TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 12:40:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najbitniji obrok za trening tj. koji obrok se trosi na treningu?  (Pročitano 10227 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Decembar 29, 2009, 05:04:45 posle podne »

slažem se... napuni glikogen na vreme i svakako ćeš imati dovoljno energije na treningu
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #14 poslato: Decembar 29, 2009, 01:06:43 pre podne »

 8) 8) 8)

probaj sa nekim kvalitetnim uh oko 2h pre treninga u kombinaciji sa
nekim kvalitetnim proteinom  :)
mnogo bolja energija i pumpa  :)
sem toga,mozda ti sad nesmeta,ali za koju godinu sigurno hoce,pa zasto stvarati lose navike  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
sajonac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #13 poslato: Decembar 28, 2009, 05:19:22 posle podne »

traje od 45min do 1h obicno, 2 grupe misica po 3 vezbe  i da prispava mi se cim se vratim kuci, inace treninzi su mi oko 13:00 sati i nisam znao da je to zbog secera, al ipak za vreme celog treninga imam energije i zadovoljan sam
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2009, 05:21:08 posle podne od strane sajonac » Sačuvana
UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Decembar 28, 2009, 11:04:02 pre podne »

nažalost to je velika količina šećera... previše šećera pred trening ne valja jer će ubrzo opet doći do pada energije i brzo će ti se prispavati, zevaćeš i sl.

verovatno ti trening nije trajao duže od 1 h
Sačuvana
sajonac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #11 poslato: Decembar 28, 2009, 09:46:00 pre podne »

Ja pojedem 3-4 bambijeve juhu cokoladice sa plazmom, svaka ima oko 27 grama, primetio sam da ako ih pojedem sat vremena pre treninga dobijam dosta na performansama na samom treningu, plus su extra energija i cena a minus su nazalost lose kalorije.

http://img18.imageshack.us/i/juhubambi160209.jpg/
Sačuvana
UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #10 poslato: Decembar 28, 2009, 08:03:58 pre podne »

                                                  Krompir je najbolji izvor energije



   Krompir ima znatno manje kalorija od testa i sadrži oko 20 odsto ugljenih hidrata koji obezbeĂ°uju progresivnu energiju. Zato se sportistima preporučuje da tri sata pre treninga jedu krompir da bi izbegli hipoglikemiju i podigli nivo šećera u krvi upravo u vreme povećanog fizičkog napora. Ako želite da probate krompir na neki drugi način od onog koji ste do sada praktikovali, ideje možete da pronaĂ°ete u kuvaru „Krompir“, koji se nalazi u prodaji na kioscima.
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2009, 10:52:32 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2009, 04:08:32 posle podne »

slažem se sa zabotijom...
vlakna jesu kompleksi UH ali su nerastvorljivi.. stvoriće samo nadutost ali neće imati uticaj na glikemiju (nivo šećera u krvi)... zato ih i zato ih i volimo kad smo na dijeti
Sačuvana
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2009, 09:50:54 posle podne »

Upravo tako. Ja sam gore napisao da je bitno praviti manipulaciju insulinom oko treniga jer onda ima najveceg efekta. Znaci 2-3 sata pre treninga kompleksni UH plus cvrsti izvor proteina. Za vreme treninga BCAA plus EAA ili tecne amino. Posle trenigna PWM. Obrok posle, takodje slozeni UH plus cvrst izvor proteina. Sto se mene tice to je sasvim dovoljno UH. Ako ti bas trebaju ubaci ih i u jutarnji obrok. Ovo je recimo dobar plan unosa UH za fazu hipertrofije ili "mase". Ti prilagodi ovaj unos prema svojim potrebama, s tim da bih ja dao veci akcenat na unos nakon treninga. Nek to bude 60%-70% ukupnog dnevnog unosa hidrata (znaci PWM plus obrok posle).

Moja preporuka za jutarnji UH bi bila bareni pasulj i neko meso, plus izvor monozasicenih masnih kiselina. Pasulj je odlicna stvar, ne izaziva nagli skok inulina i pruza stabilan izvor energije tokom celog dana. Takodje je za prvi obork dobro uneti malo vecu kolicinu proteina iz izvora koji se sporije vari, kao sto je meso, iz razloga sto su potrebe imunog sistema velike nakon sna. I do 30g proteina zna "otici" za potrebe imunog sistema.

 Za slozene UH pre i posle treniga preporucio bih pirinac, a u PWM kombinaciju maltodekstrina i dekstroze.

Stvarno ne vidim razlog za konzumiranje hidrata u drugim delovima dana, osim oko treninga i ujutru.
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
Nitro
Gost
« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2009, 06:26:44 posle podne »

Sto se tice masti ja ih konzumiram u obliku maslinovog ulja, kao preliva za salatu, omega 3 kapsula i nekih 6-7sati pre
ZABOTIJA; zasto ne kompleksne UH pre treninga, mislim na period od min 2 i vise sata pre treninga!?

Mora da se decko zabunio ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2009, 03:54:25 posle podne »

izvori masti su ti odlicni...

Koliko sam ja razumenla Zabotija nije protiv komplex. UH pre treninga, nego je preporucio kombinaciju proteina i ugljenih hidrata ako sam dobro shvatila
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2009, 02:34:14 posle podne »

Sto se tice masti ja ih konzumiram u obliku maslinovog ulja, kao preliva za salatu, omega 3 kapsula i nekih 6-7sati pre treninga kroz sirovi lesnjak(10-15g)+ sirovi badem(10-15g)+kikiriki-peceni bez soli(10-15g), proste UH ne konzumiram.
Tako da su kol koje konzumiram 2 sata pre treninga male(2-3g)+ono sto se nalazi u mesu i slozenim UH (integralni pirinac, integralne testenine).
A inace cilj mi je odrzavanje ili eventualno povecavanje ciste misicne mase.
ZABOTIJA; zasto ne kompleksne UH pre treninga, mislim na period od min 2 i vise sata pre treninga!?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2009, 11:14:22 pre podne »

ishrana pre treninga zavisi od toga kakav imas cilj, a i koliko je potrebno da se hrana svari zavisi i od kombinacije hrane, cak i od individue...
Najbolje kombinacija proteina i slozenih ugljenih hidrata 2-3, pa cak i do 4 sata pre treninga, a neposredno pred trening aminokiseline
Sačuvana
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2009, 06:59:47 posle podne »

Izbegavati vlaknaste UH i masti u obrocima neposredno pre i posle treninga. Pre i posle treninga prot+UH. S druge strane, tokom dana ide potpuno obrnuto. Proteini+zdrave masti+vlaknasti UH, bez dodavanja slozenih i prostih UH.
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2009, 06:11:02 posle podne »

logično bi bilo da pre treninga (taj oko2h) bdue nešto lako svarljivo npr kompleksni UH a ne masti.. onda će i taj obrok delovati.. masti i proteini u obroku produžavaju varenje i apsrorpciju pa zato trebaju da budu više izraženi u obrku koji je udaljeniji od treninga
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2009, 03:05:59 posle podne »

Pozdrav svima!
Procitao sam u nekom casopisu da je u sustini za energiju tokom trening najbitniji onaj obrok koji smo ga imali oko 5-6 sati pre treninga i ne onaj od 2 sata jer se isti nije jos svario.
Tako da me interesuje vasa misljenja po tom pitanju s obzirom da je kod mene taj obrok od 5-6 sati pre treninga uvek malo jaci  po pitanju UH i masti, dok je onaj od oko 2 sata pre treninga  ima vecu kol. proteina i manju UH te masti u odnosu na onaj od 5-6 sati.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.