TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:19:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Naizmeničan post za skidanje sala i bolji kvalitet života.  (Pročitano 24387 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Februar 14, 2011, 09:28:59 posle podne »

To je već SF za mene :D

Meni je dovoljno da znam da mi šećer treba samo kada će mi koristit, a nisam išao toliko daleko da istražujem koliko skokova insulin može da napravi.

Mada moram priznati da je ovo veoma interesantna činjenica, pošto dokazuje jednu teoriju koju sam primenjivao u praksi sa dosta vežbača i pokazala se kao tačna.

Naime kad sam čitao o tome kako profi bilderi koriste 10 jedinica insulina pre treninga sa nekom nadrealnom količinom BCAA i ostalih amino i time postižu neverovatne rezultate, shvatio sam da ako ja mogu prirodno da izazovem insulinski skok pre treninga i napakujem dosta BCAA (posebno leaucina, koji dodatno izaziva skok insulina) mogu izazvati dodatni mišićni rast. Naravno ništa ni blizu kao sa dopingom, ali cilj je bio da maksimalno iskoristim pre workout suplementaciju.

Tako sam koristio neku manju količinu dextroze oko 20 - 25gr sa 10gr BCAA 15 minuta pre treninga i vežbači su baš dobro reagovali.

MeĂ°utim tu sam naišao na kritiku nekih (doduše nebitnih ljudi) koji su tvrdili da ne mogu izazivai skokove insulina previše često. Pošto sam i posle treninga ubacivao istu foru, samo duple doze sa dodatkom whey proteina.

Tako da ova informacija sa duplim skokom mi zvuči veoma interesantno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Februar 14, 2011, 05:27:38 posle podne »

Možda taj insulinski šok ima veze sa tim što organizma pomisli da mu stiže gomila šećera pošto prosti šećeri podižu nivo šećera u krvi jako visoko.. onda orrganizam misli da toga ima puno pa ispaljuje insulin i ako je već prva "doza" insulina bila dovoljna
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Februar 14, 2011, 11:59:25 pre podne »

Insulinski skokovi se javljaju,jedan za drugim mada ni medicinski nije objasnjeno zasto dolazi do tog drugog uzastopnok skoka insulina iako ne unosimo secer.Zato je veoma bitno da kod gojaznih ljudi ili kod vezbaca koji krecu na neku dijetu ne ici sa naglim rezovima u ishrani.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Februar 14, 2011, 08:49:12 pre podne »

Jeste upravo tako Ogi, manipulacija metabolizmom (koristićemo taj izraz, zarad jednostavnosti) je mnogo komlikovanije stvar, iskreno veruje da su ljudi više paranoični zbog gomile dezinformacija koje im se serviraju u časopisima i slično, nego što stvarno znaju šta je usporavanje metabolizma.

Nego što se insulinske osetljivosti tiče, da se nastavim na Ogija.

Ogi je počeo priču o insulinskim skokovima, koji se izazivaju unosom hrane. Najlakše se mogu izvesti sa ugljenim hidratima (UH), a naravno unosom šećera se izaziva najveći i najveći ins skokovi.

Gojazni ljudi se u 90% slučajeva goje baš iz tog razloga što izazivaju ins skokove previše često i jednostano previše. Razmišljaj o tome na ovaj način, sediš na kuču po ceo dan i žvaćeš čips i čokoladu (moja omiljena kombinacija inače LOL).

Insulin je hormon koji (izmeĂ°u ostalog) traži gde fali hranjivih materija u organizmu, tako da kad insulin skoči i vidi da nema hrane u mišićima šalje signal da se hrana šalje u mišić. Naravno ovo je sve laički i uprošteno, ali za našu svrhu će funkcionisati.

Recimo posle treninga bilderi unose BCAA, whey protein, kreatin i dextrozu (prosti šećer) kako bi podigli nivo insulina i poterali te hranjive materije u mišić koji su radili i koji sigurno nema hranjive materije u sebi.

