TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:46:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kvalitetan hleb  (Pročitano 25197 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 29, 2014, 10:11:34 pre podne »

Ubijaju mozak s njihovom reklamom na SK kanalima. :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #58 poslato: Oktobar 29, 2014, 07:41:23 pre podne »

da li moze neko da mi predlozi neki hleb koji je naravno dijetalan odnosno dobar za trening a pritom da mu je pristupacna cena i ukus?
Tonus hleb. I moja preporuka. Samo je pitanje cene i ukusa diskutabilno.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 29, 2014, 01:22:25 pre podne »

U poslednje vreme rotiram Carski, Ruski i Moravski hleb. Uzmem po krišku tu i tamo, kad osetim potrebu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #56 poslato: Oktobar 28, 2014, 10:06:25 posle podne »

da li moze neko da mi predlozi neki hleb koji je naravno dijetalan odnosno dobar za trening a pritom da mu je pristupacna cena i ukus?
Nadjes pravi razeni ili integralni hleb. Ili pravis sam/das kevi da ti zamesi i ispece...

Ok je da hleb imaš povremeno na meniju...ali nemoj da ti on bude dominantan izvor ( složenih) ugljenih hidrata...

Bitno je da je hleb od 100% proverenog integralnog brašna( celo zrno), bez mixeva sa belim brašnom...nekada se proizvoĂ°ači služe podmuklim marketiniškim trikovima i mixuju integralno i belo brašno...a nekada ga i zatamne, pa to prodaju kao crni hleb i sl.

Kao što ti je Pecha napomenuo, jedini hleb u koji si 100% siguran je onaj koji sam "ispečeš"...naravno od proverenog brašna...

Moja preporuka je "Tonus hleb"...ali da podsetimo...da osim hleba na meniju trebaš da imaš i druge izvore složenih ugljenih hidrata: ovsene, ražene pahuljice, ječam, heljda, kinoa, beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom)...svi proizvodi od belog brašna( peciva, beli hleb, testa za picu) su "veliko zlo"...

P.S. kvalitet i cena uvek idu zajedno...nema jeftinih, a "kvalitetnih" namirnica...to važi i za hleb...
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2014, 10:07:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #55 poslato: Oktobar 28, 2014, 05:45:44 posle podne »

da li moze neko da mi predlozi neki hleb koji je naravno dijetalan odnosno dobar za trening a pritom da mu je pristupacna cena i ukus?
Nadjes pravi razeni ili integralni hleb. Ili pravis sam/das kevi da ti zamesi i ispece...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Igorz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #54 poslato: Oktobar 28, 2014, 03:38:47 posle podne »

da li moze neko da mi predlozi neki hleb koji je naravno dijetalan odnosno dobar za trening a pritom da mu je pristupacna cena i ukus?
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #53 poslato: Mart 27, 2013, 11:11:14 pre podne »

Pozdrav,
Video sam u zdravoj hrani brasno od ovsenih,jer bi moglo to da zameni ovsene pahuljice ? Da ga napravim kao hleba i to da jedem umesto ovsenih ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: Januar 27, 2012, 09:04:48 pre podne »

Deluje ok. I jeste ok ako je od celog zrna.  Samo budi obazriva, iako je ok, ako si na dijeti moraš biti jako umerena, samo npr. ujutru za doručak :)

A ponekad, umesto hleba, neka tu budu ipak žitarice i sl.  Variraj...
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #51 poslato: Januar 26, 2012, 06:36:28 posle podne »

http://www.google.me/imgres?q=wholemeal+rye+bread&um=1&hl=sr&sa=N&biw=1440&bih=809&tbm=isch&tbnid=RS1w3p2D5AFNcM:&imgrefurl=http://www.mestemacher-gmbh.com/product-line/westphalian-classics/wholemeal-rye-bread&docid=B2-iNJnHici0VM&imgurl=http://www.mestemacher-gmbh.com/images/product-line/westphalian-classics/wholemeal-rye-bread/product.jpg&w=220&h=188&ei=aI4hT8avGPPY4QSpho3dCA&zoom=1

