TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394919 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 09:20:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: TRENING Marko Dimitrijevic  (Pročitano 69462 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #276 poslato: Novembar 01, 2012, 10:20:17 posle podne »

Posalji mi ovde ,jer sam zatrpan tamo sa porukama i ne stizem da vidim.
Sačuvana
mladen92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #275 poslato: Novembar 01, 2012, 02:41:24 posle podne »

POslacu ti na face neke svoje slike pa ako mozes da pomognes bilo bi super ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #274 poslato: Novembar 01, 2012, 01:34:20 posle podne »

Ovako bez nekih detaljnih informacija o samom izvodjenju vezbi,tvog izgleda ne mogu ti puno pomoci.verovatno negde gresis kada radis te vezbe,previse sinergisti uzimaju ulogu i funkciju u pokretu tako da zadati misic ne dobija dovoljno stresa.
Sačuvana
mladen92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #273 poslato: Oktobar 31, 2012, 09:37:59 posle podne »

Zaboravio sam ponavljaje radim od 12 do 8 :))) unpred hvala
Sačuvana
mladen92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #272 poslato: Oktobar 31, 2012, 09:36:48 posle podne »

Marko pomazi, ruke nikako da mi stignu ostatak tela nikako da  ih povecam redovno sve radim i nikako ne idiu
pon. grudi uto.ledja sre. pauza cet ruke pet ramena i sub noge ovako radim
Za ruke radim 3 vezbe po 3 serije sve osnovne vezbe Pregib bucicama , ili sipkom skotova ravna sipka, ze sipka ili bucice i na kraj koncentracioni ili neke sajle, a za triceps radim uvek potisak na lat pa onda potisak sa cela ili uski bench i na kraj ili kik back ili bucica iza glave, vezbam vec 3 4 god i nikako da ruka  predje 37-38 Sta da ima radim ?????
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #271 poslato: Avgust 29, 2012, 03:26:35 posle podne »

Procitaj pazljivije,napisao sam ti POVREMENO mozes da ubacis zajedno ruke da radis,a uobicajeno radi triceps sa ledjima,biceps sa grudima.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #270 poslato: Avgust 29, 2012, 09:05:38 pre podne »

Za triceps isto 9 radnih serija,povremeno mozes ubaciti da ruke radis na jednom treningu super serije biceps i triceps.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #269 poslato: Avgust 28, 2012, 09:21:13 posle podne »

Za biceps je dovoljno 9 radnih serija,za ledja 4 do 5 vezbi.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #268 poslato: Avgust 28, 2012, 03:27:25 posle podne »

Tu se upravo radi o tom stresu na koji misici nisu navikli i ukoliko je ishrana dobra u tom periodu najbolji je i napredak.Ono sto je najbitnije u tom trenutku je da naucis pravilno da vezbas u dozirano povecanje opterecenja.vecina se u tom pocetnickom zaletu,previse oslanjaju na nesto veca opterecenja uz nepravilnu formu pokreta i kao toga dolazi do povreda!

Upravo lečim "teniski lakat" (upalu tetive na pripoju mišića i ramene kosti u predelu lakta). Potpuno si u pravu. Srećeom, vežbao sam samo oko mesec i po, sada je pauza 2-3 nedelje, pa onda počinjem sve od nule.

Da li postoji neki tvoj program i plan rada, neki web sajt, knjiga za kupiti ili nešto slično ?!

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #267 poslato: Avgust 28, 2012, 03:18:03 posle podne »

Tu se upravo radi o tom stresu na koji misici nisu navikli i ukoliko je ishrana dobra u tom periodu najbolji je i napredak.Ono sto je najbitnije u tom trenutku je da naucis pravilno da vezbas u dozirano povecanje opterecenja.vecina se u tom pocetnickom zaletu,previse oslanjaju na nesto veca opterecenja uz nepravilnu formu pokreta i kao toga dolazi do povreda!
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #266 poslato: Avgust 28, 2012, 03:10:44 posle podne »

Treca varijanta je najprihvatljivija,zapravo misic ne poznaje masu i definiciju,on reaguje na trening sa opterecenjem.Tvoj cilje je da mu konstantno dajes stres,da ga proteinskom ishranom oporavljas,uz povecan unos hidrata imaces i vise snage i samo to pokusavaj da izbalansiras na pravi nacin.

