TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:50:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin kao Doping  (Pročitano 16146 puta)
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #50 poslato: Februar 27, 2009, 09:55:27 posle podne »

Da sam saznao pre pa i da ne pocinjem,ali eto desilo se suprotno,ali pokusacu da pazim vise.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #49 poslato: Februar 27, 2009, 09:53:13 posle podne »

Nisam mislio, jer pre svega neznam, da malo treniras... nego sam mislio da trening treba da bude na prvom mestu, jer sa 17 godina, stvarno ne mogu da pojmim da ukoliko vec znas da postoje testovi i znas za granicu kreatina, ti i dalje rizikujes... ok kontam situaciju sada, ali opet, moras biti odgovorniji...
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #48 poslato: Februar 27, 2009, 09:49:35 posle podne »

Sve to finansira SSS(streljacki savez SRBIJE)kad mogu da finansiraju put u Bankok,Minhen,Peking,itd...onda....A Ogi razumeo sam sta si rekao i treniram puno 5x nedeljno trening ponekada i 2x dnevno ja imam kondiciju da izdrzim skoro 2h stajanja be pomeranja nogu sto je veliki napor za kolena....Pokusacu da u buduce vise pazim.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #47 poslato: Februar 27, 2009, 09:49:17 posle podne »

Da... malo jeftinije nesto, ja sam bas pitao te koji su me testirali. Posto verovatno ne salju u bas najbolje opremljenje laboratorije...
Ali moraju svi bolji sportisti biti testirani, kao sto sam rekao iz svih sportova koji su registrovani u sportskom savezu. Takav je novi zakon, uredba ili sta vec. Nece niko moci da se "provuce". ADAS je clan WADA-e tako da se sve postuje i to od 2007-e su krenuli ja mislim...
Verovatno je nivo dozvoljenog kreatina odredjen da od normalnog unosa, mesa i sl. ne moze da se pokaze pozitivno na testu... Ali ako se dodatno unosi u vecoj kolicini sigurno ce biti iznad granice... isto kao i sa ostalima supstancama poput kafeina i sl...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #46 poslato: Februar 27, 2009, 09:42:41 posle podne »

Povecan unos crvenog mesa podici ce nivo kreatina...nije mi jedna stvar jasna ,ti testovi nisu ni malo jeftini,jedan doping test je oko 500 eur?!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #45 poslato: Februar 27, 2009, 09:37:03 posle podne »

Pogresno si me shvatio, nisam ti ja to preporucio, samo sam izneo moja saznanja o dopingu u streljastvu... Ja ti preporucujem da treniras vise :)... nisi ni punoletan a vec zapadas u probleme, koje izbegavaju i oni koji su po 20 godina u profesionalnom sportu...
...da ne skrecem/o sa teme bas o dopingu i testovima
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #44 poslato: Februar 27, 2009, 09:22:52 posle podne »

Znam za beta blokatore uputio me JOJEVTA.Dosad mi nisu nasli...Molim boga da bude sve ok...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #43 poslato: Februar 27, 2009, 09:20:34 posle podne »

Aha, i ja reko... Obicno su beta blokatori u pitanju u streljastvu... Nista, moli Boga za cudo :)
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #42 poslato: Februar 27, 2009, 09:17:09 posle podne »

Ma ja kreatin koristim zbog teretane,a ne koristim ga za streljastvo jer dosta treniram pa mi nije potreban za to.A problem je sto sam ja saznao tek juce da sam UBIO normu za Drzavno prvenstvo a posto sam poceo sa kreatinom uplasio sam se jer sam znao da za Drzavno uvek ima kontrola.Moram nesto da uradim jer cu inace izgubiti ucesce u vecim takmicenjima.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #41 poslato: Februar 27, 2009, 09:14:03 posle podne »

O.K. Sada sam video... Nisam ni video koji sport je u pitanju... Pa ako si znao da ces ici na kontrolu, zasto ti je bas toliko bitno u streljastvu kreatin?
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #40 poslato: Februar 27, 2009, 09:09:08 posle podne »

Nisam mislio na to.Ako si citao ranije sto sam slao postove napisao sam da mogu da zatrazim da dam samo krv i da mi izvrse proveru opreme a da odlozim za urin jer sam maloletan.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #39 poslato: Februar 27, 2009, 09:03:07 posle podne »

Neces znati sutra sigurno, jave ti za 2 nedelje ako si pozitivan jer salju uzroke u laboratoriju u Austriju ili Svajcarsku, zaboravio sam gde nasi salju...
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #38 poslato: Februar 27, 2009, 09:00:36 posle podne »

Ja lepo kazem,a i sutra mogu opasno da nadrljam ako nadju kreatin ili je povisen kreatinin sto odmah asocira da ga koristim.Rekao sam vec suspenzija me ceka.A citao sam WDAu za 2006 nisam za 2009 pogledacu.Videcemo sta ce sutra biti,a posto se vracam pridvece onda cu tada i da javim sta je bilo.Znate da kada se daje mokraca stoji covek pored tebe i gleda da li je se ispravno,jer niko osim tebe ne sme da dodirne flasicu.:):):):)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #37 poslato: Februar 27, 2009, 08:56:22 posle podne »

Obradovic: Svake godine se menja lista. Mozes na WADA-i naci listu za 2009.-u... Uglavnom se praktikovalo da se dodaju stalno nove zabranjene sups., ali mislim da su ove cak i skinuli neke jer je sigurno bilo problema t.j. padali su sportisti koji nisu uzimali nista pa su kasnije dokazivali da je nesto drugo uzrok povisenosti toga...
I testiranje se vrsi u svim sportovima koji su kategorisani u prve 4 kategorije sportova sto su skoro svi sportovi... U 2008 je moralo najmanje 2 da bude testirano iz bukvalno svakog sporta.
Rigorozni su svakako, ja sam popunjavao u Decembru "whereabout" formu i poslao mojima u savez i neki problem je ispao da oni u ADAS-u nisu dobili taj dokument i kada sam dosao sa priprema iz AUS pocetkom Februara stigla mi poslednja opomena da moram da posaljem tu formu za testiranje van takmicenja. Da nisam te nedelje poslao formu odmah i kontaktirao ih i objasnio sve, imao bih milion restrikcija, bukvalno se ne mozes vise takmiciti...
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #36 poslato: Februar 27, 2009, 08:48:22 posle podne »

Da ,vrse se nazalost doping testovi u bodibidlingu
Zasto sumo rvaci brzo umiru,pa kako da ne umru kada ima je procenat masti u telu 90%
Sumo rvaci nisu jedini koji koriste anabolike,prakticno da nema sporta u kome se ne koriste,i to mnogo vece doze i duzi period pa ne umiru od AAS
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 17 upita.