TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395602 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 08:34:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 662585 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2181 poslato: Avgust 28, 2015, 01:40:54 posle podne »

Dodatne preporuke o nacinu ishrane( zivotnim navikama) i imunitetu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/imunitet-i-ishrana.html

Hm,koliko dugo to traje? Da li je to specificno za neko godisnje doba...tj. slicni simptomi se ponavljaju u odredjeno dobra godine ili je to samo sada...?

Neke alergije? Ambrozija, polen? Grinje? Dlaka zivotinja?

Alergijski rinitis definisan je kao simptomatski poremećaj nosne sluznice koji se javlja nakon dodira s alergenima iz okoline pri čemu nastaje upalna reakcija. Neki ljudi imaju alergijski rinitis samo u odreĂ°enom dobu godine, na proleće ili jesen (sezonski alergijski rinitis, naziva se i još peludna groznica) Neki ljudi ga mogu imati u bilo koje doba godine (nesezonski alergijski rinitis). Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije 10 do 25% stanovništva u svetu  boluje od nekog oblika alergijskog rinitisa.

Sezonski alergijski rinitis može uzrokovati polen cvreća, drveća, trave i korova.
Kućna prašina, perje, plesni, životinska dlaka, duvanski dim, zatim neki lekovi, najčešće nesteroidni antiinflamoatroni lekovi (brufen, aspirin). Nagle promene temperature, magla,  fizički napor, neka hrana tekoĂ°e mogu pogoršati simptome.

Najčešći simptomi alergijskog rinitisa su: učestalo kijanje (po 10 i više puta uzastopno), zapušen nos i curenje vodenog sekreta iz nosa, svrab i crvenilo nosa i očiju, osećaj peckanja i suzenje očiju, te nadražajni kašalj i grebanje u grlu. Simptomi alergijskog rinitisa mogu nestati spontano ili uzimanjem odreĂ°enih lekova.

Alergijski rinitis smanjuje koncentraciju, izaziva glavobolju, pojava umora...?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2180 poslato: Avgust 28, 2015, 01:16:18 posle podne »

Povrce redovno, ali voce redje, sto se omega3 tice ne uzimam ih kao dodatak ishrani, ali pored vitaminsko-mineralnog kompleksa cu uzeti i omega3, a tek posle toga mozda whey. Moj problem je sto se svako jutro onako "bolesno osecam", smrcem, osecam se umorno (Mozda je to sto ustajem u pola 7-7 svakog jutro)

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2179 poslato: Avgust 28, 2015, 12:13:11 posle podne »

Kratko pitanje, sta da kupim od vitamina posto mi je imunitet dosta opao, celo leto nesto bolesljiv, pa bih da sredim to, mozda kompleks vitamina? Ako mozete da mi linkujete neki proizvod iz pansporta. Hvala.

Sad sam video Daily formulu, da li bih trebao uzimati jednu tabletu dnevno ili vise?

Slazem se svim "diskutantima"...

My Favorite Multiple® Energizer od Natrol INC je odlican izbor...

Ipak 23 vitamina i minerala, odlicna doza antioksidantnih sastojaka i biljnih ekstrakata dace tvom telu dobar boost...

Ali trebalo bi misliti i na vise udruzenih faktora koji dovode do "slabijeg imuniteta"...

Opšte je poznato da prirodan imunitet čoveka može da bude "smanjen" kao posledica uslova života: nezdrava životna sredina, stres, prehlada, opekotine, intoksikacije (lekovi, infektivni agensi), prekomerna upotreba duvana, alkohola, gubitak krvi, hiruške intervencije, traume, gladovanja, nepravilna i neizbalansirana ishrana, često uzimanje lekova( antibiotici na svoju ruku), nedovoljno fizičke aktivnosti nedovoljno sna, nekvalitetan odmor, previše intelektualnog i fizičkog rada,  izlaganje dugotrajnoj hladnoći, preterano izlaganje suncu i vrućini i dr.

Nedostatak vitamina uzrokuje pad imuniteta ali i ostavlja danak na izgledu kože, kose i noktiju. Pomanjakanje ovih, za život neophodnih, supstanci lako je uočiti na suvoj ili problematičnoj koži, beživotnoj kosi bez sjaja i sa ispucalim krajevima kao i problemi sa krtim i slabim noktima.

Vitamini imaju glavnu ulogu u procesu razmene hranljivih materija u organizmu. Ne obnavljaju se i ne stvaraju u organizmu, ujedno se brzo izlučuju preko telesnih tečnosti zato je potrebno svakodnevno ih unositi, i to iz prirodnih izvora, voća i povrća, a ne samo putem suplemenata...

