TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:51:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc! UN dijeta...  (Pročitano 19362 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2010, 05:52:02 posle podne »

Krenula sam na takozvanu UN dijetu. Svi je hvale do neba. Meni nije jasno koja je to dijeta koja dozvoljava belo brasno i slatkise kao ugljene hidrate???????
Znam da to jesu ugljeni hidrati ali malo mi je cudno. Zanima me da li je neko na forumu drzao ovu dijetu, i da li je uspeo?
Thanks unapred...

izgubile su neke moje drugacie kg, ali ne kvalitetno - sve se vratilo...
najbolji način je da svesno kontrolišeš svoju ishranu i da redovno treniraš - ovako ćeš održati novu nižu kilažu i biti sretnija
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2010, 01:06:27 posle podne »

Sve sto je vise od 4 kila mesecno je mucenje i nije zdravo!
Sve ostalo je stvarno uzas!

Nemas mnogo nauke, slozeni ugljeni hidrati za dorucak, sto vise proteina, gledaj da ne prebacis vise od 2.000 kalorija, mozes da vidis bazalni koliki ti je. Imas na forumu sta bi sve trebalo da jedes... Daj neke informacije o sebi, visina, tezina, dosadasnja ishrana, da li si fizicki aktivna pa da te posavetujemo.
Sačuvana
shnjufudla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2010, 11:45:00 pre podne »

UN dijeta je 4 dana razlicitih napirnica, :
UN dijeta-bezbolno mrsavljenje
 Ova dijeta pored skidanja kilograma dovodi i do promene metabolizma pa se izgubljeni kilogrami ne vrećaju. Dijeta traje 90 dana i oslabi se od 18 - 25 kg. Ako je potrebno oslabiti manje, dijeta se prekida ranije, ali tada dolazi do promene metabolizma. Dijeta uvek počinje proteinskim danom, zatim slede skrobni, ugljenohidratnidan, voćni dan, pa ponovo proteinski. REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI.
DORUČAK: svih 90 dana VOĆE. Jedu se po dva ista voća ili šaka suvog voća.
PRVI - PROTEINSKI DAN
RUČAK:
•   Meso, kuvano ili pečeno (3 parčeta - restoranska porcija - 250 gr) ili 3 kuvana ili pečena jaja
•   Hleb - parče
•   Salata - u neograničenim količinama
•   Supa - obavezno ( bez rezanaca - 1 šolja )
•   Ovog dana mogu se jesti mleko i sir, ali se za njihovu količinu umanjuje količina mesa, odnosno jaja.
VEČERA:
•   Isto sto i za ručak, ali bez supe. Obavezno je da ako se meso jede za ručak jede se i za večeru, a ako su jaja za ručak, moraju biti i za večeru.
DRUGI - SKROBNI DAN
RUČAK:
•   Pasulj, grašak, sočivo, pirinač, krompir - kuvano, jedino uz dodatak začina (so, vegeta, biber, kečap, kuvani paradajz) - pun tanjir
•   Hleb - parče
•   Salata
VEČERA:
•   Isto kao i za ručak, ali pola mere.
TREĆI - DAN UGLJENIH HIDRATA
RUČAK:
•   Kuvana testenina uz dodatak začina - kečapa ili slično, ili pica samo sa dodatkom kečapa, ili slano pecivo u količini pice u piceriji (npr. 3 kifle)
VEČERA:
•   Dva tanja parčeta torte, ili 3 - 4 kolača, ili 3 - 4 kugle sladoleda
Obavezno - 1 rebro čokolade za kuvanje
ČETVRTI - VOĆNI DAN
RUČAK I VEČERA:
•   Samo mešano voće, koliko se hoće.
Dodatne napomene:
•   Posle kruga od 7x 4 dana, tj. 29 dana (tri puta u toku dijete) drži se "vodeni dan". Celog dana pije se samo voda.
•   Obavezno posle voćnog, a ponekada posle vodenog, nastavlja se sa proteinskim danom.
•   Kafa i čaj se mogu piti, ali bez sećera. Sokove svesti na najmanju moguću meru.
•   Sve što je navedeno mora se jesti jer ima svoju ulogu u organizmu. Voće je obavezno za doručak, jer najbrže daje energiju, čokolada trećeg dana takoĂ°e, jer štiti organizam od moguće alergije.
•   Količine hrane su veće od uobičajenih, a namirnice podešene našim uslovima i podneblju. Mora se biti dosledan i uporan. Može se desiti da prvih deset dana ne doĂ°e do gubitka kilograma, ali se onda naglo izgubi 3 - 4 kilograma.
•   Posle 90 dana dijete, još 90 dana za doručak se jede voće, dok se za ručak i večeru vraća na uobičajeni način ishrane. U tom periodu treba da se izgubi još 3 kg što je pokazatelj promene metabolizma. Ako se ne izgube, dijetu treba ponoviti, ali tek posle 3 meseca.
•   Obavezno je uzimati posle ručka 1 tabletu, koja sadrži dnevnu dozu vitamina i minerala.
•   AKO SE ŽELI, DA SE JOŠ SMANJI TEŽINA, DIJETA SE NE SME PRODUŽAVATI VIŠE OD 90 DANA - JEDINO POSLE PAUZE OD 3 MESECA MOŽE SE SPROVESTI NOVIH 90 DANA DIJETE


Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2010, 01:40:20 pre podne »

Izvini, a sta je to UN dijeta??
Sačuvana
shnjufudla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2010, 11:25:21 posle podne »

Krenula sam na takozvanu UN dijetu. Svi je hvale do neba. Meni nije jasno koja je to dijeta koja dozvoljava belo brasno i slatkise kao ugljene hidrate???????
Znam da to jesu ugljeni hidrati ali malo mi je cudno. Zanima me da li je neko na forumu drzao ovu dijetu, i da li je uspeo?
Thanks unapred...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.