Sta mislite o ovome? Razani hleb od cijelog zrna. Ima vise vrsta, ja ovaj kupujem :)
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #50 poslato: Mart 15, 2010, 07:29:48 posle podne »

Pa ne ok,ali gledaj temu od pocetka,Marko je pisao kako to jede,a ond smo nastavili ja i robert,dakle verovatno se radi o slicnim interesima..I to mi daje za pravo da generalizujem jer je tema krenula u tom slucaju..da si ti naglasio da te zanima samo moje licno misljenje OD POCETKA,ajde...ali,u najgorem slucaju ja sam opet izneo STA MENE zanima,jer kontradiktorno onome sto si napisao ,sam kazes da si mene pitao zasto MENI smetaju semenke.itd...i ja sam rekao!

O tvom sportu necu da sudim,ali neko na 180cm+ da ima 68 kg itd LICNO necu da smatram sportom u kome je potrebna bilo kakva disciplina i odricanje...takve statistike su za mene ubistvo ali kazem o tom SPORTU to se verovatno trazi i ja necu da komentarise... A to MARATONAC sam se salio ranije,to sad pomenuo nisam,a i to sto ti sve ozbiljno svatas..jbg stari...

Ovo dalje oko slika...Pa NEMA UVREDE,jer imam sta da pokazem,i vrlo rado cu staviti ,pod uslovom da nas ti obradujes nekim ozbiljnim,posto kaazes da nemas neke ozbiljne...dosta ce biti front double biceps ,i relax front ili sta god uostalom :) ..a mogu cak da ti dam ''fore'' tako sto cu da postavim one iz perioda kada sam imao pribliznu kilazu... ;) ;)

Dalje ko je rekao da ja radim i zelim bb ...ISTO kao sto i ti...ja volim da PRATIM BB ,nikad ne bih TOLIKO isao u gradjenju tela...ono sto ja volim nema veze sa tim,niti ja sada imam neku nabijenu gradju i 100+kg covece ,pobogu

Nisam skeptican ,ali i sam ZNAS DA MI NE ZIVIMO U AMERICI...tamo je u svakom marketu na ponudi ...1000 vrsta WHOLE GRAIN ,ne samlevenog zrna ,bez aditiva ,organic,miko,ziko,ovo ,ono hleba i tu me ne bi zanimao ni GL NI GI.Mislim vidis i sam koliko je njima svaka dijeta,i sve LAKSE nego nama...od non fat preliva ,do non fat cheesae,jogurt pa cak i FCKING SLADOLED...Ovde ipak pazim,jer ovde mi nemamo nista NI PRIBLIZNO NJIMA.Mada iskreno u zadnje vreme sve vise i vise namirnica smo unapredili sto se prehranjivanja tice ,tako da sad mozes naci recimo takav hleb eto taj DELBA ali sta...on je 500 DINARA za neku bednu gramazu!..pa ti priusti sebi...ranije je 3,2 %milk bio 'najveci'' lowfat '' kod nas...tako da ono...a upravo jer vise teoriji ne verujem se i ne opterecujem time toliko ,na savet jednog naseg sjajnog strucnjaka,vec samo radim sve vise po osecaju,tj sta mi prija...


Za ovo 100% da sam u pravu opet ti kazem,,ja teram samo ako smatram da nesto ne valja,ili da je lupljeno,ti si to pogresno shvatio...


Nordijski je extra ,al cini mi se da on isto ima neke semenke...jednom sam ga video u pekari TOMI u veru kada sam uzimao mesano razeni,dali ga tu uzimas,jel to taman hleb...
Za vbavarsko ,to je super ali mislim da su nasa''bavarska '' samo obojeno belo brasno...imas ga u veru isto u tomi...Toma ima oko 15 vrsta hlebova...tebi ce mozda znaciti ,posto volis te semenke i gluposti ima neki diet-fit hleb sa 4 vrste semena i celo zrno razi...a i ako nisi probao Ludvig iz maxija probaj,odusevices se,okrugli retko kad ga ima,fenomenalan
« Poslednja izmena: Mart 15, 2010, 07:33:33 posle podne od strane Seph » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #49 poslato: Mart 15, 2010, 02:48:13 posle podne »

- pa to je fora sto ti mislis da se pisalo o tome. uopste nismo raspravljali o BB-u, nego o hlebu...
To sto si jedini ti znao da te zanima samo UH kod hleba to je tvoja stvar koju nisi napisao, tako da mi to ne mozemo znati.
A i cim smo se ovoliko raspisali o hlebu i ludom je jasno da tematika nije vezana za bodi bilding...

