TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396170 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 01:37:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 2 godine isti trening,potrebna promena!?  (Pročitano 9154 puta)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #16 poslato: Novembar 28, 2009, 05:17:36 posle podne »

Stvarno nisam znao da postoji vise nacina treninga, hvala ti Ognjene sto si mi otvorio oci  ;)  A kod ova "presmesna" 3 treninga nedeljno se jasno vidi koliko nemas blage veze sa materijom, a ne da li si 100% siguran  :D  Ti ljudi sto profesionalno treniraju, KORISTE I NESTO DRUGO sto vecina rekreativaca ne koristi racunajuci i njega i njihovi treninzi NI U SNU ne smeju biti isti, sto u obimu treninga, sto u samom treningu! A tek im ishrana ne treba biti ista... 5 KVALITETNIH treninga nedeljno za naturalca je mnogo, ustvari to je GORNJA GRANICA i nema poterebe raditi toliko treninga pogotovu u pocetku. Kasnije, kada i ako primetite da vam je malo ili da vam treba promena, ubacuje se ili se SMANJUJE jedan trening, pa se prati kako telo reaguje...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #15 poslato: Novembar 28, 2009, 05:05:40 posle podne »

COOLic da li znas da postoji bukvalno milion razlicitih puteva ka napretku, t.j. ka licnom maximumu? Milion razlicitih puteva koji variraju od coveka do coveka, naravno uz postovanje osnovnih principa... ali to je cinjenica, ja kao neko iz profesionalnog sporta ti to mogu garantovati. 3 treninga nedeljno uz vase preporuke da se odvajaju sve particije po treninzima deluje presmesno... ali ajd, da se ne mesam u materiju za koju nisam 100% kompetenta... samo zelim da ti skrenem paznju da ne budes tako striktan, znam da je to tesko kada mozak utuvi nesto :), ali tako je. zar stvarno mislis da ljudi sirom sveta koji su ozbiljnije napredovali da su potpuno isto trenirali, isto se hranili i sl?
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2009, 04:57:02 posle podne »

Ne razumem kako ja to gledam u jednom smeru, i koje vidike da prosirim? To sto ja gledam da moj smer uvek bude najbolji moguci, a ne da samo gubim vreme u teretani kao 90% vezbaca po nasim teretanama je nesto lose??? To sto ste mu vi savetoivali jeste jedna od mogucnosti, ali nije najbolja, cak je daleko od toga, a sto se mene tice, on moze raditi kako hoce, dobio je par saveta, pa neka sam vidi sta je pametnije i bolje...


Kako mozes biti siguran da znas sta je najbolje? Sta je po tebi najbolje?  Kakva je razlika izmedju 5 i 4 treninga nedeljno?
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2009, 02:44:41 posle podne »

Ne razumem kako ja to gledam u jednom smeru, i koje vidike da prosirim? To sto ja gledam da moj smer uvek bude najbolji moguci, a ne da samo gubim vreme u teretani kao 90% vezbaca po nasim teretanama je nesto lose??? To sto ste mu vi savetoivali jeste jedna od mogucnosti, ali nije najbolja, cak je daleko od toga, a sto se mene tice, on moze raditi kako hoce, dobio je par saveta, pa neka sam vidi sta je pametnije i bolje...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2009, 11:26:17 pre podne »

Apsolutno se slazem sa Filipom i pocetnik ne bi trebao da radi 5 treninga nedeljno kao sto mu ovde savetuju jer apsolutno nema potrebe za time. Njemu je 3x nedeljno i vise nego dovoljno za pocetak, a kasnije neka ubaci jos jedan trening

Pa nismo mu rekli da skoci u bunar pobgu covece...
Robert ti je lepo obrazlozio pa da se ne ponavljam i prosiri malo vidike a ne samo da gledas u jednom smeru po bilo kom pitanju.Ali to je tvoje misljenje,a mi smo izneli jednu od mogucnosti koju je covek trazio,i stojim pri svome,ali ne kazem da drugi saveti nisu na mestu naravno,i takodje se slazem sa Filipom i ja,kao jedna od mogucnosti...
Sačuvana
Be Happy!!!
alen101st
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #11 poslato: Novembar 28, 2009, 10:47:25 pre podne »

ok,hvala...znam da trebam da menjam stalno plan treninga,ali jbg...nisam,nikako da ga promenim...ali evo sad cu vas poslusati i radicu jednu misicnu partriju po treningu.
Hvala...
Pozdrav!
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2009, 09:25:06 posle podne »