Hvala Marko.

A čuo sam nešto o "početničkom zaletu", odnosno o tome kako kod apsolutnog početnika napredak ide mnogo brže u tih prvih, nekoliko meseci, pa bih da to iskoristim, pošto spadam u tu kategoriju.

Možeš li mi reći nešto više o tome ?!

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #265 poslato: Avgust 28, 2012, 03:03:59 posle podne »

Treca varijanta je najprihvatljivija,zapravo misic ne poznaje masu i definiciju,on reaguje na trening sa opterecenjem.Tvoj cilje je da mu konstantno dajes stres,da ga proteinskom ishranom oporavljas,uz povecan unos hidrata imaces i vise snage i samo to pokusavaj da izbalansiras na pravi nacin.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #264 poslato: Avgust 27, 2012, 02:56:52 posle podne »

Ja sam rekreativac od 39 godina. Imam odličan odnos visine i težine (183/83) ali konstitucija naravno, nije idealna. U telu imam po slobodnoj proceni 5-10 kg masnih naslaga, od kojih polovinu na stomaku. Nije da je nešto veliki stomak, ali se poznaje.

E sad, moja namera je da bodibildingom (vežbanjem, ishranom i suplementima) "zamenim" masne naslage za čistu mišićnu masu, a sve u okviru istih 84-85 kg (kako ne bih promenio konfekcijski broj i kako ne bih mnogo "porastao").

Jasno je da je topljenje masti i povećanje mišićne mase nemoguće u jednom istom trenažnom procesu. Zato moje pitanje glasi šta ja zapravo treba da radim:

- da li da najpre istopim masti, izgubim sa njima i deo mišića, padnem na 72-73 kg (i izgledam kao živi leš) pa da onda od početka, od nule krenem da gradim mišićnu masu, ili

- da najpre dobijem nekih 8-10 kg mase, pa da onda tek krenem da topim masne naslage ?!

- tu je i treća varijanta, koja mi se čini najlogičnijom, a to je da stalno kombinujem "masu" i "definiciju", odnosno da u jednom trenažnom procesu (mesec ili dva meseca) dobijem recimo 5 kg mase, pa da u sledećem procesu (narednih mesec ili dva meseca) skinem masne naslage od 5 kg. Jasno mi je da nikada neću dobiti 5 kg čistih mišića, kao ni da nikada neću skinuti 5 kg čistih masti, ali bi ovakav trening imao smisla, jer bih u jednom mesecu mogao dobiti 5 kg, od kojih recimo 80% mišića i 20% masti, a potom krenuo u definiciju u kojoj bi izgubio 5 kg, od toga 80% masti i 20% mišića. I sve tako u krug, dok ne dobijem ono što želim - a to je 83-85 kg čiste mišićne mase.

Šta Vi mislite ... koji metod treninga (ishrane i suplementacije) treba da primenim.

Hvala veliko i hvala unapred.

Pozdrav
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #263 poslato: Avgust 01, 2012, 09:47:23 posle podne »

Odradi leg curl dobro i istezanje sa ispravljenim kolenima,mozes i opciju sa blago savijenim nogama,gde kukove zabacujes sto vise pozadi u extenziji ali u flexiju ides samo zadnjom lozom i gluteusima i stajes onog momenta kada bi podizanje preuzela donja ledja.u ovom slucaju polozaj stopala je nesto u stranu.
Sačuvana
Borisman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104


« Odgovor #262 poslato: Avgust 01, 2012, 12:40:09 posle podne »

Hvala. steta pa nemam stojecu masinu, moracu se zadovoljiti ovim sto ima  :-\
Sačuvana
Even if you fall on your face, you're still moving forward
Stranice: [1] 2 3 ... 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.