TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:59:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda - TETIVE  (Pročitano 17768 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 01, 2012, 11:41:09 pre podne »

i mene isto boli sama tetiva kada radim sklekove ili propadanja,samo me zanima koliko vremenski se piju dodaci tipa glukozamin,msm i chondroitin da bi se sanirala neka povreda,hocu da pocnem da ih pijem ali ne znam da li 3 nedelje ili 3 meseca :D i ako ih treba piti periodicno posle saniranja cisto u preventivne svrhe,dakle koliko ih dugo piti,pa koliko praviti pauzu...i tako u krug :)

Manganese služi da smanji upalu zglobova, tačnije tendinitis i neka terapija manganeyom od mesec dana bi trebala da pomogne, ali samo ako je tendinitis u pitanju.

Što se glukozamina tiče on neće pomoći kod bolova. Glukozamin ima tu svrhu da pomogne oporavak hrskavice, ali naravno više kao preventiva nego kao lek. Razmišljaj o tome kao ulganju u svoju budućnost.

Ipak kod svake povrede prvo proveri šta je povreda, a tek onda možeš da ju lečiš, u suprotnom ako se oslanjaš na svoj osećaj onda nikad ne možeš biti siguran da si na pravom putu ;)

Koliko ja znam tendinitis je upala tetive, a ne upala zgloba ?!

Jeste
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 01, 2012, 09:08:15 pre podne »

i mene isto boli sama tetiva kada radim sklekove ili propadanja,samo me zanima koliko vremenski se piju dodaci tipa glukozamin,msm i chondroitin da bi se sanirala neka povreda,hocu da pocnem da ih pijem ali ne znam da li 3 nedelje ili 3 meseca :D i ako ih treba piti periodicno posle saniranja cisto u preventivne svrhe,dakle koliko ih dugo piti,pa koliko praviti pauzu...i tako u krug :)

Manganese služi da smanji upalu zglobova, tačnije tendinitis i neka terapija manganeyom od mesec dana bi trebala da pomogne, ali samo ako je tendinitis u pitanju.

Što se glukozamina tiče on neće pomoći kod bolova. Glukozamin ima tu svrhu da pomogne oporavak hrskavice, ali naravno više kao preventiva nego kao lek. Razmišljaj o tome kao ulganju u svoju budućnost.

Ipak kod svake povrede prvo proveri šta je povreda, a tek onda možeš da ju lečiš, u suprotnom ako se oslanjaš na svoj osećaj onda nikad ne možeš biti siguran da si na pravom putu ;)

Koliko ja znam tendinitis je upala tetive, a ne upala zgloba ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Februar 09, 2012, 08:22:06 pre podne »

Kod tendinitisa se ne preporučuje potpuno mirovanje,  već treba smanjiti intenzitet opterećenja do granice bola,  važno je dobro se zagrejati na početku i dobro se istegnuti na kraju.  Fizikalna terapija je korisna da ubrza oporavak.  Glukozamin se primenjuje za zglobove kao suplementacija za hrskavicu, od tetiva nije tako efikasan....
ZBogom
 :)
Sačuvana
kovacevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

Cuva Bog Pravoslavca svog!

« Odgovor #21 poslato: Februar 09, 2012, 12:12:04 pre podne »

Odmor je najvazniji,a i suplementi na bazi glukozamina mislim da su dosta korisni.Pozdrav i nek vas Bog cuva!
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #20 poslato: Februar 12, 2011, 05:58:51 posle podne »

e ljudi hvala vam puno! :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Februar 10, 2011, 07:41:52 posle podne »

i mene isto boli sama tetiva kada radim sklekove ili propadanja,samo me zanima koliko vremenski se piju dodaci tipa glukozamin,msm i chondroitin da bi se sanirala neka povreda,hocu da pocnem da ih pijem ali ne znam da li 3 nedelje ili 3 meseca :D i ako ih treba piti periodicno posle saniranja cisto u preventivne svrhe,dakle koliko ih dugo piti,pa koliko praviti pauzu...i tako u krug :)

ako boli cela tetiva - može biti upala tetive, tj tendinitis. Moraš je rasteretiti da se smiri upala. Ako je bolna faza: bez treninga, hladjenje lokalno, antireumatik (diklofenak duo) piješ 1dnevno tri dana, lokalno antireumatik, ruku koristi bez opterećenja (do granice bola). Kod tendinitisa je neka vrsta fizikalne terapije vrlo korisna. Nije nebitno zato što tendinitis može biti uporan, dosadan i predje u hronične probleme...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Februar 10, 2011, 09:45:59 pre podne »

Hvala Obrade, samo napred  ;)
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2011, 09:51:46 posle podne »

Evo da javim rezultate kako je sve proteklo.Javio sam se Ognjenu i on mi je dao dosta dobre predloge,smanjio sve sve onako kako mi je on rekao i evo stvar se poboljsala,bol je sve slabiji,a i nadalje cu pratiti ove savete Ognjena,hvala na svemu druze!
« Poslednja izmena: Februar 08, 2011, 09:54:23 posle podne od strane Obradovic » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2011, 07:47:39 pre podne »

i mene isto boli sama tetiva kada radim sklekove ili propadanja,samo me zanima koliko vremenski se piju dodaci tipa glukozamin,msm i chondroitin da bi se sanirala neka povreda,hocu da pocnem da ih pijem ali ne znam da li 3 nedelje ili 3 meseca :D i ako ih treba piti periodicno posle saniranja cisto u preventivne svrhe,dakle koliko ih dugo piti,pa koliko praviti pauzu...i tako u krug :)

Manganese služi da smanji upalu zglobova, tačnije tendinitis i neka terapija manganeyom od mesec dana bi trebala da pomogne, ali samo ako je tendinitis u pitanju.

