TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 08:46:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NO reaktori, ARGININ AKG  (Pročitano 33953 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #88 poslato: Jul 28, 2016, 06:00:07 posle podne »

Raznorazni padovi i depresije se desavaju bas onda kada se NO i uzimaju iz pogresnih razloga.Njihova svrha nije samo u tom kicku kako mnogi misle vec da hranljive materije sto pre stignu do gladnih misica.To bi bilo najkrace moguce objasnjenje.Sirenje krvnih sudova i misicna pumpa samo idu uz to.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #87 poslato: Jul 27, 2016, 01:59:44 posle podne »

Ma ja generalno nemam problema sa tim...na trening idem napaljen kao zivotinja....jos kad vidim sve one zene tamo....ccc...idi begaj :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #86 poslato: Jul 27, 2016, 01:50:02 posle podne »

He, he...volja...volja za moc...

Zapitaj sebe da li na trening dolazis zbog reaktora ili...?

Hm, pitanje zavisnosti od suplemenata?  ;)

Psihicka...fizicka zavisnost... ?
Sačuvana
djolegru85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #85 poslato: Jul 27, 2016, 01:47:55 posle podne »

Što se tiče ražanog hleba  trudim se da kupujem što kvalitetniji, često u pekari Roggenart, i po mogućnosti bezkvasni ili  kupujem Mastermacherov od mrvljenog zrna raži i ražanog brašna. Heljdin isto u Rogenartu ili u Hleb i Kifle pekarama, e sad kog su kvaliteta to i ne znam.

Sto se tiče proteina uzimam ujutru proteinski šejk pre doručka i  naravno nakon treninga, nekada u zavisnosti šta sam večerao uzmem i pred spavanje sa mlekom kako bih malo usporio varenje WHEY a. Što se tiče praćenja unosa, i pratim i ne pratim, kako kad stignem da unesem podatke o ishrani, ali mislim da je to ok.

Koristim mast od mangulice najčešće ali nekada mi smeta zbog mirisa pa stavim ulje od koštica grožća. A ulje od kokosa uzimam tokom dana sirovo kao dodatak.

Omega uzimam 1 kapsulu od 1000 mg 180 mg EPA i 120 mg DHA, konkretno NATROL OMEGA -3 Fish Oil.

Hvala na pomoći.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #84 poslato: Jul 27, 2016, 01:39:51 posle podne »

Samo se vratis na staro, a ako nisi sklon tim nekim depresivnim stanjima onda bude sve ok. Posle par meseci kupis drugi reaktor i ponovis proces :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #83 poslato: Jul 27, 2016, 01:27:45 posle podne »

Ja sam neko ko izbegava NO rektore i ostalo....zivim u brizi kako posle njih sebe dici pred trening pa ih zato i ne konzumiram....da li sam u pravu??
Mislim na nedostatak zeöje i motivacije posle njih?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #82 poslato: Jul 27, 2016, 01:27:42 posle podne »

Jeste da kvalitet mleka nije na zavidnom nivou( procesima obrade je prakticno ubijena "zivotna iskra mleka"), ali ne bih ga bas podveo po cheat...osim ako nije cokoladno...

Malo o kvalitetnu mleka u ishrani... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kvalitet-mleka-u-ishrani.html

Taj hleb, heljdin, razeni, sam peces od brasna u ciji si kvalitet siguran...ili...?

Ja bih se potrdio da umesto nekada simbolicnih uzina budes imao manje obilne obroke...dakle, kao sto Nenad rece vise manje obilnih obroka u toku dana je idealno resenje...

Premalo mi je proteina u dorucku...to bi bio veci problem od kikriki putera...  ;)

Jezgraste plodove vezuj uz proteine visoke bioloske vrednosti, npr. uz mladi sir( manje masni), ella , npr.( eto predloga za obrok pred pocinak)...

Da li barem okvirno pratis ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Ulje od kostica grozdja i przenje na ulju...ne, ne...ako vec moras bolje przi na maslacu, domacoj svinjskoj masti ili kokosovom ulju...mada, i samo prznje  ::)...a pecenje( pek papir, rerna..), el. gril, kuvanje?

Koliko omega-3 kapsula uzimas u toku dana? Po kapsuli od 1000 mg 180 mg EPA i 120 mg DHA?

Posle oko tri nedelje redovne upotrebe reaktori gube svoju "efikasnost"...tako da...pauza od bar 2 nedelje bi bio moj predlog...
« Poslednja izmena: Jul 27, 2016, 01:30:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
djolegru85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #81 poslato: Jul 27, 2016, 12:16:38 posle podne »

Koristim od vitamina Daily Formula od  Universal Nutrition, Easy C od Natrola i B12 za opustanje i naravno Omega 3.

Što se tiče obroka, svestan sam da bi trebalo da imam 6 obroka ali ne mogu da stignem zbog posla pa sam tako nekako izplanirao da imam 3 obroka obimna i 2 do 3 uŽine.

Hvala na savetu. Neću onda uzeti treću kutiju. Napraviću veću pauzu.
« Poslednja izmena: Jul 27, 2016, 12:18:23 posle podne od strane djolegru85 » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #80 poslato: Jul 27, 2016, 12:09:40 posle podne »

Prva stvar nikako neces uzeti trecu kutiju u kontinuitetu, nije dobro, a i objasnili smo zasto.

Druga stvar premalo obroka u toku dana, ne trebas da imas dorucak, rucak i veceru, vec obrok 1, 2, 3, 4, 5, 6 radi ubrzavanja metabolizma i sto vise unetih korisnih stvari u organizam jer ovako "jedes sam sebe".

