TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:00:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kvalitetan hleb  (Pročitano 25200 puta)
Blagoja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21


« Odgovor #44 poslato: Mart 14, 2010, 07:33:27 posle podne »

..Ja ne vidim da recimo ovde MARKO D... ILI PEDJA P . jedu hleb sa susamom i suncokretenima 
Jede MILOS SARCEV. ;)
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #43 poslato: Mart 14, 2010, 07:23:42 posle podne »

Brisanja zasto,jer ti pricas budalastine?
Pricas o praksi,praksi praksi?pa to ja radim, ne ti...ti si prvi pomenuo neke GL-eve i GI-jeve,a ja to uopste nisam ni pominjao dok ti nisi,al kad vec jesi reko da ispravim za te gluposti..al jbg mora da su nove neke STUDIJE u pitanju   :D
Dalje sto se toga tice da si ti probao i kako kazes OKUSIO sa strucnjacima u sportu ,nema veze opet ni sa cim jer ti po meni uopste ne treba dai mas pravo glasa...strucnjaci u cemu? STRUCNJACI U TVOM sportu...a to je sport koji da uneses kao sto kazem kita ubicu u sebe nebi promenilo tvoju kilazu.ovde se prica o izgradnji tela a ne maratonima itd  :)  ..Ja ne vidim da recimo ovde MARKO D... ILI PEDJA P . jedu hleb sa susamom i suncokretenima  jer po tvojoj prici O PRAKSI kako ti kazes to bi trebalo tako da izgleda... naravno da ne zanemarim da to sto si ti PROBAO na sebi ne znaci da isto RADI ,jer ako cemo bas da se zavitlavamo,sto ne bacis neku sliku....mogu i ja,pa da vidimo gde smo i kako stojimo a ?
Vidi stvarno si verujem dobar momak,i sportista u tvom sportu ALI STVARNO ne priznajem da neko od even 60 kg prica o temama kao sto su ishrana za izgradnju tela slicne stvari,bez uvrede.Ovo nije mesto za takve kvazi savete...Nemam ja nista protiv kada ti napises koristan savet,ali kada neko nekad napise stvari iza koji nemoze da stoji nikakvom cinjenicom ili prica stvari ''iz narodne'' literature,ja stvarno necu cutati....
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #42 poslato: Mart 14, 2010, 06:31:20 posle podne »

Haha, pa ovde jedino ja tebe mogu da zavitlavam za casopise, ti ne skidas glavu sa njih, knjiga ili cega vec... praksa, praksa, praksa  ;) Ja sam 99% onog sto znam na sebi okusio i ujedno podelio iskustvo sa jos jedno 30 ljudi iz sveta koji su strucnjaci u sportu i slicno tako da je ova tvoja sprdnja na mene besmislena, t.j. jedino tebi zanimljiva...
a ta fora za "zdravo" koju intenzivno pocinjes da koristis u z... mene ti uopste i nije losa, barem ce ljudi na laksi nacin shvatiti nesto, dok ti mislis da se sprdas sa mnom :)

Ne bih da unistivamo temu koju smo lepo razradili i naveli mnoge kvalitetne hlebove... tako da ako se nastavi besmislena rasprava bice brisanja postova

Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #41 poslato: Mart 14, 2010, 05:13:17 posle podne »


Kada rascistis da postoji losa hrana, losija hrana, osrednje losa, solidna, dobra, vrlo dobra, skoro odlicna, odlicna, perfektna onda mozemo da pricamo  ;)


:D :)

Povecava se kalorijska vrednost, ali ces manje pojesti hleba jer vise zasiti, pa CES USTVARI MANJE KCAL UNETI
Kakva zasicenja kakvi bakraci ,mogu da jedem to do sutra, nije ti dobro :D

za gi i gl svakako da nisam lupi
jbg ,losi ti ti casopisi za informacije.. ;D



CONCLUSION ...OD sad svi koji radite dijetu i masu pazite da ne unosite carbs,fats,protein..nego prvo gledajte jel ''ZDRAVO'' il ne i po mogucstvu da ima masti koje smanjuju GL i GI  i drze vas zasicenim
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #40 poslato: Mart 14, 2010, 04:42:06 posle podne »

Volim tvoja poredjenja welnes keksa, euro krema i sl sa 1.000.000 kvalitetnijom hranom...