Što se glukozamina tiče on neće pomoći kod bolova. Glukozamin ima tu svrhu da pomogne oporavak hrskavice, ali naravno više kao preventiva nego kao lek. Razmišljaj o tome kao ulganju u svoju budućnost.

Ipak kod svake povrede prvo proveri šta je povreda, a tek onda možeš da ju lečiš, u suprotnom ako se oslanjaš na svoj osećaj onda nikad ne možeš biti siguran da si na pravom putu ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2011, 01:37:30 pre podne »

i mene isto boli sama tetiva kada radim sklekove ili propadanja,samo me zanima koliko vremenski se piju dodaci tipa glukozamin,msm i chondroitin da bi se sanirala neka povreda,hocu da pocnem da ih pijem ali ne znam da li 3 nedelje ili 3 meseca :D i ako ih treba piti periodicno posle saniranja cisto u preventivne svrhe,dakle koliko ih dugo piti,pa koliko praviti pauzu...i tako u krug :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2011, 10:38:02 posle podne »

Vec neko vreme imam problem sa desnom rukom.Bio sam kod lekara on je rekao da nije strasno i da ce proci samo je potreban odmor,medjutim ja sa teretanom nikako ne zelim da prestanem,ali sam napravio pauzu od mesec dana. Da vam opisem kako to izgleda. Kada desnu ruku dosta opteretim,npr radim dosta sklekove ili mrtvo dizanje(tu je najgore) osetim u predelu lakta snazan trzaj,nije bolno ali nije ni prijatno. To mi se inace cesto desava kada radim pod vecim opterecenjem,trzaj se javi tacno u laktu ili samo u predelu prednjeg bicepsa tj isto blizu lakta. Znam da je dosta opsirno,ali kada vec lekari ne pomazu recite mi bar Vi ako znate sta je u pitanju ili neko drugi koji je ovo doziveo i sta je preduzeo protiv toga.Pozdrav!

Drugari, moje mišljenje je da se radi o sledećem:
Imaš Snnaping Triceps Sindrome (STS) ili Dislokaciju nerva ulnarisa - vrlo je slično.
Radi se o tome da unutrašnji (medijalni) deo tricepsa ili ulnarni nerv preskoči preko koštanog ispupčenja (medijalni epikondil) prilikom savijanja (fleksije) ruke. Posledica je osećaj klik-a i bol različitog intenziteta.
Terapija: isteži triceps, izbegavaj sklekove i propadanja, izbegavaj savijanja ruke preko 90 stepeni pri vežbanju, podjednaka snaga biceps/triceps je važna.
p.s. hvala Alene  ;)
Puno uspeha
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #13 poslato: Januar 22, 2011, 05:30:44 posle podne »

Pa to je ono sto se nikad ne zna kad ce da udari! ;D A opet i sa druge strane javi se i strah da ne napravis nesto gore,mada mislim da i za ovo ima leka! Malopre sam bas radio sklekove i opet se javilo,ne toliko bolno koliko je cudno,kao da trne ruka za 1sek i onda se izgubi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Januar 22, 2011, 04:29:40 posle podne »

Vec neko vreme imam problem sa desnom rukom.Bio sam kod lekara on je rekao da nije strasno i da ce proci samo je potreban odmor,medjutim ja sa teretanom nikako ne zelim da prestanem,ali sam napravio pauzu od mesec dana. Da vam opisem kako to izgleda. Kada desnu ruku dosta opteretim,npr radim dosta sklekove ili mrtvo dizanje(tu je najgore) osetim u predelu lakta snazan trzaj,nije bolno ali nije ni prijatno. To mi se inace cesto desava kada radim pod vecim opterecenjem,trzaj se javi tacno u laktu ili samo u predelu prednjeg bicepsa tj isto blizu lakta. Znam da je dosta opsirno,ali kada vec lekari ne pomazu recite mi bar Vi ako znate sta je u pitanju ili neko drugi koji je ovo doziveo i sta je preduzeo protiv toga.Pozdrav!

Sve mi se ovo cini kao moja trenutna povreda koju dugo vucem.Isto je sve kao sto si opisao, nazalost ja ni da hocu ne mogu pauzirati a probao sam sve i svasta od krema koje bas i nisu delovale a animal flex je za sada najbolja opcija jer od kada ga uzimam sanirana je povreda toliko da kada se zagrejem mogu odraditi trening super.Boli nekada ali ni blizu kao pre.Mada i ja bih voleo cuti misljenje strucnjaka Ognjena pa da vidimo sta da se radi i koliko to moze biti ozbiljno.
Sačuvana
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #11 poslato: Januar 22, 2011, 03:38:54 posle podne »

Pa dobro,pokusacu! Nadam se da ce proci,vec duzi period me muci ovo,cas se povuce pa se opet vrati.Ali hvala na savetu! ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Januar 22, 2011, 02:53:19 posle podne »

Kao sto uvek savetujem probaj prvo sa fastumom nedelju dana, par puta dnevno, i odmaraj. Pa vidi kako ide. Mozes i konjskom uporedo, npr uvece staviti dosta konjske i umotati u dve krpe da bas utoplis i drzis tako oblog nocu. Zvuci smesno ali radi samo tako.

To je obicno istegnuce verujem tako da ce vreme uraditi svoje. Barem meni tako izgleda po tom opisu, sasvim normalna povredica.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 19 upita.