TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:32:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin kao Doping  (Pročitano 16201 puta)
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #35 poslato: Februar 27, 2009, 08:38:15 posle podne »

hahahahahahah,JOJE...Postavicu ti pitanja mozda ces lakse razumeti!Da li se vrsi test na zabranjene supstance u BODYBUILDINGU?I zasto SUMO rvaci brzo umiru? Kljukaju se anabolicima koji su u tom sportu DOZVOLJENI pa brzo umiru od prevelike doze.Bolje ne znam da objasnim...:)
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #34 poslato: Februar 27, 2009, 08:34:20 posle podne »

Nije nista pobrkano sve tako pise.A ovo testiranje se radi vec duze vremeja treniram 6 god i iz godine u godinu je bio rigorozniji test.Kozma...pa vec se praktikuje testiranje u vecini sportova...(Fudbal,Biciklizam,Vaterpolo,Rukomet,Streljastvo,Tenis....i da ne pricam)A sto se tice bodybuildinga tu ce tesko doci do testiranja,jer se vec zna da se u tom sportu dosta koriste suplementi.Blago sumo rvacima kojima je dozvoljeno koriscenje anabolika zato se i napumpaju za kratko vreme i onda brzo umru....

ja tebe ne razumem,o cemu ti pricas o kakvom testiranju na suplemente ??? ??? ???
i o kakvom koriscenju anabolika i pumpanju za kratko vreme i umiranju ti pricas ,aman  ???
Sačuvana
**Dar3**
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1001

myspace.com/dar3_mkd

« Odgovor #33 poslato: Februar 27, 2009, 08:08:13 posle podne »

Ja imam liste zabranjenih supstanci koji vazi od 2006 i nasao sam ANABOLIKE(sve vrste),hormoni,insulin,stimulansi,a i KREATIN(je zabranjen kada je koncentracija u urinu većaod 5 mikrograma po mililitru).Ima ih jos mnogo sto je stvarno smesno...A dozvoljena je i odredjena kolicina alkohola u krvi(u promilima)ako se predje granica onda kazna.

Ja bi rekao da si ti dok si citao,pobrkao kreatin i kofein.
e da da da da da lekar nam je rekao da nesme i kofein !mada ga mi opet pijemo ;D kofein i udahnes ono za kislorod i letis ko zmaj :D
Sačuvana
Kada bi batine nekoga naucile pameti,najpametniji bi bili bikovi...a to sam JA!
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #32 poslato: Februar 27, 2009, 07:12:55 posle podne »

Nije nista pobrkano sve tako pise.A ovo testiranje se radi vec duze vremeja treniram 6 god i iz godine u godinu je bio rigorozniji test.Kozma...pa vec se praktikuje testiranje u vecini sportova...(Fudbal,Biciklizam,Vaterpolo,Rukomet,Streljastvo,Tenis....i da ne pricam)A sto se tice bodybuildinga tu ce tesko doci do testiranja,jer se vec zna da se u tom sportu dosta koriste suplementi.Blago sumo rvacima kojima je dozvoljeno koriscenje anabolika zato se i napumpaju za kratko vreme i onda brzo umru....
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #31 poslato: Februar 27, 2009, 06:07:03 posle podne »

Ja imam liste zabranjenih supstanci koji vazi od 2006 i nasao sam ANABOLIKE(sve vrste),hormoni,insulin,stimulansi,a i KREATIN(je zabranjen kada je koncentracija u urinu većaod 5 mikrograma po mililitru).Ima ih jos mnogo sto je stvarno smesno...A dozvoljena je i odredjena kolicina alkohola u krvi(u promilima)ako se predje granica onda kazna.

Ja bi rekao da si ti dok si citao,pobrkao kreatin i kofein.
Sačuvana
   
jojevta
Gost
« Odgovor #30 poslato: Februar 27, 2009, 01:38:40 posle podne »

Pa takmiceari u fitnesu i bodibidingu bolje da brinu o drugim supstancama a ne o suplementima koje koriste
Sačuvana
Joker*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 144

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

« Odgovor #29 poslato: Februar 27, 2009, 01:32:21 posle podne »

jbg dajte malo prirodnog duha...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #28 poslato: Februar 27, 2009, 01:28:01 posle podne »

Ovo sto se tice testiranja za kreatin i suplemente su po meni totalne gluposti.Pa ako se to svuda bude praktikovalo,slobodno mozemo reci zbogom fitnessu i bodi bildingu.Nece se niko takmiciti jer ima svi da popadamo na testovima.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #27 poslato: Februar 27, 2009, 01:22:38 posle podne »

Ako nastave sa takvim testovima na natural preparate,necemo se ni takmiciti na medjunarodnoj sceni.
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #26 poslato: Februar 27, 2009, 12:05:25 posle podne »

Sta da se radi...jeste da su to mozda 5 testa u godini ali su stvarno mnogo rigorozni...!!!
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #25 poslato: Februar 27, 2009, 12:02:30 posle podne »

nemogu da verujem da je u tom sportu toliko rigorozan test
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #24 poslato: Februar 27, 2009, 11:54:30 pre podne »

Nisam, i nisam rekao za da se trazi u krvi nego u urinu o tome znam.Videcu sutra sta ce biti posto sutra idem pa cu da javim sta je bilo...
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #23 poslato: Februar 27, 2009, 11:51:28 pre podne »

Problem...u sredu sam poceo fazu punjenja,posto u subotu idem na takmicenje u streljastvu ne znam da li bi bilo normalno da tamo ponesem kreatin posto moram da ga uzimam 4x dnevno...A jos veci problem je sto vrse kontrolu (Urin i krvna slika) a kreatin je zabranjena supstanca u ovom sportu.Mada mogu da se snadjem da ne provale da ga koristim,ali kako da popijem 4x kad mogu samo 2x ujutru i uvece.Znam da je kompleksno pitanje,ali pomagajte....:(:(:(

Kreatin nije zabranjena supstance,ne znam odakle ti to ???
Mozes slobodno da ga pijes
Za doping test se uzima urin,a ne krv.
I u glavnom susptance koje se traze u urinu kod takmicara u streljastvau su beta blokatori,tako da ukoliko nisi koristio neke od ovih supstanci nemas razloga za brigu
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #22 poslato: Februar 27, 2009, 11:50:11 pre podne »

I ovo imam...u 2008 godini su najvise vaterpolisti koristili suplemente(73%)od 141 testiranih,atleticari(71%)od 121 testiranih,plivanje,pa kosarka,STRELJASTVO(43%)109 testiranih i na kraju fudbal....Najvise su se koristili kreatin,aminokiseline,proteini...cak i lekovi...eto to je to,a mislim da sam mogao da vam na neki nacim obrazlozim o cemu se radi i da je kreatin stvarno zabranjen u streljastvu...(odredjena takmicenja)!!!
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #21 poslato: Februar 27, 2009, 11:38:39 pre podne »

Ja imam liste zabranjenih supstanci koji vazi od 2006 i nasao sam ANABOLIKE(sve vrste),hormoni,insulin,stimulansi,a i KREATIN(je zabranjen kada je koncentracija u urinu većaod 5 mikrograma po mililitru).Ima ih jos mnogo sto je stvarno smesno...A dozvoljena je i odredjena kolicina alkohola u krvi(u promilima)ako se predje granica onda kazna.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 17 upita.