MeĂ°utim, problem nastaje kada se ovi skokovi insulina izazivaju previše često u toku dana i pogotovo kad se ti skokovi izazivaju dok organizam ima stalan priliv hrane ili si u ozbiljnom plusu sa kalorijama. Tada insulin proveri da li negde fali hranjivih materija i kad vidi da je sve puno onda pakuje u zalihe. Zalihe se trenutno nalaze oko tvog stomaka ;)

Radi to dovoljno često i dobićeš efekat dećaka koji je vikao "Vuk! Vuk!"

Tvoj organizma posle odreĂ°enog vremena primetiti da insulin previše često skače i shvatiće to kao šemu i da bi se zaštitio svaki put će smanjivati količinu insulina koja se luči, tako da će i skokovi insulina biti manji i manja šansa da hranjiva materija ode na mesta gde treba da ode, nego će sve da se pakuje za crne dane. Inače ovako se dobija šećeraška boljest ili ti dijabetes ;)

Kod zdravih ljudi povraćanje ove insulinske osetljivosti je proces koji se naravno izvodi sa izbacivanjem UH i svih ostalih materija koje izazivaju insulinske skokove.

Upravo iz tog razloga sam i rekao kako je celodnevni post odličan za poboljšanje insulinske osetljivosti. Pošto će telo biti bez hrane tako će i insulinski receptori biti osveženi, a ti kad budeš sledeći put izazvao insulinski skok, hranjiva materija će otići na pravo mesto.

I tako sve u krug.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2011, 10:12:23 posle podne »

Slazem se Alene sa tvojim postom, samo bih skrenuo paznju da je suludo tako pricati o metabolizmu tipa usporio bi zbog par takvih dana.

Koliko sam ja upucen metabolizmu treba vremena i vremena i vremena da se ubrza/uspori.

Cak sam nedavno procitao da su zablude da se metabolizam tako znacajno menja t.j. da se moze ubrzasti... iako ne verujem u to istrazivanje :)... ali ono na sta sam hteo da skrenem paznju da se previse forsira taj termin metabolizam.

Morted insulinska osetljivost je bukvalno to sto i ime kaze, znaci promene t.j. skokovi insulina tacnije kao posledica toga skokovi secera t.j. nivo stabilnosti secera...
Ono sto treba da znas je da insulin u toku dana treba da je stabilan (tip: no junk :)), dok je oko treninga tacnije nakon "osetljiv" t.j. moze naglo da varira i zbog toga je i to period kada se prosti seceri sto pre trebaju uneti.
Laicki sam objasnio, Alen ce to bolje sigurno.
I za insulinsku osetljivost su dobri cimet, i hrom npr. t.j. oni potpomazu da ga odrzis stabilnim
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2011, 10:02:15 posle podne »

Spominjao si insulinsku osetljivost... Mozes li da mi objasnis o cemu se tacno tu radi? Posto sam citao nesto o tome, ali nisam nacisto siguran...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2011, 08:59:02 pre podne »

Probaj da za početak ideš tako svaki 5 dan, ali kažem ti ako vežbaš ja ne savetujem samo na vodi, jer fakat ćeš lakše doći u situaciju da gubiš mišić, moj savet je za sve koji vežbaju protein i BCAA na svaka dva sata
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2011, 12:34:44 pre podne »

Dao si mi dobru ideju sa ovim, i mislim da cu pokusati da danima kada ne vezbam ne jedem nista, da zivim na vodi i caju. I videcu kako funkcionise. S' obzirom na moj program, to je svaki peti dan.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2011, 08:33:46 pre podne »


Recimo ako se 5 dana jede pristojno (dakle bez preterivanja) i dva dana u nedelji se odvoje za post gde se recimo u 19:00h prethodni dan prestane jesti i ne jede se sve do 19:00h sledeći dan (24h) osim vode, kafe i čaja to će automatski stvoriti kalorijski deficit koji će da pogura sagorevanje sala za dosta dobar procenat. Opet sa druge strane 24 sata nije preterano da poremeti metabolizam niti da stvori neke tegobe u zdravlju, a uostalom svima nam je potrebno pauza od gomilanja hrane u probavni trakt, tako da može se pokazati kao veoma efikasno.

