TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:20:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ajvar,koliko je "pravilan"?  (Pročitano 22621 puta)
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #47 poslato: Mart 22, 2010, 08:40:24 posle podne »

imam problem sad, mislim imao sam ga i ranije, al ajd sad da ga resim, uz vas savet,
Ista klopa je i dalje aktuelna, kao i redosled, ali me buni, kad uzeti animal cut,  u poslednje vreme ga nisam ni uzimao, a u prvih nekoliko dana sam uzimao jedno pola sata posle prvog obroka, tj negde oko 8:00, pa posle 30ak minuta polazio da vozim bicikl, da li imate vi mozda bolji savet kako i animal cut ukomponovati, jos nesto sutra idem po jos jedan protein, pitao sam u prodavnici, predlozili su mi neke spore proteine, jer sam pitao za posle vecere, tj pred spavanje, sta vi kazete o tome? inace pored toga imam Elite whey i amino kiseline 3200, ako se ne varam, pozdrav ;)

Citat
7:30 2 sake ovsenih i 2 kuvana belanca
9:20 whey  + dorucak ovsene + voda (nekad i vocni jogurt)
12:00 6 kuvanih belanaca
oko 15:00 tunjevina +zelena salata, beli luk, crni luk, nekad kuvani krompir, i barem oko 150g ela sira
oko 19:00 nesto poput rucka
oko 21:00 nesto malo tunjevine sa malo ele, eto cisto da ne bude da mi je bio poslednji obrok u 19:00
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #46 poslato: Mart 08, 2010, 08:11:17 posle podne »

veroavtno je neko već napisao ali da ponovim - ajvar ima ulja i šećera i svakako ne spada u bildersku hranu..
ali ako nisi na striktnoj dijeti onda ti svakako neće škoditi kašika ajvara da malo poboljšaš ukus hrane
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #45 poslato: Mart 08, 2010, 09:06:07 pre podne »

"Ajvar, koliko je pravilan?"
afaik decko je pitao za ishranu pa se tu nasao i iVar
Sačuvana
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #44 poslato: Mart 07, 2010, 11:40:04 posle podne »

"Ajvar, koliko je pravilan?"
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #43 poslato: Mart 07, 2010, 10:15:43 posle podne »

Ali takodje i drugim jako kvaslitetnim stvarima... tako da se ne treba poptpuno odricati ali naravno ni jesti 10 komada...

Pa to, ja pojedem 4-5 puta nedeljno po 5 kom, zumance je sustina jajeta...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #42 poslato: Mart 07, 2010, 08:05:33 posle podne »

Ali takodje i drugim jako kvaslitetnim stvarima... tako da se ne treba poptpuno odricati ali naravno ni jesti 10 komada...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #41 poslato: Mart 07, 2010, 01:07:02 posle podne »

zumance je bogato mastima...  jedno do dva dnevno je dovoljno, a belanca su izvrsna za dijetu
Sačuvana
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #40 poslato: Mart 07, 2010, 12:51:52 posle podne »

taj dorucak mislis na ono pre treninga ili posle, hahah 10 belanaca da gruvam za jedan dan, moji ce poludeti, vec me smaraju da je previse i ovih 6 hahahaha ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: Mart 07, 2010, 12:36:01 posle podne »

Meni je klopa generalno monotona, od mesa samo tunjevinu koristim, jer retko kad imam vremena da spremim piletinu, mada nadje se barem 2 puta nedeljno

sad sam malo promenio ishranu, po ustajanju, (oko 7:30) uzmem 2 kuvana belanca i jedno 2 sake ovsenih, posle nekih pola sata uzmem animal cut, i oko 8:20 idem na bicikl, nakon cega dolazi whey, a potom, ostatak od 100g ovsenih (iz 100g uzimam one 2 sake, a ostalo je za posle bicikla)
 mislim da je ovo prava stvar, ne znam zbog cega, ali sam se bolje osecao :), nego ne znam koliko je pametno jesti 8 kuvanih belanaca dnevno ?

