TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:19:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija za prosečnog čoveka koji se ne bavi sportom  (Pročitano 8773 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2010, 02:24:02 posle podne »

Ako si voljan da koriguješ ishranu, onda stvarno nemaš problema. Ako gledaš da imaš solidan kvalitet života, znači voće, povrće, manje prostih UH generalno a - pogotovo ne pred spavanje, obroke sa kvalitetnim mesom ponekad - to je to. A od suplemenata ništa spec ja tebi ne bih savetovao.
Neku multivitamineral (i to možeš slobodno oligovit posle jačeg obroka - jednom dnevno). Nema potreba da trošiš novce na neke superfancy multivitaminske preparate koji su megadozirani ili slow apsorbujući. Vitiamini su nešto što moraš da unosiš na dnevnoj bazi, a tako nečim ćeš prosto osigurati da svakog dana dobijaš dovoljno ako u hrani nije bilo nečega.
Od ostalog - ubaci neke omega 3 i ja mislim da je to to.
Sačuvana
MiskoNish
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2010, 02:08:14 posle podne »

29 god.
Da, čisto održavanje kvaliteta života.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2010, 01:38:35 posle podne »

A šta je uopšte ideja supelementacije ovde? Odnosno, šta pokušavaš da postigneš suplementacijom?
Čisto održavanje kvaliteta života?

Koliko godina imaš?
Sačuvana
MiskoNish
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2010, 01:02:26 posle podne »

Pozdrav svim članovima foruma! :)

E ovako, zanima me šta je po vama optimum po pitanju suplemenata za osobu koja se ne bavi sportom i čije se aktivnosti svode na povremene duže šetnje (3-4 km) kada imam vremena (2-3 puta nedeljno). Prelistao sam malo forum i korigovaću ishranu, moram da priznam da do sada nisam vodio puno računa o tome.

Trenutno uzimam Natural Wealth Ultra ABC Plus, 2 tablete dnevno, jednu uz doručak, drugu uz ručak, a od juče uzimam i Natrol-ovu Omegu 3, jednu tabletu uz ručak, a drugu uz večeru. Koliko sam video na forumu, ne preporučuje se uzimanje Omega 3 uz doručak, ili to važi samo za sportiste?
Kada završim sa ovim multivitaminom, napravio bih pauzu od 2-3 meseca, da se ne bih  predozirao vitaminima A, D, E i K, pa bih tek nakon toga uzeo neki drugi multi. Razmišljao sam o UN Daily Formuli uz dodatak recimo Anafarm-ovog CINK SELENA, pošto je UN Daily prilično tanak po pitanju minerala, dok bih Omegu 3 konzumirao neprekidno, jer koliko sam video, upravo se tako i preporučuje.
Takođe sam mislio da po završetku sa Ultra ABC Plus odradim detoksikaciju Zeolitom, jedno 20-ak dana. Ne može da škodi.
Take One je vrlo kvalitetno rešenje, ali mi se čini prejakim za moje potrebe. Ili bi možda pola tablete dnevno bilo OK? Sve se brinem da ne preteram sa pomenutim vitaminima.
Centrum je dobro balansiran za nas nezahtevne, ali vidim da ima veštačke boje koje bih želeo da izbegnem, pogotovo sumnjivu E110, koja nije zabranjena, ali ju je poželjno izbegavati. Centravit je onako, fali mu cink u dovoljnoj meri, kao i selen (kao i Centrumu), takođe ima neku veštačku boju, pa mi nije preterano privlačan.
Pretpostavljam da bi u toj pauzi između multija mogao/trebalo da uzimam cink, selen, eventualno vitamine B kompleksa i vitamin C?

Osim toga, šta mislite o Natural Wealth-u kao proizvođaču? Čuo sam razna mišljenja, od toga da je sasvim dobar (ne vrhunski, naravno), do toga da bi njihove proizvode trebalo izbegavati zato sto im navodno izvori sirovina nisu nešto kvalitetni i da tablete u sebi ne sadrže one količine materija koje su navedene na etiketi.

I za kraj, da li bi bilo pametno da uzimam multije sa manje gvožđa, pošto sam čitao o tome da višak gvožđa može da bude opasan za jetru, a ja imam Žilberov sindrom (hiperbilirubinemija) i rečeno mi je da mi jetra uvek radi "na gornjoj granici aktivnosti", pa ne bih da je dodatno opterećujem eventualnim viškom gvožđa.

Eto toliko za sada, hvala unapred na odgovorima. :)
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2010, 01:04:18 posle podne od strane MiskoNish » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.161 sekundi sa 17 upita.