TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 10:08:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Punjenje kreatinom - da ili ne?  (Pročitano 4679 puta)
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #16 poslato: Jun 21, 2013, 12:10:24 pre podne »

probao sam i punjenje i bez punjenja i bas kao sto se u ovom tekstu i kaze-sve je isto, samo se sa punjenjem brze ispoljavaju efekti kreatina

razlika je jos i kad radim punjenje malo me muci i stomak. verovatno mi previse kreatina napravi neku smetnju i tera me u toalet

koristio sam i krealkalyn, do 4 kapsule dnevno. sa njim nikakvih stomacnih problema nisam imao
Vecina ljudi ima isti problem i onda je generalno bolje ici bez punjenja ,ocito da organizam tih 20g ne moze da prihvati.

tako sam i mislio

hvala ti puno
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Jun 18, 2013, 12:31:11 pre podne »

Pauza sluzi da se izvrsi detoksikacija celije usled stalne retencije vode od strane kreatina.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Jun 17, 2013, 12:39:11 posle podne »

Mozes slobodno da nastavis jos tri nedelje pa onda napravi pauzu. Pauzu u sustini napravis kad tebi odgovara, posle mesec, dva, nije obavezno da se napravi pauza na neki odredjeni vremenski period, ali je pozeljno i pametno.
Sačuvana
nele92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #13 poslato: Jun 16, 2013, 07:58:16 posle podne »

mm..ok...ali vec ga koristim 32 dana(6 je bilo punjenje)..zato pitam da li mogu da idem sa odrzavanjem jos jedno 3 nedelje pa onda pauza,ili da je napravim malo ranije...?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2013, 07:21:04 posle podne »

3 do 5 g pre I isto toliko nakon treninga danima kada ne vezbas samo ujutru I tako 60 dana.
Sačuvana
nele92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #11 poslato: Jun 15, 2013, 10:00:40 posle podne »

dakle,nakon 6 dana punjenja,smem da idem sa odrzavanjem  jedno 53-4 dana,pa onda da napravim neku manju pauzu?  ::)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2013, 10:07:39 pre podne »

probao sam i punjenje i bez punjenja i bas kao sto se u ovom tekstu i kaze-sve je isto, samo se sa punjenjem brze ispoljavaju efekti kreatina

razlika je jos i kad radim punjenje malo me muci i stomak. verovatno mi previse kreatina napravi neku smetnju i tera me u toalet

koristio sam i krealkalyn, do 4 kapsule dnevno. sa njim nikakvih stomacnih problema nisam imao
Vecina ljudi ima isti problem i onda je generalno bolje ici bez punjenja ,ocito da organizam tih 20g ne moze da prihvati.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2013, 09:52:52 pre podne »

I moj stomak je često umeo biti osetljiv i na 5g monohidrata, a kamoli 15-20g. Vremenom sam primetio da to ima veze i sa stepenom mikronizacije istog, kao i sa stepenom rastvoriljivosti u vodi, pa sam tako pronašao meni savršen(Labrada CreaLean). Čim je jako sitan, tj. mikronizovan, i uspem da ga 99% rastvorim u čaši mlake vode, stomačnih problema nema.

KreAlkalyn, naravno, nikada nije pravio probleme.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #8 poslato: Jun 09, 2013, 09:11:51 posle podne »

probao sam i punjenje i bez punjenja i bas kao sto se u ovom tekstu i kaze-sve je isto, samo se sa punjenjem brze ispoljavaju efekti kreatina

razlika je jos i kad radim punjenje malo me muci i stomak. verovatno mi previse kreatina napravi neku smetnju i tera me u toalet

koristio sam i krealkalyn, do 4 kapsule dnevno. sa njim nikakvih stomacnih problema nisam imao
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2013, 03:30:50 posle podne »

Sve u svemu, ostaće ta debata(punjenje ili ne) još dugo aktuelna. :)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2013, 09:09:03 posle podne »

Bez punjenja.... 10 gr kreatina dnevno mi ne pravi nikakvu razliku u odnosu na 20 ili 50.. Tj nije mi pravilo s obzirom da ga ne pijem godinu dana.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2013, 06:30:14 posle podne »

Pa, u ovom tekstu gore se i kaže da se sa punjenjem brže postiže maksimalni efekat kreatina. :)
Sačuvana
Volks
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2013, 10:30:53 posle podne »

Bez obzira na novu teoriju da nema potrebe da se radi faza punjenja, ja imam bolje i brže rezultate sa tom fazom, a posebno sam obratio pažnju na to da li sam uzimao kreatin pod sličnim uslovima treninga i ishrane.
Moguće da je neki placebo efekat ali čisto sumnjam da placebo može biti vidljiv baš tolikol.
To je što se tiče monohidrata.
Kre - alkalyn sam uzimao par puta i katastrofa koliko ga nisam osetio, ali zato Kreatin etil ester me je pokidao do granice da tvrdim da nema boljeg od njega.
Bez faze punjenja, tačno po deklaraciji i vrh rezultati.
Nema klasične kreatinske pumpe, ali trening s njim životinjski!!!
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2013, 09:49:30 posle podne »

ja sam radio 3-4 puta punjenje 4-5 grama po kili 5 dana onda 20 grama dnevno...uvek dymatize i ok rezultati...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2013, 09:27:38 posle podne »

Pa, da vas čujem - jeste li probali obe opcije(sa i bez punjenja) i kakva su vaša iskustva? :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.