TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:10:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: tečne amino ili u tabletama?  (Pročitano 30250 puta)
Lelemud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #133 poslato: Januar 21, 2010, 05:35:11 posle podne »

ovo je naravno citat   ;D
Sačuvana
Lelemud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #132 poslato: Januar 21, 2010, 05:34:31 posle podne »

Tečne amino IMAJU MALU biološku vrednost. Biološka vrednost znači da organizam zadržava te amino kiseline, mora imati visok sadržaj esencijalnih amno u adekvatnom odnosu. ALI zbog ukupno vrlo specifičnog odnosa amino kiselina u sebi tečne amino RADE naročito ako se uzimaju oko treninga. Ako ste malo čitali razna merenja pored BCAA veoma vazna aminokiselina u toku teninga i za opravak je i Alanin i organizam čak koristi BCAA da ga proizvede, Glicin naročito u oporavku je od velike koristi, Arginin više utiče na lučenje GH i/ili insulina od bilo koje druge amino, podstiče stvaranje NO..., kolagen ima prirodno u sebi više ovih amino u sebi od bilo kog izvora. POENTA je da tečne amino samo po sebi nisu baš materijal za gradnju mišića ali pomažu oko treninga - RADE
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #131 poslato: Januar 21, 2010, 05:28:00 posle podne »

Prolin i Glicin su glavne amino kiseline kolagena. Kazite mi kakwa je njihova uloga u organizmu?
Sačuvana
Legion
Gost
« Odgovor #130 poslato: Januar 19, 2010, 07:48:44 posle podne »

Coolicu ima razloga jer razlog je taj sto se opterecujes minorno NEBITNIM stvarima...zasto da na svakih 5 -6 min sipkas nesto jbt...ko jos voli bcaa ionako...mesaj to sa NO ..ne vari se to za 1 min pobogu covece
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #129 poslato: Januar 19, 2010, 07:18:31 posle podne »

Ja i ne pijem nista u toku treninga sem vode, a pijem 5gr. bcaa pre nego da podjem na trening. Jel postoji razlog zasto je bolje ici sa bcaa sa NO jer je to opet pola sata pre treninga, a ja ih pijem neposredno pred? Pijem Super pump 250 koji ima u sebi amino komplex, pa je mozda bolje ovako kako ja radim ili ne?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Legion
Gost
« Odgovor #128 poslato: Januar 19, 2010, 06:34:39 posle podne »

Ja idem sa mericom wheya nekih 45min. pre treninga, NO ~25min. pre treninga, 5gr. bcaa neposredno pred pocetak treninga, a u pwm pojacam bcaa na 10gr. merica i po wheya, 5gr. monohidrat, 30-40gr. maltodextrin.

popij 10 g bcaa sa No pre treninga u isto vreme i nemas potrebe da pijes ista za vreme treninga...
Sačuvana
Lelemud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #127 poslato: Januar 19, 2010, 04:26:21 posle podne »

whey + 5 grama BCAA pre treninga=Amino bolic    samo je pitanje sta je jeftinije
Sačuvana
Mareska
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

« Odgovor #126 poslato: Januar 19, 2010, 04:25:29 posle podne »

I ja ću nešto slično samo što nemam za NO para nažalost.  :'(
Hvala na odg, poz.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #125 poslato: Januar 19, 2010, 04:15:49 posle podne »

Ja idem sa mericom wheya nekih 45min. pre treninga, NO ~25min. pre treninga, 5gr. bcaa neposredno pred pocetak treninga, a u pwm pojacam bcaa na 10gr. merica i po wheya, 5gr. monohidrat, 30-40gr. maltodextrin.
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Mareska
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

« Odgovor #124 poslato: Januar 19, 2010, 04:05:40 posle podne »

COOLic@
Meni slično kao i tebi trening traje maximum sat vremena pa sam odustao od AK u toku treninga jer ne vidim da ima smisla.
Zbog toga i ne mislim da uzmem liquid amino.
E sad, ono što me odbija od tableta jeste kako će želudac to sve izdržati. Recimo, kad sam pio animal pak imao sam strašnih problema sa kiselinom zbog silnih tableta, a ovde bih trebao još više da ih popijem da bi bilo efekta.
Pa bi možda bilo bolje da uradim nešto slično kao i ti. Tj. da uzmem bcaa umesto kompleksnih AK i recimo ovako idem:
-2h pre treninga obrok
-10 min pre treninga merica wheya + 5g bcaa
- pwm- merica i po wheya + 5g bcaa + 10g monohidrat + 40g dekstroza ?
Sačuvana
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #123 poslato: Januar 19, 2010, 11:14:23 pre podne »

