TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:38:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Novi pogled na kardio by Chris Aceto  (Pročitano 6835 puta)
nickey
Gost
« Odgovor #9 poslato: Maj 07, 2009, 12:01:41 posle podne »

Pocno, ali mislim da je taj program rada(dijeta, tegovi i kardio) savrseno odradjen samo za Troja.
Jel' moze adresa tog foruma?  moze i na PM
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #8 poslato: Maj 07, 2009, 11:23:33 pre podne »

Dosta poucan tekst,i dosta korisnih informacija ...svaka cast Roberte ovo vredi a i koristice mnogima da nadju sebe sta im odgovara jer se ljudi gube u svemu ovome i preteruju sa kardio treningom misleci da sto vise rade vise sagorevaju masti
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Maj 07, 2009, 07:55:38 pre podne »

meni je spinning ucinio da zavolim cardio....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Maj 06, 2009, 10:07:13 posle podne »

ma meni je super puno da trčim zbog ednorfina i super osećaja ... a na definiciju onda ni ne mislim.. ponese me euforija ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Maj 04, 2009, 07:02:56 posle podne »

evo sad sam pročitala tekst u celini...  stvarno jako poučno, pogotovo oko kvazi dijeta i preterivanja sa kardio treningom u definiciji...

super!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2009, 08:45:05 pre podne »

Hvala, hvala. :) Biće i nastavka. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2009, 08:18:45 pre podne »

Odlican tekst Roberte,samo napred!
Sačuvana
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2009, 11:57:50 posle podne »

Strava text...keep on!!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2009, 06:45:18 posle podne »

Chris Aceto je nedavno uzeo učešće na jednom bb forumu pa je izložio svoj novi pogled na kardio trening. I forumaši su imali raznorazna pitanja za njega pa sam sve to izvukao u jedan text.

Acetov novi pogled na kardio

Aceto: Mnogo toga se promenilo u takmičarskim pripremama tokom poslednjih 15 godina bodibildinga. Jedna od bitnih promena tiče se i kardio treninga. Mišljenje je: kardio sagoreva masti pa će vas to izdefinisati. No, da li je to tako? Moje mišljenje je takvo da je potrebno pratiti tanku nit, tj. naći zlatnu sredinu u svemu tome.
Ako ne radite dovoljno kardio treninga, nećete ni dostići pravu formu(verovatno... mada, ja sam pobornik toga da kardio i nije nephodan uz dobru dijetu).
Ako radite previše kardia, vaši mišići će izgubiti onaj čvrst izgled i oblinu za oko.

Nedavno sam radio sa Troy Alvesom koji je osvojio Europa Pro Show a radio je kardio mnogo manje nego pre kada je bio 11. na Ironman-u. Kako mu je to pošlo za rukom? Radio je kardio samo u odreĂ°enim danima, u odreĂ°enom vremenu i odreĂ°enim intenzitetom. Imao je i bolju dijetu koja mu je omogućila da se otarasi masti. Svi ste videli rezultat.

Da se razumemo, kardio je imperativ ali morate znati kada je neophodno stati kako ne biste žrtvovali teško stečenu mišićnu masu.

Pitanje forumaša: Možete li nam odati tajnu oko priprema Troy Alvesa? Kako je trenirao, kakav je trening imao, koliko kardia?

Aceto: Njegova dijeta se sastojala od 160-190 g ugljenih hidrata, vrlo malo masti i 240-300 g proteina. Sve to u 6 obraka. Radio je kardio treninge nižeg intenziteta 4-5 puta nedeljno, odmah nakon tegova. No, teško je svu rutinu opisati u nekoliko rečenica ovde jer je bilo i odreĂ°enih promena rasporeda iz nedelje u nedelju.

