TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:17:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: tečne amino ili u tabletama?  (Pročitano 30316 puta)
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #88 poslato: Decembar 20, 2009, 08:14:26 posle podne »

Imas ultimatove koje su od hidroizolata
mislis na amino gold? on takodje sadrzi soju i kolagen
a ima verovatno i od drugih proizvodjaca koje su extra kvaliteta t.j. od hidroizolata ili od izolata i po meni su daleko bolje resenje od budjavog kolagena i zelatina...
ja koliko znam da nemaju ni jedne amino na nasem trzistu koje bi se izdvojile kao bolje... sve su u istom kosu...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #87 poslato: Decembar 20, 2009, 03:50:34 posle podne »

Imas ultimatove koje su od hidroizolata, a ima verovatno i od drugih proizvodjaca koje su extra kvaliteta t.j. od hidroizolata ili od izolata i po meni su daleko bolje resenje od budjavog kolagena i zelatina...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #86 poslato: Decembar 20, 2009, 12:57:22 pre podne »

I u tabletama su fast acting i uvek su bolje resenje od kolagena u tecnim amino...
pa jbg sad :P inace amino na nasem trzistu su klasican koncentrat tako da nisu fast acting... i piju se pred trening...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #85 poslato: Decembar 19, 2009, 06:56:42 posle podne »

I u tabletama su fast acting i uvek su bolje resenje od kolagena u tecnim amino...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #84 poslato: Decembar 19, 2009, 06:06:32 posle podne »

Pi kad god mozes, neko voli za vreme treninga, neko pre...
liquid amino su fast acting ak tako da ih treba piti samo u toku treninga!!! sto znaci da otprilike ako ti trenining traje 40 min ti krenes posle 10-15 min da ih pijes...
Sačuvana
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #83 poslato: Decembar 19, 2009, 02:47:12 posle podne »

Popij ga ujutru kad ustanes, a posle treninga mozes 1.5 (pa i  do 2) merice jer SCI ima 19gr proteina po merici.
Sačuvana
tecniamino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #82 poslato: Decembar 19, 2009, 01:04:52 posle podne »

ukus mi i nije bas nesto ali izdrzacu kratko srknem i to je to,a interesuje me jel mi dobra kombinacija pre treninga malo da popijem amino,a posle scitec-ov whey protein,i kad jos da ubacim protein posto mi je malo samo 1 merica dnevno?
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #81 poslato: Decembar 19, 2009, 12:56:18 posle podne »

Mozes i sa vodom, ali su one uglavnom lepog ukusa, samo gucnes ili sipas u kasicicu. Pi kad god mozes, neko voli za vreme treninga, neko pre...
Sačuvana
tecniamino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #80 poslato: Decembar 19, 2009, 12:44:51 posle podne »

ljudi kako se konzumiraju tecne amino kiseline jel se uzimaju sa vodom,pre treninga,posle treninga,kad?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #79 poslato: Decembar 04, 2009, 07:35:39 posle podne »

O.K., svako ima svoje misljenje, i ja se samo donekle slazem sa vasim  ;)

Uglavno, i od pocetka, osim sto sam zeleo da mi se detaljnije pojasni cemu tolika bojazan od katabolizma, zeleo sam i da izdvojim prvenstveno ne-takmicara, znaci manje ili vise ozbiljnijeg vezbaca, i kao takvom preporucim da bez bojazni moze da ih ne uzima... ... u toku treninga
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2009, 07:37:18 posle podne od strane Ognjen Stojanović » Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #78 poslato: Decembar 04, 2009, 10:58:08 pre podne »

kada bi amino kiseline samo takmicari koristili onda bi proizvodjaci i prodavci  brzo propali :D
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #77 poslato: Decembar 04, 2009, 10:38:38 pre podne »

Ali kao sto si primetio Ogi nemas ni 100kg vec mnogo manje zar ne?O tome se ovde radi...

I da,koristi organiza unete masti,to je tacno,a sta kada se preko ishrane ne unosi dovoljna kolicina masti kao sto je slucaj u takmicarskim dijetama?Kada ni priblizno nije dovoljna da isprati extremne treninge koji se tada imaju?Sto kaze Marko spremali bi se svi za takmicenje i izasli sa 3-4 %bf da "natalozene" masti tako lako idu
Sačuvana
Be Happy!!!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #76 poslato: Decembar 04, 2009, 10:15:22 pre podne »

...tvoja cista misicna masa trenutna ti je sasvim dovoljna za to cime se bavis.Recimo da nabacis jos nekih 5 kg cistih misica ,bilo bi ti potrebno mnogo vise ak da sve to ocuvas.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #75 poslato: Decembar 04, 2009, 09:41:37 pre podne »

Pa i ja sve ovo pricam iz licnog iskustva. Beka, ja vec duze vreme imam (citaj vise od godinu dana) bf, eto neka je i 6 %, i uz moje aktivnosti ja bih trebao vec da sam kostur, jer ni priblizno nisam zasticen kao vecina svih vas jer samo nakon treninga uzmem ak?
Ja provereno na sebi, jos iz toga sta sam citao iznosim iskustva, to je sve.
A sto se rekreativca tice, tu nema govora, naravno da nista nece skoditi uzimanje u toku, ali isto nista, ama bas nista nece ni naskoditi ne uzimanje...

Organizam ne korisiti samo "natalozene" masti, vec i one unete u toku dana, tacnije prvenstveno te... razmisljate i o tome...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #74 poslato: Decembar 04, 2009, 08:40:49 pre podne »

Tacno, potrebno je mnooogo treninga za katabolizam. Iz licnog iskustva znam! Nekoliko meseci, jako puno sati treninga, bez adekvatnog unosta amino nakon treninga, kao i, u mom slucaju uh u toku treninga... i onda izgubite jako mali procenat misica. Naravno meni koji nemam 100 kg je teze izgubiti, ali samo zelim da uvidite koliko je to tesko, telo ima odbranbeni mehanizam i to je poslednje sto radi, razlaze misic...

Sve u svemu, opet kazem, kao sto ste konstatovali COOlicu i Bebac, ne treba da brinete... niti bilo koji rekreativac koji vodi imalo racuna o ostalim bitnijim stvarima... ...

Ognjene jesi li primetio da osoba koja krene na skidanje masnih naslaga,ubija se od dijete,treninga,kardija...najlakse skine prvih par kg,sve ide glatko i tako moze skinuti po 20 kg,ali kada ostanu onih 2-3 kg da budu zadovoljni,njih najteze skidaju?
To pricam iz licnog iskustva,jer cini mi se da sve sto je manje masti u telu teze se i skidaju,jer se tada organizam brani da ne izgubi previse masti.Ne razmislja organizam o tome da li se neko sprema za takmicenje ili je maneken,vec razmislja da ostavi rezerve zbog opstanka.Bar ja mislim da je tako,i da je to ono sto potvrdjuje i Markovu tvrdnju.Bilder ce "lako" stici do nekih 10% bf,ali sve ispod toga ide teze i teze (sto moze potvrditi Marko,a i ostali),pa tu vrlo lako mogu da stradaju misici bez dobre "podrske".

E sad opet kazem,razlika je izmedju bildera i rekreativca,pa samim tim i rekreativac moze malo opustenije da pristupi tome,ali i ja konkretno volim da pijem aminokis. u toku i nakon treninga,mada su u mom slucaju u prahu

Opet kazem ovo je samo moje misljenje,i ne zelim da upadam u rasprave jer mi je ova tema zaista zanimljiva i korisno je cuti ovako razlicita misljenja
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.