Ako vec hoces tablete uzmi AminoBolic od Ultimate, odlicne su.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #122 poslato: Januar 19, 2010, 11:02:58 pre podne »

Moj savet tebi je da ako vec ides sa AK u tabletama uzmes JEDINO amino gold od Ultimate-a zato sto su jedino one vecim delom od hidroizolata wheya, a te sto ti planiras su koncentrat, tako da je razlika poprilicna  ;) Ili mozda jos bolje resenje, uzmi neki vrhunski hidroizolat i popij jednu mericu posle 15-20min. treninga i nemas sta da se mucis sa tabletama kojih trebas popiti poprilicno da bi to imalo smisla raditi, tako da je hidroizolat po meni daleko bolje resenje jer mu je i AK profil poprilicno bolji nego kod bilo kojih tableta, a nemas sta da brines oko brzine apsorpcije
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Mareska
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

« Odgovor #121 poslato: Januar 19, 2010, 04:35:23 pre podne »

Koliko sam ja uspeo da shvatim pročitavši ovih osam strana, bolje je uzeti amino u tabletama.
E sad imam i ja jedno pitanje. Krećem od prvog februara na masu pa sam mislio da ukombinujem sledeće stvari:
whey, monohidrat, amino u tabletama, glutamin (odlučio sam se za Amino 4800 od DM).
Pa mi je potrebna još jednom sugestija oko doziranja pošto vidim da je bila rasprava i oko toga da je apsorpcija
tečnih i u tabletama ista (meni je malo nelogično ali ovde ima mnogo iskusnijih pa da ne protivurečim).
U pwm bih išao 10g kreatina 40g dekstroze 60g wheya, 10g glutamina.
Pitanje je, kako na najbolji način iskoristitii amino i gde ih ubaciti.
I da li valja izbor suplemenata pošto još uvek ništa nisam kupio pa ima vremena da se promeni.
Poz
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #120 poslato: Decembar 24, 2009, 01:20:44 posle podne »

Nitrix BSN oko 9 tbl/day
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #119 poslato: Decembar 24, 2009, 01:15:25 posle podne »

Ja sam razmisljao o svemu ovome i meni se nekako cini da bi sledeca varijanta bila skroz o.k. 2 sata pre treninga obrok, 20-30 min. pre treninga NO (Horse ili Nano to cu jos videti, cena im je ista, kvalitet odlican kod oba), ~10 min pre treninga merica wheya + 5gr. bcaa, u toku treninga nista, posle treninga merica i po wheya, 5-10gr. bcaa, 5gr. monohidrat, 30-40gr. maltodextrin. Mislim da je ovo bolja i jeftinija varijanta koja ce i vise nego dobro odraditi posao i nece mi opterecivati zeludac u toku treninga, jer taj whey koji popijem pre treninga ce stici tamo gde treba otprilike pred sam kraj treninga (jer moji treninzi traju 40-50 min.) tako da mislim da nema potrebe za amino u toku, a za te pare koje sam hteo da uzmem amino, uzecu kazein koji mi je pri kraju.

BRAVO,tako volim kad razmisljas....te amino ti APSOLUTNO ne trebaju...za tako kratak trening...a sa tom mericom wheya imas SVE VREME amino u krvotoku...Jer taj whey i sluzi da se ta hipermija maximalno iskoristi,a najbolji je za taj period...cak sto vise radim cini mi se pre da koncentrat bolje radi da uzimas pre treninga nego posle ako nemozes oba,tj da korisnije radi u ovom delu...i to bas pricam o koncentratu :D


Nitrix BSN oko 9 tbl/day

Samo ovo ispravi...whey idi minimum 45 min pre treninga...a onda rokni vapor 15 min pre treninga sa BCAA....onda cak eto nemoras da brines da ce ti ''whey'' sjeb!@$ti NO :D


@MAre koje si doze koristio?...ja sam citao da negde oko 15-20 g minimum bi trebalo da bi se imalo jace koristi...oko treninga...a dnevni unos moze cak i do 50g ?

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.