TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 05:49:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 23 24 [25] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako uzimati whey protein  (Pročitano 90840 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2009, 08:34:48 pre podne »

I ranije sam napisao da ja licno preferiram uzimanje suplementacije pre,za vreme kao i odmah posle treninga kako bih maksimalno izbegao katabolizam.Isto to se odnosi i na unos kvalitetne ishrane to jest one koja je potrebna u tom periodu.Ali da ne skrecem mnogo sa teme jos bih napomenuo da whey tu igra veoma vaznu ulogu i da je obavezan.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2009, 08:26:43 pre podne »

...sve je ovo pozeljno uraditi i tokom treninga..mislim na bcaa,protein ili bilo koji drugi oblik ak,narocito se odnosi na ozbiljnije vezbace.Dotok krvi je u toku treninga najveci,osim sto cemo spreciti katabolizam pospesicemo anabolnu fazu.
Sačuvana
MAXX
POČASNI ČLAN
Zainteresovan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 413

« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2009, 07:29:19 pre podne »

Drago mi je da se slazemo, samo mislim da je jos dragocenije da se suplementi (pre svega oni "gradivni" kao sto su BCAA, whey hidrolizat i slicno) uzmu pre treninga, posto ce tako dospeti u krvotok tacno tokom treninga, upravo onda kad je i ta pumpa od NO reaktora najveca, a samim tim je i najveci transport do misica. Povecano prisustvo ovih nutrijenata u krvotoku upravo u vreme kad se misici izlazu trenaznom naporu pomaze da se "premosti" katabolizam do kojeg neizbezno dolazi prilikom intenzivnog treninga, i da se odmah u zacetku ubrza oporavak i anabolizam.
Naravno, ovo vazi bez obzira da li se uzima NO reaktor ili se ne uzima.
« Poslednja izmena: Jun 13, 2009, 07:31:35 pre podne od strane MAXX » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2009, 11:55:35 posle podne »

Potpuno se slazem sa time i licno mislim da je taj period veoma kratak.Zato i sam kada ga koristim gledam da suplemente kao i ishranu unosim u sto kracem roku odmah posle treninga, jer njihovo dejstvo (reaktora) je kratkotrajno i treba ga iskoristiti maksimalno.
Sačuvana
MAXX
POČASNI ČLAN
Zainteresovan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 413

« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2009, 10:29:54 posle podne »

Ako mislimo na ciste NO reaktore, jedini nacin na koji oni mogu poboljsati ugradnju je putem vece pumpe i dotoka hranljivih sastojaka u vezbani misic. Samim tim, ako NO reaktori uopste poboljsavaju ugradnju, to je ograniceno samo na period treninga. To je dakle akutni efekat relativno kratkog trajanja, i tesko da on moze biti razlog tj. opravdanje za povecanje ukupnog unosa proteina tokom celog dana.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2009, 10:04:59 posle podne »

To sto se reaktora tice moze postojati sumnja jel uopste dolazi do veceg iskoriscavanja suplementacije i onoga sto unesemo kroz hranu posle uzimanja reakora.Licno mislim da malo ipak postoji bolja ugradnja samo pitanje je koliko je ona bolja? na ovo je tesko  dati tacan odgovor.
Sačuvana
MAXX
POČASNI ČLAN
Zainteresovan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 413

« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2009, 09:43:29 posle podne »

Slazem se sa ovim misljenjem, samo bih iz recenice izostavio reaktor, posto mislim da nece poboljsati iskoriscenje odnosno ugradnju u meri koja bi opravdala veci unos proteina.
Inace kad smo vec kod toga, starijim osobama je generalno potrebno vise proteina po kg telesne tezine nego sto je za isti takav cilj potrebno mladjim osobama (ovo se sve odnosi na za vezbace koji ne uzimaju anabolike). Mladjim osobama (do 25 ili cak i do 30 godina) u periodu rada na izgradnji misicne mase sasvim je dovoljno 2 g proteina po kilogramu telesne tezine, pod pretpostavkom da se kontinualno zadovoljavaju potrebe za kompleksnim ugljenim hidratima i zdravim mastima.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2009, 09:46:25 posle podne od strane MAXX » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2009, 09:29:03 posle podne »

Ja mislim da je 2gr. po kg. malo, ja bih isao sa oko 3gr. po kg...

Vecita polemika oko ovoga...ja ipak mislim da neko ko nije na aas ili makar na reaktoru nema potrebe da unosi vise od 2kg ali to je samo moje misljenje.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2009, 06:58:10 posle podne »

Ja mislim da je 2gr. po kg. malo, ja bih isao sa oko 3gr. po kg...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
igorm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #4 poslato: Jun 12, 2009, 06:30:13 posle podne »

Da bi dobijao na masi trebalo bi da unosis 2g proteina na kilogram telesne tezine. Izracunaj sam koliko uneses proteina hranom tokom dana,a ostalo nadoknadi prahom...:-)
Posle treninga je najbitnije uzeti protein,da sto pre nahranis misice,kada ne treniras,rasporedi sam,ali svakako bi ih trebao piti,jer misici rastu dok se odmaras,a ne dok si u teretani,a da bi rasli treba im gradivne materije tj. proteini...
Sačuvana
No pain,no gain!!!
Nitro
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 12, 2009, 06:07:30 posle podne »

Procitaj ovo sto je Maxx Napisao ,niko ne moze da zna koliko tebi treba...on je to tebi okvirno rekao...ono sto sa sigurnoscju mogu da ti kazem je da uzmes jednu mericu posle treninga i mozes jednu neposredno pre...za ostalo  sve...zavisi od tvog unosa proteina tokom dana i potrebama za istim...
Sačuvana
dusan88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2009, 06:03:21 posle podne »

Jedno pitanje:
Uzeh danas u nasem dragome Pansportu whey protein hardcore(muscletech-proizvodjac) i rece mi onaj lik sto radi da uzimam 3 puta dnevno uz mleko i sve je to ok, nego mene sada zanima kakva raspored doziranja da napravim. Posto treniram popodne oko 12-1 h da li mogu posle treninga, pa druga doza izmedju rucka i uzine i onda pre spavanja, jel ok ovaj nacin uzimanja u toku jednog dana. I posto ne treniram u nedelju kako tog dana da pijem.. tj. koliko dozu i da li je uopste potrebno da tog dana kada odmaram pijem?
Unapred hvala na odgovoru. ;)
Sačuvana
MAXX
POČASNI ČLAN
Zainteresovan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 413

« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2009, 08:45:17 posle podne »

8) 8) 8)

ja sam danas pazario dym elite whey pro moka kafa ukus (i jos neke pizdarije :) ) . sutra ujutru krecem da uzimam. pitanje jel mogu ja to 3 puta dnevno da uzimam? jel dovoljno? (ujutru sa kombinacijom mleko/musli,  posle treninga sa vodom i pred spavanje sa vodom?) mislim da na kutiji pise 4x dnevno da se uzima

Posle treninga i ujutro ti je sasvim dovoljno :)

Unos proteina u prahu zavisi
1) od toga kolike su tvoje ukupne dnevne potrebe za proteinima, i
2) od toga koliki deo tih potreba nameravas da pokrivas redovnom ishranom, a koliki deo proteinima u prahu. Ako nemas makar 3 proteinska obroka u toku dana, moze ti trebati i svih tri proteinska shejka. To je ovako globalno, a konkretne brojke odredices sam prema tvojoj konkretnoj situaciji.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 23 24 [25] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 17 upita.