TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396631 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 30, 2024, 04:41:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Teretana ili aerobik  (Pročitano 17843 puta)
angelANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #35 poslato: April 06, 2011, 10:30:23 pre podne »

Hvala puno Marko, ma problem je što uveče NE MOGU da jedem, a znam da moram (ako poslednji put jedem u 19h a ujutru vežbam čim ustanem, ja oko 21h-22h popijem obrok) lakše mi da pijem nego da jedem -ako sam gladna ja jedem, ali uglavnom mi je problem) zbog toga sam pitala, inače se trudim da uvek imam nešto sa sobom u zavisnosti da li sam napolju za vreme užine ili obroka........za sada uveče popijem Lean Body.......

 a inače.......boli me lepota svaki dan, da i noge.....i ruke.....iiii......jaoj iskorake sam radila jedan dan a sutradan sam ceo dan bila na štiklama (zanimljivo iskustvo) mnogo mi se svidja rezultat vežbanja i možda vam i okačim po koju sliku :)
i onda dobijamo pravi odgovor :aerobik ili teretana? hvala Marko PUNO, a mislim da mi je najviše pomogao jutarnji kardio

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #34 poslato: April 02, 2011, 08:50:24 pre podne »

Uzmi Pro V 60,ali moras i jesti nesto pre toga,neka belanca,meso...i nema izgovora da ne stizes da jedes,nosi sa sobom.Moras se zrtvovati dok ne dodjes do cilja,kao sto ja u sali kazem lepota boli  ;D.
Sačuvana
angelANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #33 poslato: Mart 31, 2011, 11:58:41 posle podne »

vratio se denis napast :)  ne odustajem, vežbam skoro svako jutro...... i posle podne kružni, po prvi put mi kilaža ista a kajiš sam izvukla iz osnovne :) .....

nego, postaje mi problem večera, da li je ok da mi večera bude proteinska zamena za obrok. ah danas sam uzela Lean Body Carb watchers (ukus je 10tka) i pošto kasno ležem i kasno ustajem, da li je ok da oko 12pm popijem šejk jer ustajem ujutru i radim cardio bez prethodnog jela, jako mi  prija, super se osećam, ali dok ja ustanem, popijem kafu  i  dok završim vežbanje i jedem bude 15h...A ZNAM da to ne bih trebala da radim..
i da, devojka u radnji mi je preporučila da uzmem Pro V 60, i da mi to bude zamena za obrok, kaže da je najkvalitetnija varijanta, a ako se preračunam dodje mi i mnooogo jeftinija od ovih mojih obroka, znači treba mi samo za večeru? za sada sam na Lean Body for Her i Carb :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #32 poslato: Mart 18, 2011, 01:38:21 posle podne »

@Marko OMG noge ću da izdržim bez pauze, ali trbušnjake....ah.....dobro....polako :) hvala puno na savetima MNOGO mi znače (a ovo za kugle - pa što ne reče ranije?) šalim se.... opet ću ja u Budimpeštu pa ću kupiti ceo kilogram, ja ću uzeti jednu a vi gledajte šta ćete sa ostatkom. :) Trudim se da ovo što sam sada napravila (mislim na ishranu) zadržim što duže ili ti ceo život, a da bi to bilo tako neću se baš potpuno odreći čokolade, kada mi se baš bude jela, pa poješću je. Kada odem na rodjendan.....pa poješću parče torte........ ovako se osećam dobro jer znam da radim nešto dobro za sebe i tako će i ostati.

Recimo od mame mi je ostalo dosta toga zdravog u ishrani, ja obično ulje u kući nemam, hleb beli nemam :), voće se uvek jelo pre podne na prazan stomak, nikada nisam jela krompir i hleb zajedno....ah skoro sam videla lika koji jede pirinač i hleb....... povrće smo skoro uvek spremali na pari, a ja sada toplo preporučujem spider pan tiganje (jaje bez problema pržim bez trunke ulja), sve sada spremam u njima stvarno vrede svaki dinar.

@MightyMO - u radnji mi je ovaj obrok bio ``pri oku`` prvi je stajao još od čokolade :) ali definitivno ću probati i tu varijantu koju mi preporučuješ, stvarno je super stvar, recimo ako znam da ću biti 6h u kolima pa eto ga odličan obrok (da isti ne bih preskočila).

