TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396739 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 04:28:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: dzoginig i zima...  (Pročitano 22018 puta)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #26 poslato: Novembar 25, 2007, 02:53:15 posle podne »

uh teodora drajzera...dusa mi je izasla na nos dok sam je prosao :D :D :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #25 poslato: Novembar 25, 2007, 12:33:50 posle podne »

Upravo tako.I podloga je jako bitna kako za trcanje tako i za brzo hodanje.Naravno da se slazem po pitanju svega sto si naveo tako da je moj zakljucak da je najbitnija dobra informisanost po svim pitanjima,a narocito sto se tice pocetnika.Nista ne treba raditi napamet ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #24 poslato: Novembar 24, 2007, 07:56:59 posle podne »

Brzo hodanje... zna biti dosta korisno, ali treba imati adekvatnu obuću kao i znanje o brzom hodanju (primetio sam da pojedinci počinju sa nabadanjem pete, penjanjem na prste, "ukoče" zglob kolena,...) kako ne bi došlo do mikro-makro oštećenja. Naravno, preporučljiv vid vežbe, a kasnije se oteža "dodavanjem" uzbrdice... Ne znam kako je u ostalim gradovima, a za BG preporučujem - Ustaničku, Maksima gorkog, Borska, Teodora Drajzera... ;D
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2007, 07:59:10 posle podne od strane DHEA » Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Novembar 24, 2007, 04:53:49 posle podne »

Odlična ideja!
Inače se brzim hodanjem mogu postyići zaista odlični rezultati naročito u smislu zatezanja zadnjice i lepšeg izgleda nogu. Odlična vežba za žene, devojke i one koji se tako osećaju :)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #22 poslato: Novembar 23, 2007, 05:41:41 posle podne »

Pozdrav i od mene!Zaista je puno dobrih saveta na ovu temu i naravno da se slazem da je zima los period za pocetnike u trcanju.Moja je preporuka takodje varijanta:poceti u zatvorenom prostoru,ali takodje sam i pristalica toga da se razbije monotonija treninga i da se s` vremena na vreme izadje i na vazduh s` tim da bih za pocetnike radije preporucila brzo hodanje uopste,a u zimskom periodu posebno.Takodje je dobar trening,dobar efekat ima na misice i uopste celo telo a opet je za pocetnike manje zamoran.Naravno ako govorimo o brzom hodanju bez zabusavanja :),i o tome da se uvek tezi ka boljim rezultatima!
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Novembar 23, 2007, 05:10:15 posle podne »

:) :) :) da baš sam na taj prizor pomsilila.. ali kao nije greda što jedem krofne jer eto verglam bajs ;)
jao slatke ablude .. a tako su odbri izgovori da uradite nešto baaad ;)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #20 poslato: Novembar 23, 2007, 12:59:00 posle podne »

Mislim da ovde nije rec o takmicaru vec rekreativcu zar ne? E onda nema ama bas nikakve potrebe reskirati svoje zdravlje i trcati napolju zimi.Vec samo obratiti paznju na ishranu i voziti steper,bicikli ili koristiti traku za trcanje.A kad dodje lepse vreme onda lepo napolje na cist vazduh.Naravno ako ovaj nas gradski smog tako mozemo nazvati.

Upravo tako, s` tim što bih izbacio mogućnost trčanja po traci pogotovu ako je rekreativac sa povredom zgloba kolena ili prekomernom težinom... Daniela predloži jednu extra dobru i jeftinu stvar - na običan bajs se postave nosači i verglaj do sutra... uz omiljene krofne i latino serije! :D :D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
sandra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 97

woman

« Odgovor #19 poslato: Novembar 23, 2007, 12:55:43 posle podne »

jes, jes, rekreativac...  :D koji je ipak odlucio da za sada samo smeka onu travnatu povrsinu u dvoristu susedne zgrade... ali, hvala vam u svakom slucaju na svim postovima!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Novembar 23, 2007, 12:22:01 posle podne »

Mislim da ovde nije rec o takmicaru vec rekreativcu zar ne? E onda nema ama bas nikakve potrebe reskirati svoje zdravlje i trcati napolju zimi.Vec samo obratiti paznju na ishranu i voziti steper,bicikli ili koristiti traku za trcanje.A kad dodje lepse vreme onda lepo napolje na cist vazduh.Naravno ako ovaj nas gradski smog tako mozemo nazvati.
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #17 poslato: Novembar 23, 2007, 10:32:09 pre podne »

jovo - Ne možeš porediti vreme pre nekih 20-tak godina sa današnjim... zvuči glupo, ali je tako. Kao što nisu imali sve te fitnes spravice, tako nisu imali ni ovoliko zagaĂ°enje, ni ovaj ritam življenja sa svim propratnim problemima (nesanica, nervoza, pad imuniteta,...), itd...

Slazem se, donekle, ali tad nisu imali ni tako napreden suplemente, opremu koja donekle moze da bude adekvatna zastita nas i naseg tela.
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #16 poslato: Novembar 22, 2007, 07:20:50 posle podne »

E danas je bash bilo lepo vreme za kondiciju :)
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #15 poslato: Novembar 22, 2007, 05:21:37 posle podne »

jovo - Ne možeš porediti vreme pre nekih 20-tak godina sa današnjim... zvuči glupo, ali je tako. Kao što nisu imali sve te fitnes spravice, tako nisu imali ni ovoliko zagaĂ°enje, ni ovaj ritam življenja sa svim propratnim problemima (nesanica, nervoza, pad imuniteta,...), itd...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #14 poslato: Novembar 22, 2007, 10:40:13 pre podne »

Bas su mi zanimljivi vasi odgovori... i sve sam ih uzela u obzir!
Sa druge strane, jako mi je tesko da se odlucim... mada, u mom najblizem komsiluku postoji manja travnata povrsina, bukvalno u dvoristu susedne zgrade, i deluje mi jako zgodno za dzoging... ali ova magla i sneg ... uf!

Ma treba da probas, ako ti prija samo navali. Naravno uz uzimanje u obzir svih ostalih saveta o trcanju zimi. Kako su ljudi ranije trenirali kada nije bilo masina, trenazera, traka, sombnih bajkova(ili bar nisu bili toliko zastupljeni kao danas).
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #13 poslato: Novembar 22, 2007, 01:04:03 pre podne »

Moje mišljenje se poklapa sa Danielinim. Ipak, dok sam aktivno trenirao i spremao se za takmičenja, niko me nije pitao da li je - 10 ili + 45, ali sada, kao rekreativac, trudim se da treniram na temperaturama od 10 - 35C. Mislim da nema potrebe mučiti se i rizikovati.
Naravno, ako se neko ipak odluči da trči po hladnom vremenu, moj mu je predlog da noge ( pogotovu mišiće butne kosti) namaže sa Nikoflexom, Ban Gay-om (crveni),...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Novembar 21, 2007, 03:48:43 posle podne »

Ja sam mislila da zaista nije dobro POČETI sa džogingom zimi.. no ko se navikne svaka čast
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.177 sekundi sa 19 upita.