TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:56:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POWER YOGA - objedinjavanje tela i uma  (Pročitano 10488 puta)
Imposter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #10 poslato: Mart 24, 2013, 03:56:16 posle podne »

Naleteo sam bio na ovaj tekst pre 3-4 meseca, i tada počeo sa jogom.
U početku sam bio loš, jer nisam bio istegnut, ali se to popravilo kroz 1-2 nedelje. :D
Oduševljen sam i konceptom i težinom vežbi, jer se ispostavilo da mi je ovo bolje od bilo kog kardio treninga. Barem tako utiče na mene.

Sa ovog linka sam učio poze. http://www.youtube.com/watch?v=pLi93EIHx5o
TakoĂ°e, ima i P90x yoga x. . .

Dajte priliku sebi da probate jogu, sigurno se nećete razočarati! ;)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #9 poslato: Februar 09, 2011, 04:14:25 posle podne »

E pa super onda radi po tome :-) ako ti je bilo ok nemas sta da menjas...:-)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2011, 02:50:22 posle podne »

praktikujući časove joge kod mog dragog profesora Milana Cvetkovića u World Class fitness centru naučila sam odreĂ°ene vežbe koje su mi pomogle da se znatno više razgibam (gipkost kukova pre svega)  kao i da naučim neke vežbe za "nameštanje" leĂ°a :)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2011, 08:05:42 posle podne »

E pa da to moze biti problem:-) znas kako,jogu praktikuj kad ne znas sta da radis kada imas mesta u danu koji je 95 % organizovan e tad ubaci jogu ,ona se u principu radi,kada si raspolozen,ili kada hoces da se oraspolozis i opustis,i naravno kao sto si vec rekla dobijas i gipkost i snagu tela...tako da radi je kad ti se radi...samim tim neka bude i 2-3 puta nedeljno po 10-20 min vremenom ce ti se dopasti :-) siguran sam...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2011, 02:58:50 posle podne »

Ja sam na osnovu tri knjige zakljuci da mi instruktor ne treba:-) mozes i kuci:-),hvala ,znam da je malo ljudi ali sta ces...
Ja sam prvo vezbao samo disanje u polozaju lotus,meditacija po 20-30 min,poceo sam vezbe samo ti treba peskir na podu ili strunjaca...to je to i blaga muzika za jogu to je to...
Mozes i bez instruktora veruj mi...

verujem, mada sam uvek bila taj tip da se kod kuće teško nateram da bilo šta vežbam... i koncentracija mi beži
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2011, 06:33:17 posle podne »

Ja sam na osnovu tri knjige zakljuci da mi instruktor ne treba:-) mozes i kuci:-),hvala ,znam da je malo ljudi ali sta ces...
Ja sam prvo vezbao samo disanje u polozaju lotus,meditacija po 20-30 min,poceo sam vezbe samo ti treba peskir na podu ili strunjaca...to je to i blaga muzika za jogu to je to...
Mozes i bez instruktora veruj mi...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2011, 06:13:45 posle podne »

Žao mi je što dosta ljudi još uvek ima totalno pogrešnu predstavu o jogi... drago mi je što nisi jedan od njih. 

Idem ponekad samo na power yogu, a razmišljala sam više puta da ozbiljno krenem da se bavim njome, samo uvek mi ne odgovaraju neki termini :(   
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2011, 04:46:25 posle podne »

Jako zanimljiv text i moram ti reci da sam neko vreme pre bb praktikovao jogu,i imao sam neverovatnu snago,bukvalno to je stalna snaga i fleksibilnost koji uz teretanu daju neverovatne rezultate,ja sam primer:),npr. u mom kraju svi su misicavi momci i ceo zivot treniraju,ja sam uvek imao salo na stomaku i malo na nogama ali ostalo su bili misici ,uvek sam bio tezi za 10-15 kg i uvek brzi i snazniji i nekako agilniji da su me svi pitali kako,a kad bi im rekao da vezbam jogu smeh do suza:),toliko o jogi koju sam ja praktikovao a da ne pricam o levelu gde se glavobolja i manje tegobe resevaju u 10-15 minuta :) stvarno cudo,ali ljudi ne zele da sede u mestu i vezbaju polako oni bi sve brzo,a sto je brzo to je i kuso i na kraju se nedobije nista...joga+bodyb i setnja : pun pogodak :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2009, 01:26:34 posle podne »

a evo i moji utisci sa power yoge na casu kod pomenutog instruktora kojeg moram da pohvalim kao sto sam i dosada cinila...

Nemam nikakvo iskustvo sa yogom, utrenirana sam i gipka i sa te strane nije bio problem, ali sutradan sam na moje veliko iznenadjenje dobila jako neobicne upale :)
bio mi je problem da tokom celog casa drzim kicmu uspravno, da disem pravilno i da se opustim...
jako je interesantno... morate probati...
;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2009, 01:18:05 posle podne »

UPOZNAJTE POWER YOGU

Mind body vezbe, odnosno vezbe za telo i duh, postale su sastavni deo programa svih fitnes centara koji drze do svog ugleda. Ovakvi programi, koji korene vuku u istocnjackim zivotnim filozofijama, postali su i jedni od najposecenijih.
Tek mali broj tehnika koje se primenjuju na zapadu su originalno nastale na istoku (kao yoga ili tai chi) dok vecinu cine novi zapadnjacki izumi koji su zadrzali osnovne istocnjacke principe, te tradicionalne tehnike modifikovali prema zapadnjackom nacinu zivota. Jedan od takvih programa je i Power Yoga.
Mocna joga, kako bi se ovaj program mogao prevesti na srpski jezik, svoje ime duguje svom karakteru. Naime, za razliku od klasicne joge, koja se vezba veoma lagano i bez znojenja, mocna joga je veoma intenzivna i vezbaci se dobro telesno ugreju i oznoje. Toplota tela obezbedjuje opustanje misica , stiti od povreda i olaksava zauzimanje razlicitih polozaja tela ili brz prelaz iz jednog u drugi polozaj, po cemu je ovaj program i karakteristican.

