TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:53:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: koliko rada za 1kg misica?  (Pročitano 8545 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2007, 07:34:54 posle podne »

Recimo ovako..
Nemoj brojati koliko si kg mišića dobila jer je to zaista nebitno jer svaki gram mišića koji dobiješ je dobar i povećaće nivo metabolizma..
Prema tome vežbaj sa tegovima i radi kardio maksimalno 3xnedeljno i jedi puno puno proteina a izbegavaj proste UH u to je to.
Da li 140kcal ili 100 ili 200kcal zavisi od dosta toga ne samo od 1kg mišića.. jer kad si mišićavija onda si aktivnija a samim tim raste i faktor fizičke aktivnosti, veoma bitan za računanje dnevne potreošnje kalorija.
Zatim kad imaš više mišića a istu telesnu težinu onda imaš manje masti koje je najinertnije tkivo u metaboličkom smislu..
Onda je tu i nivo hormona koji tope mast, pa procenat vode u telu..
Ima dosta faktora.. jedi ispravno i treninraj i svakako će ti biti super :)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2007, 06:20:44 posle podne »

Ja znam da funta misica trosi 69kalorija,kg ima 2,2 funte.Malo vise od 140 mu dodje.
Uf,neznam koliko inace imas kila,ali sto manje kila imas(a pretpostavljam da nemas mnogo s obzirom na visinu) teze dobijas na velikim kilazama.Recimo meni nije problem da dobijem kg misica,ali neko ko je dosta nizi trebace mu mnogo vise vremena za isto,pogotovo sto zene isto sporije nabacuju misice od muskaraca.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2007, 06:16:55 posle podne »

Da li dodavanje tog kg misica podrazumeva i dodavanje 2kg masti, pa onda na dijetu da se skine ta mast, pri cemu se izgubi i nesto misica pa nemam ni ceo kg misica?
Da,da i da.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2007, 05:06:38 posle podne »

Izvuceno iz neke druge teme (autor Miki VELIKI)
1 kg misine mase za odrzavanje u nasem telu trosi 140ccal u toku 24h. Zamislite cinjenicu da imate "cistih" barem 50kg misica na sebi. Ovo automaski znaci da svakodnevno odrzavanje ove misicne mase vas kosta 700ccal!!!? Znaci radili ili ne radfili nista svakog dana vi cete potrositi 700ccal! samo na ovajnacin vase telo cete pretvoriti u fabriku za topljenje masnih naslaga.

Znaci ako dodam 1kg misicne mase automatski moja dnevna potrosnja skace za 140ccal /24h. Recimo da je ovo tacno, nalazila sam razne podatke o tome koliko trosi 1kg misica tako da ne znam kome da verujem.
Moja pitanja su:
Koliko i kakvog rada treba jednoj osobi zenskog pola visine 153cm da dobije taj kg misica?
Da li dodavanje tog kg misica podrazumeva i dodavanje 2kg masti, pa onda na dijetu da se skine ta mast, pri cemu se izgubi i nesto misica pa nemam ni ceo kg misica?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 19 upita.