Kada rascistis da postoji losa hrana, losija hrana, osrednje losa, solidna, dobra, vrlo dobra, skoro odlicna, odlicna, perfektna onda mozemo da pricamo  ;)
za tebe postoji savrseno i junk i nista vise...

Povecava se kalorijska vrednost, ali ces manje pojesti hleba jer vise zasiti, pa CES USTVARI MANJE KCAL UNETI  ;) Npr mene 3 parceta nordijskog hleba zasite, a belog bi mogao ceo pojesti. pa ti racunaj kalorije...

za gi i gl svakako da nisam lupi :)

mlatis praznu slamu, bezveze se raspisujemo, quaresma ti je lepo rekao...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #39 poslato: Mart 14, 2010, 03:37:47 pre podne »

ja stvarno ne razumem sta ti pokusavas da kazes, a verujem ni ostatak foruma stalno ubacujes nesto sto nisamo ni raspravljali...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #38 poslato: Mart 13, 2010, 09:31:54 posle podne »

Drugar ovde NIKO NE PRICA DAL JE SUSAM ZDRAV ILI NE...PRICA se o HLEBU KAO IZVORU UH...a to da beli hleb pasuje...PA NE PASUJE...jer ni blizu nije integralnom hlebu....ja ne znam dal neko jede beli hleb na priprmama...ili bilo cemu...ALI ZATO jedu crni...a dodavanje MASNOCA POD IZGOVOROM DA JE ZDRAVO je glupost ne zato sto to mozda nije tacno NEGO JER NEPOTREBNO POVECAVA KALORIJSKU VREDNOST i daje nepotrebne dodatke.Ne kazem ja da je puno ili lose ALI to je slicno kao da dodjes i uzmes wellness keks i KAZES e ja jedem dobar je ima vlakana ona su zdrava..mislim nidje veze..kapiram ja da ti vodis zdrav zivot i kakvim se sportom bavis mozes da jedes hlebove koje oces jer spalis da uneses 10kila hrane,ali nama koji moramo da pazimo i na masi cak je ovde rec,a ako pricas o tome kao ''cascenju'' mi to ne radim kao ti sa balansima i integralnim hlebovima...Mi krkamo palacinke pljeksavice itd..
.OVO za gl i gi ti opet kazem da si lupio ali o tome necu da raspravljam i da ti objasnjavam natenane,jer u tom slucaju bi to stvarno bila kako ti kazes DOKTORSKA DISERTACIJA,sto mi ne pada napamet da radim...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #37 poslato: Mart 13, 2010, 09:09:43 posle podne »

bolje dr filgud nego mrgud, samo se duris kao kalimero

ok izvini, nisam znao da si masina i da jedes kao kompjuter. pa sta je fora nego da uzivas u hranu UZ DODATKE (ti semenke u hlebu nazivas dodacima, pa to je hleb, hleb bez semenki nije hleb)... onda kupis beli najgori i udri. sami hidrati...
i kakve veze ima maslinovo majke ti... u tome je i tvoj problem, ja sam ti lepo napisao i to sa smeskom, jer mi nije bilo najasnije sta ti smetaju semenke, ali sada kontam da jedes kao robot a ne kao covek... 5 grama semenki t.j. dobre masti ti nazivas nepotrebnim dodacima... o Boze...

