TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 10:31:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sa treadmill-a (trake) napolje  (Pročitano 11141 puta)
honda83
Gost
« Odgovor #25 poslato: Mart 15, 2009, 09:24:32 posle podne »

na traci sam svakog dana, a kada je lepo vreme pokusavam da trcim :), ali posle jedno 500m gubim dah pa moram da setam neko vreme. Nista me ne boli, nemam neki utisak da sam umoran, samo ostajem bez daha. Sigurno kondicija jeste losa, ali imam i problem sa disanjem, zato sam i pitao u vezi tog disanja da li mozda pravim neku gresku...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Mart 15, 2009, 08:59:24 posle podne »

problem sa disanjem može biti vezan za te sinuse.. u svakom sluačju ne žuri napolje ... ako imaš problema sa sinusima sačekaj toplije vreme...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #23 poslato: Mart 15, 2009, 08:26:06 posle podne »

Neznam koliko vec u kontinuitetu trcis, ali probaj da 3-4 nedelje budes "redovan" pa onda probaj da pricas pri laganom t.j. normalnom tempu, trebao bi da mozes, u suprotnom neki fenomen je u pitanju  :) ili je ipak problem u disanju, ali stvarno neznam kako bi trebao da dises da ti toliki problem predstavlja pricanje ;D
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #22 poslato: Mart 15, 2009, 06:30:36 posle podne »

Moguce, veoma moguce...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #21 poslato: Mart 15, 2009, 05:41:52 posle podne »

... A to sto ne mozes da pricas nema veze mnogo sa disanjem, jednostavno ti je aerobni kapacitet slab, t.j. neutreniran si, barem sto se trcanja tice, da se ogradim... jer ti verovatno nije bas lagodno dok trcis pa ti svaka durga "radnja" tesko pada...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #20 poslato: Mart 15, 2009, 05:39:12 posle podne »

Ja ti nikako to ne bih savetao, polako predji napolje i tamo i ostani :)... Pokusaj da nadjes mekaniju podlogu ako mozes, neki park, teren i sl. bi ti super bilo... moras paziti noge jer je na njima prevelik teret :)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #19 poslato: Mart 14, 2009, 08:52:19 posle podne »

Hehe, neka, ne stavlja mi se nesto na youtube, moze devojka da vidi pa da me ostavi :). Najbitnije mi je disanje, posto recimo nema sanse da trcim bilo kojom brzinom i da u isto vreme pricam sa nekim. Inace imam problem sa sinusima, tako da mi je i nos obicno zapusen sto mi dodatno otezava posao. A da se ja drzim svoje trake? :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #18 poslato: Mart 14, 2009, 08:48:15 posle podne »

Au, pa najlakse biti to mogao za pocetak objasniti da dises i na usta i nos, u sasvim prirodno i opusteno t.j. kako osecas da treba da dises, a sto se trcanja tice, hmmm, najosnovnije stvari su ti ako vec imas 120 kg, da ne opterecujes noge previse tezinom, t.j. pravi manje a vise koraka, zatim ruke drzi vislje, zamisli da nosis haljinu i trudi se iznad "haljine" da drzis ruke :), i sto manje "vuci" (ako uopste radis to) noge po podlozi... to su ti neke najoosnvnije stvari koji bi ti dobro dosle sad... a i komplikovano je jako koncentrisati se na vise stvari odjenom... najbolje bi bilo kada bih znao kako trcis pa bi onda dao preporuku... stavi video na youtube  ;D
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #17 poslato: Mart 14, 2009, 08:17:12 posle podne »

Haha, da, i to sto kazes :)...

Kada smo vec kod trcanja, da li moze objasnjenje kako se pravilno dise? Samim tim, kako se pravilno trci?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 14, 2009, 06:46:49 posle podne »

Srecno  ;)...

P.S. moras gledati ispred sebe  :D
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #15 poslato: Mart 14, 2009, 03:01:01 posle podne »

U dubokim ne mogu da trcim, tako da cu da te poslusam u vezi carapa :).

Desavalo mi se kada igram basket da sredim stopao, a kada trcim, ima jedan veci deo staze koji je od nekih cigli koje su krive, kao neke ploce, i tu moram da prodjem da bih isao da trcim. Tu mi se desava da sredim stopala. Od sutra ako bude lepo vreme, idem sa psom na trcanje, u debljim carapama i javljam rezultat :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #14 poslato: Mart 14, 2009, 02:20:52 posle podne »

Nnc... 10x bolje nego da kupujes duboke patike... ako se to uopste mogu nazvati patike, sklopljen isecak gume :) Znaci kupis prave normlane za trcanje i slobodno obujes deblje carape, pomoce ti...

Takodje ako cesto izvrces nogu trebao da bi da ojacas malo misice i tetive koje se nalaze sa spoljnih strana nogu, trbusnjake i donje ledjne misice, zvuci malo suludo ali to je (nedovoljna jacina misica kojih sam naveo) cest uzrok prekomernom uzvrtanju stopala a ne "losa sreca"...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #13 poslato: Mart 13, 2009, 09:47:59 posle podne »

U debljim carapama? Vidis ja se toga nisam setio :). Hvala!!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Mart 13, 2009, 09:00:40 posle podne »

Ne trebaju ti dublje, jer dublje prave za trcanje i ne postoje... ako je zbog zglobova kupi pola broja vece i trci u debljim carapama...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #11 poslato: Mart 13, 2009, 08:46:46 posle podne »

Trebalo bi da nadjem neke patike koje su dublje a da su mi udobne. Pre mesec dana sam kupio asiks ali one nisu dublje. Bas su meke, i videcu kada bude sve bilo suvo kako ce da mi bude kada budem trcao.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 19 upita.