TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:19:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ljudi, pomagajte. :)  (Pročitano 6533 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2009, 08:26:29 pre podne »

Nadji negde posebne uloske za trcanje, od velike pomoci ce ti biti! I naravno kupi iskljucivo patike za trcanje... Takodje moras razumeti da ce trebati neko vreme da udjes u "stos", znaci mora biti tesko u pocetku ali istrpi to i vec posle 10 ak dana ce ti biti mnogo lakse da trcis...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 01, 2009, 08:00:24 pre podne »

Evo je traka iza mene, najobicnija, od 42.000 dinara, i nisam primetio da je bu-lja... Skuplje trake imaju obicno jace motore, bolje programe, imaju vecu povrsinu, i imaju amortizere. Sa mojih 113 kg znam koja je razlika izmedju trake i trcanja na ulici, i razlika je dosta velika. Da, na njemu je da vidi da li ce nekog da poslusa, uostalom, forum zato i sluzi...
Sačuvana
Gdin_denMla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


x]

Facebook
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 01, 2009, 04:54:23 pre podne »

'fala vam.
e da, zaboravih da napomenem da imam jako ravne tabane, koji ne mogu da se koriguju, i to mi je oduvek bio problem. :/
moguce je da je to u pitanju..
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 01, 2009, 12:10:24 pre podne »

Мало је дискутабилно то око трака за трчање/ходање... Траке које ваљају, коштају преко 2000е и то најосновније! Ове остале су, како би пријатељ рекао бу - ља!  :) 

Оно што му може бити од неке помоћи је тзв. "орбитрек", "нордијско скијање" или како већ ко зове ту справу. Али опет, кажем, доста је све то дискутабилно, искуства су различита, а доле написано му је предлог који бих ја урадио, а на њему је да ли ће ме послушати или не...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
honda83
Gost
« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2009, 11:17:55 posle podne »

Moj savet je da probas sa trcanjem na traci. Mozda je problem i u glavi, mislis da ne mozes vise da izdrzis i onda prestajes sa trcanjem. Probaj da kombinujes trcanje i hodanje na traci i vidi kako ce da ti bude. Slazem se sa dhea-om, idi kod doktora da vide da li je neki problem sa kostima i tome slicno. 20 km na bicikli i nije nesto ako je brzina bila dosta slaba, dodje kao neka setnjica...
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2009, 10:39:13 posle podne »

Ок, јеси крупнији тип за трчање, али никако и претежак! Вожња бајса, не може да буде ни близу ефикасна као трчање. То што после два месеца ниси приметио никакве промене, "захвали" свом организму који се адаптирао на постојеће напоре...  ;)  ;D

Е сад, то што "умиреш" на 100. метру има више разлога - лоша исхрана пре тренинга, лоша одећа и обућа, лош терен, лоша техника трчања,... и на крају лоше стање твоје "кондиционе припремљености".

Мој ти је предлог да - прво одеш код ортопеда који ће ти прегледати зглоб колено (па и снимити исти, уколико се посумња на истрошену хрскавицу") и установити да ли имаш и коју врсту пронације стопала, која је важна ставка при одабиру патика за трчање (препорука за Asics/Mizuno/Adidas). После патика следи стаза за трчање, која у твом случају треба да буде или тартан или асфалт. Даље, регулиши исхрану, обезбеди потребну суплементацију, између осталог и неку подршку за зглобове, наоружај се стрпљењем и крени!  :)

Да не заборавим - НИКАКО, али никако се немој утопљавати фолијама, кесама, појасевима, одећом, итд...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Gdin_denMla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


x]

Facebook
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2009, 09:49:29 posle podne »

dakle: radio bih cardio, ali trchanje mi ne ide nikako...umrem posle 100 metara, bukvalno. :/
jako brzo se umorim, i bole me kolena i zglobovi. ne kontam u chemu je problem, ali trchanje kod mene ne ide. :/
razmishljao sam da nisam pretezhak za trchanje, tj. da mi nije prevelik pritisak na noge? (195cm, 96kg)
pa sam se pitao da li je vozhnja bicikla isto efikasna koliko i trchanje?
ja sam inache letos, svaki dan vozio 10km do teretane, radio trening 1,5-2h, pa vozio 10km nazad.
bajs mi nije nikakav problem, njega mogu kol'ko 'ocu. x]
ali nisam primetio neki napredak, posle 2 meseca svakodnevne vozhnje...jes' da nisam pazio na ishranu, ali ipak..ne znam.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 20 upita.