Hoces ovim da kazes da je ustvari pametno ne jesti nista 24h ( danima kada se ne vezba) ? Samo recimo 2l vode i 3l caja ? neki poseban caj?

 Zar to ne usporava metabolizam?

 Zar to nece da predstavlja stres za organizam ?

Desavalo mi se par puta da ne jedem nista po 24h ( nekad i malo duze) i mogu ti reci da mi je to za posledicu imalo znatno manji apetit narednih dana, ali za ostale posledice neznam.

Ne znam mnogo o ovome, zato i pitam, nemoj da mislis da te prozivam nesto :P

Ne, ovakva vrsta posta nije namenjena za sportiste. Ovakva vrsta posta je preporučljiva ljudima koji nisu aktivni sportisti.

Ja recimo radim post na proteinskim šejkovima nekih 36 sati, tako da imam unos proteina, ali i dalje jako malo kalorija.

Nisam siguran odakle si izvukao zaključak da je u pitanju 2l vode i 3l čaja, pošto nisam siguran da sam to negde naveo. Metabolizam bi se usporio kada bi radio ovako nešto danima, što dosta ljudi i radi (u obliku religijskog posta) onda dolazi do velikog gubitka mišićne mase.

Postoji razlog zašto ti je smanjen apetit i to je dobra stvar, a nije posledica usporavanja metabolizma. Mi ionako unosimo previše hrane u toku dana i jedemo hranu lošeg kvaliteta, tako da kada se ne jede više od 24 sata organizam prelazi u skroz drugačiji režim rada. ne znam medicinske pojmove, ali to je ono što neki zovu instinkt preživljavanja. Kada telo krene da funkcioniše bez hrane ono izoštrava čula, po teoriji isto kao što je i pračovek mogao da funkcioniše neko vreme bez hrane dok je u lovu.

MeĂ°utim da si probao organizovano da radiš ove postove (čak i ove bez hrane) primetio bi nekoliko pojava. S početka organizam reaguje upravo tako, nema osećaja gladi, samo praznine u stomaku. Kako se telo privikava tako se i stvara nova ravnoteža u organizmu i telo se privikava na ove postove i naravno kreće i osećaj gladi. Koliko sam ja primetio već posle dve nedelje posta dva puta nedeljno metabolizam se izbalansira.

MeĂ°utim ovo i dalje ostaje odličan način da se stvori veći kalorijski deficit. Moj savet je svima koji ozbiljno treniraju da rade proteinske postove, a neaktivni ljudi samo na vodi tokom 36 sati.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2011, 02:06:18 pre podne »


Recimo ako se 5 dana jede pristojno (dakle bez preterivanja) i dva dana u nedelji se odvoje za post gde se recimo u 19:00h prethodni dan prestane jesti i ne jede se sve do 19:00h sledeći dan (24h) osim vode, kafe i čaja to će automatski stvoriti kalorijski deficit koji će da pogura sagorevanje sala za dosta dobar procenat. Opet sa druge strane 24 sata nije preterano da poremeti metabolizam niti da stvori neke tegobe u zdravlju, a uostalom svima nam je potrebno pauza od gomilanja hrane u probavni trakt, tako da može se pokazati kao veoma efikasno.

Hoces ovim da kazes da je ustvari pametno ne jesti nista 24h ( danima kada se ne vezba) ? Samo recimo 2l vode i 3l caja ? neki poseban caj?

 Zar to ne usporava metabolizam?

 Zar to nece da predstavlja stres za organizam ?

Desavalo mi se par puta da ne jedem nista po 24h ( nekad i malo duze) i mogu ti reci da mi je to za posledicu imalo znatno manji apetit narednih dana, ali za ostale posledice neznam.