HVALA VAM LJUDI JOŠ JEDNOM NA SVEMU :*
Trbusnjake radi sa pauzama,samo vece misicne partije radi kao kruzne treninge.
sto se tice ostatka kuglica,nedeljom jedem slatko u velikim kolicionama,tako da nema brige za to ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Mart 18, 2011, 01:09:41 posle podne »

Proteinski barovi sa manje ugljenih hidrata su takodje super dodatni obrok u toku dana,ali su skuplji dosta nego kesice...
Sačuvana
angelANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #30 poslato: Mart 18, 2011, 12:52:23 posle podne »

@Marko OMG noge ću da izdržim bez pauze, ali trbušnjake....ah.....dobro....polako :) hvala puno na savetima MNOGO mi znače (a ovo za kugle - pa što ne reče ranije?) šalim se.... opet ću ja u Budimpeštu pa ću kupiti ceo kilogram, ja ću uzeti jednu a vi gledajte šta ćete sa ostatkom. :) Trudim se da ovo što sam sada napravila (mislim na ishranu) zadržim što duže ili ti ceo život, a da bi to bilo tako neću se baš potpuno odreći čokolade, kada mi se baš bude jela, pa poješću je. Kada odem na rodjendan.....pa poješću parče torte........ ovako se osećam dobro jer znam da radim nešto dobro za sebe i tako će i ostati.

Recimo od mame mi je ostalo dosta toga zdravog u ishrani, ja obično ulje u kući nemam, hleb beli nemam :), voće se uvek jelo pre podne na prazan stomak, nikada nisam jela krompir i hleb zajedno....ah skoro sam videla lika koji jede pirinač i hleb....... povrće smo skoro uvek spremali na pari, a ja sada toplo preporučujem spider pan tiganje (jaje bez problema pržim bez trunke ulja), sve sada spremam u njima stvarno vrede svaki dinar.

@MightyMO - u radnji mi je ovaj obrok bio ``pri oku`` prvi je stajao još od čokolade :) ali definitivno ću probati i tu varijantu koju mi preporučuješ, stvarno je super stvar, recimo ako znam da ću biti 6h u kolima pa eto ga odličan obrok (da isti ne bih preskočila).

HVALA VAM LJUDI JOŠ JEDNOM NA SVEMU :*
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Mart 18, 2011, 11:31:08 pre podne »

:) ja kada hoću da napredujem uvek se poredim sa boljim od mene :) s'tim što ću brzo baciti Marka sa trona, ma slikaću nove bućice od po 5kg i onda će se on crveniti sa svojih 3kg kao što sam ja ;).

Moram da se pohvalim da već 2 nedelje nisam jela ni slatkiše - ma ni čokoladu. Juče sam bila u Budimpešti i iscoolirala sam Mozzart radnju - i ni jednu jedinu ALI NI JEDNU JEDINU kuglicu nisam pojela. A raaaadnja, crvena... bogata, ukrašena, mami ....neki popust daju, nude da probam (e nude mi da probam omiljenu mi poslasticu) ALI ja sam ponosno izašla i rekla "NE" i evo još se šepurima sama sa sobom i ne verujem (celog života sam jela barem kilogram čokolade nedeljno)........
Zato sam danas od uštedjenog mi novca uzela Whey od čokolade, a da i LEARN BODY for her-naravno čokolada i oduševljena sam ukusom, mislim da sam definitivno našla fenomenalu adekvatnu zamenu i više neću upadati u "čokoladne krize"......AH kako je dobro, smem li svaki obrok da zamenim sa ovim? :)

Da dodam, vežbam, ishrana je baš dobra.....a da, čak i na 10 sprat idem peške svaki dan :).Jedan dan sam nosila 4 flaše vode......:) eto opterećenja :).

Od ujutru ću kardio da radim ujutru čim ustanem ali ako odmah uzmem Whey(1 mericu)  da li posle toga smem svoju jutarnju doze kafe da unesem? I da ako mi je popodne kružni trening da li i posle njega uzimam Whey? Da mi ne bude mnogo? I veća ponavljanja nisu 20 koliko sada radim  jel' da?


Svaka čast :)   Sve je u glavi...   Lean Body je super kao zamena za obrok,  može For Her a preporučujem ti i njihob Lean Body Carb watchers
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #28 poslato: Mart 18, 2011, 10:49:52 pre podne »

:) ja kada hoću da napredujem uvek se poredim sa boljim od mene :) s'tim što ću brzo baciti Marka sa trona, ma slikaću nove bućice od po 5kg i onda će se on crveniti sa svojih 3kg kao što sam ja ;).

