TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:35:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trcanje dok smo na masi?  (Pročitano 18230 puta)
Sale91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #42 poslato: Mart 02, 2012, 07:35:23 posle podne »

Pozdrav svima... Ne treniram nista vec 3 godine, imam viska nekih 7 kila, u glavnom je sve to otislo u stomak i zadnjicu  ;D
Zanima me, posto nikada nisam koristio nikakve preparate, koliko je dobro da krenem da koristim animal cuts, i da li bi trebao jos nesto uz to da koristim? I ishrana kakva bi trebala da mi bude? Planiram da krenem na trcanje, i suvo treniranje. Ako vi imate neki program za mene , kazi te.
Hvala unapred.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #41 poslato: Decembar 30, 2011, 01:02:18 posle podne »

Ljudi, hteo sam da pocnem da trcim posto sam izasao iz kondicije, inace sam na treningu sa tegovima 5-6x nedeljno, ali kad sam ovo procitao bukvalno sam se poplasio, ne bih da gubim dragocene i tesko stecene kalorije...Vidim da ima dosta oprecnih misljenja.

Moje pitanje je sledece, ako imamo skalu od 1-10 moja kondicija je na 0, i to ne mislim figurativno. Ljudi na treningu me pitaju kako je to moguce kada treniram non stop, kao da ne kapiraju da to nema apsolutno nikakve veze sa kondicijom i da mi se organizam navikao na takve napore svakog dana, ali problem nastaje cim se ukaze potreba za trcanjem (i pri tome mislim na eventualni basket, fudbal) ili duzim hodanjem.

Dakle, koji bi bio savet da lagano udjem u kondiciju a da pritom ne nailazim na sve ove potencijalne probleme (ne znam koliko su realni)? Nigde ne zurim i ne planiram da nabijem kondiciju za mesec dana, nego da mi to bude jedan dodatak treninzima. Vremena imam na raspolganju koliko zelim, sam ga odredjujem, tako da to nije problem.

U pocetku 3x nedeljno nakon treninga sa tegovima od 30 do 45 min,steper,hodanje na traci i postepeno povecavas minutazu kardija.

Hvala unapred.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #40 poslato: Decembar 30, 2011, 11:20:38 pre podne »

Po meni aerobna aktivnosti uvek treba da je prisutna bilo da radis na masi ili ne...pocni neku manje zahtevnu kardio aktivnost tipa, voznja sobnog bajsa, brzo hodanje..
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #39 poslato: Decembar 30, 2011, 10:38:37 pre podne »

Nije bas tacno da nema nikakve veze, kompleksne vezbe kao sto je npr cucanj u velikoj meri uticu na razvoj kardiorespiratorne (aerobne) izdrzljivosti
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #38 poslato: Decembar 30, 2011, 09:46:28 pre podne »

Imao sam taj problem kad sam krenuo da ubacujem kardio. Video sam isto shto i ti - kondicija 0. I upravo to sam video kad smo igrali basket na terenu iza teretane. Smeshno je shto treniram min 10 puta nedeljno a ne mogu da istrchnim.

Elem. Ja sam krenuo tako shto sam brzo hodao svaki dan, ne mislim na teretanu, vec gde god sam ishao ishao sam peshke i brzo sam hodao. Pored toga sam ubacio 4 puta nedeljno kardio. 10ak minuta sam uglavnom brzo hodao, pa bih krenuo na trchanje, medjutim, poshto mi je kondicija bila 0 vrlo brzo bih se umorio i prestao sa trcanjem, medjutim NE BIH STAO, vec bih nastavio brzo da hodam.

Primetio sam kako mi se granica tog trchanja poprilichno pomerila za 2 meseca.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #37 poslato: Decembar 30, 2011, 07:11:23 pre podne »

Ljudi, hteo sam da pocnem da trcim posto sam izasao iz kondicije, inace sam na treningu sa tegovima 5-6x nedeljno, ali kad sam ovo procitao bukvalno sam se poplasio, ne bih da gubim dragocene i tesko stecene kalorije...Vidim da ima dosta oprecnih misljenja.

