TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:19:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Testosteron i leptin - nauka sagorevanja masti  (Pročitano 16273 puta)
Ceca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2007, 01:24:50 posle podne »

Prema tome zaključak je da do samnjenja masnog tkiva (bar donekle) može doći samo vežbama snage koje dovode do povećanja nivoa testosterona.


 Znam da u dosta manjoj meri ovo utice na zene. Ali koliko je to? Sto se samog povecanja misicne mase tice, znam da se uporedo povecava potrosnja kalorija i u bazalnom metabolizmu...Pa logicno, odose i masti.
  Ali testosteron? Koliko moji treninzi uticu?
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2007, 01:13:41 posle podne »

postoji ovakva i onakva ishrana i suplementacija tj za masu odnosno definiciju, to je ono glavno sto nas zanima. a da mozes dobiti definiciju cistom izmenom treninga, pogotovo onog sa tegovima- cista zabluda.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2007, 12:41:13 posle podne »

 Nemas iskljucivo treninge za masu ili definiciju, uglavnom ti je hrana, genetika, osnova izgleda.
ne bi se slozio sa tobom. koliko ja znam postoje treninzi za masu  i izdrzljivost, a za definiciju ne postoje...moguce da i za to postoji posto citam da postoje neki treninzi koji i to nekako obavljaju.
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2007, 12:02:41 posle podne »

Slazem se da jeste ali zahvaljujuci mom metabolizmu teretana ispada savim dovoljna da se sagori kada zagusi.(kardio radim vise u funkciji ocuvanja normalnog funkcionisnja i ocuvanja srcanog misica) S druge strane to je otezavajuca okolnost kod nabacivanja mase, teze je dobijam. Nemas iskljucivo treninge za masu ili definiciju, uglavnom ti je hrana, genetika, osnova izgleda. 
Naravno da ko je skloniji visku kilograma i brzem debljanju mora da kombinuje kardio i teretanu u funkciji sagorevanja.
Moj predhodni komentar je bio samo opservacija na Danijelin clanak i nesto malo iz licnog iskustva.
Ipak je bb sport koji je specifican u smislu da svaka osoba reaguje razlicito i na treninge i na ishranu.
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2007, 10:22:26 pre podne »

jovo18, zasto ne radish u teretani teske vezbe za masu, kardio, i odgovarajucu ishranu..zar to nije pun pogodak?
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2007, 09:31:05 pre podne »

Slazem se posto ja kada sagorevam gotovo nikada ne upraznjavam kardio vezbe, samo teretana i odgovarajuca ishrana. Mislim da je tada takodje korisno koristi i Tribuluss ili neki Animal stimulator testosterona. Ipak nam visak test. tokom sagorevanja omogucava dodatnu agresivnost i u nekoj meri cuva misicno tkivo s obzirom da je unos proteina povecan a UH smanjen. Visi nivoi testost. intenzivnija sinteza belancevina. Ipak nivoi ovim prirodnim stimulatorima nisu tolko visoki da dodje do preteranog vezivanja vode ili aromatizacije koja bi eventualno otezala sagorevanje.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2007, 04:23:32 posle podne »

Od ranih devedesetih godina naučnici su istraživali hormon leptin i ulogu koju on ima u postizanju zdrave telesne težine. PotvrĂ°eno je da se ovaj hormon luči u hipotalamusu i da doprinosi skladištenju energije i stvaranju masnih naslaga.

Nova studija proučavala je uticaj treninga sa tegovima na nivo slobodnog testosterona kao i efekte vežbanja na leptinske receptore.

U studiju je uključeno 18 fizički aktivnih muškaraca koji su podeljeni u dve grupe. Prva grupa od 12 vežbača radila je program sa tegovima dok su ostalih 6 muškaraca bili kontrolna grupa.

Pre početka studije svim učesnicima su izmerene telesne masti i procenat mišićnog tkiva. TakoĂ°e izmerena im je i mišićna izdržljivost, nivo leptina u krvi, nivo ukupnog i f-testosterona (free, slobodni). Učesnici su isto tako testorani i po završetku studije.

Zaključak je bio sledeći: grupa koja je trenirala sa tegovima smanjila je telesne masti za 1kg dok je istovremeno povećala mišićnu masu za oko 3%. Iako je bilo pozitivne razlike u nivoima testosterona izmeĂ°u vežbača i kontrolne grupe, nivo leptina se nije razlikovao na početku i na kraju studije kod grupe koja je redovno vežbala iako je procenat telesnih msti pao za oko 7%.

Predloženo je sledeće objašnjenje:  testosteron igra važnu ulogu u regulisanju lučenja leptina i verovatno je testosteron uticao na smanjenje nivoa telesnih masti. Ova tvrdnja slaže se i sa injenicom da masno tkivo ima receptore za testosteron. Prema tome zaključak je da do samnjenja masnog tkiva (bar donekle) može doći samo vežbama snage koje dovode do povećanja nivoa testosterona.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.315 sekundi sa 18 upita.