TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:29:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kre alkalyn  (Pročitano 34876 puta)
david V
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #74 poslato: Mart 27, 2012, 08:39:36 posle podne »

dali mogu zajedno da se koriste krealkalin i animal cats i  ako mogu kako da se kombinuje?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #73 poslato: April 30, 2011, 04:12:49 posle podne »

kre alkalyn mozes ici dve pre dve posle treninga mada ako tek pocinjes idi sa jednom tabletom.Bcaa i glutamin pre i posle treninga bi bile veoma potrebne ako se radi defka pogotovu i tada podebljati doze.Whey obavezno posle treninga.
Sačuvana
Marko922
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #72 poslato: April 30, 2011, 02:05:56 posle podne »

Cao svima.

Zoltan je rekao u nekoj stranici pre ove da uz dobro ishranu, ova kombinacija dobro deluje:
kre-alkalyn, bcaa(ili glutamin), whey protein, vitami, minerali i omega 3.

Interesuje me kada dnevno i u kojoj kolicini treba da se uzimaju ovi preparati (osim vitamina, minerala i omega 3)?

Hvala unapred! :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #71 poslato: Novembar 19, 2010, 07:45:43 posle podne »

Mnogi ne mogu da pijackaju vodu ali ako napravis blagu limunadu (ne stavljaj secer, nece ti biti gorko) povecaces unos tecnosti

Taj sam. ;D

Kad bih bio "običnu vodu" teško bih prelazio litar vode dnevno. :D Kupim SCIVATION Xtend i imam 60l ukusne vode koju pijuckam tokom dana. Preukusan napitak, a zanimljivo da je mnogo jeftiniji od, recimo, 60l Coca Cole. :)
Isto praktikujem dva dozera Isostara na 2l vode, tek da voda dobije blagi ukus. CeĂ°eni limun, narandža... Ima mnogo "recepata" za lagano unošenje većih količina tečnosti.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #70 poslato: Novembar 19, 2010, 07:38:19 posle podne »

Nisam znao da li treba da dodam jos vode na neku moju uobicajenu kolicinu , a ona je 2-2.5 litra dnevno ciste vode + kroz ishranu. Koliko vidim to je ok, drzacu se na oko 3 litre dnevno.
Hvala na brzim odgovorima.

Kad se navikneš da stalno pijuckaš vodu u toku dana videćeš da nije teško popiti 3-4 litre...

Savetujem ti da iscediš limun u 1,5l vode i pijuckaš... mnogo je ukusnije a i C vitamin nam nije na odmet u ovo doba...

I da li unosiš dovoljno vode videćeš i po boji mokraće, treba da je prozirna

Ovo ti je odlicann savet! (obracam se Tokanu) :). Limun u vodi je totalno druga stvar. Mnogi ne mogu da pijackaju vodu ali ako napravis blagu limunadu (ne stavljaj secer, nece ti biti gorko) povecaces unos tecnosti... jer ako je 2 l, to je malo!
Sačuvana
Newbie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #69 poslato: Novembar 19, 2010, 05:06:39 posle podne »