- oko kilaze necu da raspravljam. to sto si ti umislio da sam ja neki "maratonac", kost i koza, tvoja stvar... naravno da je sve stvar licnog ukusa, kao sto ni ja nikada ne bi voleo da budem kao i obican BB...
sto se slika tice O.K., ja bi bas voelo da vidim tebe jer nisi kacio slike koliko ja znam a evo za svaku sitnicu raspravljas da je losa, stoga verujem da imas sta da pokazes, bez uvrede... a ja imam par slika iz sprdnje na kojima, kako vi to kazete, poziram :)... pa da malo dobijes kompletniju sliku o meni sto se tice "maratonske" gradje...

I ova kilaza se moze postici svime samo ne gladovanjem... To bi bilo samoubistvo, sam si napisao, uz veliku satnicu treninga gladovati... Fora je u tome sta se jede i kako se trenira :)

Plus, ja i dalje tvrdim da bi VEOMA znacajno mogao i vecim delom misicne mase da nabacim za krace vreme kada bi se orijentisao na to. Ja uopste ne unosim proteine, a tek od nedavno sam ubacio bcaa, pre sam samo glutamin... I plus ja kada povecam proteinsku ishranu, i uz moje normalne treninge ja dobijem malo misicne mase... mislim naravno da je meni lakse jer nisam razbacan... ali plus jos idem u teretanu od Novembra tako da jako lako mogu da variram, npr mnogo vise misicne mase imam nego pre godinu dana... doduse tada sam mozda i imao premalo, i tu sam bio pogresio... znaci nemoj sada samo da odgovoris sa "au, ti si zmaj, mozes 20 kg misica za pola godine", ne, naravno da ne... ali isto tako ne da ne smatram da sam mrsav ili "slab" nego neznam :) kad bi gledali proporciju kilaze i npr kilaze koju mozes da dignes, ja se kaldim da sam jaci od tebe  ;)

- Sto se hleba tice, O.K., nisam imao predstavu da si tako skeptican i da te nista ne znaima od toga sto si napisao. Nekako si mi kontradiktoran, sa jedne strane te ne zanimaju svi ti benefiti koje npr imaju semenke u hlebu, a sa druge strane kazes da jedes hleb 4-5 dnevno, pa kakva je to logika, ja sam pretposatavljao da jedes hleb samo ujutru - popodne, t.j. da posle podne uvece izbegavas hidrate?

- Sto tice stoga 100 % pravu, O.K., figurativno sam napisao, jer volis da planes. Naravno da ne mislim tako... ali jednostavno ne kontam otkud ti toliko volje da teras sve toliko do kraja, makar i bio jednim delom u pravu... jer gleda po sebi, koliko puta iskuliram...

- 5 minuta: pa da, napisao sam da je bojeno... ali nordijski je extra. probaj. citao sam i sastav, moze da prodje kao odlican

Inace niko ne spominje bavarsko pecivo :) Nema ga bas kod nas, ali je ekstra lepo :) mada ne toliko kvalitetno ali O.K. ako je pravo :)
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #48 poslato: Mart 15, 2010, 01:45:17 posle podne »


Kada rascistis da postoji losa hrana, losija hrana, osrednje losa, solidna, dobra, vrlo dobra, skoro odlicna, odlicna, perfektna onda mozemo da pricamo  ;)
za tebe postoji savrseno i junk i nista vise...