Trece,izvor hidrata iz pahuljica i masti iz putera ujutru nikako zajedno i generalno ih neces jesti zajedno.

Cetvrto banana takodje nikako ujutru, taj vid prostih secera ti je bolji nakon treninga.

Da li koristis vitamine i minerale koji su potrebni tj neophodni za dijetu..??
Sačuvana
djolegru85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #79 poslato: Jul 27, 2016, 11:30:47 pre podne »

Da , druga kutija u kontinuitetu mi je i planirao sam da popijem i treću, uzimam jednu mericu ppola sata pre treninga, e sad ne znam da li je to uredu.

Inače idem u teretanu 6 puda nedeljno i pijem ga svaki dan.

Ishrana primer:

Doručak: Ovsene, ražane, ječmene, 4 belanca, kikiriki puter i banana

Ručak: Piletina ili Ćuretina sa integralnim pirinćem i salatom(paradajz, zelena, krastavac) ponekad i brokuli ili neka mesavina kuvanog povrća

Večera:piletina ili tunjevina ili neka druga nemasa riba sa salatom

IzmeĂ°u obroka uglavnom uzimam koštunjave plodove.

95% ishrane znači da ne mogu da se odreknem mleka ali ga smanjujem polako i i da imam takozvani Cheat Meal jednom nedeljno. Slatkise uopšte ne konzumiram, ponekad red crne čokolade, a od šećera samo šećer iz voća kao uzinu. Beli hleb sam izbacio i ako uzimam hleb uzimam ga samo ujutru i to ražani ili heljdin sa jajima  recimo.

Što se tiče dobrih masti, uzimam omega masne kiseline i koristim maslinovo ulje i ulje od koštica grožĂ°a( na kome pržim hranu).

To je to ukratko.


« Poslednja izmena: Jul 27, 2016, 11:38:00 pre podne od strane djolegru85 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #78 poslato: Jul 27, 2016, 11:11:03 pre podne »

To sto ce ti ishrana biti manje masna nista ne znaci, ako obroci nisu dobro formulisani...

Nadam se da si svestan znacaja masti( zdravih masti i nekih zabluda koja nas mogu kostati uspeha) u ishrani...dakle, nije sve u tome izbaciti "przenje na ulju", ne jesti svinjsko meso, zumanca, jesti mlecne proizvode bez mlecne masti i sl....dakle, nije bitno samo sta odbacimo, vec i ono sto ostane  ;)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Dakle, pravilan odabir namirnica, poznavanje njihove nutritivne vrednosti, prinicipa za sastvljanje obroka su kljuc dobro formulisanog plana ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

A kojih to namirnica ne mozes da odreknes? Slatkisa?  ;)

O svemu tome, ako imas zelje, volje, detaljnije, u nekoj novoj temi...o ishrani...

Slazem se sa Nenadom, vezano za koriscenje reaktora...

Kako si koristio reaktore? "Strategijski", samo pre zahtevnijih treninga? Pre svakog treninga? Koliko puta nedeljno?

Doziranje?





Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #77 poslato: Jul 27, 2016, 10:59:33 pre podne »

Da li ti je to druga kutija u kontinuitetu ili druga uopste..??

Problem sa reaktorima je taj sto ti se receptori prezasite pa ti mozes i 6 kutija da kupis nece raditi posao. Dakle da, pauze su obavezne kao i kod upotrebe kofeina i slicnih suplemenata :)

Sta tacno znaci 95 posto ok..?? :)
Sačuvana
djolegru85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #76 poslato: Jul 27, 2016, 09:18:58 pre podne »

Pozdrav,

Nisam hteo da otvaram novu temu, pošto vidim da se ovde pise o NO reaktorima, potreban mi je jedan savet. Konkterno imam 30 god i pijem  M.P.ACT NO reaktor u kombinaciji sa WHEY proteinom, glutaminom, BCAA i Kreatinom samo posle treninga, ishrana mi je 95% ok, kazem 95% jer nekih namirnica ne mogu da se odreknem, kao npr mleka ali trudim se da bude manje masno, ako to išta znači. E sad, konkretno me interesuje posto mi je ovo 2 kutija M.P.ACT-a da li treba da pravim pauzu ili mogu da nastavim jos jednu kutijicu da popijem? Inače nije mi ovo prvi put da pijem NO  ali ne pijem ga često, ali sad dosta intezivno treniram pa sam hteo da povežem 3 meseca sa njim pa bih svakako pravio veću pauzu.

Hvala.

« Poslednja izmena: Jul 27, 2016, 10:33:02 pre podne od strane djolegru85 » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #75 poslato: Mart 08, 2013, 11:38:45 pre podne »

Verovatno si hteo da pitaš kako da znaš koji proizvod je NO reaktor.  :)

Kao prvo, na svakom takvom proizvodu piše da je Pre Workout(pred trenažni) suplement. Uvek stoje i natpisi poput: bolja pumpa, fokus, energija, veća snaga.... Na kraju, na svakom takvom proizvodu piše da je NO.

Naravno, uvek postoji varijanta da okreneš kutiju i baciš pogled na sastav. Arginin, Beta Alanin, kreatin, kofein... Sve su to najčešći i osnovni sastojci ovih proizvoda.

Sačuvana
obrad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #74 poslato: Mart 08, 2013, 01:22:04 pre podne »

kako da znam koji proizvod sadrzi no reaktore ne pise na svakom proizvodu
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 19 upita.