Ne znam mnogo o ovome, zato i pitam, nemoj da mislis da te prozivam nesto :P
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2010, 02:22:20 posle podne »

Ja kažem da kreneš sa time da odabereš jedan dan kada ćeš da piješ samo šejkove i ništa drugo ne menjaš drastično u svojoj ishrani. Recimo odabereš svaki ponedeljak i u nedelju naveče oko 9 prestaneš da jedeš, odeš na spavanje sutradan ceo dan piješ samo šejkove. Smućkaš 6 merica whey proteina u 4 litre vode i na svaka dva sata piješ po jednu mericu od 5 dcl i tako do 9 sati naveče, odeš na spavanje i sutradan nastaviš da jedeš normalno. Probaj ovako mesec dana i videćeš koje su ti razlike u kilaži.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
zoris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2010, 01:08:10 posle podne »

OK..hvala puno,probacu tvoj rezim ishrane,jer inace treniram powerlifting,i ugojio sam se 4,5 kg za 2 meseca pre takmicenja tj,nista kvalitetno..mislim snaga je otisla daleko u plusu,ali izgled 0,znam da ne moze i jedno i drugo,planiram kad prodje drzavno u PL da odradim neku dijeticu bar da skinem ovo salo pa od septembra opet gojenje.. :) ..posto znam proteinske i razne druge dijete,ovaj sistem josh nisam video,pa bi da pokusam,ovo kao sto ti radis,a ovo sa izgladnjivanjem josh nebih..to zanima druge ljude koji hoce da skinu bas salo i kilazu..pa bih njima da preporucim...samo ako ti nije problem napisi mi ishranu za osobu koja je dosla samo s namerom da skine kilazu,znaci pocetnik..izvini na smaranju,ali bolje da pitam nego da mi padaju u nesvest u teretani :) :) :).hvala
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2010, 09:43:23 posle podne »

Trenutno radim malo drugačije postove, recimo ceo dan pijem samo proteinske šejkove, a ostali dani su mi svi isti. Pošto sam na dijeti jedem manje, a za dan pojedem:

6 jaja, 100gr ovsenih, 2 jabuke, 150gr pirinča, 500gr pilećeg belog, 50gr badema i moja suplementacija.

Dva dan radim postove sa šejkovima i BCAA i to traje 36 sati, ovo obično radim na dane kada radim samo kardio treninge. Nedeljom jedino malo popustim i jedem na sve ovo što sam nabrojao neke kolače ili recimo palačinke. Opet ponavljam ja sam na bilderskoj ishrani, neko ko nema takve ambicije može da radi postove skroz drugačije.

Ovde sam naveo da se tokom posta jede samo riba, ali ako je cilj skidanje sala onda post samo na vodi, kafi i čaju od 24 sata može biti dobra varijanta da se potera skidanje sala. Recimo ako se 5 dana jede pristojno (dakle bez preterivanja) i dva dana u nedelji se odvoje za post gde se recimo u 19:00h prethodni dan prestane jesti i ne jede se sve do 19:00h sledeći dan (24h) osim vode, kafe i čaja to će automatski stvoriti kalorijski deficit koji će da pogura sagorevanje sala za dosta dobar procenat. Opet sa druge strane 24 sata nije preterano da poremeti metabolizam niti da stvori neke tegobe u zdravlju, a uostalom svima nam je potrebno pauza od gomilanja hrane u probavni trakt, tako da može se pokazati kao veoma efikasno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
zoris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2010, 05:50:21 posle podne »

Jel nije problem da napises svoju ishranu po ovom sistemu..od pon do nedelje..Kad,sta i kako ??
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2010, 12:25:58 posle podne »

Ovo je nešto čime se bavim u poslednje vreme, kao načinom da ubrzam skidanje sala, a u isto vreme vidim koliko je moguće na ovaj način sačuvati što više mišićne mase. Isto tako gledam koliko je lakše na ovaj način držati dijetu, jer u teoriji naizmenični post bi trebao da traje izmeĂ°u 16 i 24 sata praćen sa izvesnom količinom vremena kada se slobodno jede. Ovo bi trebalo da omogući smanjenje fizičkog stresa koji dijeta ili bilo koja druga restrikcija hrane donosi.

Evo šta je teorija iza Naizmeničnih postova.

