TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:52:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ajvar,koliko je "pravilan"?  (Pročitano 22632 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Februar 15, 2010, 05:39:07 posle podne »

zasto ne?kad se preliju vrelom vodom i odstoje malo dobijes nesto kao zito...fenomenalno...ako dodajes bilo sta drugo dodajes nepotrebne kalorije

i ti znaš da nije svaka kalorija ista..
ja koristim ovsene sa mlekom ili jogurtom za dodatni unos kalcijuma..
po meni treba iskoristiti svaki obrok do maksimuma a ne samo bežati od kalorija
Sačuvana
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #16 poslato: Februar 15, 2010, 10:38:26 pre podne »

@Daniela

ozbiljno, mozda je za mrvicu losiji ukus nego sa jogurtom, stavim u vodu, malo se natope, iscedim, i eto olala ;), zadivljujuce dobro, makar meni :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Februar 12, 2010, 04:45:54 posle podne »

Poceo sam da jedem ovsene sa vodom, ostavim ih 10ak minuta da se natope, i ukus je ok, iscedio sam visak vode,  sad sam promenio malo ishranu, tj umesto one uzine u 12 sati, sto je bilo neko voce ili kifla, pojedem 6 belanaca i malcice krompira, a onda oko 14:30 rucak, tj cedjena tunjevina sa povrcm, i jedna konzerva bez povrca, takodje cedjena od ulja, sa dodatkom belog i crnog luka, sa krompirom, i jos nesto od povrca (paradajz, salata kako kad) pa mi obicno ostane za klopu oko 17 casova, i oko 20:00-21:00 konzerva tunjevine, mada ne znam sta s tim da cinim, jer ja danima kada idem u teretanu, tamo sam u 20:00, pa obicno odmah posle teretane uzmem protein, i onda sacekam jedno 1,2, oko 22:00 pojedem konzervu tunjevine sa elom, i malo luka, da li posle treninga prvo da pojedem tunjevinu, pa onda protein, ili onako kako ja sad trenutno radim, ja sam na spavanju do 00:00


mnogo bolje!

posle treninga ne cekas nego odmah popijes protein sa vodom....  za pola sata, sat jedes proteinski obrok, tunjevina i ella idealno...
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2010, 11:10:42 pre podne »

zasto ne?kad se preliju vrelom vodom i odstoje malo dobijes nesto kao zito...fenomenalno...ako dodajes bilo sta drugo dodajes nepotrebne kalorije
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2010, 09:31:17 pre podne »

Poceo sam da jedem ovsene sa vodom, ostavim ih 10ak minuta da se natope, i ukus je ok, iscedio sam visak vode,  sad sam promenio malo ishranu, tj umesto one uzine u 12 sati, sto je bilo neko voce ili kifla, pojedem 6 belanaca i malcice krompira, a onda oko 14:30 rucak, tj cedjena tunjevina sa povrcm, i jedna konzerva bez povrca, takodje cedjena od ulja, sa dodatkom belog i crnog luka, sa krompirom, i jos nesto od povrca (paradajz, salata kako kad) pa mi obicno ostane za klopu oko 17 casova, i oko 20:00-21:00 konzerva tunjevine, mada ne znam sta s tim da cinim, jer ja danima kada idem u teretanu, tamo sam u 20:00, pa obicno odmah posle teretane uzmem protein, i onda sacekam jedno 1,2, oko 22:00 pojedem konzervu tunjevine sa elom, i malo luka, da li posle treninga prvo da pojedem tunjevinu, pa onda protein, ili onako kako ja sad trenutno radim, ja sam na spavanju do 00:00

zašto pobogu jedeš ovsene sa vodom - nije valjda da je ukusno?
Sačuvana
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2010, 10:40:38 pre podne »

Poceo sam da jedem ovsene sa vodom, ostavim ih 10ak minuta da se natope, i ukus je ok, iscedio sam visak vode,  sad sam promenio malo ishranu, tj umesto one uzine u 12 sati, sto je bilo neko voce ili kifla, pojedem 6 belanaca i malcice krompira, a onda oko 14:30 rucak, tj cedjena tunjevina sa povrcm, i jedna konzerva bez povrca, takodje cedjena od ulja, sa dodatkom belog i crnog luka, sa krompirom, i jos nesto od povrca (paradajz, salata kako kad) pa mi obicno ostane za klopu oko 17 casova, i oko 20:00-21:00 konzerva tunjevine, mada ne znam sta s tim da cinim, jer ja danima kada idem u teretanu, tamo sam u 20:00, pa obicno odmah posle teretane uzmem protein, i onda sacekam jedno 1,2, oko 22:00 pojedem konzervu tunjevine sa elom, i malo luka, da li posle treninga prvo da pojedem tunjevinu, pa onda protein, ili onako kako ja sad trenutno radim, ja sam na spavanju do 00:00
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2010, 08:24:47 posle podne »

i da ponovim po ko zna koji put - verovatno najbolji sajt za brojanje kalorija je nutritiondata.com
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Februar 09, 2010, 04:31:16 posle podne »

Treba ici postepeno,nikako odjednom jer kao prvo neces izdrzati na duze staze.Primer: ako si jeo tri parceta u toku dana prepolovi,isto tako sa svime ostalim za pocetak i vidi kako ti organizam reaguje.

