TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:45:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako leciti bol u rukama-tetivama?  (Pročitano 38804 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #56 poslato: Decembar 17, 2009, 09:42:49 posle podne »

Da, na to sam mislio.
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #55 poslato: Decembar 17, 2009, 09:34:02 posle podne »

@robert.....mislis sta sam radio...ruke,ledja,ramenta,grudi?? to?

@daniela svarc znas da imam problem sa tetivom i da pijem Glucosamine ako se secas kad sam postovao....

a biceps radim slow,super slow tempo, svaku vezbu iksljucivo sa bucicama....i radim ih pravilno...sad nzm:)xD
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #54 poslato: Decembar 17, 2009, 07:21:01 posle podne »

Nakon kog treninga je počelo da te boli?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #53 poslato: Decembar 17, 2009, 07:04:56 posle podne »

čini mi se da ne radiš dobro recimo bispec pregib ilil neku sličnu vežbu - verovatno ideš u hiperekstenziju.. proveri tehniku!
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #52 poslato: Decembar 17, 2009, 07:01:24 posle podne »

ne ne boli mene vec 4,5 dana...nisam lepo napisao....
 
ne boli me u toku treninga....tek kasnije(sutra dan)

imao sam slisan problem kad sam prvi put otiso u teretanu...tad me je bolelo nisam mogao ruku da ispravim...:xD
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #51 poslato: Decembar 17, 2009, 06:50:42 posle podne »

Tek te je danas prvi put zabolelo, teško je reći šta je. Sačekaj malo da vidiš da li će bol nestati. Otkud znaš da li te boli u toku treninga ili sutradan kad kažeš da je u toku dana počelo da te boli?
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #50 poslato: Decembar 17, 2009, 06:38:46 posle podne »

pozzz svima...

Pocelo je u toku dana da me boli tuka...na mestu gde se "vadi krv iz vene" na tom mest....

jel moze neko da mi kaze u chemu se radi-neka upale povrede neshto...

ne boli me tokom treninga ni posle treninga nego tek sutra dan...

Svaki komentar je dobro dosao:)
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #49 poslato: Avgust 13, 2009, 08:15:41 pre podne »

 I,naravno da vezbaci ne pocnu da dizu vece tezine da bi impresionirali neke ribe u teretani :D To sam video mnogo puta... :o
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #48 poslato: Avgust 12, 2009, 06:56:35 posle podne »

ZR_Aleksandar: To je jasno kao dan, ko je uopste spominjao bodibildere i ishranu...  ::)

A sto se tice lose forme pokreta i to sam podrazumevao... Ali neka iskusni vezbaci daju napomene i smernice kako i sta i kako se najbolje zastiti od povreda u teretani...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #47 poslato: Avgust 12, 2009, 06:45:54 posle podne »

Ja sam prečesto videla da se povrede dešavaju i pri preterivanju sa težinama iako se pokret izvodi pravilo - poenta - strpljenje, kovetracija i napredak moraju ići zajedno
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #46 poslato: Avgust 12, 2009, 05:59:41 posle podne »

Kada se sve stavi na papir, i kada bi se uporedila junk ishrana i prava isplanirana ishrana, razlika uopste nije velika... Jer onaj ko se hrani "po gradu", kada stigne, i bilo kako, svakako da isto daje puno para na ishranu, a koja je 6x losija od pravilne...

Mozda je pregrubo reci sport, jer je ovde dosta rekreativaca i ozbiljnijih vezbaca koji se ne takmice, nego im je cilj da vezbaju i zdravo se hrane, i pre svega zbog toga da budu zdravu, tako da se sve svodi na ulaganje u sebe... Svakako da u nasoj zemlji nemaju svi mogucnosti ni najosnovniju ishranu da isprate, ali kao sto si napomenuo, neko drugi bi dao te pare za nesto drugo, tako da kada se pogleda na cega se sve "bacaju" pare, mislim da svako ko je racionalan i shvata vaznost hrane koju jede moze da ulaze u sebe, t.j. udje u "ritam" pravilne ishrane a da moze to da isfinansira...

