TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:36:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 17 18 [19] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: TRENING Marko Dimitrijevic  (Pročitano 69490 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #6 poslato: Septembar 24, 2010, 03:54:15 posle podne »

Secrets of Pro's. Nice. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2010, 02:21:06 posle podne »

Konkretno ,odgovor masa,snaga,definicija...uvek radim na kvalitetnoj masi i u toku definicije,ali upravo sada sam mozda po prvi put nakon zavrsenih takmicenja odrzao skoro takmicarsku formu a misicnu masu sam primetno povecao.Ono sto sada pokusavam je da dam prioritete nekim misicnim grupama koje zelim da popravim.Uglavnom imam isplanirano i sta cu i koliko uraditi odredjeni dan,ali opet slusam telo kako reaguje,zapravo ako ne osecam "pumpu"pravu u toku treninga smanjujem opterecenja ili redosled vezbi.Nisam rob brojanja ponavljanja,jedini pravi reper mi je ogledalo i osecaj.razmenjujem dosta iskustva sa kolegama kako ovde kod nas,tako i u inostranstvu ali uglavnom sam sebi zadajem nove zadatke.
I drzim se u svemu da pojednostavim stvari a da vidim napredak.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Septembar 24, 2010, 01:45:37 posle podne »

Kontam, i pretpostavio sam da je tako nešto u pitanju, a reci mi 'el uvek treniraš tako, mislim po instinktu ili planiraš svoje treninge unapred neko vreme i dali imaš neku periodizaciju, pored one standardne kad imaš predtakmičarske periode. Recimo dali imaš posebno isplanirane periode kada radiš na masi i kad radiš na snazi ili se uvek oslanjaš na to da pratiš svoj osećaj pa prema tome prilagoĂ°avaš trening. Pretpostavljam da ono što stvarno hoću da te pitam je dali bi se tvoj trening u toku godine mogao staviti na papir i okarakterizovati kao tipičan trening Marka Dimitrijevića ili je sve po tvom ličnom nahoĂ°enju? I još jedna stvar, dali sam smišljaš svoje treninge ili imaš recimo neku osobu od poverenja sa kojojm se konsultuješ po tom pitanju?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2010, 12:52:26 posle podne »

Hammer radim sa rukama uz telo,vise ka stomaku,a jednorucno vucenje bucicama malo nize od grudi.Triceps bucicom radim naizmenicno jedna ruka pa druga,a u pitanju je stojeca triceps masina.U sustini ledja se trudim da sokiram sa razlicitim vezbama,bez obzira koji deo ledja da pogadjam u datom trenutku,veoma cesto idem i instiktivni trening.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2010, 08:18:25 pre podne »

Ako mogu pitanje, zašto Hammer i jednoručno vučenje jedno za drugim? Dali Hammer radiš sa rukama uz telo i ideš više na stomak da bi pogodio donji deo latisimusa, a onda jednoručno vučeš bućicu na grudi da bi više pogodio srednji deo leĂ°a?

Stojeći potisak bućicom za tridžu radiš sa jednom ili dve ruke istovremeno? I koja je to triceps mašina u pitanju?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1 poslato: Septembar 23, 2010, 09:11:53 posle podne »

U ovod delu cu pisati o svom trenutnom treningu malo detaljnije i opsirnije.
Nakon ovogodisnje sezone koja je zavrsena sredinom maja razmisljao sam sta bih mogao da uradim nesto drugacije nego inace a da zadrzim formu na zavidnom nivou a da dobijam na kvalitetnoj masi.
Obicno bih ranije nakon svakog takmicenja vracao od 5 do 10 kg za par dana i prekidao bih sa kardio treningom,tako da sam izmene napravio u tom pravcu i nakon svakog treninga sam i dalje nastavlajo sa kardio treningom u trajanju od 60 min.Krenucu redom,dakle od ponedeljka do petka treniram ,vikend je odmor.

Ponedeljak     Ledja,triceps,listovi

LEDJA    4 serije na lat masini  20,15,10,8 ponavljanja sa pauzama od 45 sekundi.Akcenat stavljm na potpunu flexiju i extenziju narocito iz ramenog dela bez nepotrebnih pokreta za savladavanje date tezine.

Druga vezba je sedeca hamer masina,veslanje dvorucno  4 serije 15,12 10 8 ponavljanja sa blagom zadrskom u fleksiji i pri istezanju.

Treca vezba veslanje jednorucnim tegom,stim da flexiju izvodim u vecem luku sa sto manjom angazovanoscu bicepsa,a u extenziji bucica ide sto vise napred kako bi se latisimus sto vise istegao.Vezba se izvodi u predklonu sa blagim paralelnim raskorakom i malo savijenim kolenima ,a telo je pod uglom od 60 stepeni i oslonac na jednoj ruci ( ako nije lepo objasnjeno,pitajte)
 radim 3 serije sa najvecom bucicom po 12 ponavljanja

Cetvrta vezba veslanje sa bucicama u kontra hvatu na maloj klupi pod uglom od 45 stepeni 3 serije 12,10,10 ponavljnja sa zadrskom u flexiji

Peta vezba zgibovi 3 serije po 10 ponavljanja

Sesta vezba vucenje dvorucno konopca sa gornjeg kotura 3 serije po 20 ponavljnja

Ovo je jedna od opcija treninga za ledja koju radim i kao sto vidite dosta serija ,dosta vezbi,ali ledja su velika misicna partija i radim ih na pocetku nedelje kada sam najodmorniji.

TRICEPS
Ovo je misicna partija koju pokusavam da popravim tako da se trudim da nadjem neke nove uglove i vezbe koje ce mi u tome pomoci.Obicnopocinjem sa zagrevanjem na triceps masini

4 serije 20,15,12,12 sa zakljucavanjem u fleksiji
Druga vezba uski bendz dvorucnim tegom,sirina hvata je 20 cm rastojanje od saka sipku spustamna sredinu grudi stim da laktove guram sto sire u stranu sa zadrskom na grudima i pri potisku se koncentrisem da sipku guram iz tricepsa sa sto manjom angazovanoscu pectoralisa sa zakljucavanjem u flexiji. 4 serije 60 kg 15x,100kg 10x,120 kg 8 x i 150kg 4x.
Pauze izmedju serija su malo vise od 60 sekundi.
Treca vezba stojeci potisak bucice iznad glave 3 serije 15,10,8 ponavljanja ,maximalna tezina je oko 30 kg

Cetvrta vezba je triceps masina 3 serije po 15 ponavljanja kontra hvat sirok

Triceps radim i petkom ali zajedno sa bicepsom samo druge vezbe.

Listovi sedeci potisak 5 serija 20,15,15 12,10 sa piramidalnim povecanjem tezine i variranjem polozaja stopala.
Nakon treninga radim kardio steper 30 min i 30 minuta traka pod nagibom i puls drzim na 120 otkucaja u minutu.Sve sto niste razumeli slobodno pitajte a verovatno nista niste razumeli  ;D...sledeci trning je utorak grudi i biceps....u nastavku.


Sačuvana
Stranice: 1 ... 17 18 [19] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 17 upita.