TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 01:16:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prirodno povećanje nivoa testosterona  (Pročitano 3585 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #52 poslato: Februar 17, 2024, 03:46:15 posle podne »

Nivo testosterona kod muškaraca dostiže vrhunac sa 19 godina i prirodno opada sa godinama. Oni se smanjuju u proseku za 1%–2% svake godine nakon 30. godine, iako se mogu stabilizovati u vašim 40-im ili kasnije.
Ja sam recimo "drasticno" opadanje nivoa testosterona osetio posle 40 godine zivota.....
Kod svakog je individualno ali je bitno prepoznati kada kreće da opada.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #51 poslato: Februar 17, 2024, 03:45:00 posle podne »

Povećajte unos vitamina D
Vitamin D je mikronutrijent koji igra ključnu ulogu u mnogim aspektima zdravlja. Uprkos njegovoj važnosti, do 1 milijarde ljudi širom sveta ima deficit.
Neka istraživanja pokazuju da nizak nivo vitamina D može biti povezan sa nižim nivoom testosterona.
Izadite na sunce!Naravno da puno ljudi ima problema sa ovim vitaminom jer provode vremena u svojim tamnim kancelarijama umesto da izadu pa makar nna pola sata da setaju po suncu. ;)
Samo šetnja po suncu i u prirodi, ove godine bar ima dosta sunčanih dana.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #50 poslato: Februar 17, 2024, 03:44:12 posle podne »

Za optimalno zdravlje i nivoe hormona, pokušajte da regulišete nivo stresa. Biti aktivan, dovoljno spavati svake noći i praktikovati neke tehnike za ublažavanje stresa mogu biti od koristi.
Samo ovo je dosta tesko,jer od stresa gubis nivoe testosterona,od stresa ne mozes spavati zbog cega jos vise gubis testosteron....zacarani krug....Zato trebate raditi na tome da svedete stres na minimum sto je moguce.Ne kazem da je lako,nije,ali moze se smanjiti.
Stres je glavni uzrok hormonskog disbalansa i zaista si Miki u pravu, jako je teško to regulisati.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #49 poslato: Februar 17, 2024, 11:26:28 pre podne »

Nivo testosterona kod muškaraca dostiže vrhunac sa 19 godina i prirodno opada sa godinama. Oni se smanjuju u proseku za 1%–2% svake godine nakon 30. godine, iako se mogu stabilizovati u vašim 40-im ili kasnije.
Ja sam recimo "drasticno" opadanje nivoa testosterona osetio posle 40 godine zivota.....

Sta znaci drasticno? Kako si tacno osetio?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #48 poslato: Februar 17, 2024, 11:20:55 pre podne »

Kada govorimo o zloupotrebi alkohola i o spavanju i nivou testosterona dodala bih da zloupoba alkohola i povećana pospanost ili insomnija su povezane sa depresivnim raspoloženjem, a depresivno raspoloženje je nekada povezano sa nižim nivoom testosterona.

Drug je merio "spavanje" kada konzumira alkohol i ne. Otkucaji su brzi i san je losiji.
A skoro sam i slucao jednog dr koji kaze da je konzumacija bolja u prepodnevnim casovima nego uvece npr.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #47 poslato: Februar 16, 2024, 07:54:58 posle podne »

Nivo testosterona može pasti već 30 minuta nakon što popijete alkohol. Teška upotreba alkohola može dovesti do smanjene funkcije i atrofije testisa.
Ovo je veoma važan podatak na koji bi svi muškarci trebalo da obrate pažnju.
A sta kazete za tribulus?
Imam veliko iskustvo sa ovim preparatom i iznecu,samo me interesuje vase misljenje. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #46 poslato: Februar 16, 2024, 07:53:53 posle podne »

Trening snage, posebno kada se vežbaju velike grupe mišića znatno povećava nivo testosterona tako da je to definitivno još jedna od prednosti ovakvog vida vežbanja.
Zato mi je najbolje kada neki kažu da ne vežbaju noge. Pa kvadriceps je najveći mišić tela i kada se on vežba najviše se testosterona oslobađa.
Apsolutno. Takođe treba i ženama skrenuti pažnju da ne preteruju sa vežbanjem nogu i gluteusa jer veći nivo testosterona kod žena može poremetiti menstrualni ciklus.
U powerliftingu\bodi bildingu sam sretao zene koje po njihovim recima vec godinama ni nemaju menstrualne cikluse....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Februar 16, 2024, 07:52:28 posle podne »