Da li imas dovoljno voca, povrca, izvora omega-3 masnih kiselina u ishrani?
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2015, 12:15:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2178 poslato: Avgust 28, 2015, 12:05:52 posle podne »

Hvala vam ljudovi, kad dobijem lovu ici cu da kupim nadam se da ce pomoci za ovaj imunitet.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #2177 poslato: Avgust 28, 2015, 11:43:35 pre podne »

I moj glas ide My Favorite Multiple® Energizer :)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #2176 poslato: Avgust 28, 2015, 11:34:23 pre podne »

Daily formula od Universal Nutrition-a je prosečna, možeš jednu ujutru kad ustaneš i jednu posle treninga ili My Favorite Multiple® Energizer od Natrol-a, to je jako dobar vitaminsko mineralni kompleks, i dovoljna ti je jedna tableta na dan   :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2175 poslato: Avgust 28, 2015, 10:30:05 pre podne »

Kratko pitanje, sta da kupim od vitamina posto mi je imunitet dosta opao, celo leto nesto bolesljiv, pa bih da sredim to, mozda kompleks vitamina? Ako mozete da mi linkujete neki proizvod iz pansporta. Hvala.

Sad sam video Daily formulu, da li bih trebao uzimati jednu tabletu dnevno ili vise?
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2015, 10:35:54 pre podne od strane Cvetko » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2174 poslato: Avgust 21, 2015, 09:16:07 posle podne »

Juce sam radio DL,i od kad sam stigao kuci do sad,na momente se pojavljuju trnci u zadnjoj lozi koji se na par sekundi prosire po celom telu,ni malo prijatan osecaj,da li je u pitanju nesto oko cega treba da se zabrinem?

Najkompetentniji za oblast povreda je ipak dr PeĂ°a Tutorov...smatram je da najbolje ovo pitanje postaviti u http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=761.0
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #2173 poslato: Avgust 21, 2015, 04:30:52 posle podne »

Juce sam radio DL,i od kad sam stigao kuci do sad,na momente se pojavljuju trnci u zadnjoj lozi koji se na par sekundi prosire po celom telu,ni malo prijatan osecaj,da li je u pitanju nesto oko cega treba da se zabrinem?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2172 poslato: Avgust 21, 2015, 01:48:06 posle podne »

Nadjoh neki omega 3 suplement ne pise do kad mu je rok...mogu li sem dijareje zapatiti jos kakav problem ako je rok istekao odavno...

Ako je baš "odavno" ne bih nijedan suplement koristila... nije za igru :)   Mesec,dva, tri kod pojedinih suplemenata još i OK, ako su adekvatno čuvani i ako nema promene na njima
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2171 poslato: Avgust 21, 2015, 06:05:43 pre podne »

Ma ide u kantu...  :D hvala Slavisa ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2170 poslato: Avgust 20, 2015, 11:36:28 posle podne »

Nadjoh neki omega 3 suplement ne pise do kad mu je rok...mogu li sem dijareje zapatiti jos kakav problem ako je rok istekao odavno...

Dobro pitanje...

Pokušaj preciznog odgovora...hmmm...

http://www.livestrong.com/article/519288-do-fish-oil-softgels-expire/

http://www.livestrong.com/article/461248-side-effects-of-fish-oil-pills-with-an-expired-date/

http://www.quora.com/Is-it-bad-to-take-expired-fish-oil-pills-because-they-will-do-more-harm-than-good
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2169 poslato: Avgust 20, 2015, 10:39:33 posle podne »

Nadjoh neki omega 3 suplement ne pise do kad mu je rok...mogu li sem dijareje zapatiti jos kakav problem ako je rok istekao odavno...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #2168 poslato: Avgust 20, 2015, 07:42:38 posle podne »

Ja sam ranije stalno jeo samlevene ovsene sa hladnim mlekom i nisam imao nikakvih problema.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2167 poslato: Avgust 20, 2015, 06:01:38 posle podne »

Pa ustajem oko 6. Sredim se,malo igram igrice na telefonu i jedem. Krenem oko 06:30 ako idem peške da bi stigao na predavanja u 07:15. Škola mi se završava u 13:05,a kući sam malo pre 14 . Imam mnogo kombinacija za dorucak i to je ok. Na nedeljnom nivou mi se menjaju smene tako da i to mogu da pratim.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 14 upita.