TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 11:33:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Razlika izmeĂ°u sportske i obične dijete.  (Pročitano 52782 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #143 poslato: Maj 23, 2016, 10:12:55 posle podne »

Do 50gr uh....na dosta mesta sam citao da moze cak i 20-30gr da izbaci iz ketoze...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #142 poslato: Maj 23, 2016, 10:07:16 posle podne »

Ako govorimo o "keto"...

Obično se kao neka okvirna brojku za unos proteina do koje treba ići uzima do 2 gr po kg...

Što se tiče brojke vezane za hidrate unos do 50 gr se smatra prihavtljivim( naravno samo orijentaciono - skriveni izvori koje ne možemo izbeći)...

Naš cilj je, ako govorimo o keto dijeti da ostanemo u ketozi( bar neki odreĂ°en vremenski period)...sasvim sigurno da nam previše hidrata iz alterantivnih izvora, kao i skirvenih izvora hidrata može onemogućiti taj proces...

Što se tiče metabolizma fuktoze( detaljnije)... https://en.wikipedia.org/wiki/Fructolysis

Vezano za pomenu dilemu...sve zavisi kakav nam je cilj...dakle, prednosti i mane pomenutog odabira makrosa zavise od cilja, a trebalo bi u obzir uzeti i same "uloge" makrosa...
Sačuvana
Xpera
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #141 poslato: Maj 23, 2016, 02:40:23 posle podne »

Glikoneogeneza se pojavljuje nije bilo previse da remeti ketozu sa nekih 150-160 gr unosa na keto, ali je postala znacajna cim sa poceo da unosim oko 250gr (mereno na kalorimetru).

Tj imam oko 100gr viska, ali me zanima jel to steti tj koje su prednosti i mane unosenja 100gr proteina viska u odnosu na 100gr UH viska ili 50gr zdravih masti?


Procitao sam clanak o jagodama i fruktozi, nisam shvatio da li ako ima "mesta" u glikogenskim depoima jetre onda jetra konvertuje fruktozu u glikogen koji nakon toga moze da se koristi kao energija, a ako nema mesta deponuje se u masnim celijama pretpostavljam takodje jetra odradi lipogenezu?
 
Od proteina koristim whey sa ovsenim, reda velicine 30gr whey-a ili neki drugi uzvor proteina npr jaja, tunjevinu i sl. Previse whey-a  ukupno:)

Napisacu raspored obroka kasnije posto ovih dana nisam vodio tacnu evidenciju sta/koliko.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #140 poslato: Maj 22, 2016, 12:35:12 pre podne »

Ustvari imam 2 situacije:
1) ujutro (pretpostavljam bez jagoda/voca)
2) oko vezbanja. (pretpostavljam moze sa jagodama)

Ispravi me ako gresim. Mozda za 2) treba neka druga vrsta brzih UH ili uopste ne treba?

I jos jedna stvar da li je neophodno da ukupni energetski unos bude veci od potrosnje da bi se misicna masa povecavala. Mislio sam da ako unosim oko 500 kcal manje a vezbam i unosim dovoljno proteina (250-300 gr na 70kg) i za sada oko 100-120gr UH i ostatak masti do 2K kcal da bi trebalo da bude OK tj da se misicna masa povecava.


Manje opsesivnosti kalorijama...neka ti u prvom planu bude ciljani unos makronutrijenata - dakle, proteina, hidrata, masti...kao i pravilni odnosi izmeĂ°u istih( a parametri energetske potrošnje, pojam suficita, deficita su tu samo koristan orijentir)...

O "brojanju kalorija"... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sizifov-posao-brojanje-kalorija.html

Ako ne uneseš dovoljno hidrata, a unos poteina je "na tako visokom nivou"...eto fenomena glikoneogeneze( od amino kiselina do glukoze)...dakle, proteini se neće iskoristiti onako kako ti očekuješ...

Što se tiče jagoda...( koje nisu toliki problem ni u kom slučaju)...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mo-jagoda.html

A po pitanju fruktoze iz voća, ako "nema preterivanja nema ni problema"...sa fruktozom je veći problem kod industrijski obraĂ°enih namirnica( "koncentrovana fruktoza")...

Detaljnije o tome... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/fruktoza-va-najvei-neprijatelj.html

Da bi se povećala mišićna masa, prevashodno je potreban dobro formulisan trening sa opterećenjem...tj. dovoljno "stimulativan trening"( 70-85% od 1 RM)...

Obicne ovsene + malo jagoda +  malo stevie su mi super kombinacija.

A neki izvor proteina...uz pomenutu kombinaciju? Ako sve ukolpiš u taj neki ciljani unos makrosa, problema neće biti...