Moje pitanje je sledece, ako imamo skalu od 1-10 moja kondicija je na 0, i to ne mislim figurativno. Ljudi na treningu me pitaju kako je to moguce kada treniram non stop, kao da ne kapiraju da to nema apsolutno nikakve veze sa kondicijom i da mi se organizam navikao na takve napore svakog dana, ali problem nastaje cim se ukaze potreba za trcanjem (i pri tome mislim na eventualni basket, fudbal) ili duzim hodanjem.

Dakle, koji bi bio savet da lagano udjem u kondiciju a da pritom ne nailazim na sve ove potencijalne probleme (ne znam koliko su realni)? Nigde ne zurim i ne planiram da nabijem kondiciju za mesec dana, nego da mi to bude jedan dodatak treninzima. Vremena imam na raspolganju koliko zelim, sam ga odredjujem, tako da to nije problem.

Hvala unapred.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #36 poslato: Maj 13, 2010, 07:27:01 posle podne »

nnc. javi posle kraceg vremena kako i sta ide... poz
Sačuvana
Dominator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #35 poslato: Maj 09, 2010, 10:35:08 posle podne »

Važi, hvala ti na informaciji!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Maj 09, 2010, 03:25:06 posle podne »

I dalje stoji isto, mada ne vidim zasto ne bi ubacio 2 najosnovije stvari i to je najregularnije, ali kako zelis, stvar je licnog izbora...

Uglavnom, i kao sto napisah i dalje stoji sve isto. Odmah cim dodjes i malo se istegnes doruckujes. Ubaci jaja (belanca) i obezbedices dovoljno BCAA. naravno i uh slozene... i to ce ti biti super oporavak i misici nece trpeti nista... jer opet, 30 minuta nije nista ozbiljno... a posto je ujutru na prazan stomak potaknuce metabolizam i sagorevanje masti...
Sačuvana
Dominator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #33 poslato: Maj 08, 2010, 10:50:22 posle podne »

Momci, zahvaljujem se, ali je problem što ne koristim suplemente, pa se trudim da samo regularnom ishranom doĂ°em do cilja..
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Maj 07, 2010, 07:16:23 posle podne »

Pre treninga i nakon uzmi bcaa i naravno nakon dobar rekovery (prosti i sloz. hidrati i proteini) i nema sta da brines. od 30 min neces ni gram misica izgubiti (samo vremenom salo :)). ali bcaa pred trcanje svakako kao sto ti je i quaresma napisao...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #31 poslato: Maj 05, 2010, 09:03:48 pre podne »

Ja imam jedno pitanje vezano za trčanje, a ne bih da otvaram novu temu, pošto ste se ovde već raspričali..

Jedan naš body builder, inače višestruki šampion države :-) me je savetovao da trčim ujutru, na prazan stomak. Ja sam uvek u fazi nabacivanja mase, nikada nisam držao neke dijete, ali se ipak vremenom skupi salo na stomaku pa želim da se rešim istog! Čovek mi je rekao da je taj način trčanja efikasniji nego u neko drugo doba dana jer bih na taj način trošio rezerve (salo) a u svakom drugom slučaju ono što sam uneo u sebe tokom dana.. I da to bude intervalni trening.
Dakle, ustanovili smo da je 2-3x nedeljno OK što se tiče mase,
ali šta mislite o terminu za trčanje? Pošto ja ujutru kada se probudim budem naravno gladan kao i svako drugi, a da odem na trčanje još 30 minuta ne znam kako bi uticalo na telo što se tiče mišićne mase, da li je to OK?
Trudi se da u toku dana imas dovoljno proteinskih obroka i izbalansiraj unos hidrata kako bi dobijao na kvalitetnoj misicnoj masi,a 3x nedeljno jutarnjeg kardija ce ti u tome pomoci.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #30 poslato: Maj 04, 2010, 10:15:15 posle podne »

to je ok. mozes koristiti suplementaciju i posle trcanja, pre svega bcaa. termin je dobar, a za misice nemoj mnogo da brines, nece im nista biti.
« Poslednja izmena: Maj 04, 2010, 10:17:07 posle podne od strane quaresma » Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Dominator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #29 poslato: Maj 04, 2010, 09:42:25 posle podne »

