TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397038 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 18, 2024, 02:30:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 112739 puta)
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1267


BRO-SLAYER

« Odgovor #227 poslato: Jul 15, 2011, 12:44:27 posle podne »

ne
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Damek
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #226 poslato: Jul 15, 2011, 12:33:47 posle podne »

Skoro sam pitao nije bilo odgovora tako da moram isto pitanje da postavim ponovo ,pio sam kreatin pre 3-4 meseca ,sad sam uzeo ponovo (ULT Creatine Monohydrate) ,da li moram ponovo da pijem punjenje ili ne ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #225 poslato: Jun 29, 2011, 05:05:20 posle podne »

U šejk posle treninga staviš whey, bcaa,glutamin, deksotrozu, kreatin, malo više vode - oko 0,5 minimum, popiješ....  i
 no more complications :)
Sačuvana
bato
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 130


« Odgovor #224 poslato: Jun 29, 2011, 12:55:06 pre podne »

Citat
i evo malog saveta od mene,fazon koji sam slucajno provalio i uvideo da je dosta dobar:Ako se kreatin tesko muti tj. ostaju zrnca na dnu i u vodi,sipite u onu veliku mericu 500-600 ml vode,sipite kreatin po volji (5gr.) i razmutite koliko mozete,tj ovaj fazon vazi u slucaju ako se kreatin ne muti dobro,dalje,uzmite neku flasu od 1 l najbolje i sipite sve unutra,par puta presipajte po malo vode iz flase u mericu da onaj ,,talog'' ne ostane u merici,promuckajte to u flasi i ispijte.Dobra stvar je kad se pije iz flase i kad se nagne lepo sve ide direktno,ne ostaje ni malo taloga i nema problema sa onim zrncima medju zubima,niti imate osecaj kao da pijete pesak...

Tacno samo imaces osjecaj kao da si samo vodu popio,ja ne mjerim koliko sam vode sipao otprilike dvije case i promuckam i sve se rastvori tj ne ostaje na dnu nista e sad mozda je taj scitec kojeg koristis krupan za razliku od kreatine kojeg ja pijem od  drugog proiz.Ja vise volim kad prije treninga vise osjetim ukus  monoh. :D,dok u pwm zajedno sa wheyom i dex i ne osjetim da sam ga popio
« Poslednja izmena: Jun 29, 2011, 01:00:54 pre podne od strane bato » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #223 poslato: Jun 28, 2011, 09:40:35 posle podne »

Slobodno se opusti sa uzimanjem vode - 3l je više nego dovoljno...

A fazon ti je dobar samo ako neko može da saspe u sebe toliku količinu vode ;)
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #222 poslato: Jun 28, 2011, 04:15:13 posle podne »

Uzeo sam pre pet dana kreatin monohidrat od scitec-a (500gr),iako prvi put pijem kreatin mogu reci da sam solidno zadovoljan za ovaj kratak period(vec osecam snagu na treninzima) ...Radio sam fazu punjenja,tj danas mi je zadnji dan , 5 dana po 4x5gr dnevno...jos predvece da popijem i to je to...pio sam oko 4-6 litra vode dnevno...zanima me da li sad moze da se smanji malo unos vode?npr. oko 3 l dnevno...
i evo malog saveta od mene,fazon koji sam slucajno provalio i uvideo da je dosta dobar:Ako se kreatin tesko muti tj. ostaju zrnca na dnu i u vodi,sipite u onu veliku mericu 500-600 ml vode,sipite kreatin po volji (5gr.) i razmutite koliko mozete,tj ovaj fazon vazi u slucaju ako se kreatin ne muti dobro,dalje,uzmite neku flasu od 1 l najbolje i sipite sve unutra,par puta presipajte po malo vode iz flase u mericu da onaj ,,talog'' ne ostane u merici,promuckajte to u flasi i ispijte.Dobra stvar je kad se pije iz flase i kad se nagne lepo sve ide direktno,ne ostaje ni malo taloga i nema problema sa onim zrncima medju zubima,niti imate osecaj kao da pijete pesak...
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #221 poslato: Jun 28, 2011, 11:13:17 pre podne »

Ne vidim korist od toga da pijes kreatin u toku treninga. Sta vise, bilo bi smesno da ga razmutis na pocetku treninga. . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #220 poslato: Jun 28, 2011, 11:01:31 pre podne »

popij kreatin posle treninga (kompletnog treninga) sa vodom i dekstrozom i naravno whey-om ako imaš, sačekaj pola sata i posle možeš da jedeš normalno i ne opterećuj se nebitnim stvarima ;)
Sačuvana
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #219 poslato: Jun 28, 2011, 10:35:19 pre podne »

zna li neko koliko treba kreatinu da se rastvori u stomaku kad se popije? i da pitam... da li je pogresno ako radim sledece... idem u teretanu i vezbam npr grudi i posle treninga odredjenog dela tela ja obicno uradim malo trbusnjaka... nije greska ako pijem kreatin dok radim trbusnjake?
Sačuvana
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #218 poslato: Jun 28, 2011, 10:31:48 pre podne »

zna li neko koliko treba kreatinu da se rastvori u stomaku kad se popije?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #217 poslato: Jun 23, 2011, 03:43:33 posle podne »

Nema razlike osim ako u periodu pre treninga nemaš neke veće fizičke napore u kom slučaju 5g pre treba da uzmeš odmah pre treninga
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #216 poslato: Jun 22, 2011, 08:09:20 posle podne »

Čisto sumnjam da postoji neka razlika, ili barem nije značajna. Uostalom, ništa te ne košta da sam testiraš i vidiš da li možeš da uočiš bilo kakvu razliku.
Sačuvana
cofi nbgd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67

« Odgovor #215 poslato: Jun 22, 2011, 04:15:37 posle podne »

da li je bolje da posle faze punjenja kreatin koznumiram 5g ujutro na prazan stomak i 5g posle treninga ili 5g pre treninga i 5g posle treninga?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #214 poslato: Jun 22, 2011, 03:35:02 posle podne »

Zapravo realno nema većeg efekta kreatina ako ga piješ samo danima kad treniraš i to jednu dozu - a uz to i štediš malo pare Wink

Koliko je ovo pouzdana informacija ? :)

Što?
Dokazala nauka, ako ti nemaš bolje reference evo mojih.

Benzi G, Ceci A. Creatine as nutritional supplementation and medicinal product.J Sports Med Phys Fitness. 2001 Mar;41(1):1-10.

Terjung RL, Clarkson P, Eichner ER, Greenhaff PL, Hespel PJ, Israel RG, Kraemer WJ, Meyer RA, Spriet LL, Tarnopolsky MA, Wagenmakers AJ, Williams MH. American College of Sports Medicine roundtable. The physiological and health effects of oral creatine supplementation. Med Sci Sports Exerc. 2000 Mar;32(3):706-17.

Sačuvana
bato
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 130


« Odgovor #213 poslato: Jun 21, 2011, 02:18:08 posle podne »

Prije treninga i naravno poslije treninga je najbolje uzimanje ,ja u danima kad ne treniram ne uzimam crea...A sto se tice gramaze nista nece biti iako zahvatis kasicom malo vise od 5 g cak i da uzmes 7,8 g moze imati bolji efekat nego 5 g posebno ako je jak trening i ako posedujes zescu misicnu masu,mada to ne mora da znaci ali nece skoditi
« Poslednja izmena: Jun 21, 2011, 02:19:44 posle podne od strane bato » Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.