NASTANAK

Sama rec joga potice od sankritskog korena yuj ili yug sto bi se moglo prevesti kao vezati zajedno, drzati cvrsto, ujarmiti. Ovde se misli na fizicki, umni i duhovni aspekt coveka.
Power yoga je nastala od Ashtanga Yoge (intenzivne izvorne joge) cije se vezbanje sastoji od izvodjenja serija povezanih polozaja tela. Izvorno postoji sest serija i svaka da bi se odvezbala iziskuje od 90 minuta do 3 sata. Sasvim je razumljivo da prosecan zapadnjak nema ni vremena a ni potrebe da vezba toliko dugo, te je modifikacija Ashtanga joge razumljiva. Modifikacija se ogleda u tome sto je Power Yoga program koji traje oko sat vremena i koji vecina ljudi moze vezbati bez obzira na prethodno vezbacko iskustvo, uzrast ili pol, sto bas i nije slucaj sa Ashtangom. Za sve vezbace postoji primerena varijanta bilo koje vezbe. Pored naziva Power Yoga ovaj program se cesto naziva i Ashtanga Vinayasa Yoga. Vinayasa je sankritski izraz za "dahom povezane razlicite polozaje tela".
Zasluga za nastanak ovog programa pripada majstoru joge K. Patthabi Jois-u, a od poznatih instruktora ovog programa svakako treba izdvojiti Baron Baptiste-a i Rodney Yee-a.

U CEMU SE OGLEDA VEZBANJE POWER YOGE

Prvenstveno se praktikuju razliciti polozaji tela - asane, kao i njihovo povezivanje u celine, cime se dobija na dinamicnosti vezbanja. Asanama i njihovim kombinacijama se pozitivno utice prevashodno na skeletni i misicno zglobni sistem, ali i na krvotok, nervni i endokrini sistem, cula kao i na organe trbusne duplje. Vezbanje se upotpunjuje i vezbama disanja pranayama koje blagotvorno deluju na respiratorni sistem kao i sa vezbama relaksacije i opustanja (pratayahara) koje uticu na redukciju stresa.

PRINCIPI VEZBANJA

SVESNOST
-  tokom vezbanja vezbac bi trebao biti svestan svih zbivanja u telu i umu

OPUSTENOST - vezbac nastoji da svi misici koje ne ucestvuju u pokretu budu opusteni, a da oni koji ucestvuju budu, samo u meri u kojoj je potrebni, zategnuti

SPORO IZVODJENJE POKRETA - spori pokreti koji omogucavaju kontrolu nad telom, svesno pracenje zbivanja u misicima i deluju umirujuce na psihu coveka, spori pokreti onemogucavaju povredjivanje

USKLADJENOST DISANJA I POKRETA - logika je jednostavna, u fazi pokreta gde dolazi do sirenja grudnog kosa vezbac udise i suprotno, kada dolazi do skupljanja grudnog kosa vezbac izdise, disanje se kod vecine tehnika vrsi na nos i

MENTALNI STAV - mentalni stav je kruna pomenutih principa, vezbanje treba shvatiti kao rad na opstom telesnom, mentalnom i duhovnom razvoju i redovno vezbati verujuci u pozitivno dejstvo power yoge


STRUKTURA CASA

1. PSIHOMENTALNO ISKLJUCENJE
2. CARANA (VEZBE ZAGREVANJA)
3. ASANE
4. VEZBE DISANJA (PRANAYAMA) I OPUSTANJA (PRATAYAHARA)
. Ovim vezbama se utice na redukciju i eliminaciju stresa, pojave toliko prisutne u savremenom drustvu.

MUZIKA

Tokom vezbanja slusa se uglavnom ambijentalna muzika. Muzika ne sme da odvlaci paznju vezbaca vec se koristi samo kao prijatna dopuna vezbanju.
Postoje posebni CD-i sa muzikom za ovaj program.

INSTRUKTOR

Veoma je pozeljno da instruktor ima iskustva i u vezbanju klasicne Hatha Yoge.

RIZIK OD POVREDA

Posto se Power Yoga vezba sinhronizovano u grupi, svaki vezbac bi trebalo da bude svestan sopstvenih limita.

ZASTO POWER YOGA?

Vezbanje mocne joge:

-povecava gipkost, ravnotezu i koordinaciju tela
-cini ga snaznim, misicno izdrzljivim i lepo oblikovanim
-detoksifikuje organizam preko intenzivnog znojenja
-na psiholoskom planu ovaj program, praktikovanjem odgovarajucih vezbi disanja i relaksacije, daruje smirenost i bistrinu uma, svojstva PREKO POTREBNA savremenom coveku.

Upravo po izvajanom telu su napredni vezbaci POWER YOGE i prepoznatljivi !!!

Ne bez razloga Power Yogu vezbaju i Madonna, Sting, Kareem Abdul Jabbar, the Janet Jackson dancers,...


AUTOR TEKSTA

Dr Milan Cvetkovic,

instruktor Power Yoge u World Class Fitness Centru - Novi Sad




Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 19 upita.