TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:12:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: IShrana  (Pročitano 26595 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 29, 2009, 04:04:28 posle podne »

Za ocekivati je da u pocetku ne mozes toliko hrane da uneses... pojacaj vitamine, pogotovo b kompleks, povecavaj nedeljno dnevni unos za bar 200-300 kcal
Sačuvana
stokholm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 29, 2009, 03:59:11 posle podne »

A sta sam ja slon pa to sve da pojedem :) gde bre to da stavim!
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 29, 2009, 03:46:23 posle podne »

Ovo bukvalno POSLEDNJI put pisem jer ovoga ima na jos milion mesta na forumu...
Gledaj da u svakom od obroka kojih trebas da imas minimum 5 dnevno, (ja recimo idem sa 6 + pwm, znaci 7) i da u SVAKOM od tih obroka imas nekih 30-40gr proteina (200gr. mesa ili 250gr ribe ili 300gr posnog sira ili 5 celih jaja...) u kombinaciji sa 100gr kompleksnih UH (recimo 120-130gr pirinca ili integralne testenine, 150gr ovsenih pahulja, 500gr krompira...) salata u svakom obroku. Znaci evo ti nekog primera:
Dorucak - konzerva tunjevine ili 5 jaja + 150gr ovsenih
obrok 2 - 200gr. mesa + 500gr krompir + salata
obrok 3 - isto
trening - pre treninga 10gr bcaa i neki NO. Posle treninga 5gr kreatina, merica i po wheya, 30 gr. dextroze, 10gr bcaa
Obrok 4 - 200gr mesa + 120-130 gr. pirinca + salata
Obrok 5 - 200gr. mesa + salata sa maslinovim uljem + kostunjavo voce
Obrok 6 - 300gr. posnog sira + kostunjavo voce

OVO JE SAMO PRIMER, menjaj izvore UH i proteina, ne moras uvek isto meso i ribu i td... Ako i posle ovoga nesto nije jasno, onda ja stvarno ne znam...  :)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 29, 2009, 03:40:50 posle podne »

Kao prvo, ovo je podforum ishrana pa vas molim da se drzite teme... odgovore na to kako piti protein, kreatin itd. tj pitanja o suplementaciji na drugom mestu.

Postoji tema do mase ishranom
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=50205.0

gde je sve odlicno objasnjeno i navedeni su primeri.
Sačuvana
stokholm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 29, 2009, 03:34:51 posle podne »

Ok hvala ti radicu ovo sto si mi rekao ako bude pravih razultata vodim te na kiselu vodu ;) ae hvala uzivaj zzz
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 29, 2009, 03:32:07 posle podne »

Druze i meni treba dosta mase, ali se ne trpam raznoraznim smecem od gejnera vec jedem ko azdaja, puno mesa, jaja, posnog sira, kvalitetnih complex UH i dobrih masti. Whey, bcaa, kreatin i td su ti DODACI kvalitetnoj ishrani koji ce ukoliko jedes ko zmaj, pomoci nekih PLAFON 10% u celoj prici. HRANA druze, ako hoces da nabacujes misice, moras da jedes puno i kvalitetno, a ako samo hoces masu ma kakva ona bila, jedi onda SVE u sto vecoj kolicini i videces da ces se ugojiti, ali na sta ces liciti kada krene da visi sa svih strana, to ces sam videti... A u ovoj tvojoj recenici "Kreatin 20 tak minuta pre treninga 5g a protein sat vremena pre treninga jednu mericu koju dobijes u proteinu" se vidi da 2% nisi shvatio kada treba piti suplemente i zasto i sta mozes ocekivati od istih....
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 29, 2009, 03:05:27 posle podne »

Raspitivao sam se za gainer jer neznam dali ce meni pomoci whey i creatin jer sam bas dosta mrsav razumes? i treba mi bas dosta mase
E pa pazi gainer ce ti pomoci 5 puta manje od wheya i kreatina.....Nema veze koliko si mrsav....Samo cepaj ove dve stvari i hrani se jako kvalitetno.....i bice exta rezultata....Garantujem!
Sačuvana
stokholm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2009, 03:03:15 posle podne »

