TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396349 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 24, 2024, 01:02:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u grudnoj hrskavici! Hitno!  (Pročitano 9634 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #67 poslato: Avgust 27, 2015, 08:16:37 posle podne »

Kreni sa malim težinama,  pa polako povećavaj... krosover ne radi prve tri nedelje...
Javi kako ide...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #66 poslato: Avgust 27, 2015, 08:15:29 posle podne »

Ok, kreni sa malim težinama pekdek i letenje bucicama (ne razvlačenje), krosover ne radi za sada...
Posle vežbi obavezno odradi istezanje koje sam ti dao...
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #65 poslato: Avgust 26, 2015, 07:28:22 pre podne »

Poceo sam da radim i istezanje, nemam bola. Da li u teretani onda prvih nekoliko treninga da radim vezbe sa malim tezinama, pek dek,krosover,letenje sa bucicama?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #64 poslato: Avgust 24, 2015, 10:19:52 posle podne »

istezanje da li radiš ovo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #63 poslato: Avgust 24, 2015, 10:16:06 posle podne »

skek je opterećujuća vežba da kreneš sa njom...
možeš raditi peckdeck sa malim težinma npr
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #62 poslato: Avgust 22, 2015, 09:39:28 pre podne »

Nemam bola pri tim pokretima, prosle nedelje mi se javio bol kada sam posle mesec dana uradio par sklekova, cisto da vidim da li se oseti, i posle 2-3 odmah sam osetio zatezanje, ali evo sada nista nisam osetio. Mada svakako necu trenirati dok mi se noga ne oporavi, povremeno sam masirao ledom i lioton stavljao takodje
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #61 poslato: Avgust 21, 2015, 09:17:02 pre podne »

da li ima bola pri ovome - statički zadržaj 10-20sec u plank vežbi?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #60 poslato: Avgust 21, 2015, 09:15:23 pre podne »

da li boli ovo?
(ovo je lakša vežba istezanja)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #59 poslato: Avgust 21, 2015, 09:13:42 pre podne »

da li ima bola kad radiš ovo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #58 poslato: Avgust 21, 2015, 09:12:12 pre podne »

Imam slicni,ako ne i isti problem. Ne treniram vec 20ak dana sigurno, a i dalje osetim bol. Mislim da mi se to desilo kada sam na kraju jednog treninga odradio 3 serije propadanja koja inace nisam radio neko vreme.

Boli me na mojoj levoj strani grudi, levi deo, mislim da je tacka malo ispod pazuha. I nije bas konkretno bol ali veliko zatezanje osetim i neprijatno je dosta. Prvi put sam osetio kada sam radio benc, i bilo koji potisak za grudi, kao i skleove. Cak i zgibove kad radim nekad osetim to kada podignem ruku.

Nisam nista mazao niti radio od vezbi mislio sam proci ce od pauze, mada sam onda i na moru osetio tokom plivanja.Prvo sam mislio da nije pukao misic ali nema promene boje,otoka, nicega, samo ta jedna tacka pri svakom pokretu koji koristi grudi
sobzirom da nema podliva tj modrice - najverovatnije nije pukao mišić, nego se radi o istegnuću grudnog mišića u delu njegove tetive (mesto ispod pazuha)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: Avgust 21, 2015, 09:09:24 pre podne »

pretpostavljam da nisi radio istezanje grudnog mišića...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Avgust 21, 2015, 08:42:28 pre podne »

propadanja su rizična vežba, posebno - kada je grudni mišić zategnut (ne rade se istezanja, a inenzivni su treninzi grudi), ako već postoji povreda grudnog mišića (bol na vežbama za grudi)...
-----
rizik kod vežbe po tipu propadanja je izvodjenje ekscentrične kontrakcije - istezanje kontrahovanog mišića, tj istezanje zgrčenih vlakana, najveći rizik od kidanja vlakana, posebno kada postoji slabo mesto....
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2015, 08:44:19 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #55 poslato: Avgust 21, 2015, 08:33:01 pre podne »

Imam slicni,ako ne i isti problem. Ne treniram vec 20ak dana sigurno, a i dalje osetim bol. Mislim da mi se to desilo kada sam na kraju jednog treninga odradio 3 serije propadanja koja inace nisam radio neko vreme.

Boli me na mojoj levoj strani grudi, levi deo, mislim da je tacka malo ispod pazuha. I nije bas konkretno bol ali veliko zatezanje osetim i neprijatno je dosta. Prvi put sam osetio kada sam radio benc, i bilo koji potisak za grudi, kao i skleove. Cak i zgibove kad radim nekad osetim to kada podignem ruku.

Nisam nista mazao niti radio od vezbi mislio sam proci ce od pauze, mada sam onda i na moru osetio tokom plivanja.Prvo sam mislio da nije pukao misic ali nema promene boje,otoka, nicega, samo ta jedna tacka pri svakom pokretu koji koristi grudi
najverovatnije se radi o istegnuću mišića pectoralisa na mišićnotetivnom prelazu - gde se najčešće i dogadja povreda
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #54 poslato: Avgust 15, 2015, 11:10:38 pre podne »

Imam slicni,ako ne i isti problem. Ne treniram vec 20ak dana sigurno, a i dalje osetim bol. Mislim da mi se to desilo kada sam na kraju jednog treninga odradio 3 serije propadanja koja inace nisam radio neko vreme.

Boli me na mojoj levoj strani grudi, levi deo, mislim da je tacka malo ispod pazuha. I nije bas konkretno bol ali veliko zatezanje osetim i neprijatno je dosta. Prvi put sam osetio kada sam radio benc, i bilo koji potisak za grudi, kao i skleove. Cak i zgibove kad radim nekad osetim to kada podignem ruku.

Nisam nista mazao niti radio od vezbi mislio sam proci ce od pauze, mada sam onda i na moru osetio tokom plivanja.Prvo sam mislio da nije pukao misic ali nema promene boje,otoka, nicega, samo ta jedna tacka pri svakom pokretu koji koristi grudi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #53 poslato: Avgust 13, 2015, 12:32:54 posle podne »

Treniras trenutno?
Problem postoji?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.