Moram da se pohvalim da već 2 nedelje nisam jela ni slatkiše - ma ni čokoladu. Juče sam bila u Budimpešti i iscoolirala sam Mozzart radnju - i ni jednu jedinu ALI NI JEDNU JEDINU kuglicu nisam pojela. A raaaadnja, crvena... bogata, ukrašena, mami ....neki popust daju, nude da probam (e nude mi da probam omiljenu mi poslasticu) ALI ja sam ponosno izašla i rekla "NE" i evo još se šepurima sama sa sobom i ne verujem (celog života sam jela barem kilogram čokolade nedeljno)........
Zato sam danas od uštedjenog mi novca uzela Whey od čokolade, a da i LEARN BODY for her-naravno čokolada i oduševljena sam ukusom, mislim da sam definitivno našla fenomenalu adekvatnu zamenu i više neću upadati u "čokoladne krize"......AH kako je dobro, smem li svaki obrok da zamenim sa ovim? :)

Da dodam, vežbam, ishrana je baš dobra.....a da, čak i na 10 sprat idem peške svaki dan :).Jedan dan sam nosila 4 flaše vode......:) eto opterećenja :).

Od ujutru ću kardio da radim ujutru čim ustanem ali ako odmah uzmem Whey(1 mericu)  da li posle toga smem svoju jutarnju doze kafe da unesem? I da ako mi je popodne kružni trening da li i posle njega uzimam Whey? Da mi ne bude mnogo? I veća ponavljanja nisu 20 koliko sada radim  jel' da?
Prva greska,trebala si da kupis mozzart kuglu,ne trebas biti rob ishrane i treninga.Pre jutarnjeg kardija prvo popijes kafu ,nakon njega whey protein i odmah dorucak sa proteinima i hidratima.Nakog popodnevnog treninga opet popijes whey,a broj ponavljanja oko 20,ali ides sa vezbe na vezbu bez pauze ukoliko radis noge.
Sačuvana
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #27 poslato: Mart 18, 2011, 12:40:35 pre podne »


1.
Da bi ste energetski sagoreli samo 0,5kg masti potrebno je da u kontinuitetu provedete i do 10h na vasem omiljenom “aerobnom” trenazeru. Sa druge strane svakih 0,5kg novo dobijene misicne mase kroz trening sa opterecenjem trosice dnevno u proseku 70Kcal samo za svoje metabolicko odrzavanje. Sa sistematicno sprovedenim treningom sa opterecnejem vase telo ce postati misicavije vremenom a odrzavanje te novodobijene mase “kostace” vase telo barem 3500ccal nedeljno (ekvivalent dobitku misine mase od svega 3,5kg koji dnevno trosi dodatnih 500ccal) sto predstavlja potrosnju 0,5kg masti. Sve ovo mozete dobiti za samo 1h treninga dnevno!
1h tegova na suprot 10h aerobika odaberiti sami!?


Jako je zanimljiv ceo text! Ja sam izdvojio ovaj deo, posto imam pitanje u vezi sa ovom prvom stavkom. Ja npr. nisam fan cardio vezbi, bas mi je lepo legla ova informacija :) ..
Ako sam lepo shvatio, ovaj text ukazuje na to da su treninzi sa tezinama na neki nacin efikasniji od cardio treninga, kada je u pitanju skidanje masnih naslaga. Ja npr. unosim <100gr UH dnevno, i imam 4-5 treninga nedeljno sa tezinama, pa sam sa tim nacinom ishrane i treningom uspeo da skinem 5cm sala oko stomaka. Pitanje je sada.. Da li je moguce da se nastavi topljenje masnih naslaga (cilj mi je jos 8cm), ako se nastavi ovakav vid treninga i ishrane, ali bez cardio treninga (ili je cardio trening jedini nacin da se postigne cilj)?
Sačuvana
angelANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #26 poslato: Mart 17, 2011, 10:33:44 posle podne »

:) ja kada hoću da napredujem uvek se poredim sa boljim od mene :) s'tim što ću brzo baciti Marka sa trona, ma slikaću nove bućice od po 5kg i onda će se on crveniti sa svojih 3kg kao što sam ja ;).