Raspitivao sam se za gainer jer neznam dali ce meni pomoci whey i creatin jer sam bas dosta mrsav razumes? i treba mi bas dosta mase
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 29, 2009, 02:48:26 posle podne »

Ishranu je skapirao donekle, ali doziranje i tajming suplementacije definitivno nije ni trunku skapirao na zalost...
Pa i to je skapirao donekle ispravno....ne vidim neke velike nepravilnosti....
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2009, 02:44:59 posle podne »

Ishranu je skapirao donekle, ali doziranje i tajming suplementacije definitivno nije ni trunku skapirao na zalost...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2009, 02:39:52 posle podne »

Stokholm nisi lose skapirao neke stvari ne znam samo zasto se onda u drugoj temi opet raspitujes za gainer....
Sačuvana
Nikola_Selenca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2009, 02:34:40 posle podne »

Aha ok hvala, a komi mi  monohidrat preporucujes ?? Do nedavno sam pio Gainere...
Sačuvana
stokholm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2009, 01:37:24 posle podne »

Ti ko ja isti problem ista tezina ista visina :) meni su rekli da treba da jedem 5-6puta dnevno
- kad nisi kuci napravi neki sendvič, namaži Ella sir, ubaci tunjevinu ili belo meso, malo kečapa i eto ti jedan obrok... bolje nego da kupuješ pice i hamburgere.
-uveče pred spavanje pojedi 300 gr. Ella sira i malo badema, oraha, lešnika...
-gledaj da jedeš na svaka 2.5 - 3 sata
-ti bi trebalo da jedeš, i jedeš, i jedeš...
i kad više nema gde da ti stane, onda još da jedeš...
proteina životinjskog porekla (piletina, junetina, riba, jaja, posni sir, itd.) minimum 150 gr. dnevno...
kompleksnih UH-a (pirinač, ovsene pahuljice, krompir, integralna testenina i sl.) dok ne počnu na nos da ti izlaze...
-Trebao bi da ishranu stavis u prvi plan,znaci dnevno bi trebao da imas 5/6 obroka, znaci dosta mleka,mlecnih proizvoda,sira,povrca,banane bar 2/3 dnevno, meso (piletina,riba,zdrebetina,junece) i kad to sve ispostujes onda ubacis suplementaciju i videces rezultate....    P.S  kreatin i whey ti nista nece doneti ako ishrana nije sredjena...
-RIZA,KROMPIR,RAZENI HLEB,testenine integralne....razane ovsene jecmene pahulje!
-d ugljenih hidrata treba unosis :
-integtralni pirinac (kuvan na vodi),
-bareni krompir ili peceni
-eventualno neki integralni hleb.....
Od hrane koja poseduje proteine mozes da jedes razne vrste mesa:
-govedina
-piletina
-skusa
-tuna
-incuni...I td.....Treba da imas 5-6 obroka u toku dana

Ovo su samo neki od odgovora koje sam ja dobio. Trebao bi da koristis Whey protein+creatin+dextoza ako oces da nabijes cistu misicnu masu.
Kreatin 20 tak minuta pre treninga 5g a protein sat vremena pre treninga jednu mericu koju dobijes u proteinu....A posle treninga sve to isto odjednom u sejker i dodas 2-3 supene kasike dekstroze! Nju obavezno da pijes sa ovim posle treninga...Ona ti kosta 200 dinara kilogram....A sat vremena najkasnije posle proteina moras da imas cvsrt obrok....Po mogustvu neko belo meso....ili neko od onih pobrojanih mesa....
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2009, 01:41:05 posle podne od strane stokholm » Sačuvana
Nikola_Selenca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2009, 11:25:36 pre podne »

Pozdrav ljudi !

Ocu da krenem sa ozbiljnim treninzima ali pre svega moram  da sredim ishranu, pa bih da vas  zamolim sta najvise da jedem koliko puta dnevno da jedem...

Imam 60kg a visok sam 185cm to je jako mala kilaza.. Sta mi preporucujete i da li mi mozete napisati npr jedan dan kako bi trebao da mi bude po vama !

Hvala unapred !!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.