TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:18:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NAJČEŠĆE ZABLUDE  (Pročitano 56180 puta)
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #177 poslato: Februar 29, 2012, 07:56:37 posle podne »

Tako nesto sam i ja mislio,ali,Alen je to uprostio...:) Bitna je poenta!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #176 poslato: Februar 29, 2012, 04:16:13 posle podne »

pojas i bermude još i mogu da proĂ°u... ali sauna odelo i šuškavci NE...   nemojte dopustiti to mučenje sebi i vašem srcu u toku treninga...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #175 poslato: Februar 29, 2012, 03:16:55 posle podne »

Pa da, ali tom logikom ako povećamo svoju unutrašnju temperaturu na 40 stepeni to nam je super za sagorevanje sala...bojim se da ti pričaš o nećeš sasvim drugom, a to je kada telo pokušava da izbalansira temperaturu na mestima gde se temperatura menja i onda troši kalorije kako bi postigao taj balans, tačnije ako nam je hladno onda telo počinje da drhti kako bi se zagrejalo, a kada nam je vruće znojimo se (neko najuprošćenije objašnjenje).
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #174 poslato: Februar 29, 2012, 03:15:40 pre podne »

''Zabluda, šta više može biti veoma opasno ako povećaš unutrašnju temperaturu... žao mi je što je ubeĂ°en u to, jer je apsolutno u krivu...'' By Daniela Svarc


Ne slazem se! Covek je rekao da su suskavci i te stvari beskorisni,zato sto su na povrsini tela,i tako samo dovodimo telo u stanje dehidracije! Naravno da je bolje povecanje unutrasnjosti tela,to jest da se krv malo 'zagreje' , da srce malo brze pocne da kuca,i onda se ulazi u 'burning mode'.Naravno,pomocu znoja ce se nase telo ohladiti,tako da mu nije potrebno da se jos vise muci sa nekim suskavcem! Naravno,sve sam ovo naucio citajuci postove profesionalnijih ljudi,naravno i Danijeline,i stekao sam utisak da je za mrsavljenje bitnije slusati srce,a ne znoj...
« Poslednja izmena: Februar 29, 2012, 03:17:20 pre podne od strane neko tamo » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #173 poslato: Februar 28, 2012, 11:21:50 posle podne »

Реците ми ваше мишљење у вези ефикасности појаса за мршављење.
Наиме доста времена сам провео у друштву једног нашег врхунског спортисте, вишеструког шампиона бивше велике државе у свом спорту који је уједно и апсолвент медицине и он ме уверава да је за топљење масноћа једино важна унутрашња телесна температура а не спољашња!
По његовим речима појасеви за мршављење и шушкавци су тотално бескорисни!
Појас и шушкавац, потреба или заблуда?

Pisao sam tekst na tu temu baš za novi bilten, tako da ćeš tamo moći da pročitaš koja je stvarna upotreba tog pojasa i na koji način on može da pomogne, ali i dalje to slabo ima veze sa sagorevanjem telesne masti...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #172 poslato: Februar 28, 2012, 10:52:21 posle podne »

Реците ми ваше мишљење у вези ефикасности појаса за мршављење.
Наиме доста времена сам провео у друштву једног нашег врхунског спортисте, вишеструког шампиона бивше велике државе у свом спорту који је уједно и апсолвент медицине и он ме уверава да је за топљење масноћа једино важна унутрашња телесна температура а не спољашња!
По његовим речима појасеви за мршављење и шушкавци су тотално бескорисни!
Појас и шушкавац, потреба или заблуда?

Zabluda, šta više može biti veoma opasno ako povećaš unutrašnju temperaturu... žao mi je što je ubeĂ°en u to, jer je apsolutno u krivu...

Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #171 poslato: Februar 27, 2012, 06:56:08 posle podne »

ZABLUDA,naravno...Lepo je objasnio taj covek sto si pricao sa njim! Bitno je da ti otkucaji srca budu izmedju 100-120,kako bi se telo bukvalno zagrejalo i ubrzalo,ali iznutra. Nakon nekoliko minuta upadas u fazu 'sagorevanja'...
Inace,suskavci i pojasevi...Hmmm,pomocu njih se znojis,ali to je bukvalno dehidracija tela,sto dovodi do nekih nezeljenih efekata! Znaci,bez tih dodataka,cepaj sa majicom ili tankom duksericom i 'ne brigaj brigu' :)
Sačuvana
BULIT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #170 poslato: Februar 27, 2012, 01:05:58 posle podne »

Реците ми ваше мишљење у вези ефикасности појаса за мршављење.
Наиме доста времена сам провео у друштву једног нашег врхунског спортисте, вишеструког шампиона бивше велике државе у свом спорту који је уједно и апсолвент медицине и он ме уверава да је за топљење масноћа једино важна унутрашња телесна температура а не спољашња!
По његовим речима појасеви за мршављење и шушкавци су тотално бескорисни!
Појас и шушкавац, потреба или заблуда?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #169 poslato: Februar 26, 2012, 02:16:09 posle podne »

Neće se toliko oslabiti donji deo leĂ°a jer se ta duboka muskulatura leĂ°a ne oslanja na kaiš. Ono što će najviše oslabiti je oblikus, ali samo i ako se ne rade vežbe koje jačaju trup kao što su čučnjevi, mrtvo dizanje, potisak iznad glave itd... i samo ako se kaiš nosi svo vreme tokom treninga (što je zaludna stvar)...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Миодраг
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #168 poslato: Februar 26, 2012, 01:26:16 posle podne »

Хвала Алене на одговору. Јасно је мени када и због чега треба носити каиш, само ме буни/плаши његова констатација да може доћи до неравномерног развитка т.ј. слабљења мишића у доњем делу леђа па ме интересује мишљење вас (реномираних стручњака из разних поља) да ли и у коликој мери ово може бити тачно, као и да ли се тај "губитак", уколико уопште постоји, може надокнадити вежбама за доњи део леђа?

Унапред хвала свима, да не гушим накнадно тему са разним захваљивањима. :)
Sačuvana
I kada mi je bilo teško, ja se nisam predavao. I dalje sam trenirao!

Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #167 poslato: Februar 25, 2012, 10:50:42 posle podne »

Pa kaiš je beskoristan svakome ko ne radi maksimume na vežbama kao što su čučanj, mrtvo dizanje, potisak iznad glave i generalno svim vežbama gde treba stvoriti kompresiju u stomaku kako bi se učvrstio trup.

Sasvim je bskorisno nositi pojas na treningu za biceps ili kad radiš bench press...tako da je taj vežbač u pravu.

Pojas samo za maksimalne kilaže...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Миодраг
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #166 poslato: Februar 25, 2012, 10:30:28 pre podne »

За неког сам чика, а за неког клинац, за себе сам у најбољим годинама. :D 29 од 19. овог месеца.

Него да не гушимо тему. :)

Јуче у теретани један вежбач, који иначе каже да тренира 25 година и сав је "исечен", каже да ми не треба каиш са проширењем за лумбални део и да ће ми само одмоћи тако што ће ми од његовог ношења ослабети мишићи у доњем делу леђа. Мени је ово веома нелогично па реко' да вас приупитам за мишљење. Ја сам иначе тај каиш купио пре пар дана и доста ми помаже јер без њега осећам нелагодност у доњем делу леђа и не одрађујем тренинге како мислим да треба због страха од повреде.

П.С. После сваког тренинга одрадим пар серија хиперекстензију и трбушњаке.
Sačuvana
I kada mi je bilo teško, ja se nisam predavao. I dalje sam trenirao!

neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #165 poslato: Februar 24, 2012, 11:06:22 posle podne »

sto,da nisi ti iz te kategorije,pa navlacis na svoju stranu...zez. :-D
Sačuvana
Миодраг
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #164 poslato: Februar 24, 2012, 02:15:54 posle podne »

Evo Dave Drapera sa 25 i 70 godina starosti.  :o :o


I ja bih ostarila uz ovakvog tipa...ali oni tad jure klinke, bedak ;D

Шта те брига, ти јури клинце. ;D
Sačuvana
I kada mi je bilo teško, ja se nisam predavao. I dalje sam trenirao!

Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #163 poslato: Februar 24, 2012, 12:57:44 posle podne »

Svaka  mu chast.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stranice: [1] 2 3 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 19 upita.