Pa tako sam i mislio, meni nije problem ovsene da pojedem i bez jogurta, cak ako se ne varam, u drugom topicu je filip savetovao da se pojedu sa vodom, rekao sam da je ovo period mog navikavanja, mada sad bih uz ovsene barem 4 belanca pojeo, i 2 uz prvu uzinu, sta kazete na korekciju?

Inace i mene bas muci ta pomisao koliko je ta kifla integralna ;-), koliko bih mogao kuvanog / pecenog krompira dnevno da uzimam, mislim u gramima :), njega obozavam, a sto se tice integralnog pirinca, jer me bas iritira da ga kuvam, koliko puta nedeljno bih trebao njega da konzumiram

btw, svi se slazete da se ajvar treba skloniti, zbog njega tunjevinu sa ogomnim elanom pojedem :)))))

jedan- dva krompira umesto te integralne kifle,  sa npr barenom sargarepom....  kad kuvas piletinu samo ubaci jednu sargarepu, malo karfiola npr ili brokolija i jedan krompir i bices sit...

a pirinac, jedna solja za kuvanje i podeli na dva dana
Sačuvana
sunce86
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 287

Zabava - Online
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2010, 09:56:26 posle podne »

I mene zanima krompir i pirinach koliko jesti, imam 75-80 kg, na masi, to je negde 4g*75 = 300g a nutritivne vrednosti sam nalazio na nekim levim sajtovima, iskreno, bolje da nam kaze neko ko je na forumu malo duze pa je pokupio tu informaciju? ja trazio i ne mogu naci...
Sačuvana
Squat till u puke!
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2010, 07:24:35 posle podne »

Treba ici postepeno,nikako odjednom jer kao prvo neces izdrzati na duze staze.Primer: ako si jeo tri parceta u toku dana prepolovi,isto tako sa svime ostalim za pocetak i vidi kako ti organizam reaguje.

Pa tako sam i mislio, meni nije problem ovsene da pojedem i bez jogurta, cak ako se ne varam, u drugom topicu je filip savetovao da se pojedu sa vodom, rekao sam da je ovo period mog navikavanja, mada sad bih uz ovsene barem 4 belanca pojeo, i 2 uz prvu uzinu, sta kazete na korekciju?

Inace i mene bas muci ta pomisao koliko je ta kifla integralna ;-), koliko bih mogao kuvanog / pecenog krompira dnevno da uzimam, mislim u gramima :), njega obozavam, a sto se tice integralnog pirinca, jer me bas iritira da ga kuvam, koliko puta nedeljno bih trebao njega da konzumiram

btw, svi se slazete da se ajvar treba skloniti, zbog njega tunjevinu sa ogomnim elanom pojedem :)))))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2010, 04:35:49 posle podne »

Nije stvar u tome, naravno da mogu, nego da to nije kontra efekat, npr navikao sam organizam na vecu kolicinu UH, i samo iz jednom maksimalno smanjim unos istih, zar nece organizam poceti da talozi i ono malo sto unesem UH?

ne unosiš ti malo UH :)

ja bih taj voćni jogurt izbacila, možda i integralnu kiflu jer ne znam koliko je integralna... a umesto toga ovsene, ječmene, ražene pahuljice, krompir, pirinač....

bitan je tajming, dakle ne uveče a to vidim da ti je ok...

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2010, 01:16:52 posle podne »

Treba ici postepeno,nikako odjednom jer kao prvo neces izdrzati na duze staze.Primer: ako si jeo tri parceta u toku dana prepolovi,isto tako sa svime ostalim za pocetak i vidi kako ti organizam reaguje.
Sačuvana
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2010, 01:02:30 posle podne »

Sta kazete na Imlekove, ako se varam, mleko bez laktoze ?
Sačuvana
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2010, 12:58:13 posle podne »

Nije stvar u tome, naravno da mogu, nego da to nije kontra efekat, npr navikao sam organizam na vecu kolicinu UH, i samo iz jednom maksimalno smanjim unos istih, zar nece organizam poceti da talozi i ono malo sto unesem UH?
Sačuvana
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2010, 12:44:22 posle podne »

Shvatam sta pricas, ali ne mogu preko noci da kazem UH nema vise :), vremenom bih izbacio kiflu, i u druge obroke dodao po pola konzerve tunjevine, ma i cela konzerva ako je noc pre toga bio trening u teretani :), uglavnom, nadam se da ce za nekih mesec dana se malo vreme popraviti za bickl, meni je ovaj period cisto da malo sredim obroke tj. da se naviknem na njih 5 -6, i da se tegovima malo zagrejem za pravu pricu, jer inace nisam neki miljenik istih, vise volim bicikl, i aerobik, uskoro cu se obezbediti sa novim Whey-om, amino kiselinama, cisto da se spremim za lepse dane, pa ce biti nadam se i rezultata; )
saberes oduzmes, nemam ja neke velike potrebe za nekom jakom ishranom, jer nemam takve treninge, al dobro sto si mi nagovestio problem ;)
Sta bih jos mogao da planiram za cardio ? animal cut imam, ali ga ne korisitm, ceka lepse dane :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.