organizaciono iako su gledajuci njihove takmicare ipak slabiji od nas a vec su imali sastanak sa predsednikom države i mnogi imaju stipendiju. Postali su za godinu dana članovi IPF. Valjda će i kod nas. Ako bude interes IPF medjunarodne asocijacije da se siri na ove prostore onda ce kao i u svemu drugome da bude i kod nas. Svakom je u interesu da dovede sto vise takmicara iz razlicitih zemalja i onda ce i biti podloge da se sport prizna. Mislim da ce se priznati sport kad tad i da to nije daleko. Vodice ljudi koje neko postavi ili koji se bolje nametnu onima koji odlučuju, a daj Bože da se gleda po poštenom kriterijumu, al pošto živimo u Srbiji to je veoma diskutabilno. Bilo bi lepo da se prvo svi izmire a to je ipak ovde najteže.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #678 poslato: Januar 03, 2014, 12:05:44 pre podne »

Upravo to što si sada ispričao je i dovelo sport u ovu fazu. Država nikada neće podržati sport - uvrstiti ti ga u budžet, da budemo precizniji sve dok se ovakav javašluk i dešava. Trenutno imamo gomilu pseudo saveza, svi su u neslozi, pljuje se naokolo jedni po drugima i ego izbija na sve strane... Kako da država podrži takvu situaciju?

Isto tako država neće podržati ni jednu federaciju koja nema obavezan doping test. To je realnost sa kojom se svi u ovom sportu moraju suočiti. To je IPF i tu nema nikakve dileme. Opet dok neko ne povede taj IPF u Srbiji kako treba neće biti moguće imati podršaku države. Jer država nema službu koja ide okolo i sreĂ°uje sportove po Srbiji. Taj deo mora biti rešen ako se želi bilo kakva podrška države... To sve mora da funkcioniše da bi sport došao do tog nivoa. Sve dok se stvari dešavaju kao trenutno, od toga nema ništa. Nije baš da se ništa ne radi na ovom planu. Ima ljudi koji dosta toga pokreću. Samo što su to planovi da se sport podigne sa nule i izgradi na nivo, a to je opet plan koji zahteva veće pripreme.

Moj prvi savet je takmičarima, bar onima koji su sportisti i koji cene svoje rezultate, da se ne zaleću na svakojake titule samo da bi mogli sebe nazvati svetskim prvakom, a da svi znaju koliko je to beznačajno da svetskom nivou... Koliko je bitno danas biti svetski prvak u pl u Srbiji? Jer sve dok ima takmičara koji će dati crvenu za najgore moguće uslove takmičenja do tad će i biti situacija kakva i jeste. Kada na takmičenje izaĂ°e kalibar kao što je Rade Savić i pored njega bude još 10 ili ne znam koliko svetskih rekordera i prvaka, a niko nije ni blizu njegovog uspeha, kako njegova titula može biti jednaka sa likom koji je u 110kg benchovo 150 ili 160kg...nebitno, ali to je realnost ovog sporta u Srbiji.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
milan smiljanić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


benčer

« Odgovor #677 poslato: Januar 02, 2014, 10:34:31 pre podne »

Veliki pozdrav Alene za tebe. Vidi, svi mi zelimo isto samo imislim da se samo ne razumemo. Kad kazem drzava mislim na to da konacno prizna ovaj sport pa da ga uvrsti tamo gde mu je mesto. Tako je stala, a a ja sam se (izvinjavam se) lose izrazio, na to sam mislio. Do tada nista i mrka je kapa, jer mi ne postojimo. Podrzavam iskreno svakog ko pokusava da bilo sta uradi. Normalno je da ljudi iz powerlifting sveta u Srbiji stanu iza sporta. Koji su to ljudi? Vecna nesloga. Bilo bi lepo da se sedne i izabere rukovodstvo i da se firma vodi, a neka ima ivise saveza, nismo jedini. Tako je npr. u karateu kao i u jos puno sportova, al pre svega mora sport da se prizna. Ja ovaj sport volim i treniracu za sebe sa tegovima dok sam ziv, a ne moram ni da se takmicim. Ne bih nikad ni poceo mozda da se takmicim da mi drugar nije poslao jednog svog prijatelja koji je inace vodio Radeta Savica u Irsku i ispricao mu da radim dobar (tada natural)  benc u kat do 125kg i tad sam prvi put poceo ozbiljno da se spremam. Posle silnih obecanja nestao je, a obecao mi je jake pripreme, suplemente, opremu i izlazak na IPF takmicenje da bih posle svega ostao sam u takmicarskoj prici, a kad sam poceo ne bih tek tako da odustanem iako nisam ni protein jos dobio od nikog. No nije vazno, ne zelim i ne umem da kukam al daj Boze da se ljudi sloze i da ovaj sport krene napred, a dok jedni druge napadaju t.j. jedan savezj napad drugi i obrnuto nema nam pomoci i niko nas ne smatra ozbiljno.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #676 poslato: Januar 02, 2014, 09:15:06 pre podne »

Država ne treba da stane iza sporta, nego da ga podrži. Neko ko je u sportu i koga interesuje organizacija powerlifting sporta mora da stane iza pl-a jer to i jeste posao za nekoga ko hoće da vodi ozbiljnu firmu kao što je sportski savez. Sa državom treba raditi jer je to neizbežno, ali država nikad neće sama rešiti taj problem jer postoji na hiljade drugih daleko bitnijih stvari za rešavanje.

Niko ne osporava da u okviru sporta može funkcionisati mnoštvo saveza, ali ako sport ni ne psotoji onda je jasno da državu ne interesuje powerlifting i to garantujem da se dešava iz razloga što nesposobni ljudi stoje u organizaciji. Tako nam i treba neko ko razume kako se vodi jedna takva organizacija, a ovo što danas imamo ne vodi ka ničemu.

Smiljo ja znam da tebe interesuje sport i tvoji rezultati i znam da si dobar momak i powerlifter, ali sve dok se takmičiš na ovaj način tvoji rezultati praktično nemaju nikakvu vrednost, kao ni rezultati bilo koga ko se bavi powerlifting sportom u Srbiji danas. Zato smatram da ne treba da razmišljamo na taj način da čekamo da se nešto desi ili da država nešto uradi. Treba mi to da uradimo jer mi se najviše ložimo oko ovog sporta i mi ostajemo da se dižemo te tegove.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #675 poslato: Decembar 31, 2013, 10:20:22 pre podne »

Dobrodosao na forum!Drago mi je da si se odlucio i prikljucio!Hvala ti na lepim recima!!! ;)
A sve sto si napisao stoji do poslednje reci!
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2013, 10:22:29 pre podne od strane Miki Mihajlovic » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #674 poslato: Decembar 31, 2013, 10:19:54 pre podne »

Fino si to sročio Smiljaniću  :) Opremu/organizaciju iz V. Hana neću komentarisati, već sam u ranijim postovima izneo svoje mišljenje... Nadam se da će 2014. ponuditi neku alternativu, jer trenutno stanje u takmičarskim savezima i organizaciji takmičenja na teritoriji Srbije nije za pohvalu.

Da li bi bilo bolje da država stane iza sporta? - ni u to nisam siguran, jer verujem da novac, iako jedna od najbitnijih stavki, nije preovlaĂ°ujući faktor u kvalitetnoj organizaciji jednog powerlifting takmičenja.

Srećna Nova godina svim powerlifterima i ostalima koji se tako osećaju!  8)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 64 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.329 sekundi sa 17 upita.