TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:30:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ISHRANA ZA DEFINICIJU  (Pročitano 18615 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: April 19, 2009, 09:08:05 pre podne »

Onda je to jedna od boljih gresaka:)

Slazem se.Tako i nastavi i ne brini nista dobro radis.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #12 poslato: April 18, 2009, 11:44:14 posle podne »

Onda je to jedna od boljih gresaka:)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #11 poslato: April 18, 2009, 08:08:10 posle podne »

mozda gresis :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #10 poslato: April 18, 2009, 07:37:18 posle podne »

I ja ne razumem zasto NE-koristiti bcaa pre i u toku treninga!?
Ja nekih 20 min pre treninga pijem 7-8g bcaa+7-8g glutamina+20g elite-whey-a+5g maltodextrina,
na pola treninga takodje 7-8g bcaa + 7-8g glutamina + 15g elite whey-a + 5g maltodextrina
posle teninga 45g elit whey-a + 30g maltodextrina + 7-8g bcaa + 7-8g glutamina
Mozda gresim ali ja na sebi vidim rezultate takvog nacina doziranja!
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #9 poslato: April 18, 2009, 07:26:00 posle podne »

Nije bitno...pirinac...ovsene...krompir...to se sve na kraju pretvori u glukozu...Nije bitan tip koliko tajming...Uh samo ujutru ,u PWM, i u prvom obroku posle PWM...


Bcaa mozes u toku treninga ali racunaj da bcaa- u prahu treba min 30-35 min da se apsorbuju tako da bas i nema poente...uzmi pre treninga ,liquid amino za vreme treninga i bcaa opet posle treninga....to je to


ih bre otkud 30 minuta za amino obicne?? prakticno je prazan stomak icice to brze ali opet je mnogo bolje pre nego tokom
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: April 18, 2009, 05:55:34 posle podne »

Nije bitno...pirinac...ovsene...krompir...to se sve na kraju pretvori u glukozu...Nije bitan tip koliko tajming...Uh samo ujutru ,u PWM, i u prvom obroku posle PWM...


Bcaa mozes u toku treninga ali racunaj da bcaa- u prahu treba min 30-35 min da se apsorbuju tako da bas i nema poente...uzmi pre treninga ,liquid amino za vreme treninga i bcaa opet posle treninga....to je to

Pa predpostavimo da trening traje 1h i 15 min ili nesto manje,zasto ne uzeti BCAA pre treninga,utoku treninga i posle treninga i sve to zalivati u toku treninga liquid amino.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: April 18, 2009, 05:47:05 posle podne »

Zasto ne BCAA u toku treninga?

Dzaba Mare ti i ja stalno pricamo jedno kad izgleda ne vredi uopste!
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #6 poslato: April 18, 2009, 04:21:19 posle podne »

Nije bitno...pirinac...ovsene...krompir...to se sve na kraju pretvori u glukozu...Nije bitan tip koliko tajming...Uh samo ujutru ,u PWM, i u prvom obroku posle PWM...


Bcaa mozes u toku treninga ali racunaj da bcaa- u prahu treba min 30-35 min da se apsorbuju tako da bas i nema poente...uzmi pre treninga ,liquid amino za vreme treninga i bcaa opet posle treninga....to je to
Sačuvana
Darkonato
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #5 poslato: April 18, 2009, 02:46:08 posle podne »

sada sm totalno zbunjen jel mozete da me ispravite u cemu gresim mislio sam da tokom djete od ugljenih hidrata se baziram na pirincu i vlaknima tip
salate samo i dosta proteina
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: April 18, 2009, 02:38:27 posle podne »

Zasto ne BCAA u toku treninga?
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #3 poslato: April 18, 2009, 02:10:42 posle podne »

Nema bcaa pre treninga ako trcis na prazan stomak...
Nema ''mladog sira sa pijace'' ako oces bas uzmi ellu inace mlecne proizvode zaboravi
To kako uzimas UH ti je ocajno rasporedjeno jer dzabe unosish UH kada nema ins osetljivosti a to je pirinac 2x PRE treninga-pointless
10g dextroze posle treninga nema nikakav ucinak na to zaboravi ...ili pojacaj na min 30g ili izbaci totalno i ubaci jedno 30g glutamina...
Kreatin ti je na definiciji nepotreban jer ces vodu izbacivati kardijom i tegovima i onda dzaba ti cela prica
Za vreme treninga nema bcaa ,nema nista sem Liquid amino i to one koje su bes secera...dakle twinlab otpada...moj savet ti je ili Dym liquid amino ili Efx liquid amino(Jos bolje) jer su dym 1/2 od zelatina a to je jako slab izvor AMinos....najbolje naruci sa true proteina ako mozes..liquid beef aminos...
bolje da das pare na vishe Fish oila nego na glupi AC al ajd..

toliko od mene ...pozdrav...
« Poslednja izmena: April 18, 2009, 02:12:34 posle podne od strane Nitro » Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #2 poslato: April 18, 2009, 01:57:23 posle podne »

ne znam kako drugi praktikuju ali ja pokusavam uvek da: jedem barem dva puta pre i posle treninga.
pre treninga moram da jedem barem dva puta,ako jedem jednom ne osecam da je to to.
ako jedem jednom posle treninga opet ista prica,ili se budim uvece da jedem ili ujutru osecam da nisam dovoljno jeo prethodno vece...
Sačuvana
Darkonato
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #1 poslato: April 18, 2009, 01:33:46 posle podne »

e ovako pozdrav za sve forumase pocela je defincija uzeo sam animal cut i za koji dan ga krecem da ga uzimam sto se tice ostalog uzimam whey bcaa
krealkalyn flex seed oil daily one vitamin c 1000 i uskoro planiram da uzmem amino fuel e sada koji da li twinlab ili dymatize

sto se tice ishrane za definiciju sastavio sam sebi ovakav neki plan pa bih hteo da cujem misljenje vase da li sam sve odradio kako treba unapred hvala

ujutru ustajem u 8 kardio traje sat vremena pre kardia popijem 10 gr bcaa
posle trcanja 100 gr ovsenih pahuljica sa merom wheya i 5 gr bcaa


1 obrok pravi 250 gr pileceg fileta pola zelene salate 50 gr integralnog pirinca 1 casa vode maldi sir sa pijace 100 gr  1 tableta daily one 1
tableta flex seed oil 1 tableta vitamina c 1000



2 obrok konzerva tunjevine u vodi 3 mlada luka 50 gr integralnog pirinca  100 gr mladog sira



3 obrok 250 gr pileceg fileta pola zelene salate 2 mlada luka 100 gr mlados sira 2 case vode 



4 obrok 5 belanaca 100 gr spanaca bez ikakvih dodataka



trening u teretani u toku treninga pola mere wheya 10 gr bcaa 1 tableta krealaklyn


posle 1 mera wheya 5 gr bcaa 1 tableta krealakalyna i dekstroza jedno 10 gr



uvece 5 belanaca 250 gr posnog sira ella i neka salata tipa paradaiz i krastavac 1 tableta flex seed oil
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.172 sekundi sa 18 upita.