TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:17:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ajvar,koliko je "pravilan"?  (Pročitano 22600 puta)
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2010, 11:59:06 pre podne »

Ishrana je loša, ajvar ne valja, do 15:00 nemaš  proteine, zapravo uopšte i nemaš neki konkretan obrok do tad, tj. 6 sati si na 500 kalorija, a onda u 15:00 natpraš proteina što ni na hemiji ne bi mogao da iskoristiš (300 gr. mesa, tunjevina, sir)...
te "integralne" kifle, voćni jogurti i sl. ti ne trebaju na dijeti... imaš bolje izvore UH-a i malo ih bolje tempiraj - samo ujutru i posle treninga ako si na dijeti, u ostalim obrocima ti ne trebaju...

jogurt pre spavanja izbaci... ništa ne vredi što je "fit" i nema masti, kad ima laktoze što ti uveče ne treba, kao ni taj whey pred spavanje jer ti tada nema nikakvu svrhu i samo ga bacaš bez potrebe, umesto njega bolje Ellu ili kazein.
Sačuvana
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2010, 10:46:13 pre podne »

Pozdrav, javljam se s vremena na vreme, cisto kad imam nesto pametno da pitam, skoro 2 meseca idem u teretanu, cisto da mi se misici i telo potsete fizickog napora ;-) cilj mi je kad se malo prolepsa da krenem i sa biciklom, pored teretane (po savetu ljudi sa foruma :) )

tokom tog vremena sam sredio ishranu, doduse pomogla mi je i jedna doktorka, pa verujem da je ovo sad ok :)

Dorucak :  9:00 100g ovsenih i vocni jogurt 250 g Viva sa borovnicom i brusnicom
Uzina :       12:00 pola ili cela integralna kifla (u zavisnosti da li idem u teretanu ili ne) ili jedan grejfut, ili 2 mandarine, ili vocni jogurt (ali samo ako nije bio ujutru)
Rucak:       15:00 300g pileceg mesa (tezina pre pecenja, pecem u kesi za tu namenu) ili konzerva Riomare sa povrcem +  Riomare tunjevina + Ela nemasni sir, beli i crni luk sa jos nekim povrcem sa AJVAROM     , veoma retko supa sa povrcem (zaledjeno povrce iz Maxi-a)
Uzina:          17:00 isto kao uzina u 12:00
Vecera 21:00 obicno mi nesto ostane posle rucka, pa dodam konzervu tunjevine, obicno pojedem pola konzerve


ja lezem oko ponoci, izmedju 23:00-00:00, i pred spavanje uzmem 2,3 gutljaja Fit jogurta, ili Elite Whay (sad se stekam s njim, jer ga imam jos malo, pa gledam da ga po malo uzimam barem do sledece nedelje kada idem u nabavku, naravno posle treninga on je obavezan u punoj dozi, bez obzira na kriticnu kolicinu :) ), nisam naveo  6 belanaca, to uzimam tokom dana, obicno ih ponesem na posao, pa jedno sat vremena pred rucak, uzmem 4 i 2 malo kasnije, uglavnom svrha ove teme je pitanje da li je Ajvar zdrav,tj da li se moze u ovim kombinacijama koristiti, doktorka mi je rekla da je Podvarkin Ajvar, malo kralitetniji, da ima manje ulja

zaboravio sam da navedem vrednosti tecnosti koje unosim, tokom dana kad je trening, popijem oko 2 L vode + 1L zelenog caja, tokom dana kada nemam trening, popijem 1L vode i 1L caja, ne racunam case vode koje popijem tokom dana, ako imate neke korekcije oko dijeta, slobodno mi kazite :)

pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 17 upita.