Pitanje forumaša: Chris, ja se pripremam za takmičenje u avgustu. Možeš li mi pojasniti šta znači to "kardio u odreĂ°enim danima i odreĂ°enim intenzitetom"? Da li preporučuješ da se povećava intenzitet kardia kako se takmičenje bliži kako bi se ubrzalo sagorevanje masti?

Aceto: Ne savetujem povećanje kardio aktivnosti kako se takmičenje približava. To obično dovodi do toga da vaši mišići izgledaju prilično ravno, tj. izgube one neophodne obline. Savetujem da takmičari sagore najveći deo masti mnogo pre poslednje 2-3 nedelje do nastupa. To znači da se kardio najviše radi od 11. do 4. nedelje do takmičenja.
Naravno, u realnom svetu, mnogi bodibilderi su daleko iza tog plana pa onda jure definiciju i eksperimentišu u poslednjim nedeljama pred takmičenje. A onda, naravno, moraju da rade puno kardio treninga. Ali savršen način je upravo onaj koji sam opisao.
Što se tiče intenziteta, ja savetujem do 40 min kardia, 4-5 puta nedeljno.

Pitanje forumaša: Gledam u brojke koje ste naveli za Alvesovu dijetu. 160g ugljenih hidrata, 300g proteina i nešto malo masti dovode nas do toga da je njegova dijeta bila na oko 2000 kalorija. Nije li to malo za tolikog momka? Da li je ta dijeta uključivala i variranje ugljenih hidrata?

Aceto: To je zaista sve što je Alves jeo tokom te dijete. Ja verujem u ovo: manje hrane, manje i kardio treninga. To je na neki način prilično suprotno od onog mišljenja koje je široko rasprostranjeno gde se kaže "više hrane, više kardio treninga". Znači, odgovor na tvoje pitanje je: Troy je zaista unosio samo 2000 kalorija.

Pitanje forumaša: Wow, to mu doĂ°e da je on unosio manje od 10 cal po libri telesne težine. Šta se krije iza toga, Chris? Da li su mu neki anabolici omogućili da izgladnjuje sebe a da ne izgubi mišićnu masu?

Aceto: Pa, dijeta i nije jedna klasična matematika, tj. matematika je ne može precizno i lako objasniti. Svi znamo da postoje ljudi koji jedu gomilu loše hrane a zadrže visoku definiciju. Da li je to normalno? Svi očekuju da će neko tako nabaciti gomilu sala ali ne bude tako. I sve to zbog brzog metabolizma. Dakle, pokušavam da vam ukažem na dodirne tačke izmeĂ°u nečije dijete i njegovog metabolizma. Troy je ustanju da zadrži masu i postane izdefinisan na brojkama od 160g uglj. hidrata i 300g proteina. Neka niko ne upire prstom u to da je uneo samo 2000 cal. Njemu to odgovara.

Pitanje forumaša: Slažem se. Pročitao sam mnogo tvojih knjiga ali me je totalno začudilo to da tolikom momku može odgovarati tako malo kalorija. Možeš li nam reći kako su izgledali njegovi uobičajeni obroci?

Aceto:

Obrok 1:
10 belanaca
40g ugljenih hidrata iz grits-a*

Obrok 2:
50g proteinskog šejka
40g uglj. hidrata iz gritsa ili ovsenih

Obrok 3:
50g proteinskog šejka
60 ili 90g uglj. hidrata iz napitka Volugro(http://www.nutrex.com/volugro.html), kompanije Nutrex, koja je njegov sponzor. Protein je isto iz Nutrexa.

Obrok 4:
2 komada ribe
salata

Obrok 5:
2 komada ribe, ponekad 3
spanać

Obrok 6:
šejk... obično 40g proteina ili 12 belanaca sa, ponekad, malo povrća.


*nešto što liči na naš griz ali nije isto. :D


Prevod: Robert

(pratiću i dalje šta se dešava na forumu pa ću prevesti još neka zanimljiva pitanja i odgovore)

[prilog je izbrisao admin]
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 19 upita.