Uzmimo recimo primer jednog dana (24 sata), gde bi se postilo 20 sati, a slobodno jelo 4 sata. Ukoliko recimo počnemo ovaj post u 9 sati naveče (tj. da nam poslednji obrok bude u 21:00h) i budimo se sledeći dan u recimo 07:00h i pojedemo svoj prvi obrok u 07:30h i nastavimo sa postom do 17:00 kada bi imali prvu priliku da jedemo šta god želimo da jedemo.

Ovo je osnova i sama taktika se pokazala kao dosta efikasna kod medicinskih tretmana gojaznih judi, ali po meni je ono što se u ovim slučajevima radi pomalo neprimenjivo za potrebe fitness rekreativaca ili čak bodibilding entuzijastam jer nama je cilj što veće očuvanje čiste telesne mase, a što veće smanjivanje masnih naslaga.

Pre nego krenem dalje sa pojašnjenjem prednosti posta u bodibilding i fitness svrhe, skrenuo bih pažnju na neke druge momente koji bi mogli da interesuju mnogo širu populaciju.

Naime naučnicima je odavno poznato, da ukoliko želite da povećate životni vek životinje u laboratorijskim uslovima (čak do 40%) je da životinju drže na ograničenom kalorijskom unosu. Ovo je ujedno i jedina potvrĂ°ena i sigurna metoda da se produži životni vek životinje. Razlozi iza ovoga su smanjenje krvnog pritiska, poboljšanje insulinske osetljivosti, smanjenje triglicerida, holesterola i telsene mase. Sa druge strane ovo vodi ka umanjenju mišićne mase, gubitak energije, smanjenje koncentracije i mentalnog fokusa i generalno vodi ka veoma bednom načinu egzistencije. Ovo nam pokazuje da dugoročno, smanjen unos kalorija i hranjivih materija kao i svaki drugi vid dijetisanja verovatno nije najbolji način da se živi zdravo.

Verujem da će većina bildera da me pogleda sa nevericom, ali samo da budem jasan. Dugoročno smanjenje kalorija ja smatram sve što traje duže od 6 meseci. Znamo da bilderi retko kad idu na dijetu duže od 3 meseca, a u najboljem slučaju ostaju na dijeti do 5 meseci, tako da bilderi nisu u ovoj grupi. Uostalom bilderi su poznati kao jedni od najdisciplinovanijih sportista na planeti, tako da su po svemu izuzetak.

Ono što ja imam u vodi ovde je mnogo šira rekreativna populacija, koja ima potrebu da se dovede u dobru fizičku formu ili osobe koje imaju problema sa skidanjem viška kilograma, a nisu redovni ili toliko disciplinovani vežbači, kao većina fitness entuzijasta.

Dakle smanjenje kalorija je efikasno za gubitak sala, generalno zdrav život i produženje životnog veka, ali ukoliko se oduži ima dosta negativnih efekata na telo, kao što je usporen metabolizam, smanjenje mišićne mase, manjak energije i slično. Ovde naizmenični postovi dolaze u obzir.

Većina fitness entuzijasta je upoznata sa time da rotacije ugljenih hidrata u toku nedelje potpomaže sagorevanje telesne masti i da može biti jedan od najefikasnijih načina da se drži dijeta. Isto tako je poznato (ali mnogo manjoj publici) da rotacije kalorija u toku nedelje takoĂ°e pozitivno utiče na ubrzano skidanje masnih naslaga i ako se ukombinuje sa rotacijama UH može se pokazati kao veoma efikasna alatka u arsenalu jednog sportiste ili rekreativca. pošto je na ovu temu već dosta toga napisano ja neću da idem dalje u analizu ovih principa, ali ću se nadovezati sa inicijalnom pričom o naizmeničnom postu.

