TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:17:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin kao Doping  (Pročitano 16149 puta)
jojevta
Gost
« Odgovor #65 poslato: Mart 01, 2009, 09:29:30 posle podne »

Kreatin se ne nalazi ni na jednoj doping listi,ni za jedan sport,pa prema tome se i ne vrse doping testovi istog .
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #64 poslato: Mart 01, 2009, 09:19:35 posle podne »

Hehe,ja ne kazem da se kontrolisu svi sportisti na kreatin,ali za strelce znam sigurno.Sad vi mislite sta hocete,ali stvarno ne mogu vise da objasnjavam.:)
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #63 poslato: Mart 01, 2009, 05:09:52 posle podne »

 8) 8) 8)

Stvarno ne znam sta je cudno sto se strelci kontrolisu na kreatin.Ne shavatam sta je tu nerazumljivo.

Pa ti ;D
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #62 poslato: Mart 01, 2009, 04:55:05 posle podne »

Stvarno ne znam sta je cudno sto se strelci kontrolisu na kreatin.Ne shavatam sta je tu nerazumljivo.
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #61 poslato: Mart 01, 2009, 04:37:17 posle podne »

Blago sumo rvacima kojima je dozvoljeno koriscenje anabolika zato se i napumpaju za kratko vreme i onda brzo umru....?? au koja budalastina boze moj!!!
kreatin na doping listi ....qq
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #60 poslato: Februar 28, 2009, 07:19:11 posle podne »

Evo sad sam stigao.Ne znam da li su hteli da nas zaplase ali bilo je ovako.Posle prve partije birali su se finalisti a to su bili prvih 11.Ja sam morao da unijem rezultat manji od 577 od mogucih 600 sto sam i uradio pucao sam 574.Tako da nisam morao da idem na test osim finalista koji su morali da idu.Samo sam dao opremu na test i nista vise.bio sam 17-ti sto mi je bilo mnogo krivo.Ali jbg kad sam vec napravio zbrku morao sam i da platim.:):(
Sačuvana
**Dar3**
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1001

myspace.com/dar3_mkd

« Odgovor #59 poslato: Februar 28, 2009, 01:09:19 pre podne »

8) 8) 8)

obradovic a otkud znas to mozda samo da te zaplase :D ni ne salji negde na test samo uzmu urinu i to je to :)

To je i meni odmah palo na pamet  ;D

kreatin povezuje ljude :D
Sačuvana
Kada bi batine nekoga naucile pameti,najpametniji bi bili bikovi...a to sam JA!
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #58 poslato: Februar 28, 2009, 12:56:13 pre podne »

 8) 8) 8)

obradovic a otkud znas to mozda samo da te zaplase :D ni ne salji negde na test samo uzmu urinu i to je to :)

To je i meni odmah palo na pamet  ;D
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
**Dar3**
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1001

myspace.com/dar3_mkd

« Odgovor #57 poslato: Februar 28, 2009, 12:29:04 pre podne »

http://www.adas.org.yu/dokumenti/pravilnici/pravilnik-o-lzs-2009.pdf

ne vidim kreatin,ako nadje neko neka copira   ::)
Sačuvana
Kada bi batine nekoga naucile pameti,najpametniji bi bili bikovi...a to sam JA!
**Dar3**
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1001

myspace.com/dar3_mkd

« Odgovor #56 poslato: Februar 28, 2009, 12:16:05 pre podne »

obradovic a otkud znas to mozda samo da te zaplase :D ni ne salji negde na test samo uzmu urinu i to je to :)
Sačuvana
Kada bi batine nekoga naucile pameti,najpametniji bi bili bikovi...a to sam JA!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #55 poslato: Februar 27, 2009, 10:13:14 posle podne »

To stoji, ali i pisao sam pre, sto se mog sporta tice, USA nije nikakav problem. Npr u Pekingu, jedan im je bio 7-i a ostali nesto iza daleko...  :D
Ja sam svakako za varijatnu da se stalno vrse testiranja kod nas, a to sto samo na OI jedna zemlja mozda moze da se prosvercuje, njima na dusu... Oni ce zavrsiti zivot pre 40-e, ne mi... sad, da li je medalja vredna toga  :-\