Ali skrenuli smo sa teme totalno... Jasno je zakljuceno da povrede nastaju iskljucivo nepravilnim izvodjenjem vezbi, stoga svi oni koji imaju bilo kakvih problema, mislim da vrlo lako mogu pronaci ovde kako i koje vezbe da izvode, jer sam i primetio da Marko, Zoltan i ostali stalno napominju lagano i korektno izvodjenje...
Samo mala napomena: Ako se neko ne hrani kao bodibilder ne mora da znaci da jede junk hranu. Moze da jede razeni hleb pekmez, lupam, pa da ga ne kosta skoro nista.. Nema samo dve krajnosti- visokoproteinska ishrana i junk food. Postoji i umerena ishrana, vegetarijanska i slicno.
 A sto se tice tetiva, ne bih se slozio u potpunosti. Najvise povreda se desava zbog lose forme pokreta, ali nekada jednostavno tetiva nema tu snagu kao misic. Pogotovo ako se uzima kreatin i slicno. Ja sam se vise puta tako iscimao, kada je misic izdrzao, a tetiva nije. Srecom nije pukla :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #45 poslato: Avgust 12, 2009, 01:36:10 posle podne »

Kada se sve stavi na papir, i kada bi se uporedila junk ishrana i prava isplanirana ishrana, razlika uopste nije velika... Jer onaj ko se hrani "po gradu", kada stigne, i bilo kako, svakako da isto daje puno para na ishranu, a koja je 6x losija od pravilne...

Mozda je pregrubo reci sport, jer je ovde dosta rekreativaca i ozbiljnijih vezbaca koji se ne takmice, nego im je cilj da vezbaju i zdravo se hrane, i pre svega zbog toga da budu zdravu, tako da se sve svodi na ulaganje u sebe... Svakako da u nasoj zemlji nemaju svi mogucnosti ni najosnovniju ishranu da isprate, ali kao sto si napomenuo, neko drugi bi dao te pare za nesto drugo, tako da kada se pogleda na cega se sve "bacaju" pare, mislim da svako ko je racionalan i shvata vaznost hrane koju jede moze da ulaze u sebe, t.j. udje u "ritam" pravilne ishrane a da moze to da isfinansira...

Ali skrenuli smo sa teme totalno... Jasno je zakljuceno da povrede nastaju iskljucivo nepravilnim izvodjenjem vezbi, stoga svi oni koji imaju bilo kakvih problema, mislim da vrlo lako mogu pronaci ovde kako i koje vezbe da izvode, jer sam i primetio da Marko, Zoltan i ostali stalno napominju lagano i korektno izvodjenje...
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #44 poslato: Avgust 10, 2009, 07:43:43 pre podne »

 To sve zavisi od osobe do osobe. Ako mislis da vredi da ulazes toliko finansija i truda u svoj izgled, to je ok. Neko drugi bi kupio sebi nesto drugo za te pare.. A sto se tice mesa, ubedjen sam da nije zdravo preterivati sa proteinima zivotinjskog porekla.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #43 poslato: Avgust 09, 2009, 10:27:54 posle podne »

Mnogo mesa nije to bas zdravo ali dobro sad,a to sto kazes 8 god vezbanja nema to veze neko se transformise za 1 god neko za 5 a neko nikad zavisi od coveka i cilja a pre svega od dubine dzepa,jer po ovome sto kazes ti pojedes minimum 30 000 din mesecno to su necije 3 plate  ;) tako da nista revolucionarno  :)
Ovo je jedan od skupljih sportova a narocito taj deo koji je vezan za odrzavanje i uopste postizanje definicije...
Niko od hleba nece napraviti misic, tako da se ne lazemo.
Tu je osnova meso...
Pa sad kolko je zdravo imati ogroman proteinski unos na duzi period, to je vec pitanje za doktore-specijaliste a ne za nas ovde.
Pa i pitanje da li bi oni svi bili slozni po pitanju odgovora.
Ishrana i nacin na koji ishrana utice na ljudski organizam nam nisu poznate do detalja, svake godine dolazi do novih istazivanja kao i demantovanja sarijih istrazivanja.
Kolko puta se se desilo da Americki institu za ishranu da neku preporuku i posle par ili desetak godina ispravi to jer nisu bili u pravu.
Ali da ne skrecemo sa teme...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #42 poslato: Avgust 09, 2009, 10:18:35 posle podne »

postavi slike pa cemo prosuditi ;) ovako se jedino vidi vaskularnost tj isecenost sto je posledica ishrane i mozda genetike
Dobra bi bila ta genetika, da mi je takva :)
Ja sam inace na oca , sklon sam gojenju, svaki malo veci unos UH mi se odmah poznaje.
Sto se tice slika, nemam ih tolko, nikad se nisam slikao na taj nacin, jer nisam hteo da mi neko kaze da se "kurcim" (izvinite na izrazu) :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.