TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:03:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: unos proteina  (Pročitano 8993 puta)
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #39 poslato: Maj 26, 2010, 12:07:51 posle podne »

vise da je zbog manjka uh,ili zbog stare navike koju sam sam sebi zabranio,a sve sto nije dozvoljeno postaje slatka mukica:)
ja to resavam sa 3belanca,pola ele i nekoliko velikih listova kupusa....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Maj 26, 2010, 11:45:08 pre podne »

tako i ja ,svaki put kad skuvam pirinac podelim na 2 dela malo za dorucak malo za posle treninga ali uvek ga pojedem ujtro...
a posle treninga jedem ali ne osecam glad ,sve nekako mehanicki,ali uvece me hvata glad.....

uveče te hvata glad ili želja za slatkim što je normalno, a može biti usled manjeg unosa ugljenih hidrata u toku dana...

ali svakako možeš da se zasitiš uveče golemom salatom i nekim proteinom nemasnim... bitno samo da nema UH :)
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #37 poslato: Maj 26, 2010, 11:27:07 pre podne »

Ajoj vola u kupusu posle treninga bi pojeo, dex krea i whey ni ne osetim, sit sam tek posle 2 obroka.
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #36 poslato: Maj 26, 2010, 10:49:14 pre podne »

tako i ja ,svaki put kad skuvam pirinac podelim na 2 dela malo za dorucak malo za posle treninga ali uvek ga pojedem ujtro...
a posle treninga jedem ali ne osecam glad ,sve nekako mehanicki,ali uvece me hvata glad.....
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #35 poslato: Maj 25, 2010, 08:17:45 posle podne »

da, 30 min najkasnije povratiti izgubljeno i "raditi" na oporavku kroz hranu i suplementaciju, nakon toga sve ide sporije...

organizsam je posle jaceg treninga u stresu i npr ja posle trke olimpijskog triatlona (oko 1:50 h) uopste nisam gladan dok bih pre trke mogao prase pojesti :) jasam zakljucak se izvodi, treba obratiti paznju na to nakon treninga i ne oslanjati se previse na osecaj gladi. znaci umereno uzeti, prost secer i proteine/amino kiseline i mirni ste. nakon toga neko vreme moze slozeniji uh za potpunu nadoknadu glikogenskih depoa i sutra opet kidanje bez problema :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Maj 25, 2010, 07:54:17 posle podne »

ma stavim dex u usta i zalijem vodom a whey popijem posle 2 min.a sitost traje oko 2 sat ali nema veze gutam ja posle bez problema belo meso...

Slažem se sa monikom... ako se odmah bar delimično nadoknade glikogenske rezevre nema one strašne gladi posle treninga...
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #33 poslato: Maj 25, 2010, 03:52:39 posle podne »

taj fazon isto!
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #32 poslato: Maj 25, 2010, 01:04:20 posle podne »

moguce i da je to ali kontam da je najvise sto sam pun tj na treningu se nalijem vode oko 2l i pre trenningga i posle treninga dok popijem svu suplementaciju sa vodom i onda ne moze da stane vise nista u mene.mislim da je to glavni razlog...

hehe i ja imam slican problem... voda pre treninga, voda na treningu, onda voda sa suplementacijom posle... =2-3l vode pa onda odem na fax na predavanje pa ko neki deda sa bolesnom besikom izlazim iz amfiteatra na svakih 15 minuta.. :))
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Maj 25, 2010, 10:59:47 pre podne »

i treba tako.  A drugo i treba da proĂ°e bar sat vremena do prvog obilnog obroka, dok se organizam "smiri" i dovede u normalu.
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #30 poslato: Maj 25, 2010, 10:56:07 pre podne »

moguce i da je to ali kontam da je najvise sto sam pun tj na treningu se nalijem vode oko 2l i pre trenningga i posle treninga dok popijem svu suplementaciju sa vodom i onda ne moze da stane vise nista u mene.mislim da je to glavni razlog...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Maj 25, 2010, 10:52:19 pre podne »

meni dextroza daje tu sitost ko da sam kamenje jeo,a samo whey ko da sam popio cokoladno mlekce...

gladan si kad ti naglo padne šećer tj glikoza u krvi...  a nakon treninga je to slučaj upravo.  A kad uneseš dekstrozu nakon treninga vrlo brzo se taj nivp vraća u normalnu i verovatno zato nisi tako jako gladan...
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #28 poslato: Maj 22, 2010, 02:42:15 posle podne »

ma stavim dex u usta i zalijem vodom a whey popijem posle 2 min.a sitost traje oko 2 sat ali nema veze gutam ja posle bez problema belo meso...
Sačuvana
sunce86
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 287

Zabava - Online
« Odgovor #27 poslato: Maj 22, 2010, 01:39:23 posle podne »

meni dextroza daje tu sitost ko da sam kamenje jeo,a samo whey ko da sam popio cokoladno mlekce...

Kad popijes whey sa dexom posle treninga, popij iz posebne case jos 2,3 gutljaja obicne vode, da nemas vise taj slatkast ukus u ustima.

Ne znam za vas, ali ja dok se istusiram i malo odmorim uz tv, 10-15 min opet budem gladan.
Sačuvana
Squat till u puke!
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #26 poslato: Maj 22, 2010, 10:35:44 pre podne »

meni dextroza daje tu sitost ko da sam kamenje jeo,a samo whey ko da sam popio cokoladno mlekce...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Maj 22, 2010, 09:04:05 pre podne »

da ne popijem taj protein odmah nakon treninga mislim da bih mogla krokodila da pojedem posle treninga.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.