Kao sto kazes, da zavrsimo sa off-om... Laku noc  ;)

P.S. Moze i ta varijanta :), pa onda ako padnes na testu, ti trazi B uzorak, hehe
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #54 poslato: Februar 27, 2009, 10:06:58 posle podne »

Da, sto se tice tog testiranja van takmicenja, to je bas ona "whereabout" forma sto sam napisao da sam mogao imati problema. Davljenje zivo, to je jako lose napravljeno, mora da se popuni kalendar u naredna tri meseca sa vremenom, mestom i trajanjem svakog pojedinacnog treninga. Ako planiraju da te testiraju i ne zateknu te, opet neke opomene ili sta vec... Pogotovo meni u triatlonu, kako da znam gde cu biti 20 Marta u 14 h  ??? kad mi od milion faktora zavisi trening... izivljanvanje... ne bi da ugradim GPS... zato i kazem/pisem da se radja i da postoji kriterijum i da ce i kod nas morati da se razvije zdrav razum, sportska etika, i da ce sportisti malo vise morati da se edukuju u tom pravcu...
Da ,sve je to lepo,ali odes na OI i za takmicare iz USA garantuje njihova vlada i ne idu na test,i sta da radis pored njih osim da ih gledas u ledja.Sve to kod nas ide u pogresnom smeru
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #53 poslato: Februar 27, 2009, 10:04:13 posle podne »

Da, sto se tice tog testiranja van takmicenja, to je bas ona "whereabout" forma sto sam napisao da sam mogao imati problema. Davljenje zivo, to je jako lose napravljeno, mora da se popuni kalendar u naredna tri meseca sa vremenom, mestom i trajanjem svakog pojedinacnog treninga. Ako planiraju da te testiraju i ne zateknu te, opet neke opomene ili sta vec... Pogotovo meni u triatlonu, kako da znam gde cu biti 20 Marta u 14 h  ??? kad mi od milion faktora zavisi trening... izivljanvanje... ne bi da ugradim GPS... zato i kazem/pisem da se radja i da postoji kriterijum i da ce i kod nas morati da se razvije zdrav razum, sportska etika, i da ce sportisti malo vise morati da se edukuju u tom pravcu...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #52 poslato: Februar 27, 2009, 09:58:37 posle podne »

Da... malo jeftinije nesto, ja sam bas pitao te koji su me testirali. Posto verovatno ne salju u bas najbolje opremljenje laboratorije...
Ali moraju svi bolji sportisti biti testirani, kao sto sam rekao iz svih sportova koji su registrovani u sportskom savezu. Takav je novi zakon, uredba ili sta vec. Nece niko moci da se "provuce". ADAS je clan WADA-e tako da se sve postuje i to od 2007-e su krenuli ja mislim...
Verovatno je nivo dozvoljenog kreatina odredjen da od normalnog unosa, mesa i sl. ne moze da se pokaze pozitivno na testu... Ali ako se dodatno unosi u vecoj kolicini sigurno ce biti iznad granice... isto kao i sa ostalima supstancama poput kafeina i sl...
Da ,poznat sam sa tim i vrsice se testovi nevezano od takmicenja ,van sezone,narocito na takmicare koji primaju stipendije od saveza odnosno drzave
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #51 poslato: Februar 27, 2009, 09:58:11 posle podne »

http://www.adas.org.yu/kontrole/testirani/april-jun-2008.html

Marko ovo ti je spisak samo od Aprila do Juna 2008-e, cak 94 sportiste je bilo testirano... jedan pozitivan
Ni ja nisam siguran da bas oni sami to finansiraju, jer kao sto si rekao, cinjenica je da je jako skupo
Cak su neko dvoje iz bocanja testirani... heh, smesno
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.