TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:18:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: malibuilder na treningu  (Pročitano 19653 puta)
nickey
Gost
« Odgovor #41 poslato: Mart 07, 2011, 10:29:33 posle podne »

e jel ono rade savic ili mi se cini?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #40 poslato: Mart 07, 2011, 09:10:42 posle podne »

Ervin i Alen... ahaha... jadne te olimpijske šipke. Verovatno su toliko krive posle ovog treninga da mogu da se koriste kao udice za pecanje kitova. ::)
Čekamo snimke...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #39 poslato: Mart 07, 2011, 08:10:44 pre podne »

Nisam ni okačio ove slike čini mi se. Pre nekog vremena sam bio na treningu sa Ervinom. Još uvek treba da izmontiramo snimak, ali evo par fotki sa ovog trejninga ;)



















Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #38 poslato: Februar 20, 2011, 11:55:21 pre podne »

To što si ti u pravu markoni, ne znači da niko drugi na ovom svetu nije ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #37 poslato: Februar 19, 2011, 08:53:35 posle podne »

kao sto sam rekao, ako kazes radim zgibove to podrazumeva pokret 180 do 15 stepeni, ako ne radis tako onda to nije zgib ni sa stanovista funkcionalnosti ni sa stanovista bodibildinga

ne , pravi bodibilderi rade vezba kako treba , e sada to sto su sada bodibilderi nesposobni da urade neke vezbe kako treba pa onda to nazivaju instinktom ili osecajem, to nije nikakav osecaj to je izgovor

zgib se radi kako sam objasnio bas iz razloga maksimalno angazovanja
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #36 poslato: Februar 19, 2011, 05:49:57 posle podne »

Slazem se Alene potpuno,mada recimo u mom slucaju sto se zgibova tice,dugo ih nisam radio i sada sam poceo opet i vise mi odgovara ova opcija sto Maroni kaze ,ali to mi sada odgovara kada imam 100 kg,mada kada sam laksi 10 ak kg radim tu opciju o kojoj ti pricas.Treba naci ono sto tebi odgovarai sto najbolje pogadja misic .
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #35 poslato: Februar 19, 2011, 05:18:15 posle podne »

Ne slažem se sa tobom po ovom pitanju kad su zgibovi u pitanju, Znam ja šta ti hoćeš da kaeš, ali ja sam vremenom zapatio dosta povreda iz raznih razloga, a izmeĂ°u ostalog i iz tog što sam kretao iz te pozicije na zgibovima.

Jedna stvar je šta dobro pogaĂ°a mišića a druga stvar je šta je dobro za telo. Ramena moraju ostati kruta u toku izvoĂ°enja zgibova, što znači da se lopatice moraju spojiti i držati tako tokom celog pokreta.

To što kažep za čučanj je OK, ali ovo čime se ja bavim je body building, a u ovom sportu se vežbaju mišići, a ne pokreti. Znam kako to sad zvuči, ali tako je. Pravi bilderi uvek idu na osećaj, a ne na tehniku. Bitno je odraditi mišić, a ne vežbu. BB-eri ne ganjaju funkcionalnost.

Efikasnost zgibova za leĂ°a se neće umanjiti na ovaj način na koji ja radim, čak obrnuto, lat i teres se drže pod konst tenzijom tokom ovakvog pokreta što je kod vežbanja leĂ°a mnogo bitnije i od sporih negativnih i od explozivnih pozitivnih ponavljanja. Bar tako je moje mišljenje ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #34 poslato: Februar 19, 2011, 04:51:47 posle podne »

ne, ne postoji sistem rada, postoji kako se izvodi pravilno vezba, tako za svaku vezbu, pa onda imaju varijacije

Na to sam mislio i ja.A ovo za cucnjeve slazem se i pitam hoce li neko na taj nacin polomiti kicmu.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #33 poslato: Februar 19, 2011, 03:26:11 posle podne »

ne, ne postoji sistem rada, postoji kako se izvodi pravilno vezba, tako za svaku vezbu, pa onda imaju varijacije

npr cucanj, kada kazes radim cucanj to znaci da treba da sednes na listove kod svakog ponavljanja, e sada neko ce kazati e radio sam cucanj sa 200kg a kada pogledas kako radi vise izgleda kao napad epilepsije sa tegovima na ledjima nego cucanj, tako da ne moze da kaze radim cucanj vec moze da kaze radim epilepsija cucanj  da ga tako nazovemo

a na primeru zgibova, mislim da je opseg pokreta 165 stepeni ako se dobro secam, i to znaci  da je pocetni polozaj kada visi 180 stepeni do 15 stepeni
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #32 poslato: Februar 19, 2011, 12:22:29 posle podne »

Svako ima svoj sistem po kojem radi jer mu je on dao zeljene rezultate.Alen ima iza sebe iskustva dosta i ovo je njegov nacin rada i ja to postujem.Pa opet ja ipak radim bas kako Markoni kaze,skroz opruzanje do maksimuma pa podizanje do gore.Cak i skot,pa i jos neke vezbe tako radim.E sada..meni to mnogi zameraju tvrdnjama da je to takozvano zakljucavanje ruke gde su povrede velike.A ja do sada biceps nisam povredio i ogroman je!Ali to je moj nacin rada.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #31 poslato: Februar 19, 2011, 11:10:50 pre podne »

hoces za sve vezbe da ti kazem gde je greska ili samo za zgibove :)

evo kod zgibova, ne pruzas ruke, jedan od vaznijih delova pokreta kod zgibova skracenjem pokreta si izbacio , posle svakog zgiba treba bukvalno da visis pa onda da krenes da se dizes, sto kazu dead hang
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #30 poslato: Februar 19, 2011, 09:22:49 pre podne »

nope :)

Na šta tačno misliš?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
kejtaun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #29 poslato: Februar 19, 2011, 07:06:41 pre podne »

sto se tice ledja tj latissimi dorsi profesor Vedran Jaksic je sve to lepo ilustrativno objasnio, ali nije dozvoljeno crosslinkovanje foruma pa cu napisati ovde
bb lat pulldown ima dve faze pokreta:
1va faza je pomeranje iskljucivo ramenima na dole
2ga faza je ostatak pokreta
takodje sipka bi trebala da se hvata sa svim prstima na istoj strani
link http://www.youtube.com/watch?v=o9p5DnInI2k&feature=related ilustruje te dve faze (samo to je svrha linka) :P
radijus kretanja kod bb latpulldowna (zgib sve obrnuto) je veoma mali - pocetna pozicija u visini cela a krajnja do bradavice naginjanjem unazad da se to omoguci, ugao lakta u oba krajnja pokreta otprilike isti!
edit: treba napomenuti da ova metoda pogadja najbolje donji outter lat koji vecina ljudi nema :)
« Poslednja izmena: Februar 19, 2011, 07:18:10 pre podne od strane kejtaun » Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #28 poslato: Februar 18, 2011, 11:39:53 posle podne »

nope :)
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #27 poslato: Februar 18, 2011, 09:59:49 posle podne »

Hvala na odgovoru.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.