Btw...a kako ti izgeda dnevni meni po obrocima( sa osvrtom na odabir i količinu namirnica u njima)?
« Poslednja izmena: Maj 22, 2016, 12:48:48 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #139 poslato: Maj 21, 2016, 09:32:06 posle podne »

Nisu problem, i takmicari unose voce naravno, sad zavisi kako ko..da zbog fruktoze.
Sačuvana
Xpera
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #138 poslato: Maj 21, 2016, 08:28:16 posle podne »

U redu. A koji je inace problem sa jagodama za takmicare - znam da neki piju cini mi se dekstrozu nakon treninga - zasto su jagode ili neko drugo voce losije? Fruktoza?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #137 poslato: Maj 21, 2016, 05:56:14 posle podne »

Iskreno zamlacujes se previse, a ta koliicina proteina je MNOGO za tebe...

Sto se tice tih ovsenih i jagoda, ma ako volis-JEDI, bitno da se uklopi u dnevni unos, a i nisu jagode strasne-nisi takmicar.
Sačuvana
Xpera
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #136 poslato: Maj 21, 2016, 04:44:48 posle podne »

Ustvari imam 2 situacije:
1) ujutro (pretpostavljam bez jagoda/voca)
2) oko vezbanja. (pretpostavljam moze sa jagodama)

Ispravi me ako gresim. Mozda za 2) treba neka druga vrsta brzih UH ili uopste ne treba?

I jos jedna stvar da li je neophodno da ukupni energetski unos bude veci od potrosnje da bi se misicna masa povecavala. Mislio sam da ako unosim oko 500 kcal manje a vezbam i unosim dovoljno proteina (250-300 gr na 70kg) i za sada oko 100-120gr UH i ostatak masti do 2K kcal da bi trebalo da bude OK tj da se misicna masa povecava.
« Poslednja izmena: Maj 21, 2016, 04:50:30 posle podne od strane Xpera » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #135 poslato: Maj 21, 2016, 04:01:45 posle podne »

Dobra kombinacija ali zavisi za sta.Da pocnes tako pa posle malo da recimo stisnes i pokusas sa mojim predlogom a to je samo ovsene sa whey proteinom ili izolatom.E to je ona prava kombinacija koja je isto ukusna a vise je fit.Naravno gledaj sto kvalitetniji whey da bude sa sto manje secera .
Sačuvana
Xpera
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #134 poslato: Maj 21, 2016, 02:08:30 posle podne »

Obicne ovsene + malo jagoda +  malo stevie su mi super kombinacija.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #133 poslato: Maj 08, 2016, 09:03:53 posle podne »

Nema da se nadje cak ni pravog crnog brasna od celog zrna, kupovao sam vise vrsta takozvanog crnog ili integralnog brasna i daleko je od crnog  nije crno vec je sivo, i prosejano je tako da nema osobine brasna od celog zrna.

Sta je sam ovsenim kasama sa vocem, da li su i one dobar izvor slozenih UH ... ili su ovsene pahuljice bolje?


Kao što Cvetko reče prepune su šećera, pomenute ovsene kaše...i svakako su "klasične" ovsene pahuljice najbolje rešenje...

Što se tiče crnog hleba, neki naši dovitljivi pekari čak ofarbaju beli hleb kakaoom, i dobiju crni hleb...da, crni hleb za naivne...  :D

Ako želiš kvalitetan hleb u čiji si kvalitet i sastav apsolutno siguran, sam ga ispeci...brašno tipa 1100 i 1600 je "polazni materijal"...  ;)

Evo i jednog lepog članka iz "Blica" od tome kako nas varaju pekari... http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/tri-nijanse-crne-kako-nas-varaju-pekari/81bz6t0
Sačuvana
Xpera
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #132 poslato: Maj 08, 2016, 04:48:59 posle podne »

Te ovsene kase su pune prostih secera, kupi obicne ovsene i dodaj sta volis ukoliko se uklapa u dnevni unos :D

Vazi,hvala.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #131 poslato: Maj 08, 2016, 04:14:36 posle podne »

Te ovsene kase su pune prostih secera, kupi obicne ovsene i dodaj sta volis ukoliko se uklapa u dnevni unos :D
Sačuvana
Xpera
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #130 poslato: Maj 08, 2016, 04:02:42 posle podne »

Nema da se nadje cak ni pravog crnog brasna od celog zrna, kupovao sam vise vrsta takozvanog crnog ili integralnog brasna i daleko je od crnog  nije crno vec je sivo, i prosejano je tako da nema osobine brasna od celog zrna.

Sta je sam ovsenim kasama sa vocem, da li su i one dobar izvor slozenih UH ... ili su ovsene pahuljice bolje?




« Poslednja izmena: Maj 08, 2016, 04:48:20 posle podne od strane Xpera » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #129 poslato: Jul 12, 2015, 01:27:56 posle podne »

Videh sad ovu temu,odavno nisam bio pa mi iskoči.


U Srbiji nema da se kupi kvalitetan hleb koji je u većoj industrijskoj proizvodnji.

Dakle hleb bez aditiva i od celog zrna nema.

Jedina šansa su manje privatne pekare ili kao što sam ja našao u Zemunu u zdravoj hrani preko puta doma vojske u Glavnoj ulici,hleb je samo brašno,so i voda,kakav inače i treba da bude.Naručuje se i pravi po porudzbini,nije skup,250 g hleba u kombinaciji sa ostalim hidratima traje 2 dana a košta 125 din.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.