TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:25:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Testosteron i leptin - nauka sagorevanja masti  (Pročitano 16232 puta)
mikiveliki
Gost
« Odgovor #22 poslato: Septembar 19, 2007, 08:20:58 posle podne »

Ma daj Miki.. sad kardio ne valja.. a tvoji klijenti svi rade bar 30 min kardio a većina i više...

Ja sam skinula masti pomoću kardija i tegova u kombinaciji i za mene je to najefikasniji način..
povećanje mišićne mase uz sagorevanje masti na traci ili na bajku na keju - meni je to zakon!

Naravno na tvoju trenutnu Impozantnu) mišićnu masu Miki ne bi ni preporučila trčanje na traci - odoše ligamenti i hrskavice, ali mi manjeg kalibra još uvek možemo da trčkaramo ako volemo :) posebno u prirodi gde je kiseonika u izobilju!

Ali slažem se da treba biti umeren!

Moji klijenti trce zato sto nisu ja odnosno ne mogu da podignu 20t/45min i to im je sudbina do daljnjeg. A sto se ticew kardia trce HIIT svi do jednog...

Pozdrav za koleginicu "manjeg kalibra" doduse samo u gabaritima!
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2007, 08:42:16 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #21 poslato: Septembar 19, 2007, 04:53:32 posle podne »

Miki, radimo oboje gvt s tim sto si ti pri kraju, a ja ulazim u III fazu.
Jel mislis da je moguce povecati mishicnu masu s toliko malo ponavljanja? Da li mislis da 10 serija kompenzuje i stimulishe hipertrofiju na konto ona 3 ponavljanja koja verujem nisu dovoljna da za hipertrofiju.
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Septembar 19, 2007, 03:56:43 posle podne »

Ma daj Miki.. sad kardio ne valja.. a tvoji klijenti svi rade bar 30 min kardio a većina i više...

Ja sam skinula masti pomoću kardija i tegova u kombinaciji i za mene je to najefikasniji način..
povećanje mišićne mase uz sagorevanje masti na traci ili na bajku na keju - meni je to zakon!

Naravno na tvoju trenutnu Impozantnu) mišićnu masu Miki ne bi ni preporučila trčanje na traci - odoše ligamenti i hrskavice, ali mi manjeg kalibra još uvek možemo da trčkaramo ako volemo :) posebno u prirodi gde je kiseonika u izobilju!

Ali slažem se da treba biti umeren!
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #19 poslato: Septembar 19, 2007, 02:49:55 posle podne »

Posatujem razlicitost no nauka ukazuje da kardio nije najsrecnije resenje posebno ne za smanjenje masnih naslaga.
Sačuvana
X FRAME
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 300


« Odgovor #18 poslato: Septembar 19, 2007, 09:41:38 pre podne »

NIkada nism voleo da trcim. To mi je u "genima"...

Sve sto cu vam reci je to da nisam potrcao vec godinama onako izistinski.

Sve sto mi je potrebno za redukciju masti je: vise tegova, jos vece tezine, brzi tempo rada, veci intezitet i naravno maksimalno dirigovana ishrana.

Suplementi se podrazumevaju.

Moje licno iskustvo

Cardio je potreban samo za zdravo srce nikako za redukciju masti.

Veliki nivo oksidacije usled dugih cardio sesija  "zagadjuje" telo.


  Jedno od retkih stvari gde se ne slazemo ! ! ! !
  PS . Moje iskustvo je takvo  . VOLEM CARDIO MLOGO ! !!  ! ! !
Sačuvana
bodybuilding forever
mikiveliki
Gost
« Odgovor #17 poslato: Septembar 19, 2007, 09:31:10 pre podne »

I sta sad kad sam tako lepo  lajo' sad to moram opravdati. Odo' na trenig da potvrdim ovu teoriju, danas grudi i ledja.

Prvi par kosi benc 110kg i ledja zgibovi sa 112kg ( ja + opterecenje) 10 serija sa po 3 ponavljanja = 6,6t

Drugi par propadanja 112kg i jednorucno veslanje bucicom 50kg. 3 serije 8 ponavljanja = 4t

Znaci sve zajedno preko 10t za manje od 45 minuta!
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #16 poslato: Septembar 19, 2007, 09:12:37 pre podne »

Jos jedan AMEN!!!
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #15 poslato: Septembar 19, 2007, 09:11:28 pre podne »

Problem lezi u cinjenici da vecina ne moze sa tegovima kao sto moze da trci u tome je kvaka. Lakse je trcati nego u 45 minuta podici 20-tak i kusur tona. Probajte ako ne verujete!?
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #14 poslato: Septembar 19, 2007, 08:52:51 pre podne »

AMEN MIKI!
Ovde se ne nema sta dodati!!!
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #13 poslato: Septembar 18, 2007, 08:49:46 posle podne »

NIkada nism voleo da trcim. To mi je u "genima"...

