TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:07:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć jednom pravom početniku  (Pročitano 25345 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Jul 04, 2010, 09:31:50 posle podne »

Biserka Šipka je lepo rekla - bilduje se za stolom a ne u teretani ;)
nemam puno šta da dodam.. sve su dobri saveti..
samo volja i istrajnost! bez toga nema ništa
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2010, 08:58:15 pre podne »

Pozdrav i dobro došao u ovu malu Pansportovu družbu kvrgavih :D

Odluka da kreneš da treniraš ti je veovatno jedna od pametnijih u životu i tu te u potpunosti podržavam i kad ti kažem za koji god savet da mogu da ti dam ti slobodno pitaj i potrudicu se maksimalno da ti pomognem.

Ove savete koje si do sada dobio su odlični, treba da se obrazuješ i da naučiš ponešto o ovom sportu. Tako ćeš izbeći mnoštvo frustracija u buduće. Kažeš da imaš trenera da pitaš za savet, još bolje. Samo gledaj da taj trener u stvari zna nešto. Ukoliko je to jedan od onih koji sede i naplaćuju članarinu u teretani, onda bolje preskoči. To je moj dobronameran savet. Ukoliko nije spreman da provede sat vremena sa tobom tri puta nedeljno jedno dve nedelje onda od njega nema nista. Ja lično sam tako radio sa svakim novim članom dok sam radio u teretani pre par godina i ni dinara nisam tražio. Tako da gledaj da tražiš savete na dobrom mestu.

E sad moram da kažem da ti ne verujem kad kažeš da ne možeš da povećaš svoju kilažu. Mislim to je šuplja priča što se mene tiče, još kad mi doĂ°eš i kažeš da možeš da jedeš ko stoka i da se opet ne ugojiš to mi je sad već smešno jer znam kako to izgleda kad neko ima 60kila i jede ko stoka. obično to znači da jedeš ko vrabac.

Dobar plan ishrane nije bitan samo za trening sa tegovima nego i za čitav tvoj život i zdravlje. postoje pravila, kao što su odreĂ°eni unos hrenjivih materija kao što su proteini, masti i ugljeni hidrati i to po količinama. TakoĂ°e postoje i pravila o broju obroka, unosu vode, vremenu kad se jedu obroci i dok sve to može delovati jako komplikovano, veruj mi da je u stvari jako jednostavno jer gde si čuo za pametnog bildera, ne mogu ti bilderi raditi komplikovane stvari. Šalim se ja, naravno.

U svakom slučaju ishrana je bitna, ali je i trening bitan. Ukoliko budeš loše trenirao loše ćeš i napredovati, a slično važi i za ishranu.

Što se preparata tiče, oni su ti odlična stvar. Ali, kao što je rečeno nisu zamena za solidnu ishranu, ali nekad je teško sastaviti sve obroke u toku dana, tako da dobar proteinski prah dosta pomaže. Ima naravno još dosta preparata koji mogu da pomognu, kao što su recimo dobar multivitaminski/mineralni kompleks koji će ti biti neophodan kao dodatak ishrani jer ćeš se baviti sportom. Potom tu je i kreatin koji je verovatno najbolja stvar kad je uvećanje misicne mase u pitanju. Uglavnom su ovo tri preparata koja ja preporucujem svim pocetnicima koji žele odmah da krenu sa suplementacijom.

Ipak mislim da jedno mesec dana provedeš doterujući svoju ishranu i svoj trening, a onda da kreneš sa suplementacijom i napredak neće izostati to ti garantujem. Samo pamet u glavu i bez odustajanja.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2010, 05:38:39 posle podne »

DM ti je super napisao. Ni mi moderatori ti nista vise ne mozemo u ovom trenutku napisati.
Ako ti nesto ne bude jasno ili imas konkretno pitanje u vezi neceg, slobodno pisi...
Znaci za pocetak, vreme izvdvoji za citanje tema...
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2010, 05:27:29 posle podne »

Kreni da citas sta kako i kad jesti. Ima malo vremena da se provede na forumu dok ne pohvatas sve finte. Vidi prema onome sto iscitas sastavi neki plan pa postavi u temi to pa ce ti iskusniji dati predloge za ispravku ako treba. Sredi ishranu i cepaj teretanu makar jedno 15ak dana da vidis kako ide a i da naucis osnovno vezano za vezbanje, pa onda kreni sa suplementima. Kako si tek pocetnik imaces osecaj posle prvih 15 dana da bi uocenim tempom napredka za par meseci bio ogroman, al to je samo pocetni sok organizma, i to ne ide tako.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2010, 03:00:04 posle podne »

Bitnija ti je ishrana nego suplementi...
Nema tog legalnog suplementa , koji moze da ti nadoknadi pravilnu ishranu.
Tako da je najbolje da procitas onaj deo foruma koji je vezan za ishranu.
A kad to vremenom sredis, onda mozes i dalje sa dodacima kao sto su suplementi.
Nema skracenog i lakseg nacina.
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2010, 02:15:09 posle podne »

Cao svima! Prvo da pohvalim ceo sajt koji je super izgleda i dizajna, a što je i bitnije, sadržaja. Posebno je koristan forum.

Ono oko čega bih voleo pomoć je sledeće:

Nikada nisam trenirao u teretani. Imam 19 god, 186 cm visina, 66 kg težina (tačnije, masa). Dakle mršavko. E sad, čvrsto sam odlučio da u narednih nekoliko dana krenem ozbiljno da treniram, da se malo dovedem u red. Ne bih ciljao na neki mnogo ''nabudžen'' izgled, već onako, malo izdefinisan, kako neki kažu - ''manekenski'' izgled. :D
Savete oko vežbi i tempa ću da potražim kod trenera, a prvenstveno od vas, iskusnijih, me zanima šta bih, kao apsolutni početnik, i imajući u vidu moju visinu/težinu, trebalo da koristim od suplemenata. Jako teško dobijam na kilaži, isto kao što je i gubim: mogu da jedem kao stoka, mogu da ne jedem ništa - 66 kg - i to je to! Naravno, ne očekujem ekstra rezultate za mesec dana, i znam da to nije moguće. Namera mi je da preko ovog leta samo počnem treninge, koje bi kasnije nastavio redovno.
Znači - koje suplemente i kako (tj. kad i koliko) da koristim? Šta biste vi, sa vašim sadašnjim znanjem, a da ste na samom početku - uradili?

Unapred hvala...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 19 upita.