Naizmeničan post je rešenje koje može da donese podjednake prednosti kao i smanjenje kalorija u svakodnevnoj ishrani, ali bez negativnih posledica koje prati hronično smanjenje kalorija. Ovo se postiže kratkotrajnim restrikcijama u unosu kalorija tokom odreĂ°enog vremenskog perioda, a potom sa nešto slobodnijim unosom hrane. Naravno ovo može da se izvede na mnoštvo načina i do sada sam pokušao da izvedem samo jedan od načina i to sa svrhom da smanjim upaljenske procese u svom telu. Naime radio sam 24-časovni post na posebnoj kombinaciji povrća bogatog sa manganom i drugim mikroelementima. Ova kombinacija bi trebalo da utiče na smanjenje zapaljenskih procesa u organizmu i naravno pozitivno utiče na čišćenje digestivnog trakta (iako mislim da se za ovu svrhu treba raditi nešto duži malo komplikovaniji procesi).

U svakom slučaju u toku 24h u svoj organizam kroz ishranu uneo sam sledeće:

10 povećih šargarepa
5 srednjih cvekli
15 stabljika celera
jedna kašičica morske soli
jedna poveća jabuka

Naime imao sam 5 obroka i svaki se sastojao od

2 šargarepe, 1 cvekle, 3 celera i prstohvat soli. Sve ovo zajedno se usitni u blenderu i praktično može da se pretvori u kašu poput šejka. Ukus nije ni toliko loš jer sveža cvekla je veoma slatka. Ovako sam odradio svih 5 obroka i popio dodatnih 3 litre vode i na kraju pojeo jednu jabuku.

Ukupna količina kalorija koju sam uneo je negde oko 600kcal, dok je moj dnevni unos negde oko 4000kcal samo za održavanje telesne mase. Uprkos ovome nisam osećao glad koliko sam osećao potrebu za hranom (verujem više iz navike). Na kraju dana sam imao 2kg manje (što je verovatno izašlo više iz vode koju sam izgubio) i taj dan sam odradio samo kardio, listove i veoma lak trening sa tegovima, ali nisam imao osećaj slabosti niti pada energije. Sledeći dan ishrana se nastavila normalno.

E sad ova praksa je imala svrhu da smanji zapaljenske procese u telu i za ovu svrhu je dosta efikasna. Post kod rekreativnih vežbača, sa ciljem da se smanji procenat telesne masti bi po mom mišljenju izgledao nešto bliže ovome.

Pošto tradicionalni post podrazumeva ribu, a bilderi upravo ribu koriste u poslednjim nedeljama svojih priprema, uvideo sam da bi se postovi na ribi mogli koristiti kao veoma efikasni za naizmenične postove.

Evo kako bi ti naizmenični postovi izgledali:

Broj postova u toku nedelje bi varirala izmeĂ°u 2 i 3 puta nedeljno. Svaki od tiha dana jela bi se samo riba za svaki obrok bi se sastojao od 100 do 150 gr ribe skuvane na vodi koja bi se jela na svaka tri sata za ukupnih 5 obroka tog dana. Svaki ovakav dan bi bio praćen jednim danom slobodnije ili "normalne ishrane". Za prosečnog rekreativca bi ovo značilo da odabere minimum dva dana u toku nedelje (recimo ponedeljak i četvrtak) kada bi imali 5 obroka od 100 do 150 gr ribe, a ostalim danima nastavili sa svojom redovnom ishranom, čak bi na danima koji bi pratili dan posta mogli da povećaju svoj kalorijski unos na taj način iskorištavajući povećanu osetljivost organizma na insulin. Na ovaj način bi se mogla povečati apsorbcija aminokiselina u mišićima. Ovo je čak ispitano i dokazano u jednoj studiji u Japanu, gde su naučnici dokazali da se na laboratorijski testiranim pacovima mišićna masa vraća mnogo brže nego masa sala.

Evo ga link ka studiji - http://www.ergo-log.com/leanmassfasting.html

Na dane posta ja bih rekao da se radi ili lakši treninzi ili da se trening preskoči u potpunosti.

U svakom slučaju čitava ova priča je veoma interesantna, ali još uvek se nisam dovoljno dugo bavio čitavom pričom da bih mogao tvrditi kako su rezultati pozitivni. Ono što planiram da uradim je da u narednih dva meseca koristim princip sličan ovom kako bi proverio koliko naizmenični postovi imaju efekta na smanjenje sala uz održavanje čiste mišićne mase.
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2010, 01:39:04 posle podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 19 upita.