Naravno da mislim, zato sto su nekad i 4 godine malo, ako neko nema blage veze sa treningom... U svakom slucaju, vise od 4 treninga nedeljno mu nisu potrebni uopste, a i lepo sam napisao da mu je 3x dosta za pocetak, a kasnije 4x i vise nego dovoljno... A tih vezbaca od 2+ godine staza imam ja u mojoj teretani i ne mogu ti opisati o kakvom neznanju je rec sto kod forme izvodjenja vezbi, preobimnog i nekvalitetnog treninga sto kod apsolutnog neznanja o principima body buildinga... A o njihovom "napretku" je bezvezno trositi reci...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Novembar 27, 2009, 08:46:32 posle podne »

Apsolutno se slazem sa Filipom i pocetnik ne bi trebao da radi 5 treninga nedeljno kao sto mu ovde savetuju jer apsolutno nema potrebe za time. Njemu je 3x nedeljno i vise nego dovoljno za pocetak, a kasnije neka ubaci jos jedan trening

Ne misliš da su dve godine treniranja "dovoljne za početak"?! :D :D :D
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #8 poslato: Novembar 27, 2009, 05:19:21 posle podne »

Apsolutno se slazem sa Filipom i pocetnik ne bi trebao da radi 5 treninga nedeljno kao sto mu ovde savetuju jer apsolutno nema potrebe za time. Njemu je 3x nedeljno i vise nego dovoljno za pocetak, a kasnije neka ubaci jos jedan trening
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #7 poslato: Novembar 27, 2009, 04:45:01 posle podne »

a zasto mislis da ti samo split predstavja plan treninga,split moze da ti bude isti 40 godina i da napredujes,menjaj druge parametre: Vezbe,ponavljanja,serije,tempo,odmor....
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2009, 02:17:55 posle podne »

Ja bih ti savetovao da one partije koje su ti najslabije radis prvih dana.Znaci ako ti je nedelja odvor onda u ponedeljak idu noge (kao sto je kod mene slucaj) a ti stavis tebi najslabiju partiju da imas najvise snage da je forsiras.Ako si to vec radio onda menjas redosled vezbi istalno kombinujes ne dajuci organizmu da se na njih navikne.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #5 poslato: Novembar 27, 2009, 12:36:08 posle podne »

Slazem se sa Robertom da radis po jednu misicnu partiju po treningu,samim tim celo telo predjes za nedelju dana,ali svaki misic odradis kvalitetno.A i imas onda dovoljno vremena nakon tegova po nekad da ubacis neki kardio,ako si imao u planu

I uopste trebao bi sa vremena na vreme da menjas svoj program po kome treniras,2 god je zaista dug period za jedan te isti program.
Ja svoje programe po kojima treniram,menjam na 4-5 meseci najdalje
Sačuvana
Be Happy!!!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2009, 12:19:54 posle podne »

Ne znam kakve si rezultate postigao, tj. koliko si bio zadovoljan postojećim treningom, ali dugo si se držao istog. Plus što je bio prilično loše organizovan.
Sačuvana
alen101st
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2009, 12:00:26 posle podne »

E to mi treba,aj da cujem jos predloga...Hvala Robert!
Do sada se nisam toliko interesovao za trening,ne znam zasto,verovatno zato sto sam mislio da sam pocetnik,ali 2 godine,eeejj,dosadilo mi vise isto :) ...
Jos predloga!?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2009, 11:12:45 pre podne »

Početnik nikako ne bi trebao da radi noge i ramena na istom treningu(to ne rade ni napredni vežbači).

Početnik ne trenira iste mišićne partije 2 puta nedeljno.

Jedan predlog trening programa:

- LeĂ°a
- Ramena
- Odmor
- Ruke
- Noge
- Grudi
- Odmor

(stomak ubaciš sa kojim god treningom hoćeš, 2 do 3 puta nedeljno). ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 13 upita.