Super je tema, baš ima i na tekstoteci kako ishranom povećati nivo testosterona.
https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/ishranom-do-viseg-nivoa-testosterona
Jako dobar text,svima preporucujem!!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #44 poslato: Februar 16, 2024, 07:51:37 posle podne »

Trening snage, posebno kada se vežbaju velike grupe mišića znatno povećava nivo testosterona tako da je to definitivno još jedna od prednosti ovakvog vida vežbanja.
Zato mi je najbolje kada neki kažu da ne vežbaju noge. Pa kvadriceps je najveći mišić tela i kada se on vežba najviše se testosterona oslobađa.
To je najveca glupost da ne vezbaju noge,jer je naucno dokazano da oni koji rade noge bolje im rade i gornji deo tela tojest bolje im rastu misici gornjeg dela tela kao i snaga,tako da ti ljudi koji ne rade noige grese!!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #43 poslato: Februar 16, 2024, 07:48:59 posle podne »

Nivo testosterona kod muškaraca dostiže vrhunac sa 19 godina i prirodno opada sa godinama. Oni se smanjuju u proseku za 1%–2% svake godine nakon 30. godine, iako se mogu stabilizovati u vašim 40-im ili kasnije.
Ja sam recimo "drasticno" opadanje nivoa testosterona osetio posle 40 godine zivota.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Februar 16, 2024, 07:47:34 posle podne »

Pazite na unos alkohola
Odnos između alkohola i testosterona je složen. Neka istraživanja sugerišu da prekomerna konzumacija alkohola može smanjiti nivo testosterona.
A to sta je prekomerno je zavisno od organizma do organizma.Dok recimo ja i dr.Nikola kada bi popili casu piva vec bi se valjali po podu dotle recimo Dusan ni posle popijene flase piva ne bi osetio nista.Sa ovim sam hteo samo primer da pruzim. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #41 poslato: Februar 16, 2024, 07:45:24 posle podne »

Izbegavajte hemikalije slične estrogenu
Nekoliko drugih faktora može uticati na nivo hormona. Za početak, zdrav seksualni život je važan u regulisanju nivoa polnih hormona.
Kao i soju koja se takode lose pokazala kod muskaraca....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #40 poslato: Februar 16, 2024, 07:43:30 posle podne »

Povećajte unos vitamina D
Vitamin D je mikronutrijent koji igra ključnu ulogu u mnogim aspektima zdravlja. Uprkos njegovoj važnosti, do 1 milijarde ljudi širom sveta ima deficit.
Neka istraživanja pokazuju da nizak nivo vitamina D može biti povezan sa nižim nivoom testosterona.
Izadite na sunce!Naravno da puno ljudi ima problema sa ovim vitaminom jer provode vremena u svojim tamnim kancelarijama umesto da izadu pa makar nna pola sata da setaju po suncu. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #39 poslato: Februar 16, 2024, 07:42:17 posle podne »

Za optimalno zdravlje i nivoe hormona, pokušajte da regulišete nivo stresa. Biti aktivan, dovoljno spavati svake noći i praktikovati neke tehnike za ublažavanje stresa mogu biti od koristi.
Samo ovo je dosta tesko,jer od stresa gubis nivoe testosterona,od stresa ne mozes spavati zbog cega jos vise gubis testosteron....zacarani krug....Zato trebate raditi na tome da svedete stres na minimum sto je moguce.Ne kazem da je lako,nije,ali moze se smanjiti.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #38 poslato: Februar 16, 2024, 06:44:34 posle podne »

Trening snage, posebno kada se vežbaju velike grupe mišića znatno povećava nivo testosterona tako da je to definitivno još jedna od prednosti ovakvog vida vežbanja.
Zato mi je najbolje kada neki kažu da ne vežbaju noge. Pa kvadriceps je najveći mišić tela i kada se on vežba najviše se testosterona oslobađa.
Apsolutno. Takođe treba i ženama skrenuti pažnju da ne preteruju sa vežbanjem nogu i gluteusa jer veći nivo testosterona kod žena može poremetiti menstrualni ciklus.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 13 upita.