TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395718 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 04:33:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NAJČEŠĆE ZABLUDE  (Pročitano 58441 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12794


Never give up!

« Odgovor #27 poslato: Avgust 06, 2010, 11:50:25 pre podne »

Samo treba razgraniciti dve stvari:  Aktivne sportiste (gde smatram takmicare i one koji su zagrizeni da na sve paze)  i rekreativce to jest sezonce (oni su tu mesec dva pa bog zna kada opet)  Mislim da se mnogo to razlikuje i ne mozemo reci nekom rekreativcu da ne sme bas sve da jede i da se drzi toga kao mi.Postizemo time samo kontra efekat i vecina njih ce na samu pomisao (robije) pobeci glavom bez obzira.Ono sto zelim reci je da sam i sam protivnik toga da svi treba da postuju te tajminge kada i sta sme da se jede,koliko itd... ako si rekreativac uzivaj u jelu,ne bas preterano ali uzivaj.Jede ti se slatko- jedi slobodno kada pozelis ali po malo.Jede ti se slano? jedi ali po malo itd..Ali ako si napredni sportista i ciljevi zelje su ti vece onda je druga prica.Onda je to svet gde se strogo vodi racuna o svemu (sem u off sezoni) kada se malo ima oduska a i taj odusak je za nekoga teska dijeta.
Na to sam samo hteo skrenuti paznju jer mislim da se rekreativci mnogo zamaraju takvim pitanjima umesto da vezbaju lagano i uzivaju jer moze im se ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #26 poslato: Avgust 06, 2010, 10:46:08 pre podne »

Nema greha u tome i ono što se mora shvatiti je da šećer stvara zavisnost, zato i ta nazovi potreba. Potreba ne postoji osim u glavi osobe. Ako ti se jede slatko jedi voće i problem rešen. Ljudsko telo nema potrebu za slatkišima osim stečenog osećaja koje takva hrana stvara u telu, pošto kada jedemo čokoladu imaš lučenje hormona zadovoljstva. Ono što je ovde isto bitno shvatiti je da kad se ta krizna situacija javi može da se pojede čokolada, ali većina raje ne staje na tome nego kao i svaki drugi narkoman ide da se pretrpa svojom drogom kako bi osećaj bio bolji, što na kraju izazove mučninu.

isto tako moram da se ne složim sa Ognjenom povodom tajminga. Ta priča o vremenskom periodu kada se mogu jesti UH u toku dana je šuplja i ne može da se generalizuje. Stvar je sa druge strane vrlo prosta. Naša tela su mehanizmi kojima je potrebna energija da bi funkcionisala. Izvor energije može da bude sve od aminokiselina do UH i masti itd... razlog zašto se UH ograničava vremenski je zbog insulina naravno, tako da neka vremenska jedinica je da se UH mogu slobodno unositi sve do onog vremenskog perioda kada se zahteva intenzivnija fizička aktivnost. Sve to zato što će telo prvo da koristi glikogen za energiju, pa tek onda ostale izvore. Imamo ljude koji rade noćne smene, kako oni da se uklope u to da jedu UH samo pre podne, mislim da je terminoligija ovde samo pogrešna, ali suština onoga što ja i Ognjen hoćemo da kažemo je ista.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #25 poslato: Avgust 06, 2010, 10:00:42 pre podne »

Najoblje je pre podne do popodne. Posle podne i uvece treba izbegavati u sto vecoj meri...

Mislis se neposredno nakon treninga znaci odmah, i ne mislis se bas na junk nego npr na dekstrozu, voce, suseno voce. moze i keks cokolada naravno jer stvarno tada je najmanji greh, ali taj keks i cokolada i nece bas popuniti depoe jer je to i cilj. ali kod rekreativaca oni se ne isprazne bas tako da to nema veze :)
Sačuvana
Dominator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #24 poslato: Avgust 06, 2010, 09:15:15 pre podne »

Ja bih da pitam ako sme,
kada jesti slatko? Nekad osetim potrebu da unesem ujutru nešto tako pa onda to i uradim..
'Najmanji greh posle treninga' da li se misli neposredno posle treninga ili nakon što se završi sa obrokom?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Jul 20, 2010, 09:15:41 pre podne »

Da, a što je najgore, mi se "pravimo pametni",  a pri tom extra se prodaju stvari sa top shop-a za koje ljudi unapred znaju da nikakve vajde od njih nema ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #22 poslato: Jul 20, 2010, 06:36:06 pre podne »

Pa dobro morate da shvatite da nisu svi kao i mi u ovom svetu toliko zagrizeni, 99% populacije jos uvek misli da je zumance djavolje delo i nije ni cudno sto kad neko razuman shvati da su masti esencijalne za nas organizam onda im ta ideja rasprsi sve njihove prethodne zablude i oni naravno dolaze na ovakva mesta da potvrde svoju novu teoriju i onda im se mi ovde jos pravimo pametni kako je to keto dijeta i kako mi znamo za to vec 100 godina... podrzite covekanemojte ga zakopavati :D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #21 poslato: Jul 20, 2010, 06:15:12 pre podne »

ili jos bolje , Tocak!
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2009, 11:55:35 posle podne »

 8) 8) 8)


Samo da znate da ima dijeta i na masti



sto bi se narodski reklo,otkrio si toplu vodu  :)
to se zove ketogena dijeta  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2009, 05:50:42 posle podne »

to mi je jasno - nego dijeta NA masti.. nije valjda da se unose samo masti?
(ako zvučim glupo onda treba da čujete sve ideje za dijete koje sam čula u svojoj nekratkoj dijeti - ukratko svašta ljudima padne na pamet)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #18 poslato: Novembar 27, 2009, 09:45:38 posle podne »

Eureka!  :D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Novembar 27, 2009, 06:41:29 posle podne »

Samo da znate da ima dijeta i na masti

verovatno misliš na dobre masnoće, tipa omega 3 riblje ulje, laneno, maslinovo, orašasti plodovi itd...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Novembar 27, 2009, 06:36:05 posle podne »

izvini, ne razumem...
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #15 poslato: Novembar 27, 2009, 05:48:18 posle podne »

Samo da znate da ima dijeta i na masti
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Septembar 22, 2009, 08:34:15 pre podne »

Apsolutno podrzavam ovaj tekst! Odlican je....Eventualno si mogla da dodas zdrave izvore UH tj one sa niskim GI cisto da pojedini ljudi shvate da mnoge takozvane zdrave namirnice i nisu tako zdrave....Bolje receno stetne su i goje....Tekst je odlican!

hvala :)

nije bilo mesta na strani (posto je islo u pan informator) inace bih se ja jos raspisala... zabluda ima jos milion
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Septembar 16, 2009, 08:24:38 posle podne »

kada shvatimo da nije svaka kalorija ista te da zaista neka hrana pomaže da se mršavi onda stvari postaju jasnije a mi pametniji ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 19 upita.