Ja imam jedno pitanje vezano za trčanje, a ne bih da otvaram novu temu, pošto ste se ovde već raspričali..

Jedan naš body builder, inače višestruki šampion države :-) me je savetovao da trčim ujutru, na prazan stomak. Ja sam uvek u fazi nabacivanja mase, nikada nisam držao neke dijete, ali se ipak vremenom skupi salo na stomaku pa želim da se rešim istog! Čovek mi je rekao da je taj način trčanja efikasniji nego u neko drugo doba dana jer bih na taj način trošio rezerve (salo) a u svakom drugom slučaju ono što sam uneo u sebe tokom dana.. I da to bude intervalni trening.
Dakle, ustanovili smo da je 2-3x nedeljno OK što se tiče mase,
ali šta mislite o terminu za trčanje? Pošto ja ujutru kada se probudim budem naravno gladan kao i svako drugi, a da odem na trčanje još 30 minuta ne znam kako bi uticalo na telo što se tiče mišićne mase, da li je to OK?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Januar 28, 2010, 09:03:34 posle podne »

Monika On ako trci na 50-60% max lagano par puta nedeljno cak i na prazan stomak ,pa ne treba mu nista da mu stiti misic...cista aerobna zona ,a jos ne taksira toliko nervni sistem,nema sanse da mu fali dlaka sa glave a kamoli misic :).....samo plucima i srcu moze da mu koristi ,a da odmogne nikako ...

Napokon neko da racionalno razmislja. Ljudi koji se vezuju previse za teretanu i za bodi bilding cesto imaju predrasude oko trcanja i katabolizma... ta, nazvacu ih smesna trcanja od pola sata su odmor za mozak, malo promene, kao sto rece Seph SRCE I PLUCA... melem za njih...

Nije tu svrha previse niti topljenje masti niti neznam sta... ali mu nista nece skoditi u smislu misicne mase niti umora i to je to...

Takodje nickey sto se tice toga "zna se kada se tope masti" je isto jako diskutabilno. Tu rekreativac jako tesko moze da "nanjusi" osecajem neki tempo i ritam disanja pa da mu to bude otprilike u toj zoni konkretnog topljenja masti kako je definisana... cak i uz pulsmetar. za validne rezultate potrebno je testiranje i pulsmetar i onda trcati iskljucivo u toj zoni... ovo cisto spominjem da ne bi doslo do opterecivanja rekreativaca oko toga. treba naci prijatan tempo i jednotavno trcati... ubaciti i DHEIN sprint ili ubrzanje :) ako se oseca potreba za tim... treba nacin za uzivati oko toga se sve svodi... i ISTEGNUTI se nakon trcanja, min 10 min osnovne vezbe istezanja za noge. Sa duzim zadrzajem, bez ikakvog cimanja, lagano i uz lagane izdisaje...

Naravno, moze dozvoliti sebi odredjenu kolicinu slozenih hidrata, nakon treninga prost secer u manjim kolicinama i amino, glutamin su sasvim O.K. I ne da ne moze da fali dlaka sa glave nego ce npr posle odredjenog vremena moze doci i do odredjene izdefinisanosti na nogama ukoliko su zapostavljene radom u teretani... ja sam bas bio svedok velikih promena kod ljudi koji su trcali neko vreme... nista ozbiljno ne mora da se trci naravno, a moze da se vidi pomak
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 19 upita.