Sve sto cu vam reci je to da nisam potrcao vec godinama onako izistinski.

Sve sto mi je potrebno za redukciju masti je: vise tegova, jos vece tezine, brzi tempo rada, veci intezitet i naravno maksimalno dirigovana ishrana.

Suplementi se podrazumevaju.

Moje licno iskustvo

Cardio je potreban samo za zdravo srce nikako za redukciju masti.

Veliki nivo oksidacije usled dugih cardio sesija  "zagadjuje" telo.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Avgust 21, 2007, 06:58:49 posle podne »

Slažem se sa Jovom18...
I još samo jedna sitna opaska: najefikasniji način povećanja bazalnog metabolizma je povećanje mišićne mase.. a onda se sve to množi sa nivoom fizičke aktinvosti koji je opet viši ako redovno treniramo i tako možemo da povećamo energetske potrebe do neslućenih visina što je ESENCIJALNO  za svaku dijetu (veće potrebe od unosa)
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #11 poslato: Avgust 20, 2007, 09:00:53 pre podne »

naravno ako povecamo mishice trosice vishe masti,ali u periodu od 2 meseca je to zanemarljivo (povecanje), tako da tu tezu komotno batalimo...jedino ako povecamo nivo testosterona ili naravno klasichni kardio-dijeta ....a oni treninzi za definiciju su cista zabluda......upravo veliki mishici imaju vecu separaciju, tako da uvek treba raditi treninge za masu + zbog povecanja mishica koji troshe vishe kalorija....a ako radimo treninge za "definiciju" onda gubimo masu i samim tim ......
da li sam u pravu?

Sam razvoj misica ce trositi odredjenu kolicinu energije koja je neophodna za njegov rast i oporavak posle treninga, tako da i dva meseca u teretani mogu da znace mnogo prilikoma sagorevanja. Misic mora nekako da postane velik, dakle trebace mu energija, ukoliko se sprovodi dijeta sagorevanja opet ce ta teretana da posluzi kako bi se stimulisalo postojece misicno tkivo, dakle da se ne izgubi u potpunosti usled dijetete. Zato je vrlo vazna pravilna ishrana i suplementacija, posebno kod sagorevanja. Bitno je sve postepeno sprovoditi kako ne bi doslo do naglog gubitka misica. Cesto se desi da covek izgubi prebrzo kile pa onda izgleda prilicno nezdravo i mrsavo, ne deluje zategnuto i vitko.
Sam kardio trening nije dovoljan ukoliko se zeli izgledati fit. Vezbe u teretani mogu da budu kombinacija izolacinoh i vezbi za "masu" ali velikh misica nema dok se radi sagorevnje. Prvo sagorimo uz nastojanje da ocuvamo postojece misicno tkivo i mozda i izgradimo malo pa onda krecemo na masu. Trening za definiciju podrazumeva sagorevanje masnih naslaga stvorenih prilikom rada na masi uz ocuvanje misica sto znaci promena ishrane i upotreba suplemenata koji su kod izradjivanja definicije nezostavni. Ovde je trening bitan ali nije presudan.
Naravno veliki misici trose vise energije! Ovo ne mora da znaci da se covek mora nabildovati. Samo teretana je ta koja razvija i stimulise izgradnju misicnog tkiva.
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2007, 05:22:47 posle podne »

naravno ako povecamo mishice trosice vishe masti,ali u periodu od 2 meseca je to zanemarljivo (povecanje), tako da tu tezu komotno batalimo...jedino ako povecamo nivo testosterona ili naravno klasichni kardio-dijeta ....a oni treninzi za definiciju su cista zabluda......upravo veliki mishici imaju vecu separaciju, tako da uvek treba raditi treninge za masu + zbog povecanja mishica koji troshe vishe kalorija....a ako radimo treninge za "definiciju" onda gubimo masu i samim tim ......
da li sam u pravu?
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2007, 03:04:27 posle podne »

Vežbanjem aste nico testosterona.. i kod žena raste testosteron.. mi ga i inače imamo u krvi kao što muškarci imaju ženske polne hormone..

E sad ovo istraživanje je bilo na muškarcima.. ako naĂ°em članak o ženama, javljam odmah..

No mislimda praksa pokazuje da treba vežbati u teretani ako se želi samnjenje masnih naslaga a šta je u pozadini toga da li sammo povećanje mišićne mase ili još nešto, čuće se :)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 17, 2007, 02:21:46 posle podne »

Nivo laktata i gh takodje utice koliko gubimo masti.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 17 upita.