AGREE

Inace kupih onaj Delba nemacki hleb pre neki dan... 200 din 500g.. bas je integralan, al nekako mi je gadan... kao da ima ukus po duvanu.. al bas zasiti.. :D
bolji su ovi nasi svezi domaci, hvala bogu pa ih ima :)
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #47 poslato: Mart 14, 2010, 10:19:27 posle podne »

[. Naravno da se ne razumem u bb i ishranu za bb]

UPRAVO O TOME TI PRICAM-ja ovde govorim o hlebu u uslovima da se unosi za svrhe energije u vidu UGLJENIH HIDRATA,i koliko to uopste na nasim prostorima moze da se nadje kao stabilna varijanta ..ZNACHI HIDRAT.. i kao takav njegova ostala i bilo kakva druga svrha -OTPADA...
Znaci pazi ,ja se u jednom slazem sa tobom i kapiram sve to sta je zdravo ili ne ,jer licno smatram da se u bb i za bolje razvijeno telo i ne jede bas 100% zdravo ,prvo zbog jednolicnosti zatim dalje da ne nabrajam..Naravno da ti imas ''zdrave'' stvari...ovas,jecam,heljda,mislim cak i mlecni proizvodi ,sirevi,odredjena ulja itd...ALI OVDE SE O TOME NE PRICA...

[znas sta mi je jos smesno, sto me prozivas za "60 kg", a 68 kg su u stvari  Cheesy i sto sa ponizenjem pises o tome a ti I DA HOCES ne bi NIKADA ne bi mogao da imas. Pa najlaski je problem imati 100 kg, o cemu pises ti Smiley Pa ja da hocu za pola godine bi mogao 85 kg da imam, neka ti to bude jasno... sad ces naravno reci sala, ali ajd Smiley Ja sam 70 kg imao pre 5 godina, a sada imam manje, valjda ti to nesto govor]

Zao mi je sto si se osecao prozvanim,ali ta kilaza za momka je po meni nesto veoma veoma lose,pogotovo u tim godinama ,sad to jos mozes da izdrzis posle mozes da imas komplikacija ,ali da ne ulazim u to...To je takav sport koji to trazi od tebe i mene to apsolutno ne zanima i u to ne ulazim(osim sto je to vid licnog svesnog nanosenja katabolizma telu  :) )
Da ja hocu - PA JA NECU,jer kazem ti to po meni izgleda veoma lose,i slabo, ALI TO se jednostavno postize ...gladovanjem ,i aerobnom aktivnoscu (nesto sto ti radis na neki nacin  :P )...Naravno da je LAKO IMATI 100kg...ALI NE 100kg MISICA,a ja ne znam kome je cilj da se tovi...ti bi mogao da za pola godine imas 85...hm da mozda-ako bi se usvinjio...ti si obzirom da se dugo hranis tako i treniras,promenio kapacitete i odlike tvojih misica ka aerobiji ,i MNOGO MNOGO vremena bi ti bilo da postignes kvalitet,jer tvoj sistem funckionise na drugom nivou.ali naravno ti si citao i o transformaciji skeletno-misicnog sistema,i adaptivnoj morfologiji takodje ,pa to vec znas i ne treba da ti objasnjavam Wink ...a i ...17kg misica za pola godine -Eto nama ne MR o.. nego Mr galaxy : )) Inace moja najniza cifra je bila 72 KG tako da sam vrlo blizu tvojoj cifri...sa 6,8% BF  i MNOGO VISE Misica nego sto ti mozes da imas u narednih 2-3 god (pod uslovom da krenes da radis na tome),i jos visi od tebe.. A TIME SE periodom ne ponosim jer je to manje vise bila luda glava ,vadio energiju iz puberteta pa na 1000kcal dnevno i 2 treninga nisam poludeo,a sve misleci ,sto je vise to je bolje...srecom na kraju sam kazem ti postigao nesto vrlo SOLIDNO,ali prema sadasnjim zeljama NI BLIZU onoga sto bi IKOM zeleo da prozivi..Kazem opet ako treba bacicemo neke fotke pa da se uporedimo...