Moram da se pohvalim da već 2 nedelje nisam jela ni slatkiše - ma ni čokoladu. Juče sam bila u Budimpešti i iscoolirala sam Mozzart radnju - i ni jednu jedinu ALI NI JEDNU JEDINU kuglicu nisam pojela. A raaaadnja, crvena... bogata, ukrašena, mami ....neki popust daju, nude da probam (e nude mi da probam omiljenu mi poslasticu) ALI ja sam ponosno izašla i rekla "NE" i evo još se šepurima sama sa sobom i ne verujem (celog života sam jela barem kilogram čokolade nedeljno)........
Zato sam danas od uštedjenog mi novca uzela Whey od čokolade, a da i LEARN BODY for her-naravno čokolada i oduševljena sam ukusom, mislim da sam definitivno našla fenomenalu adekvatnu zamenu i više neću upadati u "čokoladne krize"......AH kako je dobro, smem li svaki obrok da zamenim sa ovim? :)

Da dodam, vežbam, ishrana je baš dobra.....a da, čak i na 10 sprat idem peške svaki dan :).Jedan dan sam nosila 4 flaše vode......:) eto opterećenja :).

Od ujutru ću kardio da radim ujutru čim ustanem ali ako odmah uzmem Whey(1 mericu)  da li posle toga smem svoju jutarnju doze kafe da unesem? I da ako mi je popodne kružni trening da li i posle njega uzimam Whey? Da mi ne bude mnogo? I veća ponavljanja nisu 20 koliko sada radim  jel' da?
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #25 poslato: Mart 14, 2011, 02:20:32 posle podne »

Ha ha ha ha ha ha, evo pogledala sam Marko tvoj trening....i tako.....povlačim ove moje bučice od 1kg.....ha ha ha ha ha ha ha.....evo još se smejem, dobar vic.....idem da se pokrijem po glavi pa se vidimo!!!  :)

Dobra si, i mene si nasmejala, gde si nasla da gledas bucice sa kojima Marko radi  :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2011, 05:57:30 posle podne »

Te moje bucice su od 3 kg ,opusteno :).Ne obracaj previse paznje na brojke,zadaj sebi kako vizuelno ti zelis da izgledas,a ti procenti nisu merilo.Trudi se da cuvas misicnu masu,a da gubis bf.a sto se vezbi tice,imas toliko opcija na parteru za zadnju lozu i gluteus,razne opcije cucnjeva i iskoraka,zadaj sebi neku vrstu kruznog treninga sa velikim brojem ponavljanja.to sve uz istezanje moze itekako da da vidljive rezultate,a kasnije vec bi bilo pozeljno da ides i u teretanu.
Sačuvana
angelANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2011, 03:23:13 posle podne »

Ha ha ha ha ha ha, evo pogledala sam Marko tvoj trening....i tako.....povlačim ove moje bučice od 1kg.....ha ha ha ha ha ha ha.....evo još se smejem, dobar vic.....idem da se pokrijem po glavi pa se vidimo!!!  :)
Sačuvana
angelANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2011, 03:12:05 posle podne »

Hvala puno Marko, da imaš pravo, već sam smršala.....mada se ja super osećam.........uradila sam i onu analizu u DC-ju (minut wellnes analiza) koja se radi sa bioelektrični analizatorom, ne znam koliko je relevantna ali mi je i BMI i FAT bio u "normali" (BMI 19,2 normalno 18,5-25, a FAT 25,4% a normalno 20-30%) mada sam na netu našla da je za rekreativce normala od 21-24%  :(((.
Iimala sam malo nekog proteina pa sam ga pila ujutru kada ne treniram ili posle treninga......mada ću 15tog uzeti protein pa to neće više biti problem, dodaću ga ujutru i posle treninga a trening ću pojačati (svaki dan, eventualno vikend pauza ako nisam u Bg-u)  i uvek kada sam na trenažeru posle toga radim vežbe.....stvarno se trudim i ne odustajem.  Imam i bučice od po 1kg (nemojte da mi se smejete please) a uzeću teže sigurno! :)

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2011, 10:32:53 pre podne »

Malo je problematicna ishrana,bar ono sto si napisala .U tom prvom obroku nemas uopste proteina,a recimo da ti je prvi proteinski obrok tek oko rucka,nesto vise od 15h si bez proteina ukoliko sam dobro shvatio sto si napisala.Uz to imas nedovoljno fizicke aktivnosti,samo mozes da izgubis misic,veoma malo masti.
Moj predlog je da osim tog kardija koji radis ubacis i bar pola sata nekog treninga (kucna varijanta)tipa neke kruzne tegove sa malo vecim brojem ponavljanja.
Trebalo bi da imas bar 3 proteinska obroka u toku 24 h.Idealna varijanta je da ukombinujes teretanu i kardio i u tom slucaju bi dobila kompletan plan treninga i ishrane i veoma brzo bi dosla do vidljivih promena.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 19 upita.