i svakako da su gi i gl nizi, pricao ti sta hoces i medicinski filozofirao koliko hoces Wink neznam zasto od svake sitnice pravis doktorsku disertaciju. svi znamo da si nacitan, ali nekada preterujes, kvaris ostatku foruma uzivanciju
« Poslednja izmena: Mart 13, 2010, 09:31:40 posle podne od strane Seph » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #36 poslato: Mart 13, 2010, 05:37:18 posle podne »

svako ima svoje ciljeve u ishrani a obojica znate šta radite i zašto to radite - na kraju krajeva bavite se vrlo različitim sportovima..
malo tolerancije pliz....
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #35 poslato: Mart 12, 2010, 07:08:29 posle podne »

jao ja vise ovde nista necu pisem ,ti si novi doktor filgud...brate AKO JEDEM HLEB OCU HIDRATE A NE NEPOTREBNE DODATKE ,ZATO STO SU VISAK-A NE ZATO STO SU ''ZDRAVI'' ILI TAKO NESTO,to me uopste ne zanima...ako mi to treba uzecu kasiku maslinovog Pobogu...MASTI NIKAKO NEMOGU da smanje GL I GI TO MOZE SAMO FIBER  I OGROMNA KOLICINA PROTEINA,mast moze eventualno samo da utice na apsorbciju i time smanji GI U ODREDJENOM trenutku,a kako gl ne varira u odnosu na vremenski period,njega nikako nemoze da menja!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Mart 12, 2010, 05:35:28 posle podne »

Pa sta, to su dobre masti. One mu i smanjuju GI i GL sto je plus  :) nije to neka kolicina pa da se kaze da se jelo uh+masti sto nije bas dobro...

Kao sto si i napisao po osecaju treba ici i truditi se sto kvalitetniji hleb jesti, nije sve u tome koliko g hidrata se nalazi. eto bas taj primer za beli, makar pojeli neznam koliko, samo ce se uneti mrtvi skrob bez ikakve vrednosti a i uopste nece zasititi... kada je kvalitetan hleb i manja kolicina moze da zasiti

a na te softkorn mislite na one teske crne? sto su jako vlazni. neznam tacno kako se oni zovu, oni su isto ekstra kvalitetni ali jedno parce ima 100 g :D
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #33 poslato: Mart 11, 2010, 11:48:01 posle podne »

pazi znas kako ja radim...beli hleb i to pecen i sa cistim belim brasnom ima izmedju 47-50g uh a to je najgora moguca kombinacija i kontam ima najvise hidrata...tako da ja i ovaj racunam prema tome i da ima na 100g  ,50g hidrata, tako da sam uvek miran...ali u zadnje vreme vise jedem po osecaju,tj samo gledam da sam sit

safthorn je hleb od celog zrna...ima razi,idealna postavka...ono sto ja vidim kao manu je nepotrebno dodata velika kolicina suncokreta,susama itd sto mu povecava procenat masti....nazalost jbg...inace bi bio extra...probaj one delba itd
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #32 poslato: Mart 11, 2010, 10:58:06 posle podne »

Mešano ražani ima blizu 50% u.h(46-7, čini mi se). Nije mi sad pri ruci da pogledam. :D
Ja ga računam na 50%.
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #31 poslato: Mart 11, 2010, 10:37:47 posle podne »

i koliko otprilike ovaj mešano raženi hleb ima UH-a, jel se zna to??

i još nešto, video sam u Maksiju neki sličan ovom što je peyton stavila, zove se "softkorn", 400 gr. i košta 140 dinara, čini mi se... baš je crn, isto je tako "kockastog" oblika, isto mi se čini da je od raženog brašna... zna li neko valja li to šta ili ne?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #30 poslato: Mart 10, 2010, 04:38:31 posle podne »

I manastirski je dobar... Ti teski i cvrsti su najkvalitetniji ali nije bas uzitak ih jesti, pojedes malo a ispadne puno :)
Ipak od malo kvasca i sredstava za dizanje se dobije mnogo ukusniji i meksi hleb, a da pritom ne bude junky u smislu da mu je dodato neznam sta... Treba izmedju naci neku meru, a imamo takvih hlebova hvala Bogu, za razliku od pre...;

I ovaj sto sam rekao vita ili kako se vec zove iz zdrave hrane je 100% celo zrne bez ikakvih dodataka, i BEZ BRASNA... A nije tezak i tvrd kao sto ostali neki jesu... Probajte, vredi. 70 dinara je 300 g. I on je po meni savrsen
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.