[ja sam tebe lepo pitao zasto ti smetaju semenke, kad je hleb tada kvalitetniji i lepsi]
I ja sam ti lepo odgovorio-JER NE POTREBNO POVECAVA KCAL VREDNOST i unosis materije koje SU NEPOTREBNE IZ TOG IZVORA -u TOM trenutku...a nije da ja jedem to 1 dnevno...vec 4-5 puta..i onda itekako nije ''malo sa strane'' ..a to da poboljsava kvalitet hleba kazem u smislu korist- NIJE TACNO ...mozda u smislu''ukusa'' ''zdravlja po srce,organe'' ''anti kancerogeno'' itd...AL to mene U ASPEKTU HLEBA - NE zanima

TO da ja hocu da sam u pravu 100% NIJE TACNO-jer i sam ZNAS koliko puta sam te podrzao u onome sto si napisao ili te cak i pitao stvari koje ne znam.Cak i kad su drugi govorili kako lupas ja se nisam obazirao..ali ovakve gluposti...ne znam cemu to...

Inace sto se 5 min tice to sve beli 'leb i bojeno-nevalja nista -al cisto da znas  :P
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #46 poslato: Mart 14, 2010, 08:44:17 posle podne »

I da, ko je uopste spominjao da ljudi koji se profi bave bb-om treba jedu hleb sa semenkama  :D pa mi ih spominjes i pitas da li oni jedu... ali evo vidis da jede Sarcev  :D
pa ti umisljas postove, ili samo kacis ljudima da bi imao na sta da odgovoris.
ja sam tebe lepo pitao zasto ti smetaju semenke, kad je hleb tada kvalitetniji i lepsi, i to je sve... od cega si ti napravio filozofiju... ili ako sebe smatras profesionalcem, onda je moja greska, ja sam mislio da ti samo vezbas za sebe...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #45 poslato: Mart 14, 2010, 08:41:14 posle podne »

Druze ja se NI MALO ne mesam u teme koje se ticu bodi bildinga, a ova teme nema nikakve veze sa tim, tako da ti pada u vodu to sto hoces sa te strane da me spustis. Naravno da se ne razumem u bb i ishranu za bb, ali ovo su opste stvari i te kako sam kompetentan da dam svoje misljenje, isto kao i ti i kao bilo ko drugi, ali je malo problem sto toliko insistiras da si stalno 100% u pravu... pa i ja milion puta procitam nesto sto mi ne odgovara skroz pa precutim...
I znas sta mi je jos smesno, sto me prozivas za "60 kg", a 68 kg su u stvari  :D i sto sa ponizenjem pises o tome a ti I DA HOCES ne bi NIKADA ne bi mogao da imas. Pa najlaski je problem imati 100 kg, o cemu pises ti :) Pa ja da hocu za pola godine bi mogao 85 kg da imam, neka ti to bude jasno... sad ces naravno reci sala, ali ajd :) Ja sam 70 kg imao pre 5 godina, a sada imam manje, valjda ti to nesto govori :)
I zasto da brisem, pa evo zasto, zato sto skreces sa teme, bavis se nekim sitnicama, reagujes stalno burno kada ti neko odgovori i td, i onda ja moram da ti odgovorim jer "stanes na zulj" i td...
I to o pricama iz naroda ostavi za sebe, i to sto si skeptican premu svemu, kao da sam pisao neznam kakve gluposti... i kao sto napisah, ne treba ti da reagujes kada ti se ne svidi neki post, neznam zasto osecas tu obavezu, niko ne upire prstom u tebe, tako da ako mislis da je glupost zadrzi za sebe... ali ocitno da se nije radilo o gluposti... malo sam provocirao sa gi i gl namerno jer si bukvalista i jer tako burno reagujes ali sve sto sam napisao stojim iza toga, i sve sto si ti napisao isto verujem da stojis iza toga i ovde se zavrsava rasprava...
... osim ako nemas neki dobar brend helba da navedes :)

...kao npr ja, "5 minuta" firma (inace ne bas nesto, imaju dosta tosteva ali dosta obojenih", a hleb je nordijski, to mu je ime... fenomenalan... i skuplji je, 100 din (tacnije 99) :) 350 g... Moze se i sam jesti koliko je lep. Probao sam da ga tostiram, O.K., ali nije on za tostiranje...
U Rodi sam uzeo, mislim da ga ima svugde...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 19 upita.