Newbie...Sto se tice prvog pitanja odgovor je ne,kre alkalyn je upravo zato i idealno resenje za sve one sportiste koji to izbegavaju.Ali za razliku od klasicnog monohidrata kre alkalyn ipak nije za snagu koliko za oporavak i energiju.
Sto se tice drugog pitanja...ishrana uvek treba da je sredjena bez obzira uzimao njega ili ne.Ishrana je ipak najvaznija i ako preteras sa viskom hidrata naravno da ces se umastiti nevezano za kre alkalyn.Ne mora sada tu biti dijeta ali povedi racuna o kvalitetnoj ishrani i bice ok.
Ne vidim razlog zasto bi prestao sa uzimanjem kre alkalyna posle mesec dana? nastavi slobodno jos neki period pa onda mozes napraviti malu pauzu.
A ako planiras definiciju e onda ne moze biti problem u kre alkalynu vec samo i jedino u ishrani.Tada povedi veoma racuna sta i kada jedes jer je to od presudnog znacaja za definiciju, a i tada mozes uzimati kre alkalyn slobodno.
Prvo hvala na odgovoru.Znam oko ishrane,sredjena je ona koliko toliko,ali ipak ima mesta za pomak i tu.Meni je bitno da sam ostavio junk food,da sam slatkise smanjio toliko da ni sam ne verujem itd itd..Castim sebe jednom nedeljno da pojedem nesto sto mi se bas jede cele nedelje i to je to..Ostaje mi jos uvek asmo da smanjim jos malo hidrate i bice to ok.
Ja nikada nisam uzimao do sada monohdirat a ni krealkalin pa da mogu da napravim razliku kada pocnem da uzimam krealkalin.Skontao sam da je on prevashodno za energiju i oporavak,ali me interesuje da li cu osetiti makar malo povecanje u snazi jer kontam da ipak mora da se oseti nesto upravo zbog toga sto je i to kreatin..?
Pozdrav!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #68 poslato: Novembar 19, 2010, 10:10:02 pre podne »

Nisam znao da li treba da dodam jos vode na neku moju uobicajenu kolicinu , a ona je 2-2.5 litra dnevno ciste vode + kroz ishranu. Koliko vidim to je ok, drzacu se na oko 3 litre dnevno.
Hvala na brzim odgovorima.

Kad se navikneš da stalno pijuckaš vodu u toku dana videćeš da nije teško popiti 3-4 litre...

Savetujem ti da iscediš limun u 1,5l vode i pijuckaš... mnogo je ukusnije a i C vitamin nam nije na odmet u ovo doba...

I da li unosiš dovoljno vode videćeš i po boji mokraće, treba da je prozirna
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #67 poslato: Novembar 18, 2010, 06:17:16 posle podne »

Da, 3l ti je ok. Nema na čemu. ;)
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #66 poslato: Novembar 18, 2010, 06:08:05 posle podne »

Nisam znao da li treba da dodam jos vode na neku moju uobicajenu kolicinu , a ona je 2-2.5 litra dnevno ciste vode + kroz ishranu. Koliko vidim to je ok, drzacu se na oko 3 litre dnevno.
Hvala na brzim odgovorima.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2010, 06:09:49 posle podne od strane Tokan » Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #65 poslato: Novembar 18, 2010, 05:54:07 posle podne »

3-4 je neki optimum. ne treba da se nalivas, ali da u toku dana stalno pijuckas, to je najbitnije
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #64 poslato: Novembar 18, 2010, 05:47:23 posle podne »

Zavisi šta smatraš pod normalnim unosom vode. Većina ljudi unosi jako malo vode i to je njima normalno. Nevezano za korišćenje kreatina, za normalno funkcionisanje svoga tela ti bi trebao unositi barem 2 l vode dnevno. Znači, bilo da koristiš kreatin ili ne, bilo bi super kada bi svoje telo mogao hidrirati sa 2-3 l vode dnevno. ;)
Sačuvana
Gosa
Gost
« Odgovor #63 poslato: Novembar 18, 2010, 05:44:59 posle podne »

pa treba stalno da bude povecan unos,min je 1,5l dnevno,to je neki standard..moze do 3-4l zavisi od coveka nema striktno propisano..
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #62 poslato: Novembar 18, 2010, 05:28:45 posle podne »

Kada se koristi kre - alkalin da li je potrebno povecati unos vode, procitah da ne vuce vodu kao obican kreatin, ali me zanima da li treba povecati kolicinu vode, i koliko u odnosu na neki normalan unos ?
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
cofi lavce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


'till the end.

« Odgovor #61 poslato: Novembar 18, 2010, 02:16:19 posle podne »

Hvala jos jedanput.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #60 poslato: Novembar 18, 2010, 02:13:48 posle podne »

Pogledaj malo ovaj deo foruma i procitaj teme bice ti jasnije..  http://forum.pansport.rs/index.php?board=11.0
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 17 upita.