7:30 2 sake ovsenih i 2 kuvana belanca
9:20 whey  + dorucak ovsene + voda (nekad i vocni jogurt)
12:00 6 kuvanih belanaca
oko 15:00 tunjevina +zelena salata, beli luk, crni luk, nekad kuvani krompir, i barem oko 150g ela sira
oko 19:00 nesto poput rucka
oko 21:00 nesto malo tunjevine sa malo ele, eto cisto da ne bude da mi je bio poslednji obrok u 19:00

ako sam taj imao trening whey uzmem posle teretane, a ako nemam onda uvece posle vecere

belanca jedi slobodno, sto vise, to je cist protein.

lepo si se osecao, znam, i meni je to omiljena klopa pred trening, kazem ti lep miks proteina i ugljenih hidrata, i to slozenih ugljenih hidrata
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Mart 07, 2010, 12:34:25 posle podne »

@monika
nesto slicno sam probao, i zadovoljan sam, dobra ideja sto je rekla Daniela, ali sta posle treninga, obroci se normalno nastavljaju, jer ja posle treninga uzmem whey protein i posle toga 10ak minuta 100g ovsenih sa vodom, kolliko bi mi predlozila za klopu pred trening uzmem jaja i ovsenih ?

5-6 jaja sa jednim zumancetom i pola solje ovsenih ce biti sasvim dovoljno kao jedan lagan jutarnji obrok.
Sačuvana
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #37 poslato: Mart 07, 2010, 10:46:19 pre podne »

ima tu istine, ali sam zaboravio da dodam integralni pirinac, obicno ga uzmem sa ruckom, a kuvani krompir, i sa jajima, i sa ruckom, ali to je mozda jedan ili dva krompira, a sto se tice pirinca mozda 2 sake, natrpam ja povrca, pa stvarno nema gde da stane u stomaku :), kako mi budu intezivniji treninzi, tako cu i povecati unos UH, jer mi je ovo jos zagrevanje ;)

inace, jutros sam opet vozio bicikl, ne znam zbog cega, ali se mnogo lepse osecam ako jedem pre voznje, odlican savet :)
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #36 poslato: Mart 07, 2010, 01:12:12 pre podne »

ti bas malo UH unosis
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #35 poslato: Mart 06, 2010, 07:26:11 posle podne »

Meni je klopa generalno monotona, od mesa samo tunjevinu koristim, jer retko kad imam vremena da spremim piletinu, mada nadje se barem 2 puta nedeljno

sad sam malo promenio ishranu, po ustajanju, (oko 7:30) uzmem 2 kuvana belanca i jedno 2 sake ovsenih, posle nekih pola sata uzmem animal cut, i oko 8:20 idem na bicikl, nakon cega dolazi whey, a potom, ostatak od 100g ovsenih (iz 100g uzimam one 2 sake, a ostalo je za posle bicikla)
 mislim da je ovo prava stvar, ne znam zbog cega, ali sam se bolje osecao :), nego ne znam koliko je pametno jesti 8 kuvanih belanaca dnevno ?

7:30 2 sake ovsenih i 2 kuvana belanca
9:20 whey  + dorucak ovsene + voda (nekad i vocni jogurt)
12:00 6 kuvanih belanaca
oko 15:00 tunjevina +zelena salata, beli luk, crni luk, nekad kuvani krompir, i barem oko 150g ela sira
oko 19:00 nesto poput rucka
oko 21:00 nesto malo tunjevine sa malo ele, eto cisto da ne bude da mi je bio poslednji obrok u 19:00

ako sam taj imao trening whey uzmem posle teretane, a ako nemam onda uvece posle vecere
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Mart 06, 2010, 04:25:49 posle podne »

Setio sam se jos necega, kad predlazete da mi bude poslednji obrok ako idem u krevet najkasnije u ponoc, a najranije u 23:00, kada imam casove salse, onda sam kuci tek oko 23:40, i bukvalno ulecem u krevet, a kad nemam onda sam u 23:00 na spavanju :)

zavisi šta si jeo tokom dana...
ako ti i treba nešto pred spavanje (ako si gladan a nećeš da smršaš) onda je najbolje uzeti whey ili ella sir pred samo spavanje alli svakako imaj na umu da je varenje sporije dok spavamo i da je iskoristiljivost namirnica značajno manja uveče
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #33 poslato: Mart 06, 2010, 04:19:25 posle podne »

Pa jedno sat i po do 2 pred spavanje, pa vidi kada lezes i po tome se organizuj...

A nakon vecere i izmedju